Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

lenkove
2. okt 2009

Skorki

to mi je velmi luto 😢 😢 😢

suzzika
2. okt 2009

Skorki a Azalka 😔 asi nie je jednoduché počuť takéto diagnózy, ale zase nie sú nezlúčiteľné s tehotenstvom tak neprestávam veriť a dúfať v ten zázrak. Veď keď ich už Skorkina lekárka zopár videla tak prečo by aj vy dve nie. Tá brožurka o sv.Gerardovi bola myslím dnes tá najlepšia kúpa. Veľa síl dievčatá...Pán aj s jeho anjelmi nech stojí pri vás...

broskina
2. okt 2009

jasné..nemôže to byť take zlé...aj ja som od mája vhupla do kolotoča okolo neplodnosti...a myslela som že žiadna radosť v živote v podobe detí ma už nečaka.../zatial tehulka nie som/ ale musím vam napísať že som stale z centra odchádzala ako ubožiatko ktoré nema dovod žiť..skoro mi tam diagnostikovali rakovinu...ale nastastie ju nemam 😀 no ale aby som nepísala o smutných veciach tak v pondelok idem na odber vajícok 🙂 a o par dní na transfer a pevne verím že to vyjde.. 🙂 🙂 tak hlavy hore babky... 😀 vešať sa budeme ked naše deti budú mat pubertu a nebudeme vedieť co s nimi 😀

kaki
2. okt 2009

broskinka 😀
Dobre že si napísala 🙂 pridáš sa k nám nastálo? 😉 Bola by som rada 🙂

carmenuska
2. okt 2009

Ahojte, juj taak som rada, ze je dnes piatok, idem si aj ja urobit radist, ja som si kupila zas novu zaclonu, tak idem prave pootravovat maminu, nechmi to usije podla mojich predstav...Umyjem si okno, zavesim si ju a hned bude lepsie...Este ze my zeny sa mame s cim zabavat a robit si radost ze??

Neviem, ktora ste to tu pisali, ale sonom v ziadnom pripade nemozu zistit priechodnost, ani enndometriozu, akurat tak mozu sa domnievat ze nejaka cysta moze byt endomet., mne dokonca anio tu cokoladovu cystu nebolo vidiet na sone, az na laparke a vlastne branila priechodnosti na lavej strane...

No tak azalka, rychlo na laparku, tonie je az taka hrozna diagnoza, ver mi odstrania endosku, daju mozno liecbu a otehotnies a to je najlepsi liek.....a ta druha strana, to je mi luto, no staci ti jedna naozaj...mne sa to lahko pise ,ked to mam priechodne vsetko, ale....

Skorki- stale ta obdivujem, akym sposobom o tom vsetkom pises......mate to velmi tazke. No ked to slo pod tlakom, to este nehadz flintu do zita, teraz sa to este viac precisitilo tou tekutinou. Velmi na teba myslim, dokonca som o vas rozpravala mm a mu aj slzicka vysla....
prajem vas vsetkym pekny vikend, nech si trosku oddychnete!!!!!!!

a Betty- a preco ti nedal duphaston, ked spinis, vsak tie problemy by si nemala a mala by si pravidelny cyklus...A ja som nevedela, ze ty ho nemas,teraz uz chapem, neslo mi do hlavy to spinenie s duphastonom.

A kto sa tu pytal, ci mi sibe z duphastonu, tak hej, ale skor viac z clostilu. Ja som aj bez tych hormonov dost naladova a divna povaha... 🙂

broskina
2. okt 2009

sem tam kuknem oki? 😀 neviem ci budem stihat kecat so vsetkými ale budem sa snažit 😀 cakame navstevu tak musím už ist chystat pohostenie..ale sem tam tuknem..do siedmej..

