Venujete sa Digiscrapbooku? Vymeňme si skúsenosti

rabiva
17. júl 2007

Ahojte, nájdu sa mamičky aj nemamičky, ktorých očaril "digiscrapbook" ? Ak áno, ozvite sa, rady a nové skúsenosti si spolu môžme vymieňať 😉

sasenka
27. júl 2008

ahoj ka4
pisala som ti IP, tak si sa tu našla 😉

kočky, chcem sa spýtať ako sa davajú rozne fonty písma, ja mam GIMP a tam je niekolko fontov, ale ked chcem písať iným písmom ako je tam na výber? Našla som na nete nejaké abecedy, ale ešte som sa s tým nehrala.

ka4
28. júl 2008

tak sa dávajú písma že si stiahneš fonts,potom ho rozipuješ a uložíš do tento počítač,na D disk , windows fonds.potom to písmo budeš mať všade kde sa používajú písma Daj vedieť či sa ti to podarilo.Ahoj!Katka

ka4
28. júl 2008

sorry je to na C disku.

sasenka
28. júl 2008

no skúsim to, ale až večer, cez den mam na krku 2 čertíkov 😀 Dakujem

sasenka
28. júl 2008

Kočky čo robíte v GIMPe, je tam ta založka vrstvy, kanály, prepojenia, no vrstvy viem, ale načo su tie kanály?

mmem
7. aug 2008

rabivuska

tusim sme na teba a zalozenie tejto super temy a uzasneho konicka uplne zabudli.
tak ja ti dakujeeeeeeeeeeeeem za zalozenie tejto temy si zlatusikkkkkkkkkkkkk
k rocnemu vyrociu

sasenka
7. aug 2008

veru ani mne nikto nodpovedal 😢
asi msim nakonec čítať to baby-kafe. Ale podarilo sa mi vyrezať postavu z fotky, to som chcela dááávno vedieť, tak už to viem 😵 😵 😵

bihan
7. aug 2008

sasenka, na www.scrapmania.sk určite nájdeš kopec scraperiek.. sem už nikto nechodí 😉
Ja s gimpom nerobím.

sasenka
7. aug 2008

čo sa tam všetky presťahovali???no pojdem po víkende kuknúť

ka4
7. aug 2008

ahoj ja som ešte tu.
sasenka ja som čítala tvoje ale neviem na čo sú kanály.Ale keby niečo by si chcela ešte a ak budem vedieť tak odpoviem.

sasenka
7. aug 2008

ty som od témy, ale moja naj-kamoška ma tiež Šimonka a Matúška 😉 a ešte aj podobný vekový rozdiel, teraz majú 3 a 7 rokov 😀
No neviem ani ja načo to je a ako sa to používa... ešte som všetky tlačítka neposkúšala.. je toho tam velmi vela. naťahala som si nejaké tie fonty, ale neviem meniť farbu písma, niekedy ide, inokedy nejde zmeniť... niečo robím asi zle, ale to všetko len skúšať-skúšať-skúšať....

Ani som nič nové nerobila, nemám čas, ani nejako nove fotky nemám, ale mam vela pekných kitov, ešte aj na dovolenkové fotky sa musím vrhnúť a čosi porobiť, len na víkend som zasa preč.

monkula
7. aug 2008

sasenka, ja teda robím v PS, ale hore by Ti mala vybehnúť lišta s farbou písma, skús na ňu kliknúť, vybehne Ti vzorkovnica...

ka4
7. aug 2008

v gimp je to v GIMP a keď ideš písať tak keď klikneš na A tak sa to nižšie prehodí a tam sa ti objavý aj farba a tam si klikneš a zvolíš si farbu a potom dáš ok a už píšeš v tej farbe.potom daj vedieť či to šlo.

claudinka
10. aug 2008

Ahojte babulky.. mam jednu prosbicku.. v marci som mala svadbu a rada by som svojim tetam spravila radost v podobe fotecky v ramiku, ale akosi nechcem taku obycajnu tam vlozit.. nenasla by sa nejaka schopna a ochotna maminka, ktora sa s podobnymi vecami rada hrajka? by som jej poslala na mail par foteciek a rada by som ich dostala nejakym sposobom do jednej..
aj ja sa chystam naucit robit taketo fotecky, ale akosi toto potrebujem teraz akutne, bez toho necem ist ani k nim na navstevu a ak to niekoho bavi.. 🙂 🙂

marbella
10. aug 2008

caute baby,mam zas otazocku 😀 ked robim vo photoshope nejake vecicky,kravinky a pouzijem rozne styly na ramiky alebo pismo, mam to akoze v pohode..ked to dam ulozit,dajak sa mi to zmeni,,myslim ze napriklad ramik je vecsi alebo pismo akesi ostrejsie..neviete co s tym je..? co postlacat aby to fungovalo?

