Veria vaše deti ešte na Ježiška?

karthur
7. dec 2007

Ahoj,
zaujimalo by ma dokedy verili Vase deti, alebo kolko maju rokov a stale veria. Nase maju 9,7,4,9 mesiacov a veria este vsetky. Chodil u nas aj Mikulas a nemali ziadne pochybnosti... 🙂

ella1
10. dec 2007

u nás nosí jažiško darčeky a bude čo najdlhšie.
nemyslím si,že si deti budú myslieť,že rodičia sú klamári ak zistia pravdu.
ani ja som si to o svojich nemyslela.je to krásne,ked dcéra rozmýšľa,že ako sa tam zrazu tie darčeky objavili?! 😲
no,tento rok bude problém,lebo ideme cez víkend(aj s dcérou,lebo ju nemáme kde nechať), do viedne,tak neviem,ako to zajamuflujeme.

danulka2
15. dec 2007

No nasa dcera verila na jeziska asi do 8rokov. Potom to v skole zacali deti medzi sebou rozoberat, tak sme jej to museli trochu vyjasnit. Par rokov v tom mala chaoz ale vcera ozaj riadne ,,zadrela,,. Vraj: Mami das mi nejake peniaze? Jezisko potrebuje financnu podporu. 😀 😀 😀

alionuska
15. dec 2007

Dnes je ina doba a akosi sa tie deti v tom vedia lepsie orientovat.Nasa Alenka veri,ved je este malicka a strasne se uz teraz tesi na to,ze pride Jezisko.Ja ked som bola mala,tak este za stareho rezimu,ked sa v podnikoch robili pre deti vseliake oslavy kazdy rok som sa nesmierne tesila na Mikulasa.A prisaham,ze kazdy rok toho Mikulasa robil moj ocino a ja som ho nepoznala...Ani ja a ani moji traja surodenci nevedeli,ze je to on,prezleceny za mikulasa.Bolo to take carovne az jedneho roku,a to som mala mozno sedem-osem rokov som premyslala nad tym,ze preco ocino vzdy odide a nikdy toho Mikulasa nevidi...vtedy mi to doslo,vazene... 😀 😅 Potom som si neskor doma pozerala fotky kde som s nim odfotena a normalne som tomu nemohla uverit,preco som ho nepoznala.Ked si teraz na to spomeniem,tak mi to je smiesne. 😀 Ale vtedy som bola z toho sklamana... ☹

julia225
15. dec 2007

moja mala veri aj na Jeziska aj Santu, kedze jej otec je anglican...
ale vie tolko,ze Jezisko nam dava silu, aby sme jej ten daky darcek mohli zadovazit,teda zarobit nan a on sa narodi a mame sa z toho tesit, lebo urobi svet krajsim a lepsim, preto musime byt dobra, ale vidi nas davat dary pod strom... aj ed tento rok to asi prvy krat naj preziva... 🙂

verulka
16. dec 2007

ella, podla mna to riziko, ze si o orodicoxh dieta pomysli, ze su klamari tu realne je. Hlavne ak ma dieta doveru v rodicov, tak sa moze dostat do dost neprijemnej hadky s rovesnikmi, ktori budu tvrdit, ze jezisko darceky nenosi. KEdze dieta veri rodicom, bude sa hadat s nimi a nakoniec vyjde ako naivny hlupak. Aj take sa stava, moja dcera bola toho svedkom. Vtedy som bola strasne stastny, ze som jej to cele vysvetlila ja...

roasha
16. dec 2007

dnes sme sa rozhodli,ze uz nam treba kupit nejake darceky.vymysleli sme to tak,ze malu supneme k nasim,a my si v klude pokupime.ale co cert nechcel,nestava sa casto,ale nasi doma neboli.ked som pred malou povedala,ze ideme na darceky,vyplestila oci 😕 ,a s ulavou si vydychla-"no konecne,za chvilu su vianoce,a my este nic nemame.co si zabudla,ze aj inokedy si balila darceky ty?".pre nu uz mame skoro vsetko,co pisala jeziskovi/poschovavane/,tak to bolo ohromne sklamanie,ked videla,ze nekupujeme nic,co chcela.sadla do auta,a v ociach mala slzy.vysvetlili sme si,ze jej darceky uz ma urcite nachystane jezisko,taka bola zlata,pozerala na mna,ako na sibnutu. 🙂 no ako to je?nosi to jezisko,alebo rodicia?co myslite? 🙂 😵 😵