kaki
2. okt 2009

Carmenuska... aj ja som náladová a divná povaha 😉 . Tak si možeme podať ruku 😉 Prídeš na stretko aby sme si aj tak naozaj potriasli pravicou? 😀 (nie len tak ako teraz - akože )

baby si tu podávajú ruky za rýchorečnenie, tak aj my môžeme byť zaujímavé niečím 😉 😀

skorki
2. okt 2009

Baby, ja zas celkom flintu do zita hadzat nejdem...Varim si akurat caj z mysieho chvostika, nasla som papiere k Mojziske, a keby som v kutiku duse neverila, tak tu brozurku nekupujem... 😎

Tak, davam oficialne bodku za tymito smutocnymi recami. A ideme vikendovat. 😉 🙂 😉

carmenuska
2. okt 2009

Kaki tak ma tesi........no a ked bude stretko v ZA kraji, tak sa urcite dovalim 🙂 a to ma este len spoznate 😲
Skorki to sa mi paci- ide sa vikendovat, ja budem po tyzdni konecne s mm 🙂 a potom zas tyzden bez neho 😖 ale tesim sa aspon na tieto dva dni
idem sit zaclonu s mamou, vecer sa este mozno ukazem

azalka22
2. okt 2009

baby, dnesna omsicka aj so Sviatostou, len pre nas, VS
nechala som mu tam nejake slzy, mozno Ho to obmakci a zazraky sa udeju 🙂

azalka22
2. okt 2009

baby, tak prajem nam pekny vikend. ideme zajtra oberat jablka bio natur organic apples. asi budeme mat jablkovu vojnu doma, lebo neviem, co s nimi. nasusim a ...budem rozdavat 😀

lucetta
2. okt 2009

ahojte baby, akosi neprispievam hoci si vas z casu na cas citam. riesim si mnohe veci s Bohom a hladam ho, aj jeho pohlad na veci a tak. sestra opat potratila , 2x v priebehu roka. su na tom vlastne podobne ako my, len sa snazia este o 2 roky viac. nechapem ☹
co sa tyka nas, my neriesime nic, som pasivna tak ako sa len da, hoci by som mala volat gynek. ohladom rtg vajecnikov/ navrhol mi to sam, vraj by mi to mohli spravit u harbulaka.
azalka, prepac , ze som nereagovala potom na ip.

je mi luto vsetkych negat. sprav . je to hrozny pocit, ked dr. nedaju takmer ziadnu sancu , my mame 1%....dobre nie?? a ked mi po prasknutom slepaku dr povedal, ze zeny mozu po takom akut, stave zostat sterilne ani ma to nejak nedojalo 😒

ale uz s Bohom nebojujem, rozpravam s nim a uprimne, nemozem bez neho zit a ci uz s detmi alebo bez, som stastna, ze nie som sama...

kaki, napisem

VSETKY vas pozdravujem a zelam pozehnane dni a napriek tomu, ze sa vam mozem zdat negativna , stale verim v Boha, kt. je Bohom ZAZRAKOV 😉

rybka13
2. okt 2009

Lucettka, tesim sa ze si tu a aj z Tvojej viery 🙂
Mozno to neva, ze sa nesnazite prave, ved taka pauzicka neuskodi, hlavne po tom slepaku, sa vytesujte z domceka a mozno po novom roku vas chyti snazilskovska nalada ako teraz Smejku 🙂
A ake vysetrenia na Vas este cakaju?

Azalka, mne sa to tiez nezda, ze by zo sono doki vedel urcite endo a priechodnost/nepriechodnost. Ved na to treba laparku alebo specialny rontgen. Kazdopadne chod co najskor na laparku, nech presne viete na com ste.
A s endo sa da otehotniet, aj s jednym priechodnym vajcovodom, kamoska ma jeden odfakleny uplne a ani nevie ako sa im podarili dve deticky... Takze nic nie je stratene, len komplikovanejsie 😅

