Venujete sa Digiscrapbooku? Vymeňme si skúsenosti

rabiva
17. júl 2007

Ahojte, nájdu sa mamičky aj nemamičky, ktorých očaril "digiscrapbook" ? Ak áno, ozvite sa, rady a nové skúsenosti si spolu môžme vymieňať 😉

mamacat
2. aug 2007

ahojte! mimusiacik ma pozvala do vasho klubu 😀 nie som sice proficka ako vy ale rada scrapujem na papieri. raz som bola na jednom workshope tam sa mi to zapacilo, robila som najma pohladnice/karty. moj posledny projekt bol tehu album so sonoa tehu fotkami🙂 teraz uz na to nemam cas aj ked mam doma vsetko co k tomu potrebujem.. v digitalnom scrape som zatial robila len vianocne a velkonocne pohladnice a svadobne oznamko sestry.
tie tri kolaze co mam v albume tu na koniku som robila online www.storylife.com... trva to par minut len si nahodite fotky vyberiete pozadie, a ono vam to naaranzuje... takze som sa velmi nesnazila ;) doma mam este program PhotoRecord, je to sucastou Canon programu ktory mam k fotaku. tam sa daju robit celkom pekne veci, len sa to neda ulozit ako obrazok, cize ani davat sem na MK.

hawra
2. aug 2007

mmem, este sa drzis? Od vcerajsieho rana si sa neozvala, tak keby sa nieco dialo, drzim prsty 🙂

mamacat, vitaj v "klube" hehe. A urcite sa pridaj 🙂

yonanevi
2. aug 2007

mamacat ale ta stranka sa spoplatnuje ked chces si nieco stiahnut?

mmem
2. aug 2007

ahojte,
ja este stale drzim pokope,stav nezmeneny🙂 tak ak si to maly nerozmysli,budu mu musiet trosku pomoct,ale to sa bude rozhodovat az na dalsi tyzden🙂
ja som si vcera vyzdvihla fotecky,tak idem zakladat do albumiku,tak zatial🙂 momentalne mam este stale tvorivu krizu ☹

ladybird1l
2. aug 2007

tak konecne som tu mimusiacik 😉
ja sice nerobim discrapbook, len obycajne fotomontaze, aj to sa mi zdaju este dost amaterske, ale ten discrap...vyzera velmi krasne, musim to prestudovat a mozno coskoro vytvorim nejake dielko... len sa mi zda, ze tie programy na discrap... su spoplatnene, nie?

hawra
2. aug 2007

ladybird1l, vitaj.
A v akom programe robis teraz tie kolaze? S tym co mas by to neslo? Daju sa tam robit vrstvy? Lebo to je podstatne.
Inak gimp je zadara, da sa stiahnut z netu.

luculka
2. aug 2007

ja uz som fakt asi debil 😝 ale tie vrstvy aby som ohla davat na seba musim nieco stlacit...lebo mne vzdy ten spodný obrazok zmizne 😅 😝

hawra
2. aug 2007

luculka, skus ist podla tohto navodu: http://digiscrap.baby-cafe.cz/phot/
Ak chces dat fotku na nejake pozadie, tak si tu fotku musis najprv vybrat - teda oznacit a potom dat upravy - kopirovat, prekliknut sa do okienka s pozadim a tam dat upravy - vlozit.
Baby, rada Vam pomozem i online, ked mi vysvetlite, aky mate problem, ale len vecer. da sa aj na skype, ci icq.

hawra
2. aug 2007

online - krok za krokom som myslela 😀

luculka
2. aug 2007

to by som potrebovala krok za krokom 😀 😅

hawra
2. aug 2007

tak mi pisni do IP nejaky ten online kontakt (skype, icq alebo i msn) na teba a vecer, ked ulozim dieta a vsetko dobre pojde, tak krok za krokom navediem 🙂

