Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

margarita
5. sep 2009

ahojte,
no ja som uz dnes po dopoludnajsom lahkom zachvate upratovacej vasne 😀 takze som vysavala, umyvala, upratovala a prala 😉 esteze mm dnes vymyslel a aj navaril obed, uz sme ho aj zjedli (ten obed, nie mm 😀 ).
Teraz dumame, ci ist von hned, alebo mozeme zmoknut aj neskor 😉

skorki
5. sep 2009

Margi, pomoooc, ak si vo svungu upratovania, prid aj k nam.
U nas v kuchyni asi vybuchla bomba... 😒 Ale uz som sa do toho pustila. Z kupelne sa uz vali "vona" sava a snad do osmej sa z tych hrncov a handier vyslobodim.
Tak, idem pokracovat a myslim na Vas. Kde ste vsetky? Upratujete?

riska
5. sep 2009

skorki, tu sme 😀
aj u nas je to ako po výbuchu... asi je to nákazlivé 😉 ozaj, a kyslú kapustu si na trhu nekúpila? 😝

skorki
5. sep 2009

No kyslu kapustu som nekupila strasne davno. 😝 Tusim ju zavedieme zas az po VIanociach 😀 v ramci odtucnovacej kury.Sem-tam sme este kupili nalev z kyslej kapusty. Dnes sme ale umyvali chladnicku a vsimla som si, ze este stale mame celu neotvorenu flasu tejto kapustovej vody a akosi ju nik nepije 😕 . Uz nas to nelaka. 🤐

Ale kupili sme dnes /v normalnom obchode/ hlivu. Boli sme cez tyzden na jednej kolaudacii a domaci robil vynikajuci salat z tejto huby. Tak ho ideme vyskusat aj my.

Ozaj, kedy sa ma vratit Lenka?

riska
5. sep 2009

skorki, šikulka... stihla si to s úderom ôsmej 😀
ja sa iba tak ponevieram, mm chce pozerať futbal, tak asi jedným okom budem kukať aj ja 😉

margarita
5. sep 2009

skorki, smola, uz ma ten zachvat opustil, ale citam, ze si to zvladla aj sama 😉
my sme sa vyprechadzkovali, ani sme nezmokli, a konecne bolo vonku zase raz "dychatelne".
hlivu ja mozem aj o polnoci 😎 , ale robim z nej len perkelt, tak skorki pripadne posli recept IP, az budes mat na to cas. vopred diky 😉

to aby som udrzala vikendovu upratovaco-kuchynsku temu 😀

riska, fiiiha, Ty vies kukat okom? 😨 ja len ustami dokazem zakukat, no darmo, este sa musim vela ucit 😉

darla27
5. sep 2009

Ahojte koceny, co este nespite? 🙂
Riska ako pokracujes?
Ja som dnes upratovala ako sialena aby som prekonala depky co na mna padli a myslim ze to pomohlo,
teda okrem navstevy pizzerie a poharika vinka. 😀

riska
5. sep 2009

margi 😀 ale pravdu máš, zle sa kuká jedným okom 🙂

darla, to skôr to víno ti pomohlo ako to upratovanie 😝

darla27
5. sep 2009

😀 Aj to je mozne. 😉

wwaanesska
5. sep 2009

Vyhnala len ženu, čo si pýtala bylinku na potrat
25. 06. 2009 09:00 hod

Autor: Viera Dusíková
Anna Kopáčová z Vrbového zodrala "na bylinky" už tri autá.

Anna Kopáčová z Vrbového zodrala "na bylinky" už tri autá. (Autor: V. Dusíková)

Bylinkárke Anne Kopáčovej z Vrbového (50) dali ľudia priliehavú prezývku – Posledná štácia. Táto žena už dvadsať rokov pomáha vrátiť chorým to najcennejšie – zdravie.

Mladým ženám, ktoré po opakovaných spontánnych potratoch nedúfajú v počatie, dokáže pomocou bylinkových zmesí, ale hlavne zdvihnutia a podviazania maternice, vrátiť vieru a nádej v najväčší zázrak života. Jej prvým dieťaťom , ktoré pomohla priviesť na svet je 22-ročný Peter Urban z Považskej Bystrice. Keď ju pred 23 rokmi navštívila jeho mamička s úpenlivou prosbou v očiach, aby jej pomohla, bylinkárka ešte netušila, že pomôže stovkám a možno aj tisíckam nešťastných žien. Ich zoznam nemá, ale v bylinkovej miestnosti jej rodinného domu sa nachádza plná škatuľa fotiek bábätiek, ktoré jej poslali vďačné mamičky. Desiatky fotografií bábätiek má už aj v novom mobile. „To sú moje najvzácnejšie ememesky,“ smeje sa bylinkárka a ukazuje jednu z nich. „Stala som sa bylinkárkou z Božej vôle. Ale všetko ostatné som si musela naštudovať. Nikomu som nikdy nepovedala, že mu nepomôžem, vyhnala som iba jedinú pani. Pýtala si bylinku na potrat. Tak tú som vykúrila!“

