Venujete sa Digiscrapbooku? Vymeňme si skúsenosti

rabiva
17. júl 2007

Ahojte, nájdu sa mamičky aj nemamičky, ktorých očaril "digiscrapbook" ? Ak áno, ozvite sa, rady a nové skúsenosti si spolu môžme vymieňať 😉

petaba
5. sep 2007

uz mam 1. vytvor, ja viem na vas nestacim, ale uz aspon viem ako na to 😀

mamacat
5. sep 2007

mimusiacik som rada ze sme ta potesili 🙂
ja som tiez veelmi pomalaaa 😉

rabiva
autor
6. sep 2007

petaba, som vacsinou na skype 😎 a vytvor fajn, vidim ze korkove pozadie ma uspech 😀 dala by som mozno trosku menej fotiek nech su viac viditelne, ale inak na prve pokusy dobre 😉

rabiva
autor
6. sep 2007

Adusa, wow, vsetky tvoje digiscrapiky su krasne!!! 😵 😵

bubaczik
6. sep 2007

adusa kraaaasa...klobuk dole 😉 najsamkrasnejšie 😀

mimusiacik
6. sep 2007

🙂 Rabi,ten novy navod na babycafe sa mi zda 100x zrozumitelnejsi,nez ta macka...tak uz sa tesim na vecer k pc...teraz len na skok - stahovali sme sa v praci (nabytky,skrine...cez 2 poschodia...tak na tvorenie nebolo energie ani sil...ale dostala som konecne pc a pripojenie na net...musim letiet...

peta.ba - pytaj sa vsetko sikuliek z temy,neboj sa...niekto,kto ma cas a sedi pri pc snad odpovie...bombarduj IP...raz sa dozvies to,co prave potrebujes...teraz som bola 2 vecere grogy...nevladala som existovat,nieto sediet pri pc...chichichi 😉

cauenko!

hawra
6. sep 2007

Petaba, s tymi fontami je to tahsie. Niektore pisu len č,ť,ľ ako napriklad Summertime alebo Aka Frivolity, pripadne č,ž - Mistress.
Skus na www.dafont.com zaskrtnut vyhladavanie s "accents" a "euro! a do "Custom preview" si napis nejake slovo s tymito hlaskami a uvidis i nahlady. Treba to prehladat.
Vecer pridam viac stranok na fonty, no hlavne vyuzivam tuto stranku.

hawra
6. sep 2007
petaba
6. sep 2007

Ahojte daju sa niekde v PS dat zmatnene okraje vyrezanej fotke?

eji
6. sep 2007

baby, prosim vas, nemohla by ste mi niektora do sukromnej spravy poslat postup, ako sa to vlastne robi, a kde si to mam stahovat???
dakujem vam velmi moc pekne

lenka1108
6. sep 2007

ahojte baby aj ja vas o to chcem poprosit prosim prosim som stoho uplny debil a tie vase fotky su take skvle strasne rada robim kolaze a tak ale toto vobec nechapem...moja email adr je benna@zoznam.sk.dakujem pekne este raz.

neka
6. sep 2007

Ahojte 🙂 ,
neskusali ste dnes nieco stahovat cez digifree? Mne to tam akosi blbne 😠 😒 , vobec nic sa neda stiahnut. Teraz neviem ci to maam ja niekde chybu, alebo to nejde vo vseobecnosti.

hawra
6. sep 2007

neka, digifree mi funguje v pohode. 😒 Co konkretne ti blbne?
Kliknes si na konkretny obrazok a ten by ta mal hodit na konkretny blog a tam sa potom stahuje.

petaba, okraje sa daju rozmazat tak, ze si das na zvislej liste vlavo "nastroj stvorcovy vyber" o to mensi nez fotka ako chces mat okraj, potom si das hore na liste "vyber" > "doplnek" a potom hore na liste "filter" > "rozostreni" > "gausovske" a tam si nastavis hodnotu, je tam i nahlad, takze to vidis, ako silno ti to rozmaze.
Pripadne okraje do stratena: oznacit si to, s cim chces pracovat a "vyber" > "prolnout okraje" - cim vyssie cislo, tym viac ti vezme z obrazku a zase "vyber" > "doplnek" a stlacit na klavesnici delete.
Dufam, ze som to dobre popisala, pisem to naslepo 😝

eji, lenka1108, je toho strasne vela, do sukromnej spravy sa to fakt nevojde. Skuste zacat od prvej strany, prejdite si par prvych stran a poskusajte daco, a ak by boli problemy, radi poradime.

neka
6. sep 2007

Uz to ide 🙂

mimusiacik
6. sep 2007

🙂 eji,lenka vitajte v teme - najprv treba mat papiere - pozadia a doplnky-elementy stiahnute z liniek a potom photo programy gimp,photoshop,corel...

