Vadia vám psíčkari?

majka35
10. mar 2009

Vadia aj vám? Mne už neskutočne! Hovorím o "psíčkaroch", ktorí s úplne čistým svedomím nechajú svojho miláčika "vykadiť" sa kdekoľvek a absolútne im nenapadne, že tým znepríjemňujú život ostatným. Nemám nič proti týmto zvieratkám, sama som tiež niekedy mala psíka, ale teraz mám pocit, že už ani neexistuje miesto, kde by som nenaďabila na psie exkrementy. Nechce sa mi veriť, že všetci títo milovníci zvierat nemajú deti a nevedia si predstaviť, akým hororom je prechádzka s dieťaťom, ktoré vám určite nebude pekne kráčať po chodníku, ako vy chcete, ale bude si pobehovať aj po tráve a vám neostáva nič iné, len striehnuť, aby vám dieťa nešľaplo do výkalu, alebo nedajbože do neho nespadlo. Mala som skúsenosť s dcérkou, keď ešte bola len v začiatkoch chodenia a celá od radosti, že sa jej to darí, utekala pred nami a spadla rovno rukami do výkalu. Určite si viete predstaviť, čo to boli za nervy, kým sme došli domov, aj keď sme jej ruky poriadne vyutierali, pretože v tomto období si veľmi rada dávala ruky do úst.
Neviem už naozaj pochopiť, prečo je to taký problém pre majiteľov psov tieto výkaly vziať do sáčku a cestou ich zahodiť do odpadkového koša. To im naozaj nieje trápne nechať to tam a vôbec sa nezaujímať o to, že aj iní ľudia tadiaľto prechádzajú? Príde mi to veľmi sebecké a pokrytecké, že na jednej strane zo seba robia citlivých milovníkov zvierat a na druhej strane ich absolútne nezaujímajú ostatní ľudia. Mohli by sa už konečne nad sebou zamyslieť!!! A čo ešte nechápem, keď ma žena s obrovským psiskom bez košíka ubezpečuje, keď sa jej pes blíži k mojej dcére, že nebojte sa, nič vám neurobí, on je milučký!! 😠

stavba
10. mar 2009

Když jsme u toho pokutování, tak nevím, jak by to v praxi fungovalo, kdyby to měla pořád řešit policie. Když si vezmete, že denně se třeba 4x jen na vesnici venčí třeba 50 psů a polovina páníčků bude těch nezodpovědných, tak to aby byl v každé obci minimálně 1 policajt, který bude rozdávat pokuty a nebude řešit nic jiného. Už vidím, jak městská policie rychle vyjíždí na zavolání k se.oucímu psovi, který má nezodpovědného páníčka. Prostě si to nějak neumím představit.

petka21
10. mar 2009

No tak ja se musim smat nevim,ale zda se mi ze je videt uplne jina mentalita mezi cechy a slovaky co se tyce nazoru,dal to radsi rozvadet nebudu,tema je zalozeno ze slovenska atak chapu kdyz tama projizdim ze tam mate hrozne okoli atd.tak i celkem chapu ze zakladate takove tema.

Beruska2x jak jako vetsi poplatky za psi uz tak je to dost a kcemu vlastne kdyz to mesto za ty penize neuklizi,mysliz ze kdyz jako budou vybirat vic penez tak ze to mesto bude uklizet to tezko a pochybuju ze tim ze by poplatky zvysili se lidi chyti za nos a budou to sbirat to urcite ne,to mozna zijes v nejakym nerealnym svete.

ZA popelnice se taky plati poplatky a popelari to odvezou kdyz sme si to zaplatili,. Tak proc kdyz si zaplatime nehorazny penize za psi tak proc to mesto taky neuklidi,napr.vezni co delaji verejne prace atd.

mamutka
10. mar 2009

poznam ludi, co maju velkeho psa pri dome a ma zarucene menej pohybu ako panelakovy, co patri fanatickemu bezcovi 🙂 nasi maju v dome fakt velkeho psa, ale chodia na navstevy sem a aj predtym kym boli v bytovke s mensim psikom, vzdy po nom vedeli pratat, je to len o zodpovednosti.
keby som vedela kto presne nechava po psovi nasr.....te kade tade, asi mu dam daco do schranky aj s odkazom, mozno sa zmeni k lepsiemu

beruska2x
10. mar 2009

i kdyby ze ty penize mesto delalo cokoli jineho tak je to dan jako kazda jina, delaji se z eto treba kose a pytliky a ze je lidi nepouzivaji je jejich volba... kazdopadne nevim proc by mesto nebo kdokoliv jiny mel uklizet za majitele psu...

