Veľké problémy s menzesom

blairgossip
9. dec 2015

Baby stava sa vam Ze mate strasne krce pri menzese, zvracanie pri menzese uplne bolesti.. Ja uz neviem co mam robit, vzdy ked dostanem menzes tak nemozem ist v ten den do skoly, strasne ma boli brucho mam brutalne krce ze sa neviem ani pohnut , len lezim a ledva viem o sebe od tej bolesti, a stale ked dostanem menstruaicu zvraciam ... Je to hrozne a tabletky od bolesti mi nepomajau vobec .. Nechcem uz takto zit :(( neviete mi poradit co pomaha?

seahorse27
9. dec 2015

@blairgossip Pomaha gynekolog 😉

blairgossip
autor
9. dec 2015

@seahorse27 mne nepomaha gynekolog kedze mi povedal ze na toto by mi pomohla iba antikoncepcia avsak ju brat nemozem 🙂 🙂 🙂 preto tu pisem ci niekto s tym nema skusenost a neake babske rady, caje atd co pomahaju ;)

limetka69
9. dec 2015

@blairgossip mala som to aj ja, teraz som tehotná, som zvedavá ci sa to upraví. Mne pomáhal algifen kvapky na predpis, a pomohol aj ibalgin, ale musela som ho vziať hneď pri slabej bolesti. Keď sa bolesť rozbehla na plno nebolo pomoci už, síce bolo, ale to už za radu nedávam. Ibalgin a na neho poldeci 🙂

limetka69
9. dec 2015

@blairgossip a z domácich rád. Týždeň pred MS začať brat magnézium, zmierňuje kŕče a dlhodobá liečba čaj z rebríčka, t.j mysieho chvosta 🙂

smoulingirl
9. dec 2015

@blairgossip podobne problemy som mala aj ja okolo dvadsiatky. Moje stavy boli presne ako opisujes, mamka mi musela pichat injekcie od bolesti. Vtedy sa mi vyskytla moznost ist na trojmesacnu staz do zahranicia, vahala som presne kvoli bolestiam, bala som sa ako to tam budem zvladat. Ale sla som a vies co sa stalo...za ten cely cas co som bola prec, bol menzes uplne bezbolestny a ani ziaden naznak nevolnosti, ziaden pms, dokonca som sa cez svoje dni citila priam fantasticky 😀 . Po navrate domov sa to trochu zhorsilo ale tie stavy uz nikdy v takej miere nevratili. Na zaciatok chod ku gynekologovi, bolesti mozu mat vela pricin. U mna to bola psychika.

delatour
9. dec 2015

Bola som na tom veľmi podobne, vždy jeden deň strávený v neskutočných bolestiach, kŕčoch, mdloby, zvracanie, hrozne som sa triasla akoby som mala zimnicu a úplne vysilená. Raz ma v tomto stave prijal akútne môj gynekolog, pichol injekciu od bolesti a samozrejme ako jedinú možnosť ako tomu predísť ma doslova dotlačil k antikoncepcii s čím som nebola zmierená. No nevidela som v tej chvili žiadne iné východisko, kedže sa to každý mesiac iba zhoršovalo. Antikoncepcia tomu trošku pomohla, no nespravila zázraky a absolútne mi nesadla. Po po šiestich mesiacoch som ju vysadila. Od vtedy ale bolesti nie sú až také intenzívne a učím sa ich zvládať inými spôsobmi. Najviac mi pomáha teplo, horúca a dlhá sprcha na kríže a podbruško a sem tam aj nejaká ta tabletky proti bolesti, čaje a pod

maminuska
9. dec 2015

@blairgossip 4 tehotenstvá dovedené do konca a ani nebudeš vedieť že máš menzes. 🙂

ver0n
10. dec 2015

@blairgossip, tiež som mávala také stavy... Pomáhali- Algifen kvapky, Alchemilkový čaj, a aj magnezium, pokiaľ som si ho stihla dať už 3 dni pred. Mala som aj Aulin tbl., ale ten je asi len na predpis a tiež Flector mi dosť pomáhal... Tiež mi pomáhali horúce zábaly a sprchovanie. 😉

nutrimas
10. dec 2015

@blairgossip Odporucame pit cajik z alchemilky a velmi napomocna je tiez pupalka, ktr. dostat vo forme oleja. Pomaha harmonizovat hladinu hormonov a tym padom pomaha riesit rozne zenske problemy ako PMS, bolestiva, nepravidelna menstr., ovulacia, cysty a pod. Uziva sa dlhodobo, 1KL rano a vecer:
https://www.modrykonik.sk/market/vyzivove-dopln...
Pozit. ucinky ma aj himalajska bylinka Shatawari, napr. vo forme caju:
https://www.modrykonik.sk/market/ine/l39p41/aju...

macik166
10. dec 2015

@blairgossip mám to tiež, strašné bolesti, príšerné stavy, zvracanie, migréna...teraz som tehotná, citim sa super...no keď porodím, príde to zase. Po prvom tehotenstve, každý mesiac na jeden deň totálne odstavená...

nutrimas
10. dec 2015

Pripajame skusenost jednej z mamiciek na MK:

ingrid16
10. dec 2015

tak tieto bolesti doverne poznam, stale , ked som menzes dostala,ten prvy den bol otrasny, zvijala som sa od bolesti, do skoly som nechodila,.sem tam pomohla injekcia. okrem toho nepomahalo absolutne nic. az antikoncepcia a potom po porode bolesti uplne zmizli.

blairgossip
autor
11. dec 2015

Tak na tehotenstvo sa zatial necitim cize nic no a vyskusam ten cajik dakujem nutrimas

mishelita
11. dec 2015

@blairgossip vyskusaj aj caj z jazminovych kvetov.toho som vypila prve 2-3dni za 2litre a popritom sumivy cerveny panadol-2 davky a to pomahalo super