stahovanie opakovane vysvetlovane na strane 31-34 husto + linky na stahovanie,rabi dala link na babycafe 1-2-3strany dozadu,kde konecne dali zrozumitelnejsi navod na postup a zac s photoshopom...kazdy robi inac...som tu od zac.temy a cely postup od a do z tu nik nenapisal...cez skype je to pomale...keby hawra,rabi,bihan,droby,adusa,mimka... 3hod vysvetlovali kazdy den novacikom z novej strany asi by sme ich za 2 dni energeticky zruinovali a uz by sa nam tu neukazali...musime si ich sanovat...chichichi 😉 😀 ...lebo bez nich nepokrocime ani o centimeter...ked budes pomaly fakt citat od prvej stranky uvidis ako sa kto citil na zac...a potom vysledky v albumikoch...urychlit to nejde - velka skoda...aj mne by sa to zislo...treba vela citat...skusat...mazat...ponadavat...poplakat a huuups odrazu sa nieco podari a radosti niet konca kraja...tesime sa na vysledky!!! 😉

mimka
6. sep 2007

jéééééééééééééééééééééé babuľky vy tvoríte o stošesť... 😵 😵 😵 a takééé krásne dielka že idem oči vyočiť... ja som mala trocha "zdrav. pauzu" lebo sa zo mňa stávala závisláčka od skrabuku 😀
inak happy foto ma zase akciu na fotky 10 x 15 cm po 2,- do 24.9. a to je super cena...

mimusiacik
6. sep 2007

🙂 mimka a ostatne bambulky ako ste dopadli z fotozositmi a CEWE knihami - spokojne?...za kolko dni?...vraj v www.101 drogeries.sk teraz asi za 99.-

mimka
6. sep 2007

mimusiačik, ja som nestihla... som na to zabudla 😠 skúsim pozrieť tú stojednotku 😵
.. mimusiačik, máš doma stroj čo ti tie skrabuky robí?? také tempo 😎 ale nádherné sú veľká chvála 😵 😉

janullka
6. sep 2007

bay ja mam puzzle urobene 😀 😀 😀 😀
aka som stastna chi
velka vdaka Neka idem sa do toho pustit

petaba
6. sep 2007

babeny mohli by ste aj mne vytvory ohodnotit 😅

ako v PS obtiahnem pismenka?

vsetkym vopred dakujem za rady

janullka
6. sep 2007

petaba

ten album digiscrapiiky je uzasny teda prostredna fotka s kupnim no nadherne
😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
mohla by si poskytnut link

hawra
6. sep 2007

petaba, na prve vytvory dost dobre 🙂 To prve by chcelo zjemnit okraje fotky 🙂 bud foto do stratena, alebo nejaky ramcek. Tiez pismo by bolo vhodnejsie inej farby, ta cierna dost krici. To plati i pre druhy scrapik, inak vo vani je vydareny.

Pismo obtiahnut ako?
Myslis taky ten efekt nalepky? nieco take: http://scrapbook.cz/galerie/displayimage.php?al... ?

rabiva
autor
6. sep 2007

Mimusiacik dobre info 😉

Petaba, no pozeram ze si sa rozbehla a v 2.scrape si pouzila elementy od nasej Hawry, vies o tom? 😉 🙂

Janullka, no kedy konecne uvidime tvoje puzzle?

Eji, Lenka, vitajte, no tak ako baby napisali, na zaciatok treba co to postudovat, mat program, postahovat podklady a hura na tvorbu... Tak ja len tradicne pridavam svoj oblubeny link pre zaciatocnikov: http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Conten...
Pokial podla toho zvladnete tieto prve kroky, budeme sa vsetky moc moc tesit!! 😎

rabiva
autor
6. sep 2007

ehm, petaba, tak opravujem, kvietkovane elementy od hawry z prveho scrapu 😨 😅

janullka
6. sep 2007

rabiva
uz je to tady
😀 😀 😀 😀

petaba
6. sep 2007

baby dakujem za kritiku a aj pochvaly

janulka vacsinu pozadi mam stiahnute obrazky z googlu, potom vlozim fotku a nakoniec gumujem 😀 a prerabam vo viacerych programoch naraz, podla toho kde co viem robit 😖

s tymi kvietkami som ani nevedela,ze su od hawry 😅

Vsetko ako tak zvladam ked mi niekto poradi, ale to stahovanie je pre mna jedna velka neznama ☹ To mi zatial vobec nejde ☹

minule som stahovala dost dlho a bol to len jeden papier no strasne

rabiva
autor
6. sep 2007

Janulka, no vidis, sikula! ani nevies aku mam z teba radost 😀 😀

janullka
6. sep 2007

😝 😝 😝 😝 😝

dakujem ale vdaka patri Neke inac by to nebolo 😎

petaba
6. sep 2007

hawra tie pismenka by mohli byt aj take

petaba
6. sep 2007

hawra a to z tych vasich blogov sa da aj nieco ztiahnut, ked som mala tvoje kvetinky? 😅