Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

rybka13
17. sep 2009

lenka, no davaj si prosim Ta pozor 😒
violka, kedy ides na tu operaciu maternice?
carmenuska, mozno by si to mala tym parom povedat, ze nech su pred Tebou otvoreni, lebo Ta to este viac zranuje...
smejka, drzim palce matuskovi
betty, a neboli Ta brusko? ak by si bola prestimulovana Clostylom, tak by Ta hodne bolelo brusko alebo podbrusko, mne sa to stalo, ked som ho brala.

rybka13
17. sep 2009

jeej lenka, vy ste obaja blondaci 🙂
teda to more vyzera fakt dobre... a ten skok Tvojho draheho.. priam nebezpecne 🙂
vsetko najlepsie k vyrociu 🙂

muska30
18. sep 2009

dobre rano 🙂

vcera to tu bola nejake smutne 😔 tak dnes vela radosti 🙂 😀 🙂 😀

suzzika, naozaj pekne slova od Vianeya, su povzbudenim pre vsetkych 😉

elizka, pekna modlitba 🙂

lenka, to nestastie v skole v DE davali aj u nas v spravach ☹

ahojte a dnes veselsie 😉

prajem pekny den 🙂

muska30
18. sep 2009

rybka,
no kocik si vyber taky, aky sa Tebe paci, a hlavne nech je lahky, ja som mala dost tazky pri prvom, ale teraz pri malej som si kupila sportak, taky lahucky 🙂 A moja mala v hlbokej vanicke vobec nechcela byt, ked mala pat mesiacov uz musela vsetko vidiet, bola zvedava a nechcela lezat, tak som ju dala do sportoveho kocika a mala podoprety chrbatik 🙂 a hned bola spokojnejsia 🙂

seka
18. sep 2009

Ahojte, babule.
teda dalo mi zabrať, kým som si prečítala, čo sa máte nové....vítam medzi nami hviezdičku a prajem vám veľa pokory a trpezlivosti a lásky. určite sa to podarí, neboj sa!

smejka-ako som ti už písala, aj my sme z dediny a deti obe chodili od začiatku do mesta do škôlky a tiež do cirkevnej, a tiež sme si vypočuli všeličo, ale robíme to pre dobro detí, a preto, že keď tomu tie deti vedieme aj doma, napríklad len pomodliť sa pred a po jedení-tak prečo by sa tomu nemohli venovať aj v škôlke.......a doteraz sme to neoľutovali. je to vynikajúca škôlka. a staršia teiž chodí do cirkevnej školy. hneď prvý školský deň začínali celá škola sv. omšou v kostole, a každý deň začínajú ráno modlitbou.......

a moje dieťa dnes prvý krát neplakala ráno v škole, úplne v pohode ma vybozkávala, dali sme si krížik na čelo a s veľkým úsmevom ma odprevadila-veľmi sa teším, hneď je deň krajší.

všetkým prajem pekný deň a držte sa, veď s pomocou Božou zvládneme všetko!

jáj, a ešte niečo Vám musím napísať, okrem toho, že som na 39. DC konečne dostala mrchu-takže zase nič!
ale staršia v škole, keď kreslí našu rodinu, tak už automaticky kreslí aj postieľku pre bábätko, je to už ako keby člen našej rodiny.......ale to asi nie je dobre pre ňu, pritom ich s tým nezaťažujem, že by sme chceli mať, to oni samé si tak, tak veľmi by chceli aby sme mali bábätko. ale asi to nie je dobré pre ne, že? no čo im mám povedať? že možno mať ani nebudeme? čo keď sa nám to nepodarí? už mi povedali raz, že aby sme si zase zobrali nejakého chlapčeka z domova......no čo im mám na to povedať???

tak dobre som začala a tak smutne skončila-sorry!

kaki
18. sep 2009

Ahojte,
pani učiteľky šetrite sa a nasaďte ochranný štít proti drzím deťom a pozerajte na to čomu sa pri výchove našich určite vyvarujeme 🙂
rybka.... Aj ja by som si ako žena chcela vybrať kočík podľa seba. Aj keď je ravda že niektoré ceny kočíkov sú zrejme predražené hlavne kvoli značke : 😠
Skorki Tebe sa kráti čas... myslím na Teba 😉

