Vegeteriánky. Myslíte, že mäso môžu nahradiť vitamíny?

aby
11. okt 2007

Ahojte,

Ja niesom vegetariánka len ma jedna členka modrého koníka prinútila zamyslieť sa.
Myslíte, že mäso vám môžu nahradiť vitamíny?
Ja si myslím, že určite nie.

aby
autor
11. okt 2007

nikto si nič nemyslí? 😒

pipka
11. okt 2007

ja si tiez mysim, ze nie, hoci ma uz zarputili vegetariani presviedcali o opaku...podla mna, masko je masko... 😵

moncika15
11. okt 2007

ahoj aby tak ja som ta prinutila zamisliet sa ?! 😀 nerieste to tu moc ja viem ze to nieje najlepsie pre mimi ale nic s tym nenarobim 😖 samu ma to moc trapi ☹

aby
autor
11. okt 2007

monicika jj mňo ja obdivujem vegetariánov, ale čo keby ti doktor povedal že ked nezačneš jesť babatko nebude to pre neho dobré.
Začala by si ho jesť??
Mňo a kolko už neješ mäso a prečo vlastne??

moncika15
11. okt 2007

mala som pravdu je to tema o mne?! 😀 no ja nie som vegetarianka z presvedcenia ja som sa tak uz narodila v zivote som maso nejedla. iba ako mala ked mi ho mama nanutila aj to len kuracie 😖 nepocitujem na sebe nejake estra rozdiely od masozravcov 😀 mozno troxu vapnik xyba. ale gyn. mi povedala ze nevadi,ale mam tie vitaminy inak prijimat...

danulik
11. okt 2007

ahojte kocky,
ja sice este nie som tehotna, ale tiez nejem maso a babo pomaly planujeme, preto sa tato tema tyka aj mna..
neviem, ci sa maso da nahradit alebo nie, ale co mam robit, ked ho proste nedam do ust? co mi ma vlastne chybat, ked nejem maso? bielkovina? alebo inak - ake vitaminy vlastne maso obsahuje? myslim tie, ktore neobsahuje ziadna ina potravina.. dakujem 😉

aby
autor
11. okt 2007

nie len o tebe ale tak som na tým rozmýšlala 😉
tak a čo sa ti teda na mäse hnusí?chuť?lebo že je to mŕtve zvieratko lebo čoo?

moncika15
11. okt 2007

ja ani neviem... 🙂 ja proste maso nemozem ani vidiet, neznasam ked sa porcuje maso pripada mi to akoby niekto rezal mna, a s krvou je to to iste 😅 mdloby jak hovado z nej. asi sa mi hnusi ale aj tie zvierata. neviem to opisat... predstav si ze ti niekto naserviruje slimaky... no zjedla by si ix?! 😀 ja to mam vseobecne s masom

danulik ,si moj clovek 🙂 , ono to jednoduxo nejde jest! ja som sa aj snazila ale hned som to vyvratila... ty to mas ako? 😖

aby
autor
11. okt 2007

ja by som slimáky zjedla chutia ako huby 😀

Ja osobne radšej mäso jem ako pchať do seba tie umelé vitamíny 😀

Neviem čo všetko by som urobila preto aby som bola tehu, asi všetko 😉

danulik
11. okt 2007

ja nejem maso cca 3 roky, prestala som postupne.. najskor som prestala jest take, co pripominalo zviera (napr. ze cele kura a jeho viditelne casti), cize som zjedla napr. iba sote, potom uz ani to nie.. proste sa mi to zhnusilo.. a presne - to krajanie - na to sa nemozem ani pozerat, fuj.. su tam svaly a zily a krv, fuj.. 😖 ked chce manzel maso, musi si ho pokrajat 🙂
takze u mna nehrozi, aby som ho jedla.. aj ked mozno v tehotenstve mi zachuti - o com pochybujem, ale stat sa moze vsetko..

moncika15
11. okt 2007

danulik, 😀 u nas je to presne tak isto s tym krajanim tiez by som do masa nezarezala ani omylom 😖 . tak ty to mas potom ovlyvnene komercnim vegetarianstvom ked to zacalo masom ci pripominalo zviera fuj ale sa mi pekne dvyha zaludok 😅

danulik
11. okt 2007

monicka, neviem, cim je to ovplyvnene.. len proste viem, ze to nechcem jest a ani mi to nechuti.. a kym nebudem musiet, tak to do ust nedam 😉
som rada, ze nie som sama, aj ked ty to mas trochu ine, ked si sa s tym v podstate narodila 🙂 ja som na to musela prist sama 😀

moncika15
11. okt 2007

si si s zmenila foto? ja ze kto mi pise 😀 mas ip

danulik
11. okt 2007

ano 🙂 uz presli 3 mesiace od svadby, tak sa treba dat zase do *civilu* 😀

moncika15
11. okt 2007

😀 😀 😀 iha to je nedavno tak este gratulujem 😉

danulik
11. okt 2007

dakujeem 🙂

aby
autor
11. okt 2007

mňo zlatíčka,ale plnohodnotné bielkoviny obsiahnuté v mäse nenahradíte ničím 😉
v mäse obsiahnuté aminokyseli jajú podobnú ako v našom mäse ,hmmm asi v tom niečo bude 😠

moncika15
11. okt 2007

aby , ok ja ti to neberiem ale su sposoby ako to obijst. ved napriklad kto ma nejaku xorobu a musi drzat dietu a nejaku potravinu uplne vylucit zo svojho jedalnicka tiez ma pravo ma mimi. su sposoby ako to nahradit sice nie 100% plnohodnotne ale da sa to.to je presne to iste... Mne doktorka povedala ze to az taky problem neni, ona hadam vie co hovori 😠 😠 😠

emjee
11. okt 2007

nie som vegetarianka a masko mam rada 😀 no nemyslim si, ze zrovna maso by mohlo chybat k "plnhodnotnej vyzive babatka v brusku" - zakladnou stavbou bielkovin su aminokysleniny, ktore mozno lahko ziskat z rastlinnej potravy

aby
autor
12. okt 2007

lenže sú rastlinné a živočíšne bielkoviny 😉

moncika15
12. okt 2007

😠 ale doktorka asi vie viac ako laik. ked ona povedala ze to az tak nevadi tak to nevadi...

burky
12. okt 2007

tiez som vegetarianka uz dlho predlho a mne doktorka odporucala papat masko ked by som chcela mat babo. hlavne pocas tehotenstva. ale ked nebudem moct ( pretoze moj organizmus si uz odvykol od maska) budeme to riesit potom.

moncika15
12. okt 2007

nehovorim ze vitaminy a bielkoviny z mäsa su nepotrebne ale da sa bez nix normalne existovat... ja som toho dokaz, nepocitujem zeby mi nejako akutne xybali 😎

burky
12. okt 2007

ved ani mne a to som vegetarianka uz vazne dlho. ale rozdiel je vegan a vegetarian. u veganov podla mna moze coto vo vyzive pre babo chybat 😔

moncika15
12. okt 2007

to ano lebo byt ziveni len zrnom a klickami to asi nie je nic moc 😀 ja som sa vegetariankou uz narodila.nejem ani kuracinu, rybacinu ani mlieko nepijem. ale mliecne vyrobky mam rada. ty si preco presla na vegetarianstvo?

burky
12. okt 2007

zo zdravotnych dovodov a mozem si len pochvalovat. 🙂 kolko rokov si uz vegetarianka?

moncika15
12. okt 2007

ja som odmalicka 🙂 preco sa ti veg. pozdava? co ti to pomaha? 😕

certica
12. okt 2007

sorry, ze sa vam sem pletiem, nie som sice vegetarianka, ale podla mna uplne v pohode, nevidim dovod, preco by to bez masa nemalo normalne ist, dost sa tato zlozka potravy precenuje si myslim.
a hlavne mam skusenosti, ze vegetariani, makrobiotici,... a pod. si na zlozeni a kvalite stravy davaju omnoho viac zalezat nez bezni konzumenti (som chcela napisat smrtelnici 😀 ).
osobne maso a vyrobky z neho jem naozaj sporadicky, mozno raz za 2 mesiace nieco kuracie, morc., ale teraz ako som tehu, mavam dost vyraznu chut na maso, tak si ho jednoducho doprajem castejsie. organizmus si sam povie, co postrada 😉 takze pokial mi nieco nechyba a nemam na to chut, nebudem sa predsa silit

burky
12. okt 2007

nechcela si papat masko ako decko? 🙂

jednoducho mi upravilo travenie a choroby ma obchadzaju pretoze moje telo sa nevycerpava travenim masa. poznam vsak vela ludi, ktorym vegetarianstvo uskodilo a maju teraz zdravotne problemy.

moncika15
12. okt 2007

no ja som ho ani nikdy nejedla, akurat kuracie prsia co mi mama nasilu nanutila ☹ ale odkedy mam vlastny rozum ...fuj!!! no ja len dufam ze moje telo si mäso v tehotenstve nevyziada, lebo by som mu musela razne protirecit 😀