Skorki, to ma mrzi, ze vy to mate teda dost komplikovane, zvlast ze, aj ten druhy vajcovod isiel tiez len pod tlakom ☹ Dobre to chapem, ze preto chcu aby si co najskor sla na ivf,lebo ta maternica moze znova prirast, a museli by ju znovu odpalovat potom?
Ale potesujuce je to, ze si sa rychlo dala dokopy, uz po tyzdni ides do robotky, a hadam az tak rychlo nezrastie znova, takze myslim, ze uz mesiac hore dolu, ved uz je oktober... pripadne sa informuj dopredu ako to vyzera s tou Doverou, co a kedy by Ti teoreticky mohli uhradit...
Do konca roka mate 3 mesiace cas, date si dokopy myslienky ze co ako a kedy dalej... mojej jednej kolegyni povedali tiez, ze jej vajecniky melu z posledneho, lebo jej sa vajka moc netvorili a ony cakali dalsie roky, chcela si dokoncit skolu a neviem co este a teraz je uz neskoro... takze ak viete co je vasa priorita a budete buduci rok jednat promptne a pevne verim, ze sa Vam miminko podari 😉 Myslim na Vas

rybka13
2. okt 2009

Danuska, tesim sa ze ste ok, ako hovoria dievcata, ziadna praca, pekne oddychuj! 😉
Ved uz to mas len za 6 tyzdnov a ak by sa klarka narodila uz po 37 tt, tak uz len za tri, no teda 🙂
Ja este za 9 a pol 😖, niekedy ma uz vsetko boli, ale ked to vydrzali ostatne, nejak to prezijem 😕

suzzi, pekne fotecky, zuzanka je tiez taka chutnucka 🙂

betty, carm, mne z duphastonu nic nebolo, ale Clostyl som znasala velmi zle... nie kazdemu vyhovuje..

lenkove
3. okt 2009

dobre ranko

Lucettka,
krasne svedectvo Panovej lasky k nam vsetkym si ty a tvoj postoj.. Nech ta Pan naplna svojou laskou a pokojom.. A zehna ti..
So Skorki ste velmi silne zienky, Pan nam da taky kriz aky unesieme, ja tomu verim... a hlavne nam vzdy dava nadej..
Pozehahny den vsetkym vam...

dnesne citanie je ako na mieru usite poslednym prispevkom v nasej teme.. poteste sa a radujte sa...
Baruch 4, 5 - 12. 27 - 29

Zachytili ste ten silný radostný motív, ktorý sa vinie všetkými tromi
dnešnými čítaniami? Žalm 69 hovorí: "Hľadajte Boha a srdce vám oživne" (Ž 69,
33) nielen vtedy, keď sú naše modlitby vyslyšané, no aj pri hľadaní vôbec. A
hoci žalmista opisuje sám seba ako toho, ktorý "viazne v bezodnom bahne" a ako
"úbožiaka plného bolesti" (69, 3. 30), stále vyzýva nebo i zem, aby sa k nemu
pridali v spievaní chvály (69, 35). Spolieha sa na Božie prísľuby a vie, že Boh
vypočuje jeho modlitby a zachráni ho.Prorok Baruch opisuje, ako Jeruzalem
oplakáva svoje deti vo vyhnanstve, ktoré takto potrestal Boh za to, že sa od
neho odvrátili. V slzách sa za nich aj naďalej prihovára, spolieha sa na Pána,
že im navráti blahobyt, a už teraz sa raduje z očakávania milostí, ktorými ich
čoskoro zahrnie. Radí svojim deťom, aby sa vzopreli strachu, aby boli trpezlivé
a aby vzývali Boha, no nie v zúfalstve, ale v radostnom očakávaní.V Lukášovi
usmerňuje Ježiš svojich učeníkov, aby hľadali radosť na tom najlepšom mieste -
nie tak veľmi v tom, čo všetko dokážu, ale skôr vo svojom vzťahu s Otcom, ktorý
ich miluje a má ich mená zapísané vo svojej knihe. Povzbudzuje ich, aby
nehľadeli "dolu", na veci, ktoré sú im podriadené (démoni, choroby a podobne),
ale "hore", na toho, ktorý ich drží vo svojich rukách.Všetky tri dnešné čítania
hovoria, že sa dá radovať aj cez slzy. Môžeme sa radovať dokonca aj vtedy, keď
voláme na Boha, aby zasiahol. Radujeme sa v jeho istej láske k nám. Tá je
realitou aj vtedy, keď čakáme na objasnenie alebo vyriešenie ťažkostí, ktoré
hrozia, že nás premôžu. Pán sveta stvoril každého z nás na to, aby sme ho
poznali a aby sme s ním boli spojení teraz i naveky. Jeho jediný Syn prišiel,
aby s nami žil a aby premohol všetky naše obavy a strach. Aj tie najhoršie.
Jeho Duch je živý a koná v nás, formuje nás ako jeho synov a dcéry. I keď naňho
zabudneme alebo sa od neho odvrátime, on nás nikdy neopustí. Takže zhlboka sa
nadýchni a raduj sa!