Seka, Vám sa bábo podarí....
Veď sa modlíme k sv Marte 😵 Ja som si istá že prosby budú vypočuté 😵

azalka22
18. sep 2009

dobre rano, najma vsetkym ucitelkam, nech ich rychlo prebehne cas a nech su tu uz najblizsie prazdniny [ha, to by bolo..]
jedna ucitelka to vzala hurtom ku chorobe, este stale som doma, tak si liecim telo [i dusu zaroven] 😉

danka24
18. sep 2009

ahojte tak kamoske sa vcera narodil krasny chlapcek Viliam 51cm a 3600g je nadhernucky juuj uz sa tesim ked pridu domov 😵 😵

lenkove
18. sep 2009

Danuska
blahozelame!!! a malemu Vilikovi krasny, pozehnany zivot 🙂 tesim sa s vami, jeeeeeeej 😵 😵 😵 a tebe to tak uteka, ze 32tt 😅 a ty uz vsetko mas? kocik a tak? 🙂

lenkove
18. sep 2009

zdravim vas vseky ostatne a prajem krasny piatok 🙂 🙂 a este krajsi vikend..

Seka
nebud smutna, take sme obcas vsetky.. ale vieme, ze Pan je s nami a a my predsa vieme, ze jeho plan je nam na spasu 🙂 😵

Azalka, Muska, Kaki ahojte 🙂

Rybka

dakujeme 🙂 hej, sme obaja blondaci a kazdy nam hovori, ze sa aj dost podobame 🙂 vcera na mna mm trosku dudral, ze som stravila vela casu na nete a mal pravdu ☹ (ale ked mne bolo tak smutno za vaami!!! ) tak sa dnes snazim obmedzovat. A moj drahy je za kazde nebezpecenstvo 😕 ,ved testosteron, akurat vcera mi posielala kamoska fotky z dovolenky s manzelom, su spolu estelen kratko a boli lozit v Alpach 😀 ona je turistka, ale lozit nechodila, no ze bolo viete ako 😀 aj dobre, aj sa dost bala. Ach, ti nasi muzi, co pre nich nespravime!!! Ale kocik si moja kup podla seba a pokojne sa s nim vyvad 😠 😠 ten moj by videl keby mi chcel kecat do nieco co on pouzivat nebude 😠 😠 ved budete mat viac deticiek, oplati sa drahsi 😎 drahsi zaroven menej straca na cene, ak ho budes chciet neskor predat 🙂 tak porozmyslaj a stastnu ruku pri vybere!

danka24
18. sep 2009

lenocka odovzdam 😉 😵 kociar uz mame mam ho aj v albume a postielka objednana a autosedacka tiez ideme po to do pl 3.oktobra..a vecicky mame koooopeec zdedenych takze nic nekupujeme .. zbytocne akurat este nam treba kupit deku a mozno aj fusak este segra ma dat vediet ci nam pozicia alebo ako.. 😉 no leni uteka to riadne rychlo ked si teraz predstavim ze vcera kamoska rodila a dnes predpokladam ze dalsia tak uz som na rade ja 😀 zbehne to strasne rychlo.. 😉 uz janik vyjednaval s Klarkou ze by sa mohla cez vikend narodit 😉

lenkove
18. sep 2009

Kocik je peknucky, som myslela ze mate vela podedene 🙂 no,no, cez vikend, nech pocuva tatika, najlepsie v sobotu poobedu aby si ju taticek pekne uzil 😵 😵 krasne to je 😵 pozrela som kalendar, je to 14-teho 😀 😀

hviezdickamaria
18. sep 2009

vsetky vas zdravim 😉 mamicke maleho viliamka blahozelam 😅 to vy ste tu vsetky ucitelky??? ja by som tiez chcela byt,ale nikde ma nechcu zobrat, a tak musim s VŠ robit predavacku 😢 ale pohoda, aj tak som dlho na PN a verim, ze este isty cas pobudnem, bo som si odvykla za tie 3 mesiace, co som bola na rizikovom 🙂

dnes som bola na hematologii a doktorka cely cas len neveriacky krutila hlavou a nechapala, ako sa to mohlo stat, pretoze vysledky krvi mam stale uplne v poriadku... a tiez ten razstep chrbtice... nevie si to vysvetlit, vraj tam maju takych pripadov straaasne malo, ze uz dlho sa im to nestalo... . ja som kyselinu listovu brala takmer od prveho dna tehu a silnu davku, tak povedala, ze jednoducho nechape, lebo kyseliny listovej som mala urcite dostatok, ze az zasoby... a ja sa teraz strasne bojim, ze sa to znova zopakuje-razstep chrbtice... ako to moze byt vrodene, ked u nas nikto nikdy nic take nemal, ani nema... ???

