Venujete sa Digiscrapbooku? Vymeňme si skúsenosti

rabiva
17. júl 2007

Ahojte, nájdu sa mamičky aj nemamičky, ktorých očaril "digiscrapbook" ? Ak áno, ozvite sa, rady a nové skúsenosti si spolu môžme vymieňať 😉

ritaklea
9. aug 2007

ja sa vam na tych strankach nevyznam...

bihan
9. aug 2007

Keď si vezmeš napr. túto http://phillsboo.blogspot.com/
na vrchu máš hotové scrapy, to si nevšímaj, posuň sa nižšie na stránke - tam, kde už nie sú fotky - to sú kity.. pod každým kitom máš stránku, odkiaľ sa dá stiahnúť. Väčšinou ťa to preklikne na stránku ďalšieho blogera - dizajnéra, ktorý ju vytvoril a odtiaľ to už môžeš stihanúť rovno.. väčšinou sú veľké kity rozdlené na papers a element - ak chceš komplet kit, musíš stihanúť oba...
Takže klikneš naprs. na stránku s papiermi - preklikne ťa to väčšinou na stránku 4shared.com (musíš chvíľku počkať, lebo sa ten súbor naťahuje do pamäťa) a potom už len klikneš (v takom rámčeku) na Download

hawra
9. aug 2007

ahojte,
ritaklea, ak chces veci z kitov pouzivat, budes sa musiet naucit vyznat. Kity, teda ziadne freebies sa nesmu posielat napr mailom. Kazda "dizajnerka" rada vie, kolki ludia o jej pracu maju zaujem, a ked to stiahnes z jej stranky, tak vidi, kolkokrat to bolo stiahnute. Ked sa to posiela sukromne, ze to niekto stiahne a ten to rozposle kamoskam, tak ten prehlad straca ☹
Tak ako napr. ked nieco vyrobim, ako tie stuzky, ci ine, pretoze ma to bavi a rada potesim niekoho ineho, neznamena to, ze ten co si to odo mna stiahne si s tym moze napr zarabat - ze napr vytvori scrap na objednavku s pozitim postahovanych freebies a necha si za to zaplatit. Na to sa vztahuju autorske prava.

Davali sme kopec odkazov na stranky, ktore sa zaoberaju len vyhladavanim freebies a ulahcuju nam tym pracu. Tie kity mas kazdy den krasne zoradene s nahladmi a jedine co musis urobit, je kliknut na obrazok, ci na odkaz na blog a potom uz len hladat to co sa ti paci. Pod obrazkom, ktory je mozne stiahnut, mas vzdy bud klikaci odkaz "download" alebo grab "here" alebo nieco take. Vzdy to tam je vidiet. Ak by si si nevedela rady, tak nam sem daj rovno link na stranku a my ta navedieme. Ale nechci od nas, aby sme ti to postahovali a potom ti to poslali.
Nemyslim to naozaj v zlom, no proste to tak je 😉

ritaklea
9. aug 2007

hawra, ja som nechcela aby ste mi to poslali, ale dali nejaku zrozumitelnejsiu stranku. ale dnes tu dala rabiva celkom fajn stranku. no idem pozriet tu od bihan...

hawra
9. aug 2007

oki, ritaklea, uz som sa zlakla 🙂
ja len ze, tie stranky s prehladom freebies sme uz tolko krat spominali a pisali. Napr ta od bihan je spomenuta hned na prvej strane tejto diskusie. Chapem, ze sa vam mozno nechce citat celu diskusiu, ale 22 stranok zase nie je tak vela. 😀
Ja mam vsetky dolezite stanky, na ktore kde natrafim, ulozene v oblubenych a tak sa k nim kedykolvek viem dostat.
Inak nie som nahnevana, stale rada poradim komukolvek s cim kolkvek, ale asi to uz trebalo napisat 😉

