Vekový rozdiel medzi deťmi. Aký je najideálnejší?

danulka2
12. dec 2007

Co myslite aky je najidealnejsi? My mame rozdiel takmer 13 rokov a je to super 😵 😵 😵

pralinka25
12. dec 2007

to je asi dosť individuálne.ja by som chcela 5 rokov, lebo by som chcela isť medzi materskými do práce. Ale to je taký plán - ešte nemám ani jedno dieťa 😅

môj muž má o 12 rokov mladšiu sestru ale obidvaja hovoria že sa cítia ako jedináčikovia, lebo v podstate vyrastali sami. Kým on bol malý ona ešte nebola a keď sa narodila on už bol veľký chalan s množstvom aktivít. ako súrodenci sa nestihli ani hrať. ale pre rodičov je to asi celkom fajn 😉

dianty
12. dec 2007

je to vážne individuálne, ale napr. môj priateľ má so svojím súrodencami rozdiel až 15 rokov, a akosi proste nenachádzajú spoločnú reč. a on bol prakticky vychovávaný ako jedináčik, a tak to aj berie... ja by som skôr volila taký 6 ročný rozdiel.. nech to prvé už chodí aspoň do školy... 😉

dupinka
12. dec 2007

Ja deti este nemam., ale myslim si, ze tak 4 rocny rozdiel by bol fajn. aby sme si uzili obe deturence.. a mohla ist medzi materskymi pracovat. to prve bude samostatnejsie, ked sa druhe narodi a zase to nie je tak velky rozdiel, ze by sa nemohli spolu hravat.

sarka211
12. dec 2007

ja by som chcela ist po MD aspon na rok do prace a potom druhe babo...ale muzik yartuje, ye o rok bude druhe 😀 😀

lenka386
12. dec 2007

Ahojte! My mame dvojrocneho drobca a v juni cakame druhe. Tak uvidim ake to bude..Vzdy som chcela mat rozdiel deti do 3 rokov, lebo ja som mala o 9 rokov starsiu sestru a 4 roky brata a nepacilo sa mi to. Sestra ma tiez deti s rozdielom 4 roky a hovori ze to je vela. A jedna znama ma 5 deti vsetko zhruba 1,5-2 roky rozdiel a hovori ze lepsie urobit nemohla..Takze asi plati - kolko ludi, tolko chuti..

zsuzsu
12. dec 2007

ahoj.
u nas je rozdiel len 1 rok 1 mesiac a dva dni.
Ma to svoje vyhody aj nevyhody. Vyrastaju spolu, ale pre maminu, je to dosť ťažké. Ale prežila som to, a keby som mohla tak znova tak isto.

sofik
12. dec 2007

Ja by som chcela asi tak 5 rokov, pretoze zena potrebuje aj trocha oddychu a aj medzi ludi. Ale je to individualne, kazda zena je tiez ina.

etuska
12. dec 2007

Sofik, pridávam sa na tvoju stranu 🙂 Zatial mame 3,5 rocnu dcerku a druhe + tretie by sme chceli asi az ked pojde dcérka do školy. Vtedy by som chcela ostat s "planovanými dvoma" na materskej,lebo ja som prakticky ziadnu nemala.
Dcerka sa mi narodila pocas studia na VS, po 4. rocniku a ked mala rok, nastupila som do prace najma kvoli financiam.

danulka2
autor
13. dec 2007

no keby to zalezalo na mne, tak by sme mali najmenej 5 deti 😅 . Vzdy som tuzila mat veeeeeeliku rodinu. Ale clovek mieni a panboh a financna situcia meni 😒 . Takze som velmi stastna, za mam aspon tychto mojich dvoch huncutov.

danulka2
autor
13. dec 2007

mimochodom, nehladiac na momentalnu vasu situaciu, kolko by ste chceli mat deti?

dupinka
13. dec 2007

dve, pripadne po nejakom case,. ked budu odrastene( cez 10 rokov ), tak tretie.. Ale vela zavisi od situacie rodiny (nielen financnej)

katka432
14. dec 2007

my sme sa rozhodli pre co najmensi rozdiel,mala ma 10 mes a druhe cakame v auguste..chceme aby vyrastali spolu,aby sa spolu co najviac zahrali a taak.vieme,ze to bude zo zaciatku dost narocne,ale potom to uz bude super..mozno,ked tie dve deticky odrastu sa dame aj na tretie,ale to zatial neriesime

ajduska
14. dec 2007

ja mám rozdiel medzi deťmi 24 a 22 mesiacov, teraz je to už super, ale tie začiatky boli fakt perné 😝 😀 ....malý vekový rozdiel je super kvôli deťom ale pre mňa by bol po mojich skúsenostiach ideálny vekový rozdiel tak 4 roky 😉

katka432
14. dec 2007

no uvidime co budem potom vraviet ja 😀

luciask
14. dec 2007

katka, no moje su skoro ako tvoje, necelych 19 mes. neboj da sa to zvladnut, ja si to dokonca pochvalujem, teraz sa uz pekne prehraju, nemusim sa im az prilis venovat lebo si jedna druhej stacia.

ikke
14. dec 2007

ja si naopak (po skusenostiach z nasej rodiny) myslim, ze najhorsi vekovy rozdiel je prave 3-4 roky -> dieta je prilis male na to, aby mu to bolo mozne rozumovo vysvetlit a prilis velke na to, aby to bralo ako samozrejmost... 😉
/to= novy surodenec, strata "vysadneho postavenia" jedinacika, teda pokial ide o prve dieta, atd./

katka432
14. dec 2007

luciask no ved tak si to predstavujem aj ja 😀

dadulka19
14. dec 2007

medzi mojimi babulkami je rozdiel 6 rokov 🙂 a je to fajn...

etuska
28. dec 2007

Dadulka,tak to si ma potesila 🙂

katka432
28. dec 2007

ja si myslim,ze ked si rodicia zvyknu na vekovy roydiel a deti sa vedia k sebe spravat je to vzdy fajn..je to asi otom,ze kto si to ako zariadi tak ma 😀

jaduska
5. jan 2008

u nás je vekový rozdiel 4 roky a 3 mesiace a nemôžem sa sťažovať. Staršia síce občas trošku požiarli, ale ja jej hneď "vysvetlím", že sestričku chcela ona, lebo nechcela byť sama, tak ju to aj hneď prejde. Ešte sa síce spolu veľmi nezahrajú, ale o pár mesiacov to už pôjde.

nana
18. jan 2008

My planujeme nejaky ten cas pockat. Tak 6-10 rokov. Sice ma vsetci odhovaraju, ze je to vela a aby sme si spravili druhe hned, ale ja by som chcela ist po 3 rokov do prace a potom sa opat na matersku vratit. Ja mam o rok mladsieho brata a nikdy sme sa spolu nehrali, len bili a hadali a zostalo to doteraz. S druhym, ktory je o 14 rokov mladsi si rozumiem lepsie. aj manzel ma o pat rokov mladsiu sestru a je to o.k. takze moje skusenosti vravia pockat.

danona
18. jan 2008

nana - mam 10-rocny rozdiel medzi detmi a vsetko je ok 😉

zuzu13
19. jan 2008

my máme 12,5 r. rozdiel...je to OK...majú sa radi, my ich tiež 😀 a to je hlavné...

abbi
19. jan 2008

ja mam medzi prvymi chlapcami 20 mesiacov a potom po 7 rokoch mame dalsie. obaja starsi su v skole a ja som doma s malym. starsi sa vela biju alebo hadaju ALE vedia sa hodiny spolu aj hrat a ked sa nevidia tak placu za sebou. vnimam tieto rozdiely pozitivne.

hlucinka
19. jan 2008

mam zatial len jedno bábo, ale medzi mnou a bratom je dvojročný rozdiel a medzi manželom a jeho sestrou osem a oba súrodenecké vzťahy sú fajn.takže na tom asi nezáleží. všetko je asi vo výchove a v rodine

maca793
19. jan 2008

ja mám rozdiel 5 rokov a 2 mesiace a je to super, vždy som chcela mať takýto rozdiel medzi deťmi. podľa mňa je 5-6 rokov ideálny vekový rozdiel medzi súrodencami.

bibinka
21. jan 2008

my máme bez jedného dňa presne dva roky. tiež si myslím,že je to super-i keď máme práve obdobie vzdoru,ale už sa to lepší a starší si už na mladšieho zvykol a zbožňuje ho. dáva mu pusinky a znenazdajky ho uštipne. 😅 😅 .ale beriem to ako "bratskú " lásku,i keď tá žiarlivosť tam je. verím,že z toho vyrastie. zatiaľ to neriešim. 😉

kkatrina
21. jan 2008

my máme presne 3 roky a 1 týžďeň, prvé 2 mesiace boli perné ale už je to fajn a stále len lepšie 😉

už sa teším keď budú samostatné jednotky a bombardovať nám dom 😀