a bola som aj v nemocnici na kontrolu a vraj budeme moct znova otehotniet aj o tri mesiace tak som sa taaak potesila, ze mame pockat tak 3-6 mesiacov. cize 3 bude stacit , urobil lmi ultrazvuk a maternica sa vraj kraasne zmensila, cize vsetko v poriadku, ale dalsie tehotenstvo ma budu asi veeelmi sledovat a pan doktor si da zalezat, aby to uz po tretikrat vyslo... tak som odchadzala velmi spokojna a myslim, verim, ze to uz vyjde,je mi jedno, co vsetko budem musiet podstupit, kolkokrat za den si budem musiet pichat injekcie a neviem co este, VYDRZIM!!!

jooj zase sa rozpisujem... prepacte... ale cely den som chodila po doktoroch... ale sa musim priznat, ze som plllno veci zabudla, co mi doktor hovoril, bo to straaasne vela informacii za taky kratky cas... totalne som z toho zmatena, ze co vsetko a kedy mi budu robit, kedy kde mam ist,... jednoducho mišung no co uz, snad postupne na to pridem

tak aj vam prajem vela dobrych sprav a optimizmu... drzte sa a este: vcera sme boli na adoracii a som na vas vsetky myslela 😉 takze urcite bude vsetko dobre... 😉

danka24
18. sep 2009

no aj on jej tak dohovaral ze najlepsie toho 14-15 pripadne 16ale rano 😀 😀 tak som zvedava ako sa mala rozhodne.. kamoske vysiel datum presne tak uvidim co ja 😀 ja som chcela kociar prv cerveny ale nemali peknu farbu ..tak janik vybral ten .. 😉 a janik ide k porodu tak uz teraz ma strach ale kamos mu povedal ze to stoji za to ze je to krasny zazitok 😵 😵

lenkove
18. sep 2009

Hviezdicka
len nam pekne pis! 🙂 na to tu sme,a radi sa dozvieme ako to s tebou je.. ved vies.. s tou pracou je to o hubu teraz 😔 ale verim, ze coskoro pojdes na MD 🙂 🙂

Danka
Janik ma strach a Danka nie? 😀 🙂

elizka
18. sep 2009

ahojte bambulky........

ja som tiež dnes bola u lekára.........boli sme na genetike, tak teraz musíme čakať dva mesiace na výsledky........ mm brali krv aj na vyšetrenie DNA, neviem prečo 😉

danka gratulujem Viliamkovi aj mamičke a veľmi sa teším, že sú zdravíííííí 😀 😀

lenka, fotky sú úžasné aj ty s mm 😉....určite vám tam muselo byť fajn 🙂.....a tá zaľúbená, ako 16-násť ročný 😀

pani učiteľky šetrite sa, ešte je len začiatok roka 😀 😀 😀

kaki
18. sep 2009

Dnes tu ešte nikto nezvolal to slávne: PIATOOOOOOK ! 😵

Oddychujte a buďte šťastné 😉 🙂

riska
18. sep 2009

kaki, už som tu - z roboty aj z nakupu... takže piatooooooooooooooooooooook 😀 😀 😀

lenkove
18. sep 2009

ahojte
tak ako piatok?
ja som doma, mm este v praci...
a som sa trosku vyhaluzila dnes, som si zle zratala dni cyklu a zdalo sa mi, ze uz som aspon 30.. a ja 27, normalne u mna su 24-25.. normal.. tak som sa trosku vyhaluzila 😝

margarita
18. sep 2009

huraaaaa piatttttooooooooooooooooooookkkk 😀
poslusne hlasim, ze jsem opet zde 😉 cize v Ba. A kupodivu cela a vsetci sme v poriadku NAPRIEK tomu, ze som celu cestu soferovala ja 😀 😀 😀 a mm vravel,ze celkom dobre. Normalne som aj predbiehala na dialnici a tak 😀

no len tak zbezne som vas precitala, ale nic prevratne sa tu zatial neudialo, tak cakam cakam 😉