luculka
2. aug 2007

ozaj vy mate ten photoshop v slovencine?ja to mam po anglicky 😒

droby
2. aug 2007

ja mam v anglictine, ale v pohode robim.
luculka, fotku vlzis aj tak ako som, ti popisovala, len si otvoris PS pozadie, ten papier, aj fotku a kliknes na fotku a prenesies ju na papier, ona sa ti tam automaticky vlozi ako vrstva, ked kliknes na niketoru vrstvu tak sa ti ten riadok vymodri a ak kliknes na to ocko v riadku pri vrstve tak sa ti strati, ale enzmizne len ju nevidis, klik zas na to ocko a objavi sa 😉

ladybird1l
2. aug 2007

ja to robim v programe face on body, ale to co robite vy ostatne, sa s mojim neda ani porovnat, mate ozaj krasne pracicky, bojim sa aby som to pochopila,ako sa ten d...book robi 🙂 a neviem ani odkial zacat, kde sa to da vobec robit...

droby
2. aug 2007

ladibird, v prvom rade photosop alebo gimp, teda program kde sa da robit s vrstvami. neviem co to máš zač, tak ti neviem povedať či to tam pojde

luculka
2. aug 2007

Ahojte tak uz to ovlááádam...HARWA ma krok za krokom naviedla...idem tvorit 😀 😎 😀 😀

luculka
2. aug 2007

sorry HAWRA 😀

droby
2. aug 2007

super luculka, tak to sa moc tesim na tvoj vytvor 🙂 budem striehnut kedy sa tu objavi 🙂 a drzim palceky nech to ide ako po masle

luculka
2. aug 2007

😀

hawra
2. aug 2007

Takze este raz linky na veci, na ktore sa najcastejsie pytate.
Cestina pre photoshop (zial, neviem poradit ako ju tam dostat): http://rapidshare.com/files/17598700/cestinacs2...
a sem som zavesila uzivatelsku prirucku v cestine pre photoshop (je to i s obrazkami): http://www.4shared.com/file/21219199/11d42057/P...

mimusiacik
2. aug 2007

🙂 droby,prosim hod nam aj ty ten cool ...no tak...prelom lady...neboj...my to nikomu nepovieme...

loren,mamacat,ladybird 1 velmi sa tu na Vas tesime!
Len bombaduj toho kto vie...

mmem - vidis aku senzi makkucku postielocku ma v tvojom brusku?...malicky,nedaj sa...mas i 2tyzdne k dobruuu (v dobrom,nie ironicky,nic brutalne babske neskusaj) - ,sleduj pohyby ak su je Ok,na sone ci prietokoch,sleduju pupocnik a placentu,tak je vsetko ako ma byt...myslime na Vas!

droby
2. aug 2007

hawra no to je super... neviem ci by som si dala tu cestinu, zatial mi to vyhovuje, ale zhanala som to pre znameho, tak sa potesi. a navod sa mu tiez zide a mne popripade tiez, tak stahujem 😀 moc dakujem.

luculka
2. aug 2007

hawra.....dakujeeeee....uz som tvorila...MOOOOc si mi pomohla 😀 😉

mimusiacik
2. aug 2007

🙂 luc...ukazzzzz,prosiiimmmm....

droby
2. aug 2007

a kde je vytvor luculka?

mimusiacik, nic cool nemam a nic nove, neni teraz casu na tvorenie ☹

luculka
2. aug 2007

ked to skoncim tak dam save?to staci....lebo ked to chcem otvorit kde to mam ulozene tak mi to otvori v ps

droby
2. aug 2007

daj save as a ono ti to da ponuku ako to nazvat a aj v akom formate, takze PSD zmen na JPG a mas to 😉
este klikni pravim na modru listu hore, daj image size a zmen rozlisenie na takych 450 a ten druhy udaj sa priamoumerne tiez zmeni, aby si to mala menej ako 700KB a mohla to sem supnut 😉

hawra
2. aug 2007

droby je rychla ako blesk 🙂
tak ja teda tvorim, ked nemusim odpisovat, hihi 😀

luculka
2. aug 2007

kuk moj album,,,,,je to taká blbost 😝 😝 ...ale hlavne ze viem ako na to 😀

droby
2. aug 2007

ja nemozem tvorit tak aspon ospisujem 🙂