Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

darla27
31. aug 2009

Babule tak toto sa mi tiež páči, vygooglila som modlitbu a s dovolením ju sem skopírujem:
Od zajtra začíname. 😵

Ó, svätá Marta, Ty zázračná, utiekam sa k Tebe o pomoc a celkom sa spolieham na Teba, že mi pomôžeš v mojich potrebách a budeš mi nápomocná v mojich skúškach. Z vďaky Ti sľubujem, že budem túto modlitbu všade rozširovať. Pokorne, úpenlivo prosím, potešuj ma v mojich starostiach a ťažkostiach!
Pre veľkú radosť, ktorá napinila Tvoje srdce, keď si vo svojom dome v Betánii poskytla prístrešie Spasiteľovi sveta, vrúcne Ťa prosím, prihováraj sa za mňa a za moju rodinu, aby sme si uchovali svojho Boha vo svojich srdciach a tak si zaslúžili dosiahnuť liečivý prostriedok na našu potrebu, predovetkým pri tejto starosti, ktorá ma teraz ťaží ..............
Vrúcne Ťa prosím, pomocnica v každej tiesni, premôž tie ťažkosti tak, ako si premohla draka, kým neležal pri Tvojich nohách!

0tče náš...Zdravas....Sláva a 9x Svätá Marta, pros za nás!

A prajem všetkým dobrú nocku 😎

margarita
1. sep 2009

muska, seka - vitajte, super, ze tu mame aj nove tvare a este s takym pozitivnym pristupom a osobnym svedectvom 😉
Ja s tymi utorkami suhlasim, a tiez si myslim, ze Risku mozme prehlasit za najvyssiu autoritu, najma ked sa ten skolsky rok uz tak blizi a blizi...ze je uz tu 😉

skorki - Ty si tromfla este aj moj nizky tlak...no len slahni zo tri kavy, lebo Ta budeme zbierat z chodnika 😀

my sme mali trosku zabavnejsi vecer az teda polnoc vcera...take placlivuo to bolo 😢 ☹ ...ale teoria, ze ked sa dieta vyreve, unavi sa a zaspi - naozaj funguje 😀 🙂
Zelam vam vsetkym pekny utorok a statny sviatok 🙂

skorki
1. sep 2009

Helou,

To sa mi paci, ako sa odsuhlasovaci proces posunul. 😀
Takze dnes zaciname. OK. Tesim sa.

Chudatko Kristinka, kto vie, co ju vcera hnevalo...Mozno plakala, ze sa uz koncia prazdniny 😀 ...Ona bude nasa krvna skupina. Ja by som si poplakala s nou. Mne je vzdy luto, ze sa konci uhorkova sezona. V septembri sa rozbehne kopec veci v robote a zrazu su len "Vsetci svati" a Vianoce...a ani nevieme ako rok presiel. 😀

Dievcata, uzite si volno, ja si ho uzivam v praci...ale je tu dobra atmoska, celkom sa tesim.

Paaaaaaaaaaaaaaaa

margarita
1. sep 2009

skorki - ona bola vcera ockovana, takze tipujem, ze asi hlavne preto 😉 ale aj teoria o konci prazdnin sa mi paci..alebo mozno aj preto, ze vcera sme pozerali spravy...mozno zo sucitu k tym nestastnym dovolenkarom, co im Sky Europe nemalo na benzin do lietadiel....ktozehovie 🙂

skorki, a vy ste aka firma, ze pracujete aj pocas sviatkov? to je ten boj proti krize? 😀

no, sorry, padaaaaaam off 😉

azalka22
1. sep 2009

ahojte,k utorkom sa pripajam i ja, takze sv.Marta je nasa 😉

violoncielka
1. sep 2009

Ahooooj.....uz je po lete ☹ , vcera sa taliani lucili ohnostrojom....Nuz co..... ☹.... uz sa tesim na vianoce 😀 .
Margi pohladkaj za mna Kiki-ked uz sa chudatko tak natrapilo 😵
Aj ja suhlasim s Riskinou "autorizaciou".... takze sv. martus tes sa 😵

My mame dnes v skole poradu ( asi zacneme 15.9) tak dufam, ze budem mat tohto roku viac ziakov (aj ked zase nechcem ucit viac ako 1 den v tyzdni, lebo potom nebudem moct chodit hravat s orchestrami)... Stacili by mi 6 ziaci (minuly rok som mala 4) Som narocna...ja viem.... 😠 😎

Mm ma 7,8 volno takze ideme asi na SK pre moj pas-kedze poslanie DHL stoji vyse 100 euro 😠 ...sice su to iba 3 dni, ale sa tesim na nasich a deticky 😉 ....

pekny den fsetkym

muska30
1. sep 2009

Ahojte, dakujem za privitanie. Ja Vase prispevky rada citam. Su plne optimizmu a viery.