Pane Ježišu, ty ma poznáš zvnútra i zvonka. V tvojom srdci sú ukryté všetky
moje slzy. Keď cítim smútok, pripomeň mi, že mám pozdvihnúť tvár a hľadieť na
teba. Dôverujem tvojej láske ku mne a v tejto dôvere sa radujem!

Myslienka na den je prevzata z casopisu Slovo medzi nami

skorki
3. okt 2009

Dobry vecer,

😕 🤐 😨 Kde ste vsetky, ved som nas ani nevedela najst...Tak v ramci sobotneho upratovania nas idem oprasit. 😀
AKo ste prezili sobotu, co pekne Vam priniesol vikend?
My sme si uzivali slniecka v meste, trosku sme sa pomotkali, dali si dobre bryndzove halusky a zimnu skoricovu zmrzlinu. Mnam.

Tak sa ozvite, paaa... 😉

muska30
4. okt 2009

ahojte,
dnes sme stihli nedelnu omsu, aj obed sme uz zjedli, tak oddychujeme pri kave a babovke 🙂

skorki,
bryndzove halusky mam aj ja rada, a zmrzku som mala vcera orieskovu 😉

riska
4. okt 2009

ahojte 😵
tušim tu fakt skapal pes 😀 😀
my sme tiež mali taký návštevný piatok a sobotu a ešte sme včera robili aj trocha väčšie upratovanie... a skorki, tiež sme mali halušky a toolko som ich narobila, že ostalo aj na dnes... mnam 😵

lucettka, som velmi rada, že si sa ozvala a krasne si to vystihla... bez Boha ani ja žiť neviem, hoci som ho niekedy vo velmi zlých chvilach aj odmietala, aj tak sa to bez Neho nedalo 😔

azalka, skorki.... no s tými dg to teda nie je nič moc 😔
az, pinter je vraj macher na utz, ale 100% istotu budeš mať až po laparke... a možno sa v niečom predsa zmýlil 😉
skorki - fuf ☹ no je super, ako si sa k tomu postavila 😉 dievčatá, je strašne dôležité vedieť, na čom ste a aké mate dg, aby ste sa zbytočne netrápili a neplynul vam čas 😕 ja verím, že každá jedna z nás raz bude držať svoje dieťa v náručí 🙂

muska30
4. okt 2009

snazilky,
nieco na povzbudenie 🙂 moj manzel je tiez vymodlene ,,dieta", svokrovci sa snazili o babo 6 rokov a pred 30-mi rokmi, neboli take vysetrenia, lieky a moznosti ako teraz a nevzdavali to, svokra dala do kostola vacsi financny dar a presne o 9 mesiacov sa jej narodil syn 🙂 a maju este aj dceru 🙂
takze zazraky sa deju stale 😵 😵 😵

muska30
4. okt 2009

ahoj riska,
uz ste po obediku? a stihli ste aj omsu?

