Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

lenkove
4. okt 2009

Danuska
len pekne oddychuj, taticek sa o vas s Klarkou isto rad a s laskou stara 🙂 postielocka este par tyzdnov pocka. A perinku do postielky a vsetko mas? 😀

U nas doma (to ako u mojich rodicov) boli dnes hody ( po nasom odpust,na moj oblubeny Sviatok Ochrany, preto je aj oblubeny 😉 ) volala som domov s neterkou a pytala sa jej na darceky, ze dostala dva poniky, modreho a fialoveho. Ona doteraz vsetko personifikovala na rodinu, isto to u deticiek poznate, ked su tri pohare na stole, tak je to ocko, mamka a dietatko a podobne 😉 tak som sa pytala, ci je to ocko a dievcatko tie koniky a ona ze nie, ze dve dievcatka, lebo maju dlhe mihalnice 😉 😎 Take to bolo zlatucke, uz rozmysla inak, skolka posobi 😎 🙂 je to velka slecna 🙂

lenkove
4. okt 2009

A darceky lebo mala narodeninky, to som vam nepisala, mala cele styri roky 😵 😵 a ja este mam ulozenu sms, ked mi pisali, ze sa narodila 😵 a uz ma styri rocky, no normalne nechapem ako ten cas letiiiiiiiiiiiiiiii

lenkove
4. okt 2009

a este vam napisem, ze toto su jej prve narodeninky, na ktorych nie som.. vzdy sa snazime prist 😔 ale teraz nevyslo... ach

danka24
4. okt 2009

lenocka ano ten cas letiii presne si pamatam ako sa sofinka narodila tak sme sa s kamoskou pripili ze som TETA 😀 to spominame dodnes 😀 😀 takze tvoja neterka je perfekna jakebu som ju pocula 😉
to vies ze sa s laskou stara obskakuje nas a hladka a proste vsetko.. a veci do postielky? mame to sme kupili ked sme kupovali kociar a ostatne veci sme "nakupili" od neteriek 😀

lenkove
4. okt 2009

Danka
no vidis, a SOfinka aka velka slecna tiez 😵
Danka, vy ste s Janikom strasne zlaty 😵 😵 tesim sa z vas, isto aj Pan z vas ma radost, ze sa tak lubkate 🙂
a nakupy u neteriek, ved vy mate same baby, ze? 😀 to je este stale len tvoja mamka babka a ocko este nie je dedko 😀 😀 😀

inak, pohladam Patkine fotky, aby ste videli ako rastie 😉 a este mi povedala, ze mala obute v kostole "topanky klopkacky" 😀 😀 😀 😀

bettynka222
4. okt 2009

margi, tak ja som voci pokladom odolnejsia ako ty....asi tak ako lenka. som ich tu donedavna mala na otny, ale sa ich postupne zbavujem....budeme sa tsahovat, tak aby ich tu nebolo moc. a inak uz sa snazim citat si ti emoje preklepy (lebo ked nepozeram na obrazovku, tak ich nevidim 😀) ale necham vam ich tu, aby som vas zase potesila 😀 😀 😀

lenkove
4. okt 2009

Bettynka
ale kym som pochopila otny 😀 😀 😀

darla27
4. okt 2009

Ahojte vsetky! 🙂
Ako ste stravili vikendik? My dobre, v piatok vecer sme si boli po dlhej dobe s mm sadnut v restike,
no ale poviem Vam, ponocovanie uz nie je na nas. 😀
V sobotu sme lietali po navstevach, dnes sme boli v kostoliku rano a potom na oberackach.
Este by som vydrzala jeden den byt doma a odychovat.
Dnes mