Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

lenka20
17. aug 2009

ahojte, ja sem tam nakukam aj sem, aby som bola v obraze co sa s vami kocky deje a ako tehulkujete jedna po druhej... mrzi ma smejka, ze mas take problemy s adopciou, je to neuveritelne... ale snad je za tym nejaky vyssi ciel, urcite to este nebolo to spravne dietatko urcene pre vas, to vase este len pride 😉 isto to dobre dopadne..
margie no a ty si maminka 😵 😵 😵 mas krasne dietatko 😵 😵 😵 hej, zabrdla som aj ja do jamy levovej, sice na opacnej strane ale nie tak celkom.. ja myslim, ze sa tie dve veci - viera a UO daju celkom dobre sklbit, mozno so mnou vsetky nesuhlasite, kedysi sme to uz rozoberali... no ale ak vas to niekoho zaujima - MM to vcera konzultoval s fararom a ten povedal, ze on to tak neberie ako to napisali v tom liste, ze za nim chodi vela manzelov co maju problemy a idu na UO a ze on ich neodhovara, ze ved nechcu nic zle, len dietatko.. 😉 tak uz som sa potom troska ukludnila, ja hned vysoptim ked sa ma nieco dotkne 😝
ale inak som stale v nasej starej temicke IVF-nadej a aj v Slovenkach v Reprofite... a snazime sa dalej... a verime ze to klapne.... 😵 😵 😵
pekny dnik vsetkym 😉

azalka22
17. aug 2009

ahojte, mam jednu otazocku v tomto horucom dni. Neviem, ako to bezi v CAR, moja Dr mi napisala listok s tym, ze tam nam urobia vsetky vysetrenia, kt potrebuju (potrebujeme), inak by som musela chodit od dveri k dveram po nemocnici, co vzhladom na to, ze nie sme z BA, by bolo obtiaznejsie. CHcela by som len porobit vsetky tieto vysetrenia = no a tu je otazka, ci to nebude zvlastne (trapne) ist s tym doCAR =ja chcem len toto a potom uvidim... co si myslite? 😉

elizka
17. aug 2009

ahoj lenka, myslím si, že žiaden kňaz ti nepovie jednoznačné NIE a ani nemôže, lebo PÁN BOH dal každému človeku slobodnú vôľu, čiže každý sa rozhoduje sám........prvé čo som sa v CAR pýtala, že či robia pokusy s embryami........kým som sa presvedčila, že skúsime IVF, trvalo mi to 10 rokov a strašne veľa pokusov na mne 😀 a teraz mám pocit, že ten pastiersky list ma vrátil späť a musím znovu bojovať so sebou, či áno, alebo nie hoci moc nemáme na výber 😉 a žiadosť už máme schválenú

kaki
17. aug 2009

Ahoj elizka.
A ty nepracuješ 🙂 uź si užívaš obdobia po výplate? 😀

A s tou našou slobodnou vôľou máš úplnú pravdu.

elizka
17. aug 2009

kaki pracujem, ešte mám veľa inej práce 😀 ... aty ako?

magimary
17. aug 2009

babbulky, dávno som vás tu nepozdravila (hoci si chodím pravdielne čítať, ako si žijete 😉 ), ale teraz vám len chcem povedať, že v ten moment, keď som počula "TEN" pastiersky list v kostole, na všetky Vás som nesmierne intenzívne myslela (odkedy vás "poznám", mám vás hlboko v srdci a v modlitbách 😔 ) a modlila som sa za vás a celú sv.omšu som za vás obetovala, pretože vás mám rada, pretože je mi ľúto, čím všetkým si musíte prejsť a pretože sa vás ten list asi veľmi (možno aj bolestne) dotkol...
skrátka, ten list ma podnietil k jednej veci-veľa sa za vás (všetky snažilky) modliť... 😔
a možno takto ovplyvnil aj viecerých (neviem, monžo aspo tých, ktorí poznajú minimálne jeden párik, čo sa dlhé roky snaží)...
len som chcela povedať, že hoci v tom liste boli bnapísané veci veľmi ostro a priamo, neboli myslené zle, ale z lásky...(viem, že mne sa to ľahko píše), ale ja som to tak v tom mometne vnímala...
dokonca som si presen v tom momente spomenula na váš plánovaný list, ktorý ste chceli svojho času napísať na BÚ...
myslím si, že postoj biskupov sa nezmení, hoci si ten váš list prečítajú (lebo to nie je ich postoj, ale prikázanie od Boha prezentované v odporúčacom liste od dnešných biskupov), ale aspoň Vás osobnejšie spoznajú...vás veriace snažilky, ktoré milujete Boha, ale milujete aj malý život rastúci vo vašom brušku... tak, ako som vás (a vaše ťažkosti) cez toto fórum bližšie spoznala aj ja... (a hoci mám i naďalej svoj názor na UO, už sa na to pozerám aj inak...z tej vašej stránky...
chcem vám len popriať, aby Vám Boh požehnal detičky kopkajúce pod srdcom, počaté v najtesnejšom manželskom objatí a neprestanem sa za to modliť... 😔