stavba
10. mar 2009

Mezi námi, kolik je lidí, kteří neřeší, že prázdnou lahev, papír atd. nehodí do koše, který je pár metrů před nima, ale klidně to odhodí na zem, sice to třeba nesmrdí, ale zkuste se rozhlédnout kolem sebe, mě osobně tohle dokáže vytočit do nepříčetnosti. Proč teda obce nevyzvou úřady práce, aby jim někoho poslali na tyto úklidy? Je tolik lidí bez práce a tímhle by se zaměstnali myslím dost.

stavba
10. mar 2009

beruska: protože když si všichni budeme říkat, že za nikoho jiného uklízet nebudeme, tak za pár let tady shnijeme ve špíně.

pajmis
10. mar 2009

mamutka - takové nějaké házení lístku o schránky, to se dělalo za minulehé režimu, ne?? 😕 Nebo, to ještě funguje?? Já osobně bych se z plných plic zasmála a šla dál... Já neříkám, že se věci točí tady kolem mě.. to vůůbec. Akorát mě dokáží vytočit lidi, kteří něčemu nerozumnějí a snaží se dávat rady...

beruska - myslíš si, že pokud zvýší poplatky, že lidi začnou sbírat?? Tak na to bych se vy*rala aj já... protože už tak za to dáváme dost peněz... možná by bylo účinější říct - ten, kdo bude sbírat výkaly a přispěje čistotě města, tak tomu poplatky snížíme... ale to je zase dikutabilní... protože jedni budou poctivě sbírat a budou platit stejně jako ti, co to nedělají... prostě to nemá konec 😅 tohle téma 😀

pajmis
10. mar 2009

Možná by to chtělo zavolat sem lidi ze strany zelených 😀 😅 Ti by s tím třeba něco udělali 😀 ale my obyčejní lidé asi těžko 😀

beruska2x
10. mar 2009

myslim ze pes ve meste ji jisty luxus tak at si za nej majitele zaplati, podle me 1500,- na rok neni nijak velika castka..

stavba
10. mar 2009

Tý jo, to je ale docela ostrý. Jako jenom proto, že někdo nemá možnost nebo nechce bydlet na vesnici v domku s velkým výběhem, tak by si pro jistotu neměl ani pořizovat psa nebo jak to mám chápat?

mamutka
10. mar 2009

beruska, myslis ze ked ma niekto rad zvierata, ma sa vystahovat na dedinu? tam je vacsina psov na retazi, to ma byt OK? kolko je ludi ktorym neostal nikto iny len psik? maju byt trestani? 1500 je viac nez dost pre ludi co nemaju na rozhadzovanie, podelia sa so psikom, lebo ho maju radi, mozno ho nasli vyhodeneho pri smetiaku a postarali sa o neho a pekne ponom zbieraju. toto nie je o peniazoch ale o lenivosti tych ktorym sa tazi zohnut a upratat. Jako som pisala, ked moj stary tato moze, co ho v krizoch seka hocikedy, mozu aj ini zbierat.

stavba
10. mar 2009

Jsou taky lidi, kteří třeba jak píše mamutka už nikoho jiného nemají a nebo nemohou mít děti a pes je pro ně výborný společník. Já osobně mám kolikrát z něčeho depku nebo prostě blbou náladu a věřte nebo ne, stačí mi kouknout se do těch psích očí a je mi hned líp. Proč by se jinak provozovala např. terapie se zvířaty, pro někoho jsou opravdu důležitou součástí života a v tu chvíli je jedno, zda bydlí ve městě nebo na vesnici.

