Venujete sa Digiscrapbooku? Vymeňme si skúsenosti

rabiva
17. júl 2007

Ahojte, nájdu sa mamičky aj nemamičky, ktorých očaril "digiscrapbook" ? Ak áno, ozvite sa, rady a nové skúsenosti si spolu môžme vymieňať 😉

hawra
22. nov 2007

no teda, nas tu napinate jak gumu na trenirkach. 😝

neka
22. nov 2007

Ale, ale, ake utajene sikulky sa z vas vykluly 😀

droby
22. nov 2007

cez vikend? ved nezaspim 😀 ked to pavli tak ospevuje neviem sa dockat 😵
sup sup pekne na tom popracuj nech uz to vidime a chvalime ta tiez 😉

mrenka
22. nov 2007

kocky,sorry,ze vam skacam do temy,chcem sa spytat,ci by niektora z vas mala cas a bola ochotna spravit mi taky krasny kalendarik ako si robite..samozrejme,nie zadarmo,bola by som straaasne rada...

neka
22. nov 2007

No so mna sa vyklula akurat riadne tvrdka , opravujem... vykluli 😅

droby
22. nov 2007

neka ja hrubky aj preskocene pismenka zasdne ignorujem, to by som nemohla nic napisat, lebo co prispevok to more chyb 😅

kornelia
22. nov 2007

Dievcata, neviete o niecom, kde by som mohla dat fotky, ktore by ste si mohli vy pozriet, lebo mozno este pockam, kym to hodim na verejnost, tak aspon aby ste sa na to mohli pozriet vy nejakym sposobom, takze ak niektora o niecom takom vie, prosim hodte mi sem nieco, alebo do IP, dakujem. Alebo este lepsie, tak mi napiste emailove adresy do IP, ktore sa chcete kuknut, a ja vam rozposlem fotky, asi to tak bude najjednoduchsie, teda aspon pre mna a budete to vidiet naozaj len vy. 😉

kornelia
22. nov 2007

Ale ja som z toho nechcela robit take halooo, keby ze nevidim blog od droby, tak sa ani neozvem 😅 No ked som vam to uz slubila tak samozrejme slub dodrzim. 🙂

sakura77
22. nov 2007

baby,este jedna otazocka,dneska ste mi uz raz pomohli-na akej velkosti mam robit aby mi z toho urobili vo foto 10*15 a velkeA4?

neka
22. nov 2007

Nelka uz horim zvedavostou 😀 poslala somIP.

Ja som zostala verna tomu mojmu scrapbooku a vymyslaniu, uz pracujem na novom vlastnom dielku, zatial to je len ukazka ked to bude hotove a zverejnitelne dam aj na blog. 😉

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

pavlita
22. nov 2007

sakura77 teraz 10*15 si nie som ista, lebo ja som si to davala vyvolat len vo fotoknizke a to bol ten stvorcovy format a ostatne,co robim, tak davam vytlacit ako A4-to je v mm 210*297... 😉
to mrenka: najkrajsie dielka by boli tvoje vlastne, lebo by to malo ist z teba...ak len nemas uplny antitalent na pracu s pocitacom, tak to zvladnes urcite sama a my ti ochotne pomozeme, staci si len na zaciatok precitat tu temicku digiscrapbook pre zaciatocnikov, nieje to az take strasne...tak vyskusaj.... 😉

hana033
22. nov 2007

no tak dievčatá moje zlaté, sledujem Vás a konečne som sa posunula o krok ďalej trošku som sa zorientovala v gimpe. Ale otázočka.
Vždy má byť nejaká postupnosť: napr.podkladový papier, rámik, mašľa alebo nejaký iný element, písmo?
Tie vaše scrapíky sú také jemné, elegantné, to ešte nemám v sebe.
A tie písma, ako si stiahnem do gimpu?
A asi som nemala písať sem, ale do začiatočníkov. Ale tu je vždy väčší frmol.
Krásny dník Vám prajem.
🙂 🙂 🙂

meggi
22. nov 2007

mrenka - skutočne každý si tie vlastné dielka najviac cení a pokial budeš mat záujem sa naučit takéto scrapíky tvorit, radi ti tu pomožeme ...
Inak na baby-cafe.cz sa dajú zakupit také kalendáre - ak by niekto mal záujem...

