Vekový rozdiel medzi deťmi. Aký je najideálnejší?

danulka2
12. dec 2007

Co myslite aky je najidealnejsi? My mame rozdiel takmer 13 rokov a je to super 😵 😵 😵

renca3
22. jan 2008

Pre kazdu maminu vekovy rozdiel jej deti je naj, lebo si ani nevie predstavit, ze by to bolo inak. A takto to kazdej vyhovuje. 😉

emjee
1. feb 2008

lien1 • 1d • Dnes o 08:16
Alebo kedy je najvhodnejší čas na druhé bábo.Sami bude mať 2roky.Mala som rizikové tehotenstvo a največšia pravdepodobnosť je ,že ani pri druhom tehotenstve sa nevyhnem komplikáciam.

majcik • 30tt • Dnes o 09:32
Je to asi dost individualne. My by sme chceli druhe dieta po 2, max. 3 rokoch. Ale planovat je jedna vec a skutocnost druha...

lien1 • 1d • Dnes o 09:38
To je pravda len som chcela vediet ako to chodi v domacnosti s dvoma troma detmi a kedy sa vedia deti spolu prehrat a kedy su si uz cudzie medzi mnou a bratom bolo 6rokov a doteraz si k sebe hladame cestu.Chcem vediet ako sa spravaju deti s troj a ako zo stvor a pet rocnym rozdielom.

lien1 • 1d • Dnes o 09:40
Mas to uz len za par to je najkrajsie obdobie tehotenstva aspon pre mna bolo.

nguyen • Dnes o 10:59
ako vravi majcik je velmi individualne, medzi mnou a bratom je 5 rokov rozdiel pricom ja som starsia a vzdy to bol moj najlepsi kamarat na svete. Vzdy a na vsetko sme mali podobne nazory a je to asi jediny clovek na svete s ktorym som nikdy nemala problem hovorit o comkolvek. Ked bolo treba tak sme sa navzajom podrzali ale aj zdrbali ked nieco nebolo ok. No a poznam surodencov medzi ktorymi je mozno rok max dva a uplna katastrofa no a kedze medzi vami je podobny rozdiel ako medzi mojim bratom a mnou myslim ze neexistuje pravidlo. Vsetko je o ludoch a o povahach...

majcik • 30tt • Dnes o 11:01
Ja pochadzam zo 6-tich surodencov, su medzi nami 2-rocne rozdiely a myslim, ze to bolo fajn ...

revayova
21. feb 2008

ja mam deti so 4 rocnym rozdielom a zda sa mi ze sme mohli este pockat.

giovannajana
21. feb 2008

ja som vždy chcela mať deti s 3-ročným vekovým rozdielom. Bohužiaľ počas materskej sa zhoršila naša finančná situácia a ja som sa nechala od manžela nahovoriť, aby sme rok počkali. Teraz sa znova snažíme už viac ako pol roka a nedarí sa ☹. Čo narobím? Tak si postupom času začínam vyčítať, že som si vôbec niečo plánovala. Možno to v minulosti bolo lepšie, že to prišlo, kedy malo a nikto to neriešil.

Ja mám sestru o 6 rokov mladšiu. Vždy som si hovorila, že je to veľa a že ja by som až taký vekový rozdiel medzi deťmi nechcela. Ale teraz sa mi to zdá super. To prechodné obdobie, kedy sme k sebe nemali až tak blízko bolo oproti celému životu veľmi kratučké (cca od začiatku mojej puberty do mojej 18-tky, kedy som odišla pracovať do iného mesta). Ona ešte nemá také starosti ako ja a cítim sa pri nej mladšie. Ona sa zase môže učiť z mojich chýb. Perfektne si rozumieme a nedala by som ju za nič na svete. Všetky vzťahy na svete sú o osobnostiach. Aj tie súrodenecké... 😉

junovka
22. feb 2008

giovana, ja som tiez chcela mat maximalne rozdiel 3 roky, ale co som mala robit, ked sa nedarilo? ☹ Nakoniec je z toho 6 rocny rozdiel.A je to fajn 😀 😉

giovannajana
22. feb 2008

juni, veď presne to som mala na srdci. Človek si môže robiť plány, ale keď to nejde, tak to nejde. Ja sa momentálne snažím dostať zo závislosti na sebapozorovaní, lebo už mi z toho začína šibať. Musím si vsugerovať, že je to tak, ako to má byť a keď sa podarí, bude to tu. Dievčence sú zlaté. Ako berie Timka Nelinku?

junovka
22. feb 2008

Jak velka sestra. 😎 😎 😎 Som rada 😵 Strasne chcela mat sestru 😉 Ked Nelka urobi neaky pokrok tak sa strasne vie Timka z toho vytesovat....snad viac ako my vsetci dohromady 😀 😀 😀 😅

Presne ja som toto Gio prezivala 2 roky, stale so sa pozorovala, hladala info ako este na to...a ked som sa na to vykaslal, s vedomim, ze uz to nebude, tak to prislo.Ale , vsetko chcelo svoju dan ☹ 😢

giovannajana
22. feb 2008

takže by som sa na to mala vykašľať čím skôr. 😉 😀

junovka
22. feb 2008

tak, veru 😀 😀 😀 😉

cukrikk
4. mar 2008

ajoje ja som ml. od brata o 3 roky mame uzastny vztah a mozno aj preto som chcela mat medzi detmi 3 roky rozdiel... podarilo sa a tak mi to aj vyhovuje ... velmi som tuzila mat dvojcata lebo by sme chceli mat 3 deticky ... mala ma teraz 2 roky aj 3 mesiace a lutujem ze som nesla do tretieho hned po roku ... 🙂

majada
25. mar 2008

Môj starší syn má 11r. a malý má 6mesiacov. Je to úžasné starší syn mi pomôže keď treba,hrá sa s ním. Spočiatku naňho žiarlil no teraz je to skvelé má ho veĺmi rád.

kazdovci
26. mar 2008

vidim ze vztah medzi surodencami nie je voooobec o veku ale o pristupe rodicov a rodiny k obom detom. a preto kazda maminka nech robi podla svojho srdiecka 😉 ja osobne by som chcela pockat tak do 3 rokov 😵 trochu si aj naspat kym sa znova zacne kolotoc nespania

sissi27
27. mar 2008

Ahojte,
niekde som citala ze medzi prvym a druhym dietatom by nemal byt vekovy rozdiel vacsi ako 7 rokov lebo potom prve dieta je vlastne jedinacik!

abetka
27. mar 2008

sissi27 mas cistu pravdu. aj ja som to pocula

pralinka25
27. mar 2008

ja by som chcela 5 ročný rozdiel. Na materskej s prvym by som chcela byť 3 roky potom na 2 do prace a druhé. Ale to sú plány a tie Boh občas mení 😅

vierkaaaa
28. mar 2008

tak u nás je to zaujimavé máme 9 ročný rozdiel 🙂 ...keď sa narodila prvá dcéra ja som mala 21 a manžel 24 samozrejme sme bývali u rodičov, kým sme sa postavili na vlastné, zistili sme, že sme o 9 rokov starší tak sme rýchlo spravili šup šup a druhá dcérka je na svete...všetko má svoje výhody aj nevýhody....ja sa teraz vytešujem z mojích detičiek, horšie to bude s návratom do práce, ale to je už iná téma 🙂

tribitka
3. apr 2008

my máme doma 14 ročný rozdiel a ja to úťasné, velká sa o malú pžasne stará, velmi mi pomáha...je to vlastne taká au pair zaradmo.... 😀

deina
3. apr 2008

My sme chceli druhe hned a aj by som do toho sla (asi mam velmi dobre babo doma 😀), ale vraj po cisarskom je lepsie pockat dva roky. Tak sa o druhe pokusime, ked bude mat maly rok a pol az dva roky (je tam trosku rezerva, kedze sa nemusi hned zadarit). So sestrou mame medzi sebou rozdiel ani nie tri roky a je to uzasne, vzdy sme si boli blizke, aj ked boli casy, ked sme sa pobili.