pajmis
10. mar 2009

Nesnáším, když se psem jedná jako s věcí!! i když poodle zákona je pes "jen věc" ale pro nás LIDI - zdůranzňuji LIDI, je pes člen rodiny... beruska a jestli si myslíš, že pes je jistý luxus ve městě, tak to nemáš v hlavě pohromadě... jde prostě vidět, že psi nemáš ráda vůbec a prostě neřešíš tady jen jejich výkaly, ale veškorou jejich existeci... bys je myslim nejraději vymýtila ne?? Aby se ti lépe dýchlo... Je pravda, že pes je kolikrát lepší než člověk...

stavba
10. mar 2009

Pajmis:naprostý souhlas 🙂

majka35
autor
10. mar 2009

uff ... som rada, že téma zaujala a že sa tu dokonca prispievajú odborníčky na mentalitu národov a odborníčky na výchovu detí ... 😀 😀 😀
pajmis ... bála som sa, že tu už nebudeš, mala som niečo na práci, ale ty si nesklamala ... dobrá téma, však?

tini
10. mar 2009

Ja to ako psickarka takisto nechapem, navyse nas labrador zanechava takmer polkilove hromadky 😀 takze na prechadzku bez sacku ani nejdem. No mame susedov, aj s malymi detmi a ti to kludne nechaju, neraz sme sa pohadali... a vseobecne som tu v nasej stvrti asi jedina, kto za psom upratuje 😖

sabuse1
10. mar 2009

I já mám pejska a neskutečně mě vytáčí když s ním jdu na procházku a musím se dívat kam šlapu. Poctivě nosíme pytlíky a uklízíme po něm, ale bohužel jak je vidět pořád je nás takových dost málo...Ano přiznávám pokud se mi vykadí někde na poli nebo v lese tak tam to opravdu neřeším, ale všude jinde jo, protože mě samotný ten bordel vadí. Tady už visí i plakáty o tom, že majitel psa je odpovědnej za úklid po něm, ale moc lidí si to myslím k srdci nebere...Řekla bych, že největší bordel zůstává po pejskách co běhají na volno a majitel si toho kolikrát ani nevšimne...A to bych řekla, že právě lidi z měst ten úklid naopak řeší víc než lidi z vesnic, tam jsem fakt ještě nikdy nepotkala nikoho kdo by po pejskovi uklidil, tím se tady nechci dotkout někoho kdo třeba na vsi bydlí a uklízí. A nemyslím si, že mít psa ve městě je luxus, pokud si ho nepořídí někdo vyloženě jako módní doplněk a pak ho nechá samotnýho celý den v bytě, to je zas trochu o něčem jiném, ale i lidi ve městě mají právo mít doma svýho miláčka

emogeon
10. mar 2009

vytaca strasne lebo ako sa topil sneh tak sme si stale od nich nejaku pamiatku na kolesach doniesli domov 😕

tini
10. mar 2009

Tu u nas raz spravili zaujimavu vec. Deti zo skolky sa fotili okolo hromadky psich exkrementov, v rukach mali lopatky a hrablicky... akoze toto je ich pieskovisko. Tieto plagaty rozvesali po mestecku, isty cas bolo cisto, ale znova je to desne!!!

sabuse1
10. mar 2009

Ještě k těm sporům o to, že mít psa v bytě je týrání - ano je to týrání pokud je tam celý den sám a vyvenčenej tak 1 - 2x denně, ale pokud to samozřejmě není nějáký tele, ale normální pes je mu celkem jedno kde žije, pes je společenskej a je rád ve společnosti pána a neřeší jestli v bytě nebo v baráku. Takový pes je šťastný, když se mu majitel věnuje, chodí s ním ven a ne pes který má zahradu jak kr...a je na ní pořád sám, majitel si ho tak maximálně pohladí když přijde domů a občas mu tam hodí něco k jídlu a nebo ho nedejbože uváže k boudě - tomu říkám týrání. Takže je to fakt jen o přístupu ne o tom kde pes bydlí

beruska2x
10. mar 2009

pajmis tak to se mylis, mela jsem psa taky, bydlela jsem ale na vesnici v baraku se zahradou, do mesta bych psa nikdy neporidila, je to omezovani jeho i ostatnich lidi okolo...