muska30
6. sep 2009

Ahojte snazilky,
som rada, ze ste ma prijali k sebe, aj ked nie som snazilka, ale maminka 🙂

Tehulky a kojace maminky -margi, chcela som este dodat , ze dolezite je prijimat vela vapnika v strave, potom sa budu zuby menej kazit. Hlavne treba pit mlieko, ale mne sa v tehotenstve dost sprotivilo, tak aspon jogurty a syry som jedla.

Prajem peknu nedelu 🙂

suzzika
6. sep 2009

Krásnu nedeľu všetkým 😵

Vítam nové tváre - muska a rybka neviete prečo som vás dala dokopy a spojila s rybárstvom? 😀

Margi aj ja som bola tento týždeň u zubárky ☹ ale mi len vypadla stará plomba a muska má s tým vápnikom pravdu, ale blbé na tom je, že aj mne v tehotenstve mlieko nechutilo a teraz som zistila, že nerobí dobre malej aj som na chvíľu všetky mliečne výrobky vysadila, ale potom som si presne uvedomila, že sa to môže takto vypomstiť a tak pomaly zvyšujem dávky - nech si aj malá zvyká 😎 A Kiki ako už je to veľká kočka čo?

Skorki inak ten recept poprosím aj ja 🙂

Smejuska niečo nové, zahliadla som, že treba zintenzívniť modlitbu za dievčatko niečo sa ide riešiť?

U nás všetko ok, Zuzanka prijala škôlku veľmi dobre, až na to, že sa s ňou keď príde domov skoro nedá rozprávať taká je dôležitá že až... 😝 Karolínka krásne priberá v poslednej poradni mala už 3440g a 52cm.Všetky vás zdravím a ozaj pridala som už minule nové fotky len som nestihla o tom dať vedieť. PA

skorki
6. sep 2009

Aj ja zelam krasnu nedelu.

Suzi, no Karolinka je uzasna, hlavne ta posledna ruzova fotka nema chybu.
Vsetky Vas zdravim, ideme na chvilu vonku. Paaaaaaaaaaaaa 🙂 😉 🙂

riska
6. sep 2009

babulky, tu to dnes nejako viazne...

my sme dnes mali strašne vzacnu a hlavne prijemnu navštevu, tak sa ešte vytešujem 🙂

suzzika, dievčatá sú strašne chutné... je krasne mať deti 😵

margarita
6. sep 2009

suzzika -- naaaaadherne foto, veru len co je pravda...ste krasne baby, vsetky 3, vas tatino moze byt na vas pravom hrdy 😎

muska - diky za radu, ale ja prijimam vapnika kolko sa do mna zmesti a nic z toho 😢 a mam kamosku, ktora si takmer 2 tyzdne na tabore zuby skoro ani neumyvala 😉 a nema v mojom veku ani len jediny kaz (a ani jej mama a sestra...cize genetika podla mna v tomto tiez hra istu rolu)

suzzika - mlieko a kojenie vraj nejde uplne dokopy, zistilo sa, ze maximalne 250ml mlieka denne sa moze, ak pijes viac, naduva z neho babetko...toz asi je na tom nieco, lebo Kristinka tiez nemusela ked som pila viac...ale aj tak je viac vapnika v tvrdych syroch ako emental, nez v mlieku 😉

riska, a ktoze bol taky vzacny a prijemny u vas, ak to nie je tajne? Modry Mauritius? 😀 😎

bettynka222
6. sep 2009

rybka vitaj 😎 a posli aj mne bublinky,...ajked ja ma do novembra este zakaz otehotniet 😝 ☹

carmenuska idem v stredu na sono, tak dufam ze ma tam nebude cakat podobne prekvapenie ako teba 😕 😔 carm zda s ami ze mam zvysenu teplotu. a este sa mi vcera zdalo, ze ma rezalo pri cikani a v letaku to bolo aj mediz neziaducimi ucinkami..ale dufam zed to nic zle neznamena 😕 inak ja ordinaciu nepozeram, len kriminalky a tam su skor mrtvolky ako ovulacie, tak snad odtial diagnozu nepochytim 😀

