Veľká vlhkosť. Kde mám sušiť prádlo?

rokka
4. sep 2009

Ahoj kočky , už ma prepadá zúfalstvo, keď je takéto počasie, že kde budem sušiť prádlo. Nech sa snažím akokoľvek, nech dám akýkoľvek voňavý prášok a aviváž, v takomto vlhkom počasí mi prádlo začne páchnuť. Bývam v rodinnom dome, keď je pekne teplo samozrejme suším vonku, ale keď prší tak striedam všetky miestnosti v suteréne, aj v byte, ale iba to na sušiaku kysne. Pritom máme nový dom.

nevesta
4. sep 2009

Rokka, tiez som mala tento problem, pradlo a susilo v obyvacke, zavadalo... Nastvali sme sa a kupili susicku 😉 Take vonavucke a makkucke pradlo sme v zivote nemali 😉

monkula
4. sep 2009

rokka, mám podobný problém... ale bývam v bytovke bez balkóna, takže ja mám tento problém celoročne...
Ale keĎ sme bývali v dome, tak sme mali na sušenie takú zastrešenú časť, takže to tam mohlo visieť aj v daždi, ale aj tak to dlho schlo...
takže asi jediným riešením bude sušička.... alebo miestnosť, kde môžeš mať permanentne otvorené okno...

rokka
autor
4. sep 2009

No nad tou sušičkou už uvažujem dávnejšie. Práčka nám čo nevidieť doslúži, tak by som si kúpila novú. Existuje aj taká práčka so sušičkou?

mywiel
4. sep 2009

Rokka existuje ano 2v1 a usetries miesto...

monkula
4. sep 2009

rokka, existuje, ale čo som čítala, tak to nie je najlepšie riešenie... pretože do jedného prístroja nemôžeš vtesnať dva kvalitné 😉
Skús si o tom niečo naštudovať an modrej streche, tuším som tam takú tému videla....

nevesta
4. sep 2009

Jj, suhlasim, kup zvlast, tie co su spolu niesu velmi kvalitne 😉

rokka
autor
4. sep 2009

Kočky ďakujem!

mamutka
4. sep 2009

pracka so susickou je o nicom, zazila som.
ak byvas v rodinnom dome, tak nemas problem so susenim, ale s tym, ze ti nema kto postavit pristresok, kde by si susila. moja mamka to ma a to je nenormalne dobra vec........

pancake
4. sep 2009

ja zijem v uk a tu ma kazdy susicku. lebo normalne vonku na dvore by sa im pradlo neuschlo nikdy 😀 😀 😀

ale nekupujte pracky so susickou iba susicky samostatne. 😉

mywiel
4. sep 2009

Nie nie su kvalitné, lebo operie dobre ale nedostatocne vysusi...

babulka
4. sep 2009

Ja to tiez riesim, kedze nemame balkon... 😖 Mam ale na okne taky susiak, v lete sa to da, inokedy nie. Tak susim klasicky v byte na rozkladacom susiaku, ale zaberie mi to dost miesta a priznam sa, ze v byte si viem predstavit aj krajsiu "dekoraciu" ako susiak... Tak som rozmyslala nad stropnym susiakom, ze by som to namotnovala do kupelne na strop nad vanu...len ci by sa mi to tam nezdusilo...nemate to niekto doma?
napr. taketo http://www.zasielkovyobchod.sk/inshop/susiaky/s...

martina46
4. sep 2009

Ale to potom treba všetko strašne žehliť, nie?

babulka
4. sep 2009

Martina, ak myslis susicku, pokial viem, tak zo susicky pradlo netreba zehlit, teda vacsinou. Takze to je vyhoda...ale asi to aj zerie dost elektriny, nie? A treba k tomu taku tu pridavnu" hadicu", videla som to u znamych, ze mali na to nejaku hadicu a tu mali vystrcenu von oknom...neviem, ci to bol nejaky iny typ susicky, ale u nas si neviem predstavit, kde by som to mala 😀

nevesta
4. sep 2009

Babulka, ja mam taku, co ma zasobnik, nie hadicu a to potom len po suseni vylejes a mas pokoj 😉

beboo
4. sep 2009

Ano tie so zasobnikom su kondenzacne susicky, nepotrebuju ziadne odvetravanie von lebo voda sa zbiera do zasobnika. Ja mam tiez taku lebo mame byt bez balkona a po zatepleni sa nam zacala robit plesen na stene kedze som vela prala a susila. Neviem si susicku vynachvalit je to uzasna vec. 🙂

babulka
4. sep 2009

nevesta, beboo - a ucty za elektrinu? 😀 A dakujem za vysvtelenie, lebo som pozerala na nete susicky a nevedla som, co to je kondenzacna a ine susicky 🙂
Ked som bola v Anglicku, tam to mal kazdy, je to super, to viem. V ten isty den ako som vyprala, som aj mala suche a nemusela som viac menej zehlit. Skuste poradit nejaky dobry typ, mozno nam Jezisko donesie 😀

beboo
4. sep 2009

babulka este neviem ako to bude s elektrinou lebo ju mame asi iba dva mesiace, zvysili sme si mesacne uhrady asi cca o 7 EUR aby to potom pri vyuctovani nebolo vela. my mame energeticku triedu C co sa povazuje za zle, spotrebu ma 3,2 kWh co maju bezne aj B-ckove. kupili sme tuto (zn. Fagor) lebo bola jedina dostupna ktora bola zhora plnena a mala sirku 40 cm, inu by sme z priestorovych dovodov nemali kam dat. som s nou zatial nadmieru spokojna, periem 5 x za tyzden. ale je velky vyber susiciek, urcite si vyberies, myslim ze z tych energeticky lepsich ludia pochvaluju znacku Bosch a AEG.

erikasadek
4. sep 2009

babulka no su vzdy vyssie, ako normal.; ale stoji to zato...

u nas to predstavuje aasi 15 euro na mesiac periem kazdy den, apson 2 pracky denne.. niekedy aj viac.. 😉

katyl
4. sep 2009

aj ja som mala ten problem a tiez sme kupili susicku. Je to moj najlepsi pomocnik, susim v nej aj v horucom lete, pradlo je krasne makucke a nemusim zehlit, alebo len minimalne, nejake speci kosele a tak,
Ucty za elektrinu sa zvysili, ale nie nejak drasticky, tusim mesacne je to viac o 200 250 korun v prepocte
Znacku mame Ariston, stala do 10 000 skk a uplne staci, ma aj display, vidim, kedy dosusi, je tam aj odlozeny start, viac programov, aj ked samozrejme pouzivam len dva, silny a setrny 😉
co sa tyka parametrov je energeticky aj vykonovo zhodna s ostatnymi
a co este je super, ze osusky su krasne makke a nadychane, nie tvrde
Urcite kazdemu odporucam