aadula
7. apr 2008

my máme 11 ročný rozdiel..tiež si to pochvaľujem, neviem ako by som zvládla dve malé detičky i keď iste má všetko svoje výhody a nevýhody. Keď spolu vyrastú iste si aj v dospelosti lepšie rozumejú, ktovie ako to bude s mojimi detičkami, kažtí bude mať za pár rokov iné záujmy. Aj keď dcéra neskutočne ľúbi nášho Samka, tak ak tu bude stránka za prebars päť rokov ...dám vedieť 😀

zuzkafuny
8. apr 2008

My 12 ročný 🙂
mojej sa veľmi pomáhať nechce, ale už keď musí, tak musí 😅
a keď nemusí, ani sa neženie...
😅
Ja som chcela detičky zaradom... tri... nevydalo... neva... 😉 🙂

emjee
2. feb 2009

mimisk • 31. jan 2009 o 16:23
Chceli by sme s manželom babetko . S prvého manželstva mám 12 ročného syna. Má s takou to situaciou niekto skúsenosti.

lopezka • 31. jan 2009 o 16:28
ahoj mimisk.....ja nie z vlastnej skusenosti, ale moja segra ma medzi svojimi 2 dcerami vekovy rozdiel 17 rokov prvu mala, ked mala 22 vtedy bola este relativne mlada, ale tuto druhu si vyslovene uziva takze doporucujem

capy
2. feb 2009

my mame rozdiel skoro tri roky a super

mirica
2. feb 2009

mimisk- ja som mala dvojky , keď synovi ťahalo na 15 ....a pohoda , zatiaľ sa síce viac menej len občas s nimi pojaší , ale vidno , že čím sú starší a vnímavejší - tým ho to viac baví (uvidíme dokedy).....priateľ má dve dcérky z prvého manžu - 12 a 8 - a tie malých zbožňujú -vydržia sa s nimi hrať celé hodiny ...a keď sú doma(žijú s mamou) tak pozerajú cez Skipe ,každý deň - fotky posiela priateľ každý deň, ke´d nepošle -je zle 🙂 .....tak že väčší vekový rozdiel nemusí byť na škodu...

nika2007
2. feb 2009

my mame rozdiel 5 a 10 rokov a je to fajn,deticky sa lubia a starsi mi aj dost pomozu 🙂

alon111
2. feb 2009

my mame tri a medzi prvou a druhym je dva a pol a medzi druhym a tretou je dvoj rocny rozdiel. niekedy je to u nas o zivot ale maju spolocne zaujmy tak nemame zatial nejake problemi

mimisk
2. feb 2009

troška sa toho obavam, lebo syn je zvyknutí,že sme len pre neho

greta24
2. feb 2009

U mojich deti je rozdiel 17 rokov, takze kazdy vyrasta ako jedinacik

adulikka
2. feb 2009

U nás máme dievča skoro 12 ročné a chlapca skoro 2 ročný ,tak tam je rozdiel 10 rokov a ešte máme akurát dnes začal 5 mesiac .Dievča mi pomôže veľmi...a u chlapcov to uvidím neskôr ako sa budú mať rady .

pass
3. feb 2009

my máme 6 ročný rozdiel a je to super 😵 Napriek tomu, že máme dvoch synov, tak starší sa o mladšieho príkladne stará a to sám od seba - napr. keď malý mrnká a ja nemôžem hneď prísť, tak ho bez problémov zabaví, netreba mu nič hovoriť 🙂 dokonca mu strašne rád dáva plienku, samo, že čistúúúú 😀 inak my sme aj chceli 6 ročný rozdiel, aby som sa mohla venovať staršiemu pri nástupe do školy 😉

lenocka6
3. feb 2009

ahojte, my mame 2,5 rocny rozdiel a myslim si, ze je to super. Je pravda, ze zo zaciatku to bolo trosku perne, ale teraz sa to zacina krystalizovat. Dcera ma 4r a syn 1,5r a stava sa z nich pekna dvojka na hranie, ale i neplechy. Dcera ho usmerni, kedze je to uz skolkarka a syn jej doda zase este taku decku zivost. Ja si myslim, ze je takyto rozdiel velmi vhodny, ale samozrejme kazdy sa musi rozhodnut sam.