smejka 😵 🙂 😕

riska, margi ach asi vas sklamem...nemam ziadne otazky ☹ ☹ ☹ 😀 teda okram tych na carmenusku 😀

skorki naco je dobra voda z kapusty? 😕

suzzi mas krasne deticky a si krasna maminka 😵 suhlasim s tvojim nazorom,z e treba zvysit prisun vapnika v tehu a pocas kojenia. takze ak vam babulky mozem poradit kupte si biomin h v lekarni. a suzzi ak jej vadi mliecko, tak skus kozi a ovci syr (mlieo radsej nie 😝)

skorki
6. sep 2009

Ahoj Bety,

No - my sme boli este v januari u jednej liecitelky, a tam nam tvrdila, ze pricinou neplodnosti u nas su plesne. Takze sme nasadili dietu - prec vsetky cukry, sladke mliecne vyrobky, dzusy, sirupy...atd...a jedli sme "zdravo" - hrianky s cesnakom a kyslou kapustou. 😀 Toto je kombinacia, z ktorej si Riska stale utahuje, tak preto sa ma obcas pyta na tu kyslu kapustu. A voda z kyslej kapusty je velmi zdrava, ma vela vitaminu C, posobi proti plesniam, ale - ma super rychly "precistovaci" ucinok 😀 , takze po jej vypiti treba byt urcite doma 😉

Riska, aj mna by zaujimala ta navsteva u Vas, ved nam povedz 😕

Dobru noc vsetkym.

bettynka222
6. sep 2009

skorki vdaka za vysvetlenie 😎 no mne sa po tych cudnych tehotenstve v tele vsetko rozhadzalo a vyskocili mi aj protilatky proti kravskemu mlieku, takze ja ked si dam cokolvek vyrobene z takeho mliecka, tiez to ma nasledky ako kapustova voda 😀

dobru noc prajem aj ja 😎

rybka13
6. sep 2009

suzzika, krasne dievcata mas, radost na Vas pozerat 🙂
muska a rybka, hehe to vyzera, ze rybka zje musku a potom pride seka, co tu tiez nedavno pribudla, a sekacikom zachlosti rybku
😀
Ale nie, ja som mierumilovna rybka, nieco ako zlata rybka, len tie zelania mi este nejak nejdu plnit 😀

Sa mi dobre smeje dievcata, ale predchvilou som mala taku depku nahlu - drobciatko uz par hodin nekopka, tak som sa prelakla, este stale ma cakaju 3 mesiace tehu, a potom porod, co vsetko sa moze stat ☹
Este ma zacina aj boliet pod rebrami, aj ked lezim ☹ to som citala ze to sa tusim stava v 7-8 mesiaci ked uz je maternica vysoko 😒
Tak som sa potom pomodlila, a uz je to lepsie, aj na Vas som myslela, hlavne na nase snazilky..
prajem vsetkym dobru nocku... aj miminko troska koplo prave tak sa tesim, ze je dufam ok

rybka13
6. sep 2009

riska a aj ja som zvedava co to bola za navsteva 🙂
skorki, si ma navnadila, asi najblizsi vikend skocim na mileticku 🙂 nech zacitim vonu jesene 🙂

elizka
7. sep 2009

ahojte snažilky /skoro tehulky/, tehulky, maminky, aj teba betty......

víkend bol super 😀 , ale zase pondelkom nastala realita a musíme pracovááááááááť 😉

myslela som na vás tehulky /ale aj na ostatné 😉 /, ako vám je dobre keď si "len tak" môžete priberať 🙂 .....ja si síce priberám, ale musím to začať aj zhadzovať a stým sa už nemôžem neako stotožniť 😅

kaki pracuješ???????????????

zuzanka máš krásne bambulky 😉

kde ste všetky, ešte spíte??????

danka24
7. sep 2009

ahojte všetkyyyy 😵
prajem vam krasny zaciatok tyzdna uz aby bol stvrtok 😉 ideme do poradne a aj na utz 😉
elizka si myslis ze v tehotenstve sa da len tak pribrat? to si na velkom omyle vid ja 😀 + 3kg 😀
suzi babulky su nadherneee a ta mala okana v tom ruzovom svetriku vyzera nadherne 😵
pozdravuje vas moja mala kopkaňa 😵 😵

kaki
7. sep 2009

Ahojte,
pracujem ale som straašne unevená ☹ Asi tá chrípka či čo..... ☹ Herpes pomaly na ústupe ale svaly bolia stále...
Už druhý týždeň necvičím lebo som nevládna... ☹