PS: a ,smeji, ešte Tebe som chcela, lebo viem, že to (možno neskôr) prijmeš: neikde vyššie si písala, že adopcia ako riešenie nie je vôbec ľahké a jednoduché riešenie... viem, že Tvoj prípad je toho dôkazom, NIE však pravidlom...ja sa tu stretám s manželmi, ktroí si všetkým prešli a sú nesmierne šťastní a nesťažujú si na ťažký priebeh ich "duchovného" tehotenstva...to ma utvrdzuje v tom, že nie vždy to ide ťažko...
aj keď u Teba sa to ozaj nepekne komplikuje, verím, že aj toto má význam a je to pre Teba akási skúška, ktorej význam pochopíme neskôr... 😉

a ešte, čo ma najviac trápi je to, ako dokáže jeden takýto list naštartovať vlnu nenávisti a odporu voči nám veriacim... 😢-ale potom už za všetko 😢 , stále je to o tom, že tieto otázky si musí každý vyriešiť pred Bohom sám (hoci biskupi k tomu "pošlú" nejaké návody)

sorry za dlhý príspevok...chcela som len, že na vás myslím a modlím sa...
nikoho nehodnotím a neposudzujem...
mám vás rada 🙂 (aj keď sa až tak nepoznáme 😉 )

kaki
17. aug 2009

azalka... nechcem Ťa odradiť a kludne choď a skús CAR.

A moja skúsenosť s CAR je, že robia iba vyšetrenia ktoré smerujú k UO.
U nás to prebiehalo takto:
prišli sme, vyšetrila mňa so sondou, spravili mi HP a manželovi spermiogram. Nakoľko nezistili žiadny problém oznámili mi že mám isť na laparoskopiu a potom sa rozhodne aká forma UO.
Ja som na laparoskopiu zatiaľ nedozrela... Takže sme dočasne s CAR skončili.

Čo bude ďalej? Ja neviem... Možno moja túžba po dieťati ma potlačí ďalej a skúsim laparoskopiu. Ale zatiaľ nie. 😉

kaki
17. aug 2009

Elizka, ja makám ako drak, ale trośku som sa "zapodievala" aj tým pastierskym listom a tak....

elizka
17. aug 2009

kaki, mňa na laparku dotlačilo 5 rokov neúspešného snaženia 😖

kaki
17. aug 2009

magimary, ja Ti ďakujem 😵

elizka
17. aug 2009

magimary, su super matka, ďakujem 😉

kaki
17. aug 2009

elizka a čo Ti zistili na laparke?
ja chápem že máš toho za sebou veľa... 😔

A som šťastná že sa tu môžeme trochu povzbudiť.... Ja dostávam od Vás strašne veľa....

elizka
17. aug 2009

kaki, zistili mi endometriózu 😠 .....najlepší liek je tehotenstvo, len mi ho nikto nechce predpísať, vraj poisťovňa nemá recepty 😢

azalka22
17. aug 2009

co presne tu znamena laparka? nejak mi unikaju pojmy... 😒

elizka
17. aug 2009

azalka, je to laparoskopia, to znamená, že ti urobia do podbruška 2 malé otvory a tretí pod pupok a nakuknú kamerou, čo sa tam deje

kaki
17. aug 2009

Azalka a do akého CAR plánuješ ísť?