chcem vas velmi pekne poprosit o modlitbu za jednu babulku, ktorej chlapcekovi parmesacnemu zistili dost blbe veci, a uz bol aj na nejakej operacii, a kazali jej pripravit sa na najhorsie...cakali na neho niekolko rokov a po narodeni sa najprv zdalo vsjo ok, ale potom prisli tieto problemy 😒 myslite prosim na nich oboch, nech to zvladnu 😔
Vdakaaaaa.
Mam vas vsetky mooooc rada
😉

riska
18. sep 2009

margi, vitaj domaaaaa 🙂 si šikulka 😉
to je hrozné, čo sa deje 😔 budeme myslieť 😔

lenkove
18. sep 2009

Margi
vitaj, sikulka, blahozelam 🙂

inak, ja som pri zehleni vyhodila poistky 🙂 uz nezehliiim 😀 😀 (teda zehlim, to len tak taram) 😀

rybka13
18. sep 2009

hviezdicka, urcite sa Vam to podari, a verim ze co najskor... ja tiez beriem vysoke davky kyseliny listovej, picham si denne fraxiparin, hoci nemam ziadne mutacie, hematologicka mi to dala ako prevenciu, co som aj rada, hoci modriny mam riadne ☹ no co, uz vydrzime 🙂
fakt zvlastne ze babulko malo razstep... ☹ boli ste na genetike?

seka, ak povie kaki, ze budes mat babo, tak to si pis ze budes 🙂 lebo kaki sa nemyli 🙂
kaki zdravim 🙂

S tym kocikom mojim - mamicky napiste mi co si myslite o trojkolke, aj ked mm nechce, mne sa ta trojkolka tak paci 😅 (mozte aj cez IP nech tu neotravujem s takymi logistickymi vecami cele forum 😉
danka, idem kuknut Tvoj kocik
😉

rybka13
18. sep 2009

margi, ty sikovnica soferka 🙂 tak uz tu budes znova pecena varena kazdy den 🙂
To hovorim v dobrom 😀 tesim sa na psycho-analyticko monology poznacene prezitym realizmom 😀

spomeniem si na tu rodinku, nech im Boh da silu...

Danka, kraasny 🙂 aj mne sa paci zeleny a oranzovy.

elizka, drzime palce na genetiku, nech vsetko vyjde ok

skorki, kde si chybas nam tu...

rybka13
18. sep 2009

Este som sa chcela s vami podelit, ze vcera som bola na utz, a moje babulko (s utajenim pohlavim 😀 ) sa uz otocilo dole hlavickou, minule bolo este zadockom, tak dufam, ze uz tak ostane, hoci doki tvrdil, ze este ma dost miesta aj plodovej vody, aby sa tocilo 😒
Zato ma statocne okopkava do praveho boku, ze ma obcas chyta zlcnikovy zachvat, ale zatial len taky mierny 😠 doki, povedal, ze ano, to moze byt 😠 ......

A este riesim ake donucovacie prostriedky pouzit aby bol mm pri porode... prve mesiace som dost nutila, teraz som mu dala 'slobodu' ale len naoko, viem ze budem este pokracovat ak sa dobrovolne nerozhodne 😀
Myslim ze sa boji, ze mu bude zle, hoci to nechce priznat... no a co, tak odpadne 😉
Prosila som ho, nech ide aspon do tej vzdycharne so mnou, sak mozem rodit aj par hodin... ale myslim ze tusi, ze ho v tom strese budem prosit a nutit ist potom aj na salu... no a ma pravdu 😀, ja sa poznam 😉
Danka, bud rada, ze tvoj mm chce ist dobrovolne 😉
Uz som si aj hovorila, ze ok, ak nebude chciet, tak co, ved to vydrzali ine, vydrzim aj ja, sak sme silne zeny.. uz sme si toho prezili dost nie? 🙂

bettynka222
18. sep 2009

carmenuska ☹ tomuto inak nerouzmiem. ja tiez poznam kopec ludi co si povedia tak budeme mat dieta a vsetko im vychadza. vsetkym o svojom tehu povedia hned na zaciatku...a tie, co si davaku pozor a taja to, kym mozu..... 😝 no ale ved sa s nimi porozpravaj. moja kamaratk atie zbude mat dieta. ked sa dozvedala co sa stalo, tak jej to bolo strasne luto, ale ja osm jej hend povedala, ze ved ja sa budem tesit najprv z toho jej a potom aj z mojho 😵

rybka podbrusko ok a zda s ami, ze dnes uz nemam taku teplotu (teda nemerala osm si ju...a nie osm ani teplomer, ale citim sa tak neteplotovo 😀)

lenka davaj si tam pozor 😕

seka neboj. babo bude, ved nas musi byt 9 tehuliek alebo aspon 9 babatiek 😎

elizka tak teraz sa pride na to, v com je problem 😵 😵 😵

margi mysloime na nich 😔

rybka moj mm sa vyjadril,z e by tiez nesiel. podla mna muzi s anechcu pozerat ako trpime a pritom nam nemozu pomoct. ja napriklad uprednostnim porodnu asistentku. ma vacsie skusenosti ako nasi chlapi a skor bude vediet pomoct a poradit. alebo nejaka kamoska co uz rodila.....