hawra
9. aug 2007

este pre ulahcenie prace, aby som nebola len za sketu 😝
Na mojom blogu vlavo je kolonka s nazvom "oblubene blogy", tak tieto blogy, ked si prejdete je tam kopec freebies. A na kazdom z nich su zas odkazy na dalsie. 😉

mimusiacik
9. aug 2007

🙂 Vrucna vdaka za trpezlivost a ochotu...velmi nam pomaha kazde Vase ustretove pismenko... 🙂 😅 😵

dolinka
9. aug 2007

ojoj, mate tu 22 stran a ja nemam tolko casu sa cez ne preluskat 😔

nenajde sa tu prosiiiim ochotna dusa co mi vo velmi skratenej a velmi jednoduchej forme poda navod pre "novacika" 😉 ako ten scrapbook vytvorit.
teda : potrebujem PS, al. Corel /tie mam/ a co dalej ?..
ja som z toho jelen.. 😝
2 hodiny som listovala scrapboook strankami a navodmi a nechytam sa 😢

rabiva
autor
9. aug 2007

caute baby, ja mam drobca u babky, tak som umyla 2 okna a samoska ze nakukla co robite 😅

Dolinka vitaj 😀 no v rychloskratke sa to neda naucit, co to treba prestudovat vysvetlit... ale na tych nasich prvych 2 strankach su zaciatky, pre tvorbu, aspon to si prejdi, potom sa to vela krat opakuje...
- potrebujes PS, mas super
- potrebujes podklady, teda papiere a elementy, prip.nejake ramceky, stiahni zo stranky napr. http://sunscrap.blogspot.com/2007/07/freebie-be... klikom na Download is here or here, skus to druhe chvilu pockaj, nabehne ti ponuka Download, teda uloz si to do svojho pc, potom rozzipuj a az tak s tym vies pracovat! Ako na zazipovane subory kuk sem : http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Conten...

- no a potom uz zacinas tvorit, napr. podla tohto postupu http://digiscrap.baby-cafe.cz/phot/

ak je nieco nejasne, pytaj sa... a ukaz dielko 🙂

Ritaklea::: pozrela som tvoj album, no vidis pomaly sa to rozbehne, hlavne ide o to aby si tvorila svoje originaliky, je fajn naucit sa na zaciatok pracovat s vrtvami, s vkladanim fotiek do hotovych ramikov, ale predsa, vlastna tvorba je vacsia radost!! 😉

rabiva
autor
9. aug 2007

aha zienky, este som chcela pripomenut co pracujete s PS, nezabudajte na spravnu velkost fotky, ak ju prisposobujete na ramcek, radsej to robte cez tu ponuku Velikost obrazu (klik na vrstvu s fotkou a pravym klikom sa rozbali ponuka a je to hned to druhe) zmensujte to takto, vyzera to potom lepsie, ako ked len zmensujete fotku tahom mysky, chapete?
uf dufam ze som zrozumitelna, dost sa ponahlam, utekam za drobcom, tak pa vecer 🙂

rabiva
autor
9. aug 2007

Bihan::: pekny scrapik s bruskom, mne sa tiez viac paci ta hneda kombinacia ako fialkova 🙂

dolinka
9. aug 2007

rabiva..mooc dakujem za rychlu odpoved a skusim podla toho postupovat a nieco vycarovat ! 😉 🙂
az to bude pozeratelne, tak sa ohlasim! 😉 🙂
idem sa pustit do toho! 🙂

nika.r
9. aug 2007

ahojte.

chcela by som sa opýtať, či ste nemali niekto problém s tým, že prilistovaní na blogoch a pri sťahovaní podkladov a elementov vám antivírus dával upozornenia. Mne to dosť včera a dnes vyskakovalo, že sú to nebezpečné stránky...resp. tie čo už dlhšie takto surfujete, nemali ste problém s vírusmi?

rabiva
autor
9. aug 2007

Nika.r::: ja mam Mozillu a antivirak NOD, muz sa stara o servis, zatial som nemala problem, obcas cosi vyskoci, tak sa odtial "pratam", ale radim, aj Hawra poradi 🙄 vyhybat sa hlavne ruskym strankam... aky antivirak mas?