kaki
17. aug 2009

Azaĺka a Ty si z Pezinku? Tak Ty si moja "suseda" 🙂
Ako dlho sa snažíte o bábo? Ja si nepamätám... som trošku teleso nepamätavé... 😎

elizka
17. aug 2009

kaki aj ty si z Pezinka, ja idem v piatok na týždeň ku sestre do Modry 🙂

kaki
17. aug 2009

Ja som so Senca 🙂
Ale Modra a Pezinok je ani čo by kameňom dohodli 😉

Elizka a Ty ideš na prázdniny k sestre? 😵 😵 To sa mi páči. A čo tam budeš robiť? Viem že v Modre je zadara kupalisko po 17:00 😉

kaki
17. aug 2009

😎 A som ZO Senca aby sme si rozumeli 😎

azalka22
17. aug 2009

co sa tyka CAR, prelustrovala som to tu a nejak mi vyslo FC v BA. v GF to ide ako na beziacom pase a v IC ta zderu z penazi...tot moj prieskum. 😉
co sa tyka laparky =viem co to je, no nei ej mi jasne, naco ju pouzivaju. co tym sleduju? priechodnost vajickovodov, alebo co? a iba sleduju? ci aj daky vykon sa deje?
snaha-1,5r a stale nic. az ma to nic kazdy mesiac zdepce ☹ a paradne.

magimary
17. aug 2009

ja len tak mimo, že ste susedky aj so mnou 😅
ja som z PK 🙂

azalka22
17. aug 2009

kupko v MOdre bude off = bude tam nejaky saleny minikvas - festival a radsej ho zavru. myslim, ze to plati na tento vikend.

elizka
17. aug 2009

kaki, my chodíme k sestre vždy posledný augustový týždeň 😎 .....idem sa trošku potešiť s krsňatami a sestra sa učí na skúšky, tak ich budem baviť celý deň...už sa teším 😀

lenkove
17. aug 2009

Magi a Kaki
dakujem vam za vase nazory.. Ja som si list stale poriadne neprecitala, len tak zbezne, nemam nan sil 😕

a aj ked je tam vela veci, s ktorymi ja ako osobnost hlboko suhlasim (manipulacia s embryjkami najma.. to nie ako vyskum, ale to, ze s nimi bude niekto narabat 😅 ) tak mi ide mraz do srdca z tonu, ktorym je napisany.. Aj ked verim, ze s laskou mysleny.. chybalo mi tam to, co bolo napisana v papezskom stanovisku k bioetickym otazkam, pamatate sa, zhovarali sme sa o tom tak vo februari.. Ze cirkev apeluje na zlepsenie poskytovania zdravotnickych sluzieb neplodnym, na vyskum neplodnosti a podobne.. Preco to nasi biskupi nevyjadria? pre mna by to znamenalo znak pochopenia 😒

margarita
17. aug 2009

"Nie som dostatočne vzdelaná na to aby som verejne prezentovala názory, môj názor je čisto pocitový." napisala kaki. Prepacte, ze ako typicka ucitelka (ktora sa momentalne nemoze pracovne realizovat) si dovolim takto verejne kaki opravit
😀
v uvedenej vete totiz su dve chyby:

1. kaki JE dostatocne vzdelana a to si myslim, ze mozeme potvrdit vsetky, co ju aj osobne pozname 😉
2. Kratky slovnik slovenskeho jazyka definuje slovo nazor takto: "chápanie skutočnosti, mienka, úsudok, presvedčenie". a pocit ako "uvedomovanie si, vedomie niečoho (zmyslovy aj citovy stav)".

cize keby som kaki chcela chytat za slovicka (a cez internet ju ani inak chytat nemozem 😉 ) tak si myslim, ze kazdy nazor, aj ten jej aj moj, je a vzdy bude pocitovy. Pocas vysky som precitala tooooolko "objektivnych historickych prac", a vzdy zalezalo len na objektive dotycneho autora, a o jednej historickej udalosti existuju zakonite minimalne 2 objektivne vyklady, podla toho, kto vojnu vyhral a prehral napr.