Prajem pekny volny den.

muska30
1. sep 2009

S modlitbou k sv. Marte suhlasim aj ja.
Ja som mala tetu Martu, zomrela na rakovinu. Uz sa na nas diva zhora.

riska
1. sep 2009

ahojte 😵

som nesmierne poctená, ba priam dojatá, že ste ma prehlásili za autoritu 😀 ale som iba na zastupovanie, kým sa vráti lenka z dovolenky 😉

aj ja som si dnes ráno odmerala tlak, a že 65/60 😀 never všetkému, čo vidiš 😉

chudatko kiki zasa očkovali? 😖 ale súhlasím, že ona určite plakala kvôli konci leta... a mne sa chce tiež 🙄 a viete čo? moja krasna papučková orchidea, ktorú sme si kúpili na flore, na začiatku prázdnin krásne zakvitla, cele prázdniny nas tu tešila a dnes jej kvietok odpadol 😒 všetci smútia za letom... no asponže taliani ohnostrojom 😀

tak si pekne užívajte den a nezabudnite si prečítať ústavu 😀 😀

darla27
1. sep 2009

Ahojte pekny dnicek prajem.
Riska ako myslis ze dopadla moja "posledna sanca"? Mozes si tipnut.. Ani na krv asi nepojdem, ved na co.. 🙄
Inak vitam vsetky nase nove baby. 🙂

violoncielka
1. sep 2009

Riskaaaa zaklad na prezitie- nepozorovat sa , nemerat, neskumat -vyzbrojit sa optimizmom, dobrou naladou a hlavne trpezlivostou 😉 .
Dnes som volala tete bylinkarke-fakt velmi mila, povedala ze ked prideme na SK, tak sa mam ozvat a ona si uz nejaky termin najde. No ale ten moj telefonat 😠 hroza!!!! uz sa neviem vykoktat po slovensky!!!! 😠 😠 😠
Riska ja som si vcera kupila krasnu orchideu v Lidli za 4.50....je krasna dufam, ze nas dlho bude tesit, ma 10 kvetov a je krasna bielucka 🙂 . Tesim sa z nej 🙂 🙂 🙂
Darla akoze posledna sanca? chcela si povedat predposledna 😵 . Neboj , urobila si vsetko pre to aby si nemusela podniknut dalsie kroky..ja viem velmi to boli a clovek pri kazdej MS citi sklamanie ☹ .....ide sa ale dalej, vsetko okolo pokracuje.....

Muska ved to je uzasne, ked vam nie su lahostajne problemy inych parov....aj Margi hoci uz maju Kiki nas chodi stale povzbudzovat... Fakt ste velmi zlate ty aj seka..vdaka

darla27
1. sep 2009

Violoncielka presne si to povedala: urobila som pre to uz vsetko, viac uz neviem,
uz ma caka jedine zazrak alebo UO. ☹
Od dnes nemeriam, netestujem, do konca roku si davam zo snazilkovanim pauzu.
Tu na konikovi otehotneli cez leto take specialne dlhodobe pripady, no myslela som si ze sa pripojim k tejto vlne zazrakov. Ale kdeze ..
Idem radsej upratovat alebo nieco robit, lebo som na seba strasne nastvana, tak nech sa trochu odreagujem.
A este: cez vikend mi bolo povedane ze aj bez deti sa da prezit plnohodnotny a stastny zivot - samozrejme tí ludia deti maju. Je mi uz z celej siuacie blivno.. 🤐 😝

riska
1. sep 2009

darla, neva, ako povedala violka, to je len začiatok 🙂 netráp sa, nepomôžeš si 😖

violka, rozkaz! 😀 ved ja som si dnes tlak merala po straaašne dlhej dobe a to len preto, že som chcela vedieť, či tromfnem skorki a margi...a podarilo sa 😀 a som zvedavá, čo ti povie teta, aspon nas bude v klube priateľov byliniek viac 🙂

muska, a nechceš napisať niečo o tvojich detičkách? aspon pohlavie a vek... u nas v teme máme väčšinou same detičky - dievčatká 😵