rybka13
18. sep 2009

hm asi je aj v tom pravda, ze nechcu vidiet ako nam nemozu pomoct...
Ja by som tiez mozno mala rada aj sesterku, ale ona je mimo slovenska teraz 😒
Som rada, ze uz Ti je lepsie
😉 hlavne ze to podbrusko neboli...

margarita
19. sep 2009

rybka - IP o kociku 😉

tema Manzel pri porode: "psycho-analyticky monolog poznaceny prezitym realizmom" 😎 😎 😎

Moj mm pri tom bol, hoci spociatku som si myslela, ze tiez nebude chciet, dost dlho sme to neriesili, len dufali, ze hlavne nech sa dozijeme porodu, akokolvek uz bude 🙂 potom som sa ho spytala, ci by siel a on mi na to, ze ak chcem, pojde, nech sa rozhodnem ja. TRochu som sa bala toho,ze ked tam bude a uvidi ma, zazije, ako reagujem, a co ked by som nahodou revala alebo bola nervna a podrazdena...ze skratka este som zvazovala co a ako, ale nakoniec som mu povedala, ze chcem aby tam bol, AK CHCE AJ ON 😉
Spatne musim povedat, ze je to rozhodne pre zenu super, mat tam blizkeho cloveka, toho najblizsieho...ved je to aj jeho dieta, nie? 😉 a velmi mi pomahalo, ze ma hladkal a drzal mi pri tlaceni hlavu ON, a nie nejaka anonymna sestricka. On je tiez nadseny a vsetkych oteckov posiela ist, lebo jednak vraj sa aj personal sprava milsie 😉 ak je tam manzel, tiez dozrel na to, aby Kiki nezamenili pri vazeni a umyvani (mohol ist s nimi), a tak celkovo mi bol neskutocne velkou oporou.
To ale asi rybka vies, ked ho tam xes mat, ze? 😀

tazko Ti radit, ako dostat chlapa do porodnice, ale mam napad 🙂

margarita
19. sep 2009

predstav si, ze niekam pricestujes, kde si v zivote nebola...(to sa detickam pri porode casto stava 😀 ))...je to divne, cudzie prostredie, kopec novych dojmov a vystupis z lietadla a sami cudzi ludia, pilot, letusky, nosici batoziny, zriadenci letiska...a zrazu...v tom dave...pocujes znamy hlas, ktory Ti je blizky...a tam stoji Tvoj otec a smeje sa na Teba. Takto nejak to vnima MM 😉 aspon tak mi teraz vravel. Takze aj preto si mysli, ze chlap, ak sa da, by mal ist k porodu, lebo zena tam ostane priputana na stole a siju ju,a otec je jediny, kto je tie prve chvile pri babetku spolu s personalom a z praktickeho hladiska moze tiez robit prve fotky, ak sa mu netrasu ruky, alebo nezabudne v tom strese fotak, ako jeden nas kamos 😎

No a k tomuto monologu pridavam aj dalsi argument v podobe videa : To chce Tvoj mm byt 30 rokov pozadu??? 😎 odporucam pozriet si ukazku: JAK je tenkrat rodilo.
http://www.ceskatelevize.cz/program/vypravej/14...

danka24
19. sep 2009

ahojte tak dnes je sobotaaaaaaaaaaaaaa a pracovnaaaaaaa 😀
rybka no trojkolka je pekna ale nieje stabilna poriadne predsa 4 kolesa su 4 kolesa.. 😉 hod mi link na ten tvoj kociar ktory sa ti paci lebo som to vcera presvihla 😉 a stym mm sa to vyriesi uvidis ani nebude vediet ako a pojde aj do saly s tebou a nakoniec bude prestrihovat aj pupocnu snuru 😀 😉
margi ty si dobra soferka sa nezdas.. 😉