takze ja vam sem nadalej budem pisat len moje vlastne bludy 😀 a tesim sa, ze kazda z nas chape skutocnost (aj tu istu, napr. pastiersky list) trochu inak, a pre mna osobne je to velkym prinosom.
Tesim sa z vas vsetkych, ze vas mozem poznat a poznavat 🙂

margarita
17. aug 2009

ked uz som pri tom slovickovani 😉 neda mi este napisat poznamku o verejnej mienke. Citala som to v jednej knihe o manipulacii masmedii, a velmi ma to zaujalo:
Vseobecne usudky, mienky a nazory vobec nemusia byt pravdive iba preto, ze su vseobecne. 😀
Usudok verejnej mienky len dokazuje, ake nazory v danej spolocnosti prevladaju.
Verejna mienka niekedy povazuje za fakt alebo za pravdu jav, ktory nie je ani fakt, ani pravda.

takze vsetko moze byt aj uuuuplne inak, napr.este dnes mi kopec ludi vravi, kolko vela zeleza je v spenate...hoci "objektivne" tam nie je skoro ziadne 🙂
Esteze je mi jasne aspon to, ze existuje Boh, inak by som uz daaaavno bola strasny relativista 😵

lenka20
17. aug 2009

dievcatka ste strasne zlate, ze napriek tomu, ze mate iny nazor na vec nikoho neodsudzujete... myslim, ze tak to ma byt... suhlasim s lenkove - mohlo to byt vyjadrene nejako inak, jemnejsie, s troskou dovery v nas ovecky, v konecnom dosledku co sa stane s embrijkami zalezi len a len od nas... bez nasho suhlasu sa im ani vlas na hlave neskrivi...obrazne samozrejme..
odkaz pre azalku - kludne si absolvuj vsetky vysetrenia aj keby si sa nakoniec rozhodla ze nic nepodstupis... v tomto mozes byt uplne bez zabran, je to tvoje rozhodnutie ako sa nakoniec zariadis... len ak mozem poradit - vyber si kvalitne CAR lebo na Slovensku mozes byt pristupom lekarov a personalu dost sklamana a moze ta to odradit.. velmi zalezi na tom s kym jednas, aky mas pocit z lekarov atd.. ze citis, ze do nicoho nie si tlacena.. moj doky v MT po 2 nevydarenych IVF bol ochotny vratit sa na zaciatok a skusat to sledovanim ovulky... 😉 to uz da nejaky ten obraz... ze to nie je o peniazoch ale vazne o tom pomoct k dietatku...pekny vecer vsetkym 😵

lenkove
17. aug 2009

baby, esteze sa mame 😀 😀 a Margi nechytaj za slovicka nikohoooo, lebo tu nahanacku zjavne vyhras 😎 ja som sa trapila komu dam precitat moju dizertacku, teda kto bude mat cas a chut citat a zaroven ma nevysmeje za chyby (ako to robi moja skolitelka 🤐 🤐 🤐 ) ale ma na ne upozorni, a uz mam adepta, MARGIIIII, co robis v oktoobriiii 😀 😀 😀 alebo teda ak pojdem takym tempom ako dnes tak v januaaaaaaariiiiiiiiii...
len na vysvetlenie, chodim po kniznici ako mumia, kazdu chvili sadam za net, uz som aj dvakrat na stole spala 😀 a nic.. no hroza.. to mam z premiery sportu isto 😝 😝 😝

Lenka, no tak veru... v jednej knihe (v poslednom case mnou citovany Vella 😀 ) pise, ze ked nevieme posudit svoj cin mame sa pozriet Jezisovi do oci a povedat mu o nom.. ON nam povie, ci je to spravne. Idem sa ruhat 🤐 🤐 🤐 ale neviem ci sa pozreli aj oni, ked podpisovali list ako 'vasi biskupi' 🤐 🤐 🤐

margarita
17. aug 2009

vidim to tak, ze od oktobra do januara budem po veceroch citat nejaku dizertacku 😎 apropo, dufam, ze je v slovencine 😉