Venujete sa Digiscrapbooku? Vymeňme si skúsenosti

rabiva
17. júl 2007

Ahojte, nájdu sa mamičky aj nemamičky, ktorých očaril "digiscrapbook" ? Ak áno, ozvite sa, rady a nové skúsenosti si spolu môžme vymieňať 😉

rabiva
autor
10. aug 2007

ok tak este davam do pozornosti nove ramceky http://lindsayjanedesigns.blogspot.com/ aj nizsie aj papiere 😉

ritaklea
10. aug 2007

zienky, neviete ako hybat s tou hviezdickou po vlozeni?

hawra
10. aug 2007

baby, dikes 🙂
rabi, pod ten font si davala tien? Je to dost necitatelne v takom malom formate. ☹ asi by som ten tien zrusila. 😉

hawra
10. aug 2007

mimka, sikulka, tolko peknych novych vytvorov. 🙂

luculka
10. aug 2007

ahojte sikule... 😉
rabiva tvoje dielka su nááááááádherné.....no proste wow 😵

ritaklea
10. aug 2007

halooo, potrebujem pomoc...

ritaklea
10. aug 2007

mimka
10. aug 2007

hawra, ďakujem... kým dôjdem na tvoju úroveň...........juj ani nemyslím... 😎 drahý vraví, že máme tichú domácnosť od kedy som spoznala skrabuka 😀

luculka
10. aug 2007

rabiva dik za návod... 😉
ale kedze je phot. v anglictine...tak sa v tom moc nevyznám 😉

mimka
10. aug 2007

luculka, ani ja... 😠

rabi, ako myslíš formát?

hawra
10. aug 2007

mimka, ze skrabuka 😀 to je dobreeee. Inak o tichej domacnosti viem svoje, mne uz vadi i pustena telka, no rusi ma to, pomozem si??? 😀 😝 😀 😉

mimka
10. aug 2007

poznám....
ako sa tvoria tie podklady, ktoré si my sťahujeme? z čoho??? 😵

hawra
10. aug 2007

http://www.grafika.cz/serial14.html tutorialy pre photoshop

mimka
10. aug 2007

oooo, to vážne... naučím sa??? 😎 😀

hawra
10. aug 2007

z veci okolo nas, mimka 🙂 Musla mi stoji doma na vani. Maslu som zaviazala okolo knihy, naskenovala a potom odstranila vyrezanim knihu a ulozila maslu ako .png 🙂 a tak to dookola 🙂 Dnes vecer sa chystam vlozit dalsi darcek, tak sa teste. :-P

hawra
10. aug 2007

ten turorial bol vseobecne k photoshopu, nie k vyrobe podkladov 🙂

mimka
10. aug 2007

si šikuľka, na to ja nemám vlohy... ja mám problém čosi pozliepať aby to ako tak vyzeralo... a mám to aj vytlačené ako fotky a je to ako naozaj... 😎

ritaklea
10. aug 2007

rabiva, to co si sa kopla a aj ja - tak to som stiahla, manzel sa potrapil a prerobil mi to - takze teraz to mozem pouzivat. je to super...

luculka
10. aug 2007

hawra....a ktore sa tíka tej tvorby?a ako tam potom dostanem to aby sa to dalo stiahnut?

mimka
10. aug 2007

ritaklea...super, nech sa darí... 😵

rabiva
autor
10. aug 2007

Hawra::: to písmo ma 😠 😠 zlostilo už od prvej chvíle čo som sa rozhodla že ho tam dám... šak vieš 🙄 už je to zmenené, tak neviem... najlepšia na tom scrape je aj tak tá mušľa 😀

Mimka::: formát myslím tak, že niektorý LO máš štvorcový, iný zas obdĺžnikový, tak či si ho sama menila... len tak sa pýtam, lebo aj ja som mala zo začiatku rôzne formáty (ehm, ale to som si pomohla hot. rámikmi... 😵 )

mimka
10. aug 2007

aha, tak teda ten zelený s manželom som len zmenšila, ale mám aj jeden, ktorý som upravila z 3600 x 3600 na 800 x 600 aby sa to podobalo na fotku... keď si to doma tlačím, tak neviem zadať do tlačiarne taký rozmer ako pôvodný podklad, iba vo veľkosti fotky a to buď 10 x 15, 13 x 18 alebo vo veľkosti a4... len kým som prišla na to ako to zmeniť, júúúj... tam sú tie potvory sponky ktoré mi to držali stále na rovnakú veľkosť šírka - výška... až potom po stláčani všetkého možného som tam klikla a zvolila si ľubovoľnu veľkosť. Začiatky sú hold ťažké 😒

ako sa robí fotka, ktorá nemá žiaden kraj, je jednoducho tak do stratena položená na papier? 😉

bihan
10. aug 2007

Kočky, už som to spomínala.. na orezanie fotky používajte radšej Crop (netuším, ako sa to volá po česky, ale je to taká značka ako na zverák), alebo si nezabudnite kliknúť na zachovávanie parametrov, lebo ak zadáte formát z napr. 1320x1150 - 800x600, ten obrázok vám neoreže ale zdeformuje... potom radšej zmenšujte percentá, nie pixely
(kurnik, dúfam, že som to teraz dobre vysvetlila.. sama photoshop nepoužívam, ale vo všetkých programoch by to malo byť rovnako.)

rabiva
autor
10. aug 2007

mimka ok ja tiez nikdy nemenim velkost, ale uz som si vravela ze to urobim nech to viem aj vytlacit ale zatial som to ani raz neskusila 😒

a tu fotku do stratena skusam robit ale nejde mi to ☹ myslis taketo - prechod foky do stratena? http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Conten...

inak sa ospravedlnujem ze sem stale davam tie cz navody ale fakt nemam prehlad ktora mate cesku verziu 🤐

loren
10. aug 2007

zeny mam uz konecne cesky photoshop ale neviem si rady ani pri tom ako ste sem dali navod .ako prenesiem to pozadie farebne do stredu ?

rabiva
autor
10. aug 2007

loren a mas stiahnute nejake podklady?

rabiva
autor
10. aug 2007

z netu myslim, z tych stranok co sme sem uz davali ?

luculka
10. aug 2007

ahojte babule....skomolila som nove dielko....juuuj pekne spomienky 😵 😔
http://luculka.blogspot.com/

loren
10. aug 2007

podklady? to nieje vsetko v tom photoshope uz? aspon tie zakladne?

neka
10. aug 2007

Ahojte, sikulky 🙂
par dni som tu nebola a uz vAs pomali nestiham 🙂 .
Mam na vas prosbu, nepoznate nejake pekne basnicky o ocakavani a narodeni dietatka? Skusala som cez Google, ale velky uspech to nemalo. ☹