Ale mňa to prejde... A budem zasa OK.

margarita
7. sep 2009

ahojte, tu vonu jesene ja citim aj bez Mileticky 😉 teraz dopoludnia je uz chladnejsie ako byvalo este tak pred tyzdnom...ale kym aspon slniecko este svieti a nestmieva sa uz o pol5, tak je dobre, nie?

sice uz nie som tehulka, ale pribrat by sa aj mne hodilo, som zistila minule s prekvapenim, ze mam asi o 3kg menej ako pred tehu...takze ked mala zacne lozit a ja budem za nou lietat ako namydleny blesk 😀 tak to sa uz asi uplne vyparim 😎 a budete ma vidiet len takto na internete 😉

bety - mne keby zakazali kravske produkty a mohla by som len kozie tak si to rovno hodim 😀 isty cas som bola nutena pit kozie mlieko a aj syr som chutnala...no nikdy viac 😖 😝 Ty to ako zvladas chutovo?

kaki, elizka, rybka, danka, skorki -- cafteeeee 🙂 pekne pracujte, ano? ale aj piste, nech my flakacky vieme, ako to je v pracovnom procese 😉

smejka
autor
7. sep 2009

ahojte 🙂
vsetky zdravim a zelam pekny zaciatok tyzdna....pondelky mam rada odkedy poznam vas 😉 ....uz i utorky 🙂 ....vdaka za vsetky VS 😔
suzzika krasne fotecky....krasavice ste 🙂
danka kaki margaritka kuk 😎

elizka
7. sep 2009

dnes je vydarený pondelok ☹ ....tri hodiny mojej práce a kým som bola na obede vypla elektrika a všetko je fuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuč 😢 😢 😢 ...to som zvedavá, čo bude do piatku 😝

bettynka222
7. sep 2009

elizka ☹ neznasam, ked s ami vymaze nieco dolezite. preot si stale vsetko ukladam a vecer si tie najdolezitejsie veci este pre istotu posielam na mail

margi chutovo to moc nezvladam, ale objavila osm v BA jeden taliansky obchod (Pesto) a tam maju super kozie aj ovcie syry. mlieko som z mojho jedalnicku jednoducho vyskrtla a zistila som, ze smotana mi zle nerobi 😎 ale este stale mam v tom co smiem a nesmiem chaos 😝

smejka, kaki ahooooooooooooj 🙂 smejuisk napis nam trosku o sebe..ako sa mas 😕

dani len tri kg? to nie je moc na 31 tt. ale ked is spomeniem ako velmi som ja vracala uz v 5 a 6 tt...tak ja asi pocas tehu skor schudnem ako priberiem 😕

muska30
7. sep 2009

Ahojte elizka, danka, kaki, margi, smejka, betty 🙂

No niektore mate problem s priberanim, ine s chudnutim 🙂 , teda ja som pribrala pri oboch tehu do 20 kil, ale pomaly to ide dolu. Ja som musela stale nieco jest, aby mi nebolo zle. Lebo, ked som mala prazdny zaludok napinalo ma, tak som stale nieco pchala do seba.

Rybka 😀 😀 😀 Len ma prosim Ta nezjedz 😀

Suzzika, dievcence su mile, nech Vam robia radost.

muska30
7. sep 2009

rybka, aj mne sa stalo, ze babo dlhsie nekopalo a naplasila som sa, tak som ho trosku jemne stuchla a ono sa zobudilo a pohlo 🙂 a modlitba tiez pomaha 🙂

prajem pekny pondelok 🙂

riska
7. sep 2009

ahojte 😵
no tak dobre, že ste to vy, lucettkovci boli u nas na navšteve, degustovali sme kávičku a klabosili do nemoty 😀

skorki, no prepáč, ja si z teba neuťahujem, ja sa len živo zaujímam o tvoj jedálniček 😀 😀

danka, 3kg? to nie je nejako málo? 😨

kaki- skoré uzdravenie a veľa energie, rybka- nech bábatko zasa začne robiť neplechu,margi - dnes aspon 300g navyše, smejka - nech je dnešný pondelok pre teba mimoriadne úspešný, elizka - vela energie do dalšej roboty,
betty - stale čerstve zasoby v obchode, muska - dnes aspon 300g dole 😵

a už som vyčerpana 😀