riska
1. sep 2009

darla a prečo si naštvana na seba? 😔
a k takým komentárom, ako ti povedali - voľakedy ma to straaašne vytáčalo, ale dnes sa nad tým už iba pousmejem... nemá to zmysel... ako naposledy v tej "kontroverznej" téme, ktorú admini potom zamkli, jedna baba, ktorá mala v pase 3 deti a 38tt napísala, že ona keby nemala deti, by na IVF určite nešla... no čo na to povedať? 😕 som sa len pousmiala

darla27
1. sep 2009

Neviem preco na seba, mozno pre moju diagnozu /?/ ktoru trebars taky Pinter
ani nepovazuje za dovod neplodnosti?
Alebo ze raz to islo a roky ani ked sa idem rozkrajat? Ocividne nech robim cokolvek v tomto smere je to zbytocne.
Pri mojom stasti by mi ani UO nevyslo. A ktej Emily z tej temy o BL som sa vtedy chcela aj ja vyjadrit ale radsej som do tej temy ani neliezla, lebo som si nebola tak ista na cej strane vlastne som.. 😔
Ja som sa vtedy nad nimi neusmiala, ja som pomerne dost zurila.. 😀
Riska ale ked ti to povedia vlastny surodenci, este ked vedia ako na tom som a co pre to robim,
tak ta to aj tak zamrzi, ze to vlastne nikto nechape ked sa ho to priamo netyka.

smejka
autor
1. sep 2009

ahojte 🙂
vitam nove snazilocky 🙂 ...som rada ze sa rozrastame 🙂
ako sa mate?
vidim ze teta bylinkarka ma plno prace 😉 .....sa tesim....mozno i ja zavitam ked sa odtrhnem od prace 😒
my sa mame fajn.....mali smne krasny oravsky vikend a uz zarezavame v realite 😉
pozeram ze utorky su venovane Sv. Marte...musim si kuknut tu modlitbu 🙂
vsetky vas zdravim a myslim na vas...i ked velmi sem nechodim 😵

smejka
autor
1. sep 2009

darla nesmut....prejde to a ty chytis druhy dych....som si ista 🙂
riska tak zajtra startujes 😉 ...aj ostatne ucky 🙂 ....zelam stastny prvy krok.....a hlavne aby ste zaciatok zvladli a koniec sk roka si uz vychutnavali doma s bruskami 😵

skorki
1. sep 2009

Ahojte,

Darla, je mi luto, ze si smutna, ale nesmies to brat ako poslednu sancu. Co sa tyka pochopenia a nepochopenia inych - je to tazke 😔 . Je asi prirodzene, ze pochopime ine problemy inych ludi, az ked sa nas bytostne tykaju. Nie nadarmo sa hovori - nevies, ako tlacia topanky, ktore nenosis...Aj mna to vytaca, ked su vsetci naokolo "mudri" a castuju nas "dobrymi radami".
Ale - hlavu hore! 😉 Inak, s tou "pauzou" - a la "nemeriam, netestujem" je to super napad. Fakt to podla mna pomoze hlavne psychike trosku sa od toho vecneho sledovania sa odtrhnut.

Margi - my sme taka firma, ze robime pre klientov mimo SR. A ti betari nie a nie oslavovat nasu ustavu... 😀 Ale samozrejme si budem za dnesok cerpat volno. A uz viem aj kedy a straaaaaaaaasne sa nan tesim.

Violka, drzim palce, nech je tych ziakov naozaj 6. 😉 a hlavne nech maju z toho ucenia radost.

Riska, Smeji, Muska, Azalka, Margi, Kiki....ahooooooooooooj 😉

muska30
1. sep 2009

darla, smejka dakujem za privitanie.
Ja mam starsieho syna a rocnu dcerku. Syn ide zajtra prvy krat do skloy, tak uz sa tesime.

