Veľká cysta. Máte skúsenosti s operáciou?

sisulka7
4. sep 2008

Asi pred mesiacom mi gynekolog nasiel cystu 7,5 cm, povedal. ze to nie je taka klasicka, ale ze ma akoby zrnity povrch a pravdepodobne bude obsahovat krvne zrazeniny a moze i vlasy a pod. Povedal, ze to budeme sledovat po menzes, no a bola som tam vcera a mala 8 cm a to som sa aj napchavala vytaminami a cajmi. Dal mi termin na 17. septembra s tym, ze sa o to pokusia laparoskopicky, ale nakolko je dost velka ak to nepojde bude sa to musiet rezat. Mate niekto s tym skusenosti? Ja som dost vydesena, ja nemavam ani len chripku, nieto ist do nemocnice. ☹

duskaf
4. sep 2008

sisulka, mojej mamke presne takúto laicky povedané krvavú cystu, ktorá v sebe mala rôzne tkanivá vyberali minulý rok ale nie laparoskopicky.Taká cysta musí ísť von, pretože keby praskla jej obsah by sa vylial a mohlo by sa to zbytočne skomplikovať, ale neboj sa. Výborné by bolo keby sa to podarilo laparoskopicky, lebo je to vlastne malinký rez a prístrojom ju odštiknú a veľmi rýchlo sa zotavíš. Budem na teba myslieť.

alionuska
5. sep 2008

Sisulka,aj ja ju mam.Pisali sme o nich vteme Dermoidna cysta,ale nemozem to tu vyhladat... 😖

alionuska
5. sep 2008

Mne ju nasiel lekar zaciatkom roka a povedal,ze je vrodena...Co sa mi nechcelo ani verit,lebo som premyslala nad tym,ze preco si ju za mojich 33 rokov nikto nevsimol.Tiez povedal,ze to robia laparoskopicky alebo ze mi ju odstrania pri cisarskom reze.Vraj ak nebude rast a menit tvar. 😒 Tak tiez ma to caka,len este neviem kedy.

aponchie
5. sep 2008

ja jsem dnes byla na gynde a rekla mi ,ze napravo mam malinkou cystu,ale prej to nic nebude znamenat 😝

jajinak
5. sep 2008

Já jsem měla klasickou cystu na vaječníku 2 krát a nikdy jsem naštěstí na operaci jít nemusela,vždycky praskla sama a byl pokoj.Teda jednou mi ji rupla dr. když mi silou zmáčkla na břicho.Sice to bolelo,ale cysta byla pryč.Ale tahle tvoje je asi něco jiného.

binki
5. sep 2008

měla jsem letos krvavou (4,5cm) cystu v děloze, praskla při vyvolané menstruaci, bolelo to, ale je pryč....

luci
5. sep 2008

ahoj,presne taku cystu diagnostikovali aj mne......v juli mi ju vybrali laparoskopicky....ale moja mala tak do 5cm...a v pohode to slo laparo....tiez som sa bala,az na ten rez......ten bol tiez pohoda....urcite lepise ako rozrezane brucho.....
neboj sa za 3-4 dni budes doma,a ani nebudes vediet ze ti nieco robili
keby si neico chcela konkretne napis IP 🙂

aponchie
5. sep 2008

ony se ty cysty pokazde nemusi dat pryc? 😲 pac me jen rekla v pravo je malinkata cysta,ale nemela by delat problemy..tak co z toho mam vyrozumet?

matica2
5. sep 2008

ja som mala tiez cystu 5cm urobila som si predoperacne a isla som sa objednat. tam na mna sestricka nakricala ze to musim ist hned, ze mi moze prasknut a krvacat dnu a potom nemusim mat deti. a ked mi robili sono pri prijati tak zistili ze mi sama praskla a vytiekla. tak som nemusela ist. 🙂

binki
5. sep 2008

aha, takže já měla spíš štěstí, že praskla sama, jak to tady čtu, ufff,

mysaa
5. sep 2008

☹ Moja cysta mala pred dvomi mesiacmi 6 cm, najnovsie sa podla pani doktorky zmensila na 3 cm, takze mi s nou nic nerobi a povedala, ze mam prist az o 3 mesiace, co sa mi zda velmi dlha doba. Vie mi niekto poradit, ci mam cakat alebo co v takom pripade a k tomu hnedy vytok.

sisulka7
autor
5. sep 2008

ja praveze nemam ziadne problemy, asi jediny, ze chodim castejsie na WC a ked nejdem hned picha ma to, to je asi jedine, co mozem cyste vycitat, ale i tak doktor povedal, ze by mala ist von, lebo ak by praskla, mala by som problemy ovela vacsie. Tak neviem, bojim sa. Isla som novemu gynekologovi s tym, ze sa chceme zacat snazit o babatko a namiesto toho mame cysticku ako to teraz moj drahy vola ☹

siwike25
5. sep 2008

Ahoj aj ja som mala cystu a pri milovani my praskla a už bolo všrtko o.k. 😉

ikke
11. mar 2009

rejocka • 2d • Včera o 10:50
Ahojte máte takýto problém,ak áno napíšte mi prosím.cysta je naplnená vodou,ak nepraskne?

kisska • 1d, snž • Včera o 10:54
rejocka - no nic moc. Co hovori doktor? Neviem ci aj taketo vodove, ale viem, ze cysty sa bez problemov operuju. Super na tom je to, ze su nezhubne. Drzim palce

bodka13 • 2d • Včera o 10:58
mala som vodovú c. -rozpustila sa po vybratí injekcií thyamin(neviem ako sa to píše) sú dosť bolestivé...dr. tiež nevedel ako to dopadne tak som mala vypísaný aj papier do nemocnice na laparoskopiu
...ako ťa dr. lieči,čo ti povedal on ?

rejocka • 2d • Včera o 11:04
Ahojte,vďaka,no doktor povedal,že počkáme,či nepraskne sama,ak nie potom to budeme riešiť ak by som mala bolesti,alebo farbila mám prísť ak nie tak za 3 mesiace.Inak vždy na 14 deň keď ovulujem mávam veľké bolesti-nie každý mesiac,ale mám,že to z toho ako tlačí cysta na vaječník Injekcie nemám-nič mi zatiaľ nedal-čakáme či praskne

ejusa • 1d • Včera o 11:09
Ozaj a preco Ti nedal tiez nejake injekcie?

rejocka • 2d • Včera o 11:12
No neviem,že snáď to samé praskne

ejusa • 1d • Včera o 11:13
Daj si do Googla Cysta na vajecniku,da Ta to na prispevky o tomto

pacna • 2d • Včera o 11:14
tak mne ked dr.nasla cystu automaticky ma poslala na laparku

miriamka • 1d • Včera o 11:18
Baby,mne vznikla 11cm cysta na vajecniku ked som ostala tehu...strasili potratom...nakoniec pekne zmyzla ani neviem ako,a mimi sa narodilo ok

rejocka • 2d • Včera o 11:18
Bodka akoľko si musela tých injekcii vybrať?Pačna a a po laparke si bola dlho v nemocnici a na pn?

rejocka • 2d • Včera o 11:20
Miriamka a praskla ti?a injekcie ti predpísal,lebo mne vobec nič-Čakať

rejocka • 2d • Včera o 11:21
Ejuša vďaka kuknem

pacna • 2d • Včera o 11:21
po laparke som sla na druhy den domov ale mala som ešte iny zakrok a da sa povedat ze som bola hned fit

miriamka • 1d • Včera o 11:22
Rejocka...no asi praskla,aj ked netusim kedy...ale absolvovala som dost ultrazvukov na zaciatku tehu,stale bola...a ked som isla v 17tt tak zrazu tam uz nebola.Ziadne injekcie ani nic,nakolko som bola tehu...a tak musela prasknut sama od seba.Neboj,urcite to nie je nic vazne

bodka13 • 2d • Včera o 11:29
tých injekcií bolo sedem alebo 10,neviem presne,ale viac ich určite nebolo...každý deň k dr. na injekciu a cez víkend som si to išla dať pichnúť na pohotovosť(je to do svalu=zadku,tak to môže pichnúť aj doma nejaká kamoška,suseda keď je sestrička alebo dr.)

rejocka • 2d • Včera o 11:35
no to ja nikoho takého nemám tak sa nalietam,ale aspoň,že to jeto nezhubné že aj ten ľavý vaječník je taký nejaký

bodka13 • 2d • Včera o 11:42
neboj bude to dobré ...ja som mala cystu ešte pred krpcami a to ma plašili,že to je zanedbané a že môžem ostať neplodná /chodila som k inému dr. a ten skoro tri roky nevedel prečo mám nepravidelný menzes a to ma vyšetroval a aj sono mi robil ale nič nevidel,tak som si cez kamošku našla iného a v nemocke žasli nad cystou a že mám pozdravovať dr.

ejusa • 1d • Dnes o 10:44
Aj vas to bolelo,ked ste mali cystu?

roasha • 1d • Dnes o 11:11
ejusa,je to take" pichanie"
ked praskne,citis to chvilu ako palenie ked ti praskne"flezgur"/ako sa vola ten pugel ked sa popalis/

zuzka1. • 1d • Dnes o 11:15
ahojte ja mam momentalne cyst asi 10ks.
dr mi dal thyamin tbl, berem ich 3x denne, dal mi tiez wobenzym to mam 3x3denne.

nika.r • 1d • Dnes o 13:07
aj ja som mala 4 cm cystu na vaječníku, mala som takisto ako niektoré predpísané thyamin injekcie..boli dosť bolestivé, ani som ich nevybrala všetky a cysta sama zmizla...asi o pol roka, keď som bola tehotná už jej nebolo....
rejocka, myslím, že tie cysty sú dosť bežné, mnoho žien ani nevie, že ich má...neboj

monika131 • snž • Dnes o 13:10
Rejocka - takú cystu som mala aj ja. A tiež som mala iba čakať. Pri ďalšej kontrole lekár zistil, že už tam nie je, praskla a sama sa vstrebala.

kristtin
29. mar 2009

Mama bola pred mesiacom na operácii cysty. Robili jej to laparoskopicky. Strašne sa bála ako to bude prebiehať. Všetko dopadlo dobre. Do týždňa bola doma. Nemá žiadne komplikácie a to jej vybrali aj jeden vaječník. Neboj sa, nič nie je také strašné ako to vyzerá🙂

Držím palce 😉

danu
1. feb 2010

peta18 • Dnes o 10:12
dnes mi u gynekologa zistili cystu na pravom vajecniku vo velkosti 3 cm predpisal mi injekcie thiamin a zaroven mi zobrali krv vraj ohladom tej cysty .CHcem sa spytat co sa v tej krvy vlastne zistuje.Dakujem

katari23
4. feb 2010

S krve se zjišťují tzv. tumor markery, tzn. jestli se nejedná o zhoubný útvar. Taky se dá zhruba zjistit, o jaký typ cysty se jedná. Třeba cysta naplněná krví má určité hodnoty vyšší než klasická vodová cysta. Nejsem žádný doktor, ale cysta mě trápí už od listopadu a načetla jsem toho už hodně. Já jsem měla v prosinci cystu 7 cm,výsledky krve dobré, v lednu cysta zmenšená na 1,5 cm. Byla jsem moc ráda a měla přijít na kontrolu za 3 měsíce. Bohužel jsem teď v týdenní pauze nedostala menstruaci, mám slabé menstruační bolesti a asi budu muset k doktorce zase ☹ Bojím se, že se cysta zase zvětšila ☹ Má někdo podobnou zkušenost?

danu
15. mar 2010

ellin • 1d • Dnes o 02:09
Ahojte, pri prehliadke mi lekar nasiel cystu na vajecniku - nie je velka, takze mi nedal ziadne lieky a o dva mesiace mam prist znovu na sono. Ma niekto skusenosti s bilinkami na cysty? Ake bylinky a v akom mnozstve by mi mohli aspon trochu pomoct? Pocula som ze dobre je aj Aloe vera alebo aj Indonal.
Dakujem za Vase rady.

jin2009
15. mar 2010

Ahojte,mala som cystu veľkú ako pomaranč. doki povedal 🙂 a nevedela som o nej.jedného dňa som dostala bolesti,teplotu na druhý deň som šla k dokimu,nasledovalo okamžité prijatie do nemocnice a operácia.cca týždeň som bola v nemocnici ☹ a vyječník mi zachránili 🙂

lucka
27. mar 2010

ženy,,aj mne našiel doktor vo štvrtok krvavu cystu na vaječnikoch,ze mam o 3mesiace prist na kontrolu,,ak nezmyzne tak mi to operacne vyberu,ale ja sa bojim ze mi praskne a nevytecie,,toto sa stalo aj mojej mame pred 22rokmi,doktori jej povedali ze keby prisla neskor mohla zomriet.,je to pravda,,co sa mi stane ak praskne a nevytecie,,ake velke bolesti by som mala??

latvia
27. mar 2010

ak praskne a nevytecie? 😕 to je ako? krvava cysta ked praskne tak vacsinou krvaca do brucha.....ale o takej co praskla a nevytiekla som este nepocula.... a bolest pri prasknuti je dost velka, ten praaaask boli, potom to uz boliet nemusi, ale ak to krvaca tak ti je zle, slabo, odpadujes

latvia
27. mar 2010

inac, ja som nahodne zistila ze mam cystu na vajecniku, 6cm velku, tiez som cakala mesiac ci nepraskne, ale nepraskla, tak som sla na operaciu. vybrali ju a dali na rozbor, bol to serozny cystadenom....moze sa casom zvrhnut na zhubny....tak som rada ze som na to prisla a ze je von 🙂 a onkomarkery som mala tiez negativne

nikky888
8. dec 2010

Ahojte baby, pred mesiacom som bola na preventivnej prehliadke kde mi pan doktor nasiel ultrazvukom 4cm cystu, odporucil mi brat indonal 2x denne a o mesiac na kontrolu, dnes som bola na kontrole a cysta je stale rovnaka, ani sa nezmensila ani nenarastla, zobral mi krv a o dva dni mam zavolat na vysledky, odporucil mi brat indonal este dva mesiace a potom prist opat na kontrolu s tym, ze ked cysta nezmizne bude musiet ju odstranit laparoskopicky, coho sa uz teraz velmi bojim, tiez som prekvapena z toho, ze mi nedal ziadne ine lieky len indonal, ktory je volne predajny v lekarni.. prosim vas nemate nejake skusenosti s tymto mojim problemom alebo odporucania co by mi mohlo pomoct cysty sa zbavit bez zakroku , pocula som ze je dobry lanovy olej alebo prikladanie listu lopucha na noc, no velmi tomu nedoverujem, neexistuju nejake antibiotika alebo nieco podobne ?? citala som tiez o lieku b-komplex forte ze ma dobre ucinky, moze sa kombinovat s indonalom ? s priatelom uvazujeme uz aj nad babatkom , antikoncepciu som vysadila pred rokom a pol a zatial teda bezvysledne, moze to byt aj touto cystou ze neviem otehotniet ? som z toho vsetkeho totalne vystresovana
vopred dakujem za odpoved..

lucadav
2. jan 2011

@nikky888 Ahojiky ja jsem měla cistu a stale ji mam ,,,,pry muže zmizet třeba až za 4měsice ,,,enbo se muže vyplavit menstuaci ...Doktorka mi dala papir do nemocnice ,ale Primařka mě na zakrok neposlala a brala jsem nějake vitaminy ...Chtěli sme druhe mimi pry mi nebude zasahovat do vaječniku ,,at mužu hezky otěhotnět a ja hned pak otěhotněla...sice to dopadlo špatně ,,ale jinak ji tam furt mam =) asi když vi že chceme dalši tak je to zbytečny zasah....potom ti ji asi připadně odstrani pokud ti bude dělat problemy ,ale jestli chcete mimi ,tak bych to nechala na pak=)

nety19
22. jan 2012

Ahojte,

mamka mi zomrela pred mesiacom na rakovinu. Jedna z možných príčin týchto cýst a rakovín sú jednoducho parazity. Videla som to na vlastné oči, keď mamka vracala, ale to už bolo neskoro ju zachrániť, už to mala veľmi premnožené a paraziti jej vyžrali orgány. Takéto výskumy robila i kanaďanka Dr,Hylda Clarke, aj som okolo toho prešla na nete, ale kto by tomu veril, veď lekári povedali,že je to rakovina, zbujnené bunky.
Dr.Hylda Clarke odporúča preventívne podstupovať antiparazitárnu kúru pomocou tinktúry 3 bylín- oresak americky, pelynek a rebricek, návod na užívanie tam je priložený. Táto tinktúra sa dá kúpiť na stránke zapper.cz, alebo zapper.sk, tiež tam kúpite preložené knihy Hyldy Clarke no a ešte jeden vynález Dr.Clarke sa volá zapper, ktorý ničí parazity v tele pôsobením slabého elektrického prúdu. Používaním zapperu denne akákoľvek choroba pomaly ustúpi, lebo takmer všetky súvisia s parazitmi.
My doma teraz berieme i domácky pripravenú tinktúru, ktorú sme vyrobili v jeseni: 30 zelených šupiek orechov sa nakrája na malé kúsky, nechá sa to lúhovať v 1 litri vodky mesiac,potom sa precedí, berie sa to - prvých 6 dní -1 kvapka do pol pohára vody, 2 deň- 2 kvapky,3 deň-3, 4 deň-4, 5 deň -5kvapiek, 6 deň-2 čajové lyžičky v pol pohári vody- nie do horúcej vody! S týmto dávkovaním zahynú všetky paraziti v tele vo všetkých štádiách vývoja. Tinktúra sa nesmie zapíjať vodou- pije sa rozriedená v pol pohári vody.
Po týchto 6 dňoch sa odporúča užívať preventívne 2 čajové lyžičky v pol pohári vody raz do týždňa.
Na liečebné účely môžete užívať 2 čajové lyžičky každý deň po celý rok.
Mala by to užívať celá rodina, lebo môžu byť nositelia nákazy, aj keď sa to u nich neprejavuje.
U nás aj otec berie túto domácu tinktúru- sťažuje sa, že chodí 2-3 krát denne na veľkú, keby i pozrel na toaletný papier čo tam má, určite by našiel nejaké zvyšky alebo vajíčka parazitov. On to dokonca aj berie rád, lebo je to vodka, a my sme radi že to berie, lebo nechceli by sme prísť tak skoro aj o otca.
Ak vieš dobre po anglicky, tak dobré knihy sú i na facebooku Hulda Clarke- všetky možné, i ako sa dosať z posledných štádií rakovín, treba to ale kúpiť.Tam predávajú aj zapper, aj neviem či nie je lacnejší ako tie naše.
Úspešné odparazitovanie.

katikx
4. jún 2015

ahojte, viete mi poradit povzbudit, bola som min.tyz. na gyn. ze vsetko ok ze som cista, dnes som bola na sone a na pravom vajecniku ze mam nieco ako male crievko nevedeli mi povedat, zajtra mam ist na odber a krv, stretli ste sa niektora s tymto dakujem🙂

natuska87
5. jún 2015

@sisulka7 Cysta je kde? Na vajecniku, maternici...?Mne brali velku z vajecnika laparoskopicky.Nemusite sa bat, vsetko prebiehalo az nad ocakavanie dobre.Rany sa hojili, nic ma neboleleo...Len to cakanie na histologiu bolo tazke.Dopadlo to dobre...

katikx
6. jún 2015

@natuska87 na pravom vajecniku ze mam ako keby prilepene crievko niecim naplnene, vcera som bola na krv a vo stvrtok by mali byt vysledky ale bojim sa toho najhorsieho, nedari sa mi otehotniet mozno aj to je pricina

natuska87
6. jún 2015

@katikx Neboj, najslôr sa musi poriesit cysta, potom ostatne...Ja som tiez otehotnela iba s jednym vajecnikom.Na "hororve" vizie bude cas az potom.Pre mna bola tazka ta histologia, tiez som si namyslala to najhorsie.A priznam sa, na tehotenstvo som vtedy vôbec ani nepomyslela...Takze, drzim Ti palce! Nech sa to vsetko podari!