neka
16. dec 2007

Ahojte, tak my mame 6 rocneho chlapca a 2 rocnu slecnu 🙂 , sme veriaca rodina, ale sme sa rozhodli, ze je cas vysvetlit syncekovi podstatu vianoc a darcekov. 🙂
Precitali sme si pribeh narodenia Jeziska a prichod mudrcov z vychodu, ktori mu doniesli dary a na tomto zaklade sme mu vysvetlili co su to Vianoce, kto dava darceky a preco sa hovori, ze ich dava Jezisko. 🙂
Myslim, ze to pekne pochopil a porozumel tomu a aj tak sa dalej tesi na Jeziska. 😀

digysa
6. dec 2008

Tak my sa este len do toho dostavame....Syn ma 3 roky a veru, ked prideme do obchodu a nieco chce, tak mu poviem...." Milacik, toto ti ja nemozem kupit, ale vypytaj si od jeziska a on ti to mozno donesie pod stromcek"

A maly na to odpovie: " Od Jeziska? No tak dobre, tak od Jeziska to chcem" Tieto dni nema problem so ziadnym nakupovanim...bodaj by Jezisko chodil kazdy den...

Ale vcera som bola v obchode a znova som pouzila taktiku "Jezisko" a maly uz mal toho dost a vravi: "Mama, pozri nalepky, ale tieto chcem od teba, Ja ich nechcem od Jeziska " 😀

A samozrejme este aj posluchanie sa zlepsilo s "Jeziskovou" taktikou.....nesmie trucovat, nesmie kricat.....lebo Jezisko si zapisuje a dava zle body 😉

maruschka
6. dec 2008

naša malá verí na Ježiška, verí aj v to, že on dáva darčeky-prostredníctvom rodičov...ale tak, že mu napíše, čo by chcela ona aj mladšia dcéra, pošleme to poštou na Ježiško 999 99 a ona vie,že niektoré darčeky ideme kúpiť my, pretože Ježiško má veľmi veľa práce na to, aby všetkým deťom zaobstaral darčeky..jednoducho on to vždy dá vedieť rodičom, čo ich detí chcú.. 🙂 🙂 😉

marika80
6. dec 2008

No ja som malej hovorila, ze jej to kupim na Vianoce (ma 2 roky) a potom som si spomenula, ze ved treba podporit tradiciu, tak som jej povedala,ze jej to kupi Jezisko. A ona potom cela stastna hovori, ze ' Jezko' jej to kupi 😀

leva
6. dec 2008

No ale uznajte ze v dnesnej dobe si staci pozriet par reklam,v ktorych sa nachadza Mikulas v takej role,ze je to az smiesne a dieta na to pozera,napr.ako sedi 5 Mikulasov pri kave,ked si deti myslia ze je len jeden,no je ich o moc viac,si nespomeniem,no neraz sa mne rozum zastavil.

rejocka
6. dec 2008

Ja mam dvoch syncekov vo veku-4 a 5rokov a na Jeziska verime,myslim si ze je pekne verit-vsak, samotne Vianoce su o Jeziskovi,ale ked zacali chodit do skolky tak som mala trosku obavy,ze ako to dopadne,ked ine deti zacnu hovorit inak,ale su tam tiez take deti co veria Jeziska a Mikulasa,vsak na tom nieje nic zle-skor to je krasne a casom sa im vysvetli,kto tie darceky ide kupit do obchodu,aj ja ako dieta som uz tusila,ze rodicia daju pod stromcek darceky a aj tak som neostala sklamana-a dnes aj ja svojim detom hovorim,ze to doniesol Jezisko. 🙂 Ma to svoje caro a je tam kus tajomstva.....

sendi
6. dec 2008

ahojte,moj syn je este dost maly,ale ked uz bude vacsi tak sa budem snazit,aby veril na jeziska a mikulasa.zda sa mi to takee zlatuucke,ked deti nato veria.ako hovori rejocka,ma to svoje caro

vinka
6. dec 2008

No mne sa až verit nechce,že môj syn nato ešte verí.Má 7 rokov je druhák a že mu to ešte nepovedali v škole.Ale som rada lebo sa strašne teší a kedže už vie písat tak mu napísal čo si želá.Ja nverím,že ho to ešte dlho podrží. 😉

jaron
6. dec 2008

Ahojte,
naša dcéra má 6 rokov a na Ježiška neverila nikdy... verí však Ježišovi 🙂, že je živí, že ju ľúbi a tak... a vďaka nemu jej rodičia nosia darčeky. A sem tam to vysvetľuje deťom v škôlke. To by ste asi neboli nadšení, keby vaše deti mali takú spolužiačku 🙂. Ale nám sa to tak páči.
Jaro