jevel
10. mar 2009

pajmis - neviem či by si sa zasmiala na tom čo by si si našla v schránke 😀 , k tomu lístočku by bolo niečo pribalené

stavba
10. mar 2009

beruska: teda, máš fakt dost zvláštní názory. Takže město si můžeme zasí.at jen my lidi autama, který má už dneska skoro každá rodina dvě, to nikoho neomezuje, že jo. Když tě tak lidi omezujou, tak se odstěhuj někam na samotu, kde tě nikdo rušit nebude.

pajmis
10. mar 2009

beruska... tak si zase myslím, že člověk na vesnici by neměl mít auto ... je to pro takového vesnického člověka luxus a stačí mu povoz 😅 . . . uvažuj... v dnešní době se pes ve městě má mnohem lépe, než na vesnici...

jevel - já bych k tomu lístečku nic přibaléné mít nemohla protože sem zodpovědná sberatelka psích hovínek 😀 to si posílej těm druhým 😀 a když už to budeš házet lidem do schránky, tak ti tady všechny holky, co nadávají na pejskaře poděkují, že to budeš za ty nezodpovědné sbírat 😀 😅 tím vlastně uděláš sužbu i sobě a vyčistíš chodníky 😀

j.a.n.u.s.
10. mar 2009

Holky, trochu odlehcim....

...my meli psy vlastne cely zivot....jednou jsem sla do skoly a vzala si igelitku a hodila do ni prezuvky....az ve skole jsem zjistila, ze sebou nosim aji hovno! Bo mamka jak rano sla se psem a ona poctivka poctiva sbira, dala ho do igelitky, jakozeho vyhodi pak az narazi na kos, ale zapomela na to! A povesila ji doma na skrinku 😀 😀 😀 😀 ....no to bylo "pred nasim letopoctem" a to nebylo tolik psu.

Ted ma psa fakt kazdy druhy!

Hele, pojdme zkusit neco vymyslet na "nesberace"....napadlo me toto....
Kdo ma moznost chodit s kamerkou a natacet nepoctivce a pak predat na magistrat. Nebo zavolat regionalni TV a proste aby lidi vedeli, ze ta moznost tady je....takoveho nejakeho "napraseni" v zajmu vsech, ale nevim, jestli to neni nejak protipravni natacet nekoho bez jeho vedomi....

Anebo vyslat do ulic vice policistu....nebo lidi najmutych vylozene na to! Anebo za vybrane penize na poplatcich koupit takovy psi hovnocuc a jezdit a sbirat!

Jak uz jsem psala nahore, riskuju vlastni hubu....ale vzdycky se ozvu, i kdyz ten chlap vazi o 50kg vice nez ja....

stavba
10. mar 2009

Jak to tu vidím, přispívají sem i lidy, kteří psy jako takové vůbec nemají rádi. Představují si asi psa, který bude kakat na požádání, pokud možno nebude vůbec štěkat a běda mu, jak se ukáže ve městě. Tomu teda říkám láska ke zvířatům. 😒

pajmis
10. mar 2009

beruska - a jak si to myslela, že psi ve městě omezují lidi?? 😕 Toho sem si nikdy nevšimla ... když tě to tak omezuje, tak se odstěhuj na mars 😀 protože na každým rohu potkáš psa, at chceš nebo ne... právěže na vesnici si pes lítá kam se mu za chce, tak i proto je jich tady všude tolik... protože tam si hupsne za plot, tam si hupsne... a pak to ti vesani prodávají nebo darují většinou měšťanům... protože na vesnici má psa každého a tam už by bylo přepsováno... to se mají zabíjet??? To ted promin, ale stokrát je lepší pes ve městě než mrtvý...

maart
10. mar 2009

Janus, dobry 😀 ...ja jsem prave byla se svym psem venku. Samozrejme kdyz se vykadil, tak jsem sla hovinko sebrat....ale bylo docela narocne se k vykalu meho psa prodrat bez nehody vykaly ostatnich psu. Je to tady fakt hovno na hovnu!!!! 🙄

pajmis
10. mar 2009

stavba - 😉

j.a.n.u.s.
10. mar 2009

A to se divim, ze to nekteri nesbiraji a kor v zime! Bo jak je takova poradna kosa tak to hovno aji krasne zahreje dlan 😀 😀 😀 😀 , samozrejme pres sacek 😅