riska
4. okt 2009

muska, nie, my sme takí nedelni spachtoši, do kostola chodime až večer... a na obedik sa prave chystame 😵

muska30
4. okt 2009

riska,
dobru chut 🙂

bettynka222
4. okt 2009

skorki 😔 ale dolezite je, ze ste boli na tej laparke a zistilo sa toto vsetko, ako keby si sa mala stale trapit a cudovat sa preco sa nedari. podla mna lekari budu vediet co robit, aj ked teraz tie diagnozy zneju strasne... 😵

azalka, tka si nakoniec dobre urobila, ze si do toho CARu isla. budeme verit, ze sa zle diagnozy nepotvrdia a ze sa odhali pricina problemov, oki? 😉

kaki noooo, ale so mnou mavaju tie synteticke hormony, nie moje. tie moje su vsetky ok, okrem jedneho, vdaka ktoremu nemam ovu a taktiez ako v pripade ksorki to naznacuje zlyhavanie vajecnikov..... 😒 ale teda aby som to zopakovala opravila, nie moje hormony mi vadia...mne je nejak divne asi od tretieho tyzdna, co to beriem...a uz ot teda beriem druhy mesiac 😖

a inak k tym chybam, som rada ze sa dobre bavite, ja ajtak neviem pisat pomaly a kedz emam vlastny prstoklad, tak z toho vznikaju aj vlastne slova 😀 navyse sa pri pisani pozeram iba na klavesnicu, nie na obrazovku...a to bude asi ten problem. ale chyby v y nerobim, takz eot je ok 😀 a krstniatka, nie krsniatka kaki 😀 😀 😀 😀

bettynka222
4. okt 2009

carmen no ved ani ja nechaepm, preco mi ho nedal, ked som s tym spinenim mala problem od tej nemocky...a fakt ti robi nalady aj dufaston? to ma teda moc netesi, lebo ten clostil mi uplne stacil, co so mnou narobil koncom mesiaca... 😝

lucettka 😔 😢 a zistili uz aj nejaku pricinu potratov?

my sme sa svadbovali vcera (a vlastne aj dnes 😀) tak som z toho nejaka omamena., asi fakt starnem. sa ma mudr pracharova pytala kolko mam rokov...no a ja osm si rok pridala...s ami smiala, lebo ona mi zas jeden ubrala a ze vraj mam k narodkam este daleko...no mne to teda az tak daleko nepripada 😕

skorki
4. okt 2009

Ahojte krasavice,

Este ze ste sa ozvali, uz som sa po tom tichom vcerajsku zacinala bat 😀 .
No, my sme to dnes odstartovali - riadne, nech toho vela postihame. Isli sme - na nas netredicne, uz doobeda na omsu. Inak mal dnes u nas knaz krasnu kazen o manzelstve. 😵
MM robil vynikajuci obed. Ale ja mam od tej laparky stale nejaku divnu unavu na krku. Zvladla som ledva polievku a musela som ist do postele. Vstala som, ked bolo 15:30... 😨 A to sme chceli vypadnut na cele poobedie von. 🙄 Takze u mna pomaly pol nedele v posteli. 😀

Zdravim Vas vsetky a uzite si krasny dnik! 😉

margarita
4. okt 2009

ahojte,
my sme vcera vyrazili na nejake nakupy do blizkeho Rakuska - mm si kupil nejake sportove veci a ja tenisky 😀
potom navecer ma chytila upratovacia mania (vramci hesla : vsetko nevhodne odpratat Kiki z dosahu 😀 ), a tak som sla do postele az asi o jednej. Ale vyborne som sa pobavila tym upratovanim, lebo v nejakych svojich papieroch som nasla napr. zmluvu o pozicani svadobnych siat, ucet za zakusky z nasej svadby, telegramy, co sme podostavali a vselijake ine podobne "poklady". Tak som sa vratila o par rokov vzad a hned som nejako omladla.
Ked uz vy tu o tom veku, ze betty? 😉
Nuz a dnes tiez klasika - kostol, obed, siesta, periem 😀 kedze v tyzdni ani nemam kedy, a ked sa mi zobudi zvysok rodiny, a este nebude tma a zima, hadam aj von pojdeme pozriet, kym je pekne.

