Vedľajšie účinky antikoncepcie

lucia243
29. aug 2013

Baby berem uz vysse pol roka antikoncepciu.. samozrejme ziadne problemy nenastali ale vedlajsie ucinky nechud na sex, naladovost.... rozmyslam aj o vysadeni ale zase sa bojim, ze otehotniem...neviem co robit ??

hoogy
29. aug 2013

@lucia243 skus zmenit tabletky, chod sa poradit ku gynekologovi 😉

m_ij_ka
29. aug 2013

@lucia243 najlepšie ti poradí tvoj gynekológ, určite ti poradí aj vo výbere ďalšej antikoncepcie

lucia243
autor
29. aug 2013

Nema to dajake rizika ked budemdlho pouzivat anti ???

mima4
29. aug 2013

@lucia243 pravdaze ma rizikaaa, vsak su to hormony a vazny zasah do tvojho tela, najhorsim rizikom je smrt, horsie uz nemoze nastat 😉

ribelina
29. aug 2013

@lucia243 no ja som mala problémy s miómami na prsníkoch práve z haku a taktiež búšenie srdca a už by som to nikdy nebrala. Je to svinstvo a zlatá baňa pre ludí čo to vyrábajú. Aj minule som zareistrovala článok že vzdelané ženy majú častejšie rakovinu prsníkov práve preto že dlhodobo užívajú HAK.

katey
29. aug 2013

@lucia243 tak jasne, ze to moze mat vedlajsie ucinky... ja so si tiez myslela, ze je to bezprobemove, az pokym som nechcela otehotniet a hups zrazu sa nedalo. Bola som akoby v prechode, netvorili sa mi hormony. Trvalo vyse roka, kym som otehotnela, ale to len vdaka tomu, ze som zas brala "opacne" hormony. ale hned som aj potratila. a za 3/4 roka sa mi podarilo otehotniet znova.. tak ak by som si mala vybrat, uz nikdy by som to nejedla

sorciera24
29. aug 2013

@lucia243 samozrejme, ze ma.....mne teda staci vidiet ten narvaty pribal. letak NU a neskutocne problemy okolo mna...brrr.....existuju aj rozne formy nehormonalnej antikoncepcie....

lucia243
autor
29. aug 2013

ja rozmyslam o uplnom vysadeni .... aj ked je tam ten strach z otehotnenia ale existuje aj ina ochrana..

mariuskaa
30. aug 2013

Som za úplne vysadenie. Ja som brala len 1 rok a už 8 rokov nič. ŇU: rôzne rakoviny, chudost/tucnota, depky, nechuť na sex a problémy s otehotnenim. Veľa hormoňou, je to neprirodzene. Akoby proti prírode. Okrem tohoskoro žiadna lekárka nerobi žiadny test či vôbec je to potrebné. Veľa žien ani prirodzene neovuluje a tym pádom nemusí brat roky HAk, alebo maju rôzne nabehy na trombozu. Kamoska mi skoro zomrela na to po 7 rokoch užívania. Mala zrazeniny. Ze HAk nebola nikdy pre ňu vhodná.

maria1989
4. sep 2013

@lucia243 dúfam, že ti pred tým robili testy, či nemáš vrodený gén pre trombózu. za dávnych čias sa totiž tieto testy pred nasadením HAK nerobili, len také na pečeň, a neviem, či sa teraz robia. ja som takto pri trombolifnom stave brala HAK cca 8 rokov 😠 a istý čas dokonca DIANE, o ktorej sa teraz toľko diskutuje 😖

lucia243
autor
4. sep 2013

ako pred tym jak som ich zacala brat ???? nie vobec ziadne povedala som primarovi, ze chcem brat anti a hned mi predpisal..

lucia243
autor
4. sep 2013

mariuskaa ...ja som sa definitivne rozhodla, ze ju vysadim akurat dneska ma caka posledna tabletka...a hlavne kvoli zdravotnym problemom co mozu nastat po dlhom uzivani... a hlavne sa nemozem pozeratnamojho draheho jaky je nestastny,ze nesom taka ako pred tabletkami...

marilea
4. sep 2013

baby...ja som vysadila HAK a už štvrtý mesiac som nedostala menštruaciu....zajtra idem na gyndu tak som zvedavá čo mi povie moja doktorka...