jaron
6. dec 2008

ešte raz a bez gramatickej chyby

Ahojte,
naša dcéra má 6 rokov a na Ježiška neverila nikdy... verí však Ježišovi 🙂, že je živý, že ju ľúbi a tak... a vďaka nemu jej rodičia nosia darčeky. A sem tam to vysvetľuje deťom v škôlke. To by ste asi neboli nadšení, keby vaše deti mali takú spolužiačku 🙂 . Ale nám sa to tak páči.
Jaro

maca793
6. dec 2008

pravdaže veria 😵

rejocka
6. dec 2008

🙂 Ahoj Jaron to si dobre napisal,ze nie veriť "na"Ježiška,ale veriť Ježišovi....,len tato tema jeZe z akeho pohľadu to vidia deťúrence...,ze veria,ze to co si zelaju Jeziško da,my to vidime očami viery inak-veriť Ježišovi,ale ja to dnes ešte svojím deťom takto vysvetliť neviem-vy ste to malej pekne vysvetlili 🙂

kili
6. dec 2008

u nás to ešte aktuálne nie je.
ale som raz vysvetlovala kolegyninej dcéry, ktorá sa furt rozhofovala medzi dvoma hračkami, jeden deň chcela tú, druhý inú..., mama jej teda už jednu kúpila, napokon chcela obe, tak som jej povedala, že ale ježiško (či kto to už, fakt netuším) má určité množstvo penazí na jedno dieťa (mala tuším 6-7r a už vedela, že sa darčeky kupujú) a keby jej dal obe tie hračky, tak by iné dieťatko malo o to menej. Tak pochopila a chcela len jednu 😀

rejocka
6. dec 2008

🙂 tak je malá rozumná a ty si jej to pekne vysvetlila 😵

digysa
7. dec 2008

Jaron- to ju dobre ucite. Klobuk dolu s takou vychovou. Ked bude mat syn viac rokov, tiez prejdeme na podobnu zmenu. Jezisko je dar sam o sebe. Staci, ze sa narodil. 😵

marse
7. dec 2008

u nas je to este v pohodke dcerky su male a zatial ta starsia veri 😉

ikke
8. dec 2009

petrark • Dnes o 13:36
chcem sa opýtať aký je priemerný vek ked to deti zistia?

misuliqq • 4d • Dnes o 13:41
Mikuláš to do 6 rokov a ježiško vydržal do 8 rokov 🙂 🙂

babula90 • 2d • Dnes o 17:45
my do 7 rokov

pastuska
8. dec 2009

No keď môj prestane veriť, tak mu poviem, že Ježiško sa stará o to, aby sme mali prácu a peniažky, a že teda mi musíme kúpiť darčeky, lebo on má veľa inej práce 🙂 Ale nemienim ho klamať tým, čo je Ježiš a ježiško..si myslím, že od malička nech vie celú históriu s Biblie a nejako to dáme dokopy. Ale ešte je maličký, aj keď včera sme boli pozrieť betlehem pri kostolíku, ale nejaké vysvetľovačky ohľadne tohto ešte nechápe.

sweetberry
8. dec 2009

dcerka ma 6 a pol roka a stale veri na Jeziska 🙂 🙂

maruschka
8. dec 2009

veria aj staršia, aj mladšia.. 😵 😵 😵 😵

bets
10. dec 2009

ja som sa minuly rok s detmi porozpravala, vysvetlili sme si nas postoj k viere, hovorili sme o tom, ako je to s darcekmi. mali by mat niekde vzadu v pamati ulozene, ze darceky prinasa Jezisko je nejaky druh metoafory, ale zaroven som im povedala, ze nadalej si to tak budeme hovorit (darceky priniesol Jezisko) - hlavne aj vo vztahu k inym ludom, detom, aby nahodou deti nezacali opravovat inych, ze vsak to nie Jezisko.
a minuly rok nam to fungovalo, mladsia dcera vsak neviem ako to spracovala, lebo pre nu darceky prinasa automaticky Jezisko, takze myslim, ze stale chce verit, tak aj veri. ale zaroven, ked jej niekto nie prave najvhodnejsim sposobom povie pravdu, dufam, ze si vybavi z pamati, co som hovorila ja.
ja som sa bala, ze detom to poda niekto iny a tak, ze budu sklamane. ale stale si zachovavame to caro prekvapenia...
v skole syn uz pripravoval niejake prekvapenie na vianoce, som rada, ze uz vedel odo mna co a ako...