pavlita
22. nov 2007

Dnes maju akciu tuto http://asp10.photoprintit.de/microsite/calendar..., za 190 ten stolovy kalendar v peknej plechovej krabicke...objednavam to svagrinke, ta totiz nema velmi zmysel pre moj konicek, lebo podla nej pekna fotka nepotrebuje zacapat maslickami... 😠 😝 😨 takze dostane pod strom toto... 😀

pavlita
22. nov 2007
veverica
22. nov 2007

halo je tu niekto? Mate nervy pomoct zaciatocnicke? Prosim prosim jednu radu... mam vytvoreny scrap a moja otazka je ako si ho mam ulozit ked si ho chcem dat vytlacit vo fotolabe? Kde sa to nastavuje? Dakujeeeeeem 😉

kornelia
22. nov 2007

Veverica, uloz si to ako jpg ak tam uz nebudes robit zmeny. neviem vsak v com pracujes, ja v gimpe.

kornelia
22. nov 2007

Ak mas gimp, tak ked si to uzlozis ako, tam sa ti to da nastavit dole.

veverica
22. nov 2007

dakujem korni. Skor som mala na mysli, ze v akej velkosti, ci dpi ci nieco take. Ja pracujem v photoshope. Do jpg si to viem ulozit len som si nebola ista ci to staci.

pavlita
22. nov 2007

Bambulky pridavam maj oktober a september dnes....ale uz nevidim a poviem vam, ze uz kalendar nechcem vidiet do buducich vianoc...len este musim mojej mamuske dokoncit...ach ho sest mesiacov este... ☹ 😝 🙄 bru nocku

kornelia
22. nov 2007

Fiha, tak to neviem, ale ja nic nemenim, len zmenim tu koncovku,bud na jpg, alebo na xcf, podla toho , ci tam este nieco chcem menit, alebo nie. 😒

evercila
23. nov 2007

ahojte!
to pavlita: sa ti nedivim, ked robis dva 🙂 ja mam problem s tym jednym 🙂
ale si sikulka!
to hawra: jej, mas pekne novinky, taky pozdlzny mam aj ja urobeny, ale este neni hotovy, tak ho nemam v albume 🙂

hawra
23. nov 2007

veverica, ak si chces dat nieco vytlacit, tak by si mala mat 300pixelov, aby to bolo kvalitne. Ale to zadavas na zaciatku. Vacsina papierov je tak uz robena, a ked tam pridas fotku s inym poctom px, tak ti to prisposobi k tomu papieru.

evercila, dikes, to je z toho kitu z angel-dreams-boutique. Vcera a predvcerom som k tomu sadla a mam dva scrapy z jedneho kitu hotove. Som sa bala, ze to pojde tahsie, ale dalo sa.
Dnes snad pridam na blog i dalsie novinky, co som stihla a sem som ich nedavala.

Pavli, mesiaciky ti super pribudaju, ja nejako s kalendarom stagnujem. Nejako sa mi do neho nechce, sice mi chyba uz len jeden mesiac, ale este pre druhu babku som ani nezacala ☹

Mrenka, kalendar si vyrabam uz od leta, kazdy sa tomu venuje maximalne a nejaky cas to trva. Mesiace pribudaju pomaly a Vianoce sa blizia. Nie je to tak, ze si k tomu sadnem a za vecer splacam kalendar. Takze doporucujem pokukat, poskusat a najvacsiu radost budes mat, ked si ho vyrobis sama.
Minuly rok som mala len fotky s "okusanymi" okrajmi, cisielka zo zooneru a babky boli i tak stastne prestastne a ja som bola na seba nie taka hrda, ze som si cosi vlastne vyrobila. 😝 😉

Hani, tesim sa, ze sa to podarilo. 🙂 Teraz to uz pojde lahsie.
Navody na pisma su tu: http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Conten...
a nove pisma tu: www.dafont.com
Postupnost je na tebe, ale ano vacsinou to ide papier, fotka a ozdoby 🙂
Drzim prsty a vsetkym zelam pekne rano.

vandaa
23. nov 2007

Ahojte, pomzte mi prosim, https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage... ten napis...nejak mi to tam stale nepasuje, ale co s tym? Dakujeeem

evercila
23. nov 2007

to vanda: no ten napis tam je uplne v pohode 😉 je to velmi pekne!

evercila
23. nov 2007

joj, vanda, akurat v tom nazve albumu mas asi chybu 😉

hawra
23. nov 2007

vandi, ja by som ho trosku zmensila a dala nizsie k ramceku. 😅 ale i tak je to fajn, super hviezdicky. 😉

vandaa
23. nov 2007

evercila, moc krat dik a preklep opraveny 😉
hawra, skusim sa s tym pohrat este, dakujem

evercila
23. nov 2007

hawra, prosim ta, ako to je napr. s autorskym pravom? ked niektore kity obsahuju kreslene postavicky, okopirovane motivy trebars z baliaceho papiera, a tak... to nevadi kvoli tomu, ze to nieje na komercne pouzitie?