Viem, ze Vase problemy s otehotnenim celkom nechapem, ale velmi Vam drzim palce a deticky Vam prajem, lebo je to ten najkrajsi pocit na svete drzat svoje babatko.
Prajem Vam vela sily a radosti.

muska30
1. sep 2009

skorki ahoj, tak Ty pracujes, ja som na MD ako Margi

smejka
autor
1. sep 2009

skorki ahoj 🙂 ...ja sice pracujem pre slovenskych klientov 😀 a tiez som bola v praci 😉 😝
muska tak to zajtra mate velky den 🙂 ....dakujeme ze si k nam prisla nas povzbudit 😵 ....potrebujeme to 😔
seka este som sa chcela spytat o tvojich ado detoch....napis viac....vies...zaujima ma to 😉

riska
1. sep 2009

smejka, ahoooj... ako sa mas? zrovna dnes som na teba myslela, že si sa davno neozvala 😉

skorki, ach ten kapitalizmus 😀 dufam, že vas aspon pustili skor domov 😵

darla, chapem.... ale naozaj tí, ktorých sa to úplne netýka, to nepochopia... najma ak sa o to vôbec nesnažia 😔

muska, tak nech vam to zajtra dobre vyjde 🙂 😵

ja mam dnes akoby nedelu, už som požehlila 😀

riska
1. sep 2009

čo všetky ordinujete? 😀

skorki
1. sep 2009

Ano 😀

bettynka222
1. sep 2009

ahojte vsetky nove aj stare VS, VM, VT 🙂

som spat z tatier. bolo tam kraaaaaaasne a super a kratko a taaaa. a uz som spat v realite, ale nenecham sa uz nikdy ( 😕 )vtiahnut do ziadnych hadok ani bojov 🤐

darla tvoj smutok chapem a aj tvoju snazilkovaciu pauzu. nam by v oktobri-novembri mali uz konecne povolit snazilkovanie...a mne to je uz nejak jedno. ked boli predo mnou este lhe mesiace zakazu, tak som sa proti nemu burila, a teraz ked uz pomaly konci....

margarita
1. sep 2009

jeeej, to je uz zase Ordinacia - no smola, ani znelku som nestihla 😀
boli sme dnes u nasich na obede, ked je uz ten svatek a nikto nebol v praci (najma ja, kedze som stale len na dovolenke 😉 ).
Skorki, tak to chapem, ze len my oslavujeme tu nasu Ustavu 🙂 a taki Nemci isto neoslavuju zaciatok vojny, ktoru zase prehrali 🙂
smejka, ahoooj - nic nove s Dievcatkom? lady sa este nepohli? 😕
riska - aj ja mam nedelny pocit, aj ked som nezehlila
tak muskinmu chlapcovi zelame uspesny start, aby mal take dobre pani ucitelky ako tie nase tu v teme 😀 kedze lepsie by sme mu uz ani priat nemohli 😎

darla - to ma mrzi, ze to nevyslo 😒 a to, co Ti povedali, je fakt surove a divne od najblizsich. Jasne, ze "prezit" sa da, no ak chces zit a nielen prezivat 😉 ...ale s akymi pocitmi a ako stastne a radostne ☹ sorry, ale ja ludi, co maju taketo reci asi zacnem kopat do kolena, az sa s nimi najblizsie stretnem... mozno robis dobre, ze si xes dat pauzu...dufam, ze nebude dlha a ukonci ju nieco veeeeeeelmi pozitivne 🙂

moc na vas vsetky myslim a kazdy vecer este specialnejsie...a dnes teda skusime zalobbovat aj u tej Sv.Marty 😉

bettynka222
1. sep 2009

margi ahoooooooooj 🙂

esteze j anemam take reci, lebo moje kolena su dost pokazene, bolave atd 😀 ozaj a co ste to tu pisali o novej modlitbe, nenapises mi navod k modleniu? teda ak sa ti chce 🙂

margarita
1. sep 2009

betty, Ty si nas nedocitala poriadne? 😔

Bude to deväť utorkov sv. Marty. modlí sa to deväť utorkov za sebou, má pri tom horieť svieca...
Text modlitby je na tejto strane - dnesny nocny prispevok od Darly. Tak schuti do toho, a pul je hotovo 😉
papa

riska
1. sep 2009

babulky, idem už spinkať, mam za sebou aj novu modlitbu, inak strasne komicke mi pride modliť sa s otvoreným NB 🙂 zachvilu ich budeme nosiť do kostola miesto modlitebnej knižky 😀 😀 no nič, už mi hrabe, dobru nôcku 😵

smejka
autor
2. sep 2009

ahojte 🙂
tak my sme zvladli druhacky start do skolky 😵
riska i mne to pride smiesne....to vcerajsie modlenie sa...svieca...notebook a ja 😎 .....no dolezity je umysel 😔 ...nemame tlaciaren...musim si ju vytlacit niekde
margaritka postupujeme...no pomalicky....verim ze sa tie povestne lady pohnu lebo dievcatko rastie 😔
zelam vam krasny den 🙂
bettynka vitaj spat 😉