margarita
4. okt 2009

skorki, a ked si taka unavena, nemala by si to v praci prehanat, pekne sa setri, dobre? praca nie je zajac, neutecie 😉 😎

a k tomu pisaniu a preklepom : mala som kolegynu, ktora ovlada strojopis, a ta ma fascinovala tym, ze ona sa vobec ale vobec nemusela pozerat na klavesnicu, len na obrazovku, dokonca teda pozerala sa na to, co prepisovala, a islo jej to jedna radost. Vzdy, ked sme mali nieco tvorive vytvorit, slo to ako po masle, lebo pisala ona 😀

muska, riska, lenka, betty a aj ostatne zdravim 🙂
a lucettku som tu zazrela, mrzi ma, co sa stalo Tvojej sestre, ale je to uz podozrive - nema ona tiez len tak mimochodom, trombofiliu?

lenkove
4. okt 2009

Ahojte
tak sa hlasim aj ja a neviem akou spravou zacat 😀 Ci tou, ze ja som si dobrovolne na gymnaziu vyvolila predmet "strojopis", z ktoreho som mala vzdy najviac chyb z celej triedy, alebo o tom, ze dnes bola v meste krasna slavnost vyhlasenia noveho svatca z nasho mesta, alebo tym, ze sme mali pekny obed a na nom manzelovho kolegu 🙂
planujeme spolocny vylet do Alp a mame sa dobre.. Len keby mna ten moj chrbat nebolel 😔
Skorki
uplne ta chapem s unavou, len si oddychni..

Margi
a vy ste co robili?

Riska, ahoj 😵 😵

Bettynka, Rybka, Danka, Janula.k, Carmenuska, Smejka, Violoncielka, Suzzika, Seka, Azalka, Maria, Darla a vsetky, na koho som zabudla, ahojte 😵 😵

lenkove
4. okt 2009

Inak, to je zvlastne, mne sa Margaritin prispevok zobrazil az neskor, ale som rada, ze viem co ste robili 😀

ja, zial, musim vela veci povyhadzovat, aj tie ktore by som chcela, kedze sa stale stahujeme.. cloveku ostane naozaj len to najnevyhnutejsie.. Vcera sme aj my trosku preriedili papiere a tak mi padlo zatazko vyhodit listky na lanovku, napr 😉 a podobne poklady 😉 utesila som sa len tym, ze tych pokladov bude, ked pridu deti, ze ich az nebudem mat kam davat 😀

inak, moj rok 2007 sa este stale nenasiel, poslala som si ziadost o jeho zaslanie 🙂

danka24
4. okt 2009

ahojte tak ja dnes zasa odychujem zajtra idem do poradne na kontrolu tak prosim myslite na nas aby sa to nezhorsilo.. snazim sa malo chodit mm ma obsluhuje takze v pohode .. nikde nechodim ani vonku ani v kostole som nebola isiel mm sam.. mala kopka poriadne takze som rada ze je v poriadku uz mame doma postielku ale este je zabalena a odlozena este par tt musim vydrzat aby sme ju poskladali 😉
a margi ja sa do nemocky skor ani nechystam az na porod takze nemaj boja 😀 😉
rybka a ty sa setri tiez lebo ty tiez o chvilku rodiis 😉
lenocka ved strojopis je super vec ja ho tiez ovladam aspon rychlo pisem 😉 a normalne ti zavidim ze si bola vonku na vzduchu a na krasnu slavnost .. aj ja chceeeem issstttt .. ale tak do postele 😀 a nech ti mm pomasti chrbatik ked ta tak boli moja.. a setri sa 😉
pozdravujem vsetkyyyy vsetuckeee babulky 😵 😵 😵