Vegeteriánky. Myslíte, že mäso môžu nahradiť vitamíny?

aby
11. okt 2007

Ahojte,

Ja niesom vegetariánka len ma jedna členka modrého koníka prinútila zamyslieť sa.
Myslíte, že mäso vám môžu nahradiť vitamíny?
Ja si myslím, že určite nie.

burky
12. okt 2007

ved sama uvidis. len treba davat pozor nato. mne doktorka vravela,ze potom to moze narobit viac neplechy ako osohu. organizmus si odvykne od primania masa a moze ti narobit zaludocne problemy.

moncika15
12. okt 2007

no ved keby som vyslovene ohrozovala zdravie dietatka tak by som si nasla nejaku nenasilnu cestu ako do seba dostat zivocisne bielkoviny 😖 ale urcite nie vo forme klasickeho mäsa,to skor vyrobky z neho... dufam ze na to nedoje ☹

burky
12. okt 2007

vies o tom,ze vraj v 75% sa rodia vegetariankam dievcatka? 😀

moncika15
12. okt 2007

😕 😕 😕 to vazne?!!!! tak to mäso teda jest nezacnem! lebo ja strasne tuzim prave po dievcatku!!! 😀 😀 😀

burky
12. okt 2007

no citala som to na nete aj moja doktorka mi vravela,ze co mala vegetarianky mamicky, vsetky mali dievcatka. ci to vsak suvisi s jedenim maso 😨

moncika15
12. okt 2007

no minimalne s pohlavim matky 😀 lebo viem ti na 100% odprisahat ze vsetky boli divcatka 😀 😀 😀 ja som zase pocula nieco take o mliecnyx vyrobkox vtedy sa rodia tusim xlapci.. ty by si xcela co keby si si mohla vybrat?

burky
12. okt 2007

mne by to bolo jedno. hlavne nech je zdrave a ci bude dievcatko alebo chlapcek nech rozhodne priroda. 😅 kamoska strasne chcela dievcatko aj presne podla toho sa snazili a maju krasnych 3 chlapcov a povedala,ze viac uz sa nesnazi 🙄 🤐

moncika15
12. okt 2007

ano to je hlavne nex je zdrave 😉 neviem ci verim na ovplyvnenie pohlavia stravou ale bolo by pekne keby si si mohla sama vybrat. akurat by pribudol dalsi problem keby obaja xceli ine pohlavie 😅 staci ze niekto ma problem dohodnut sa na mene 😀

burky
12. okt 2007

oni to ovplyvnovali pocitanim plodnych a neplodnych dni. mne doktorka vravela,ze stravou mozes ovplvynit hladinu hormonov v tele ale len v malej miere. no mozno ked by bol vegetarianom chlap mohlo by to vplyvat na jeho spermijky ale u zeny 😅 😕

moncika15
12. okt 2007

nozno casom a pokrokom vedy zistia sposom ako sa to bude dat 😀 ale ja do vtedy rozhodne cakat nemienim 😒. nex je to xlapcek alebo dievcatko , bude to nase vytuzene dieta 🙂

lalitagopi
12. okt 2007

Ahojte dievčatá, nechcem sa vám miešať do rozhovoru 🙂 , podla starovédskych textov, ktoré teraz študujem, sa píše, že pohlavie dieťaťa závisí (aj) odtoho, že kto je počas toho sexu viac vzrušený, súvisiace so sekrétom, a tiež sa píše, že ak chcú mať syna, tak sa žena má pred počatím stravovať velmi striedmo...a muž niečo poriadne výdatné 🙂 (aby bol viac vášnivý 😀

lalitagopi
12. okt 2007

a tiež sú aj astrologické vypočty na počatie, ktoré určujú, že kedy sa má narodiť syn a kedy dievčatko...
hmmm....uvidíme, či to funguje 😀 ja neviem 😀

moncika15
12. okt 2007

😨 no to je zaujimave? a na dievcatko sa treba ako stravovat? to tam nepisu? 😉

moncika15
12. okt 2007

aj si nieco skusala osobne? vidim ze este nevies co mas v brusku tak si skus vypocitat ci to bude sediet. ja som pozerala take tabulky a tam je podla veku zeny a mesiaca kedy je pocate vypisane co to ma byt. mne vyxadza na ten nas planovany mesiac januar prave xlapec 😖 a potom cely rok dievcatka 😅

lalitagopi
12. okt 2007

haha, neviem, možno sa potrebuje poriadne najesť niečoho tučného sladkého...a manžela treba schladiť... 😀

moncika15
12. okt 2007

😀 😀 😀

lalitagopi
12. okt 2007

povodne som sa sem prišla, bo sama som 9 rokov happy vegetariánka, a poznám vela vela mamičiek ktoré nikdy nejedli mäso a majú superzdravých potomkov. je to len bláznivá propaganda a obchod že mäso je nevyhnutná strava.
monci..podla tej astrologie by to mal byt chlapec...ale tiež si myslím, že na tom tak neazleží

moncika15
12. okt 2007

☹ preco mi stale vyhadza xlapec?! ale neva zmierim sa s tym ze podla vsetkeho nebudem mat nezne dievcatko ale silneho xlapiska😀 a ty si sa ako dostala k veg.?

lalitagopi
12. okt 2007

ludom maso chutí ked ho už majú navarené, alebo zmixované s koreninami,ale surové by ho zjesť nedokázali! Podla mojho názoru, a nechcem s tým nikoho uraziť, ale ak by si ludia pozreli čo sa deje na bitunkoch, alebo v hydinárskych závodoch, tak by každí zrelí človek uznal, že tento priemysel podporovať nebudem a maso už do ust nedám.
ja nejem hlavne preto, bo zvieratá sú tiež cítiace živé bytosti, ja sommich nestvorila teda nemám právo ani na to aby som ich zabýjala.
sú to živé bytosti ako som ja, akurát majú telo s menej vyvynutým vedomím...ale to neznamená že necítia bolesť a strach.
hmm..tak asi pre to.

moncika15
12. okt 2007

to mas pravdu. ja som to tak nejako podvedome asi prezivala od narodenia.som tiez na taketo veci citliva.ale nie len koli tomu som veg.. mas spravny postoj k veci.ludia by nemali hladiet len na svoje zaludky ale aj na to ze tie zvierata trpia.ked sa mi niekto snazi vnutit jedenie mäsa tak ho odbijem tym ci by sa jemu pacilo keby ho niekto surovo zabil a ziedol ☹

moncika15
12. okt 2007

teda zjedol 😀

lalitagopi
12. okt 2007

napr. povzracali by sa ak by im niekto naservíroval ich psa, ale vôbec im nevadí ked jedia napr. kravské maso, a pri tom krava je evolučne ovela viac vedomejšie zviera ako pes. teda viac prežíva čo sa deje ako pes. čiže ono to je také divné.
mna ked ludia ponukajú s klobáskami, tak ja im dám príklad, či by sa im páčilo, ak by ich niekto zabil, potom zomlel a natlačil do vlastných čriev a potom zjedol.
Ludia sa vôbec nezamýšlajú nad tým, že čo robia a čo jedia....hlavne že to chutí "dobre" bruuueee

miriamka
12. okt 2007

Baby,mne sa maso znechutilo ked som minuly rok zila 4 mesiace v cine.Tak sa pes,potkany a ine zvierata uplne bezne konzumuju,a bolo mi tam z toho tak zle ze som si povedala ze ja masko papat nebudem.
Ryby mi chutia,ale maso naozaj nemusim

moncika15
12. okt 2007

to je dost drsny a smutny priklad. t vazne ja krava vedomejsia ako pes? zaoberas sa touto temou aj v skole/zamestnani ale bo len sama v svojom vedomi?

miriamka
12. okt 2007

Baby,a ako vas pozoruje okolie?Ja ked nepapam maso,kazdy na mna pozera ci som chora alebo co...zatial co oni sa napchavaju masom,ja si chrupem zeleninku 😉

moncika15
12. okt 2007

mna sa tiez kazdy smazi nahovorit na mäso, kazdy hovori ake je udrave a nenahraditelne 😒 vsetci ma strasnia tym ze ked raz budem tehotna urcite to nedonosim,zbytocne ma strasia ved kolko veg. ma zdrave krasne deticky

lalitagopi
12. okt 2007

Ahoj Miri!ano, ja som videla aj fotky o tom ako tých psov "upravujú". oni majú takú metodu, že ak má pes vysoký adrenalín v krvy tak je jeho masko ovela makšie, teda pred tým, ako ho zabijú, ho najprv zavesia o krk a mlátia mlátia a potom zabijú. a podobné metody sa robia aj na bitúnkuch....
Nepíšem to kvoli vám, ale kvoli osobám, ktoré nad tým ešte neuvažovali.

Monci: ano, krava je na vyššej evolučnej urovni, jej mozog je tiež ovela viac rozvinutý, a aj vedomie, ako vníma veci okolo seba. ale samozrejme, tiež je to ešte zviera, je hnané pudmy a inštinktom...
hmm...ako aj väčšina ludí 😖

lalitagopi
12. okt 2007

chvalabohu okolo mna sú len ludia ktorí sú všetci vegetariáni...teda nikto zatial nenúti... 😎

moncika15
12. okt 2007

to je dost drasticka necitliva metoda. hrozne zle sa to pocuva a je mi z roho dosmutno☹

danulik
13. okt 2007

ahojte kocky, nejako ste sa rozpisali 🙂
myslim si, ze ked nam nieco chyba (napr. vitamin), telo si to samo vyziada (v inej potravine, ovoci, zelenine).. ja ked som prestala jest maso, tak mi zacali chutit take veci, ktore som predtym nejedla.. nas organizmus je natolko "inteligentny", ze si vie tieto veci regulovat.. takze si nemyslim, ze bez masa tehotenstvo nezvladneme..
a tiez nemam rada tie otazky, ze preco nejem maso.. ze nech si dam aspon trochu a tak.. alebo ze co jem ked nie maso alebo ci aspon sunku si dam (???) a tak podobne 🙂 ale uz som si zvykla..
potesilo by ma, keby na nas zacali mysliet aj restauracie, lebo vyprazany syr fakt nemusim 😀 pripadne je medzi vegetar. jedlami zaradeny pastiersky syr so sunkou a halusky so slaninkou 🙂 vacsinou chodim do pizzerie, tam sa da vybrat (pizza, cestoviny, rizoto,..) ale uplne najradsej si varim sama, tam aspon viem, co naozaj jem 😉 len manzel tie moje "gebuzinky" nemusi, takze musim varit aj maso..

lalita - to mas super, ked su v tvojom okoli ludia, ktori tiez nejedia maso a rozumeju ti 🙂