nika.r
9. aug 2007

rabiva, dakujem. máme avast. musím poklopkať, zatiaľ nás ochránil 🙂. Tiež som sa hneď spratala preč a dala kontrolovať PC, on zrejme len upozornil, nevyzerá že by sme dačo naozaj chytili, ale predsa len som sa zľakla...

bihan
9. aug 2007

Nika, aj ja mám avast a ešte a-squared, pravidelne kontrolujem počítač na rôzne spywary a zatiaľ si musím zaklopať 😀 Avast ešte ani nepípol 😝

nika.r
9. aug 2007

bihan, super. 🙂
Tak môžem surfovať ďalej 😀

mimka
9. aug 2007

nemáte niektorá náhodou gimpshop? práve som ho stiahla, vraj je to náhrada adobe photoshop (ten na dlhšie ako 30 dni nikde neviem nájsť) ale vôbec sa v ňom nevyznám... nemá niekto skúsenosti? ide mi hlavne o tie templemate, orezaný papier a tie ozdobné veci, lebo to v gimpe asi nepôjde... ďakujem... 😔

ritaklea
9. aug 2007

zienky, ked pridavam veci ako ramceky alebo kvietky a vlozim ich tam, tak s tym uz neviem pohnut - CTRL T tak nefunguje. ako to posuvat a pretacat?

ritaklea
9. aug 2007

a stiahla som uzasne doplnky do digiscrapbookov, no nedaju sa pouzit do photoshopu. neviete niekto dobru stranku, lebo tieto co su tu, mi nejak moc neimponuju.

mimka
9. aug 2007

na vkladanie je ctrl V... skús si kliknuť na pridať vrstvu a potom s tým môžeš ľubovoľne hýbať, otáčať a posúvať...

ritaklea
9. aug 2007

Ja to viem vlozit, ale neviem s tym potom pohnut. ked vlozim fotku, tak s nou viem (uz spominane CTRL+T) ale s tymi doplnkami nie.

mimka
9. aug 2007

s potošopom ti neporadím, ja robím v gimpe aj to len týždeň a som z toho v celku jeleň 😎 tak veľa šťastia... ale podľa mňa to bude v tých vrstvách... skús si po pridaní fotky kliknúť pravým myšitkom na lište s vloženou fotkou (mala by byť na pravej strane monitora)daj pridať vrstvu a potom sa postav myškou na vrstvu s ktorou chceš pracovať, či je to už fotka, mašlička, hoci čo a klikni na ňu aby sa zvýraznila a potom ba sa to už malo pohnúť... skús

luculka
9. aug 2007

ahojte sikule.... 😀

mimka
9. aug 2007

ahoj smejuľa... darí sa že si taká vyrehotaná 😀 😀 😀 😀

rabiva
autor
9. aug 2007

Ritaklea::: ake stranky si predstavujes na stiahnutie? co hladas konkretne? tych stranok je uzasne mnozstvo, treba sledovat a hladat, tak napr. nasa hawra ma svoj blog a nalavo ma ulozenych niekolko jej oblubenych blogov, preklikaj si to http://digiscraphawra.blogspot.com/

mimka
9. aug 2007

rabi vďaka, celý deň to tu na tých 22 stranách hľadám a just na potvoru to asi stále prehľadnem.... už so zúfala že to nenájdem... 😵

rabiva
autor
9. aug 2007

mimka, staci kliknut na hawrin albumy, ma rozklikavacie blinkies, tak to tam vzdy najdes 🙂 alebo si to uloz do oblubenych a mas to vzdy poruke 😅

luculka
9. aug 2007

babule ked davate fotky na blog...na kolko ich upravite...ja uz som ich vsemozne zmensila...a stale ked na ne kliknem sa zjavia cez celý obraz 😝

ritaklea
9. aug 2007

potrebujem take vecicky ako su kvietky a ine srandy (neviem ako sa to vola)na tej stranke hawry som nic take nenasla...