a dalsia otazka: ako si mozem to moje veldielo priebezne ulozit,aby som sa k tomu este dostala a mohla pokracovat,alebo nieco zmenit??? 😅

monkula
10. aug 2008

marbella. súbor-uložiť ako, potom kam to chceš uložiť, a formát súboru daj PSD, inak s tým už nepohneš....

marbella
12. aug 2008

dakujem,najblizsie vyskusam 😀 😀

janina77
24. aug 2008

Neviete kde by som mohla stiahnut slovenske ciselniky na kalendar na buduci rok? Vlani som mala taky fajn ciselnik v exceli, aj s menami, ten by bol super, len neviem, odkial som ho mala 😖 .

Dakujem vam za rady 🙂.

moni1412
5. sep 2008

baby nejak to tu upada.... kde ste vsetky fanynky digiscrapu

sassi
5. sep 2008

ahojki Moni, ja som sa už presídlila na scrapmania.sk - teda včera 😵 moj nick je tam Sandra S. 😉

a číselnik na kalendar mam od Hawrušky, niekde pohladajte na jej blogu tuším, alebo nam, Hawruška iste dodá ešte raz link 😉

hawra
6. sep 2008

ahojte, ciselniky su tu: http://www.scrapmania.sk/coppermine/displayimag...
planujem urobit este jeden druh, no nejako neostava cas. 😝
Mame na scrapmanii novu jesennu kalendarovu sutaz, tak sa pokojne pridajte: http://www.scrapmania.sk/index.php?option=com_f... 😉

bibula
6. sep 2008

no idem aj ja opacit tenkalendar,ale nemam predstavu ake obrazky,no snad to neprezeniem,musim tam dat obe deti,no je to smiesne,lebo ondrikova babka nie je bibkina babka 😀 😝 a ma to byt aj darcek na vianoce,takze tak,nastastie aj ona robieva "lepence" a aj s bibkou ,takze malo by byt ok,aj ked na niektorej stranke bude len ona-dufam,alebo mam dat vsade oboch?aby sa to nedodtklo ani dcery? lebo v psolednom case veru dost ziarliii...jajajajaj

sassi
6. sep 2008

Bibula, isto to potom vymyslíš a dufam že nahodíš aspon niečo na ukážku a inšpiráciu 😉
Ja by som to tiež rada, na vianoce, ale nemááááám čas na to, už aby som začala, ak to chcem stihnúť 😕

Davate tie kalendáre niekam vyvolať, alebo to tlačíte doma? Ja na tlač fotiek doma nie som moc "vybavená" ☹ tak jedine do Fotolabu, alebo inam???

bibula
6. sep 2008

minule tu niekto napisal super stranku,vyborne ceny-je v cecxhach,ale da sa aj na sk,maju ucet v tatrabanke ,no musim to spatne pohladat ,alebo ak ju niekto vie poprosim link 😉
no uvidim co vytvorim a potom hodim-vidis,ze toho moc v albumceku nemam,radsej tak potom sukromne ti poslem 😉
dnes zacnem,snad aspon januar bude🙂)))

sassi
6. sep 2008

Bibulka ja nemám v albume nič - radšej.... 😉

ked budeš mať, napiš mi IP, hodim ti maila potom 😉 🙂

hawra
6. sep 2008

www.24print.cz mam zatial skusenosti s tlacou scrapov od nich. Uz tri krat som davala a stale som bola spokojnost, ale viem, ze tlacia i kalendare.

bibula
6. sep 2008

ano,to je ono,aj ja to chcem opacit🙂

ka4
7. sep 2008

hawra tam vytlačia všetky,lebo ja som dávala do fotosužby vytlačiťaj scrab aj obyčajné a tam vytlačili len obyš.fotky a scrab nie a ich a slečna nevedela povedať prečo to nevytlačili.a ešte ako to posielate?Mailom?

sassi
7. sep 2008

Ka ja som tiež mala podobne komb. objednávku a vytlačili mi všetko
vo fotolabe, objednavala som cez ich software

ka4
7. sep 2008

tak len tam budem posielať lebo už sa to stalo viac krát a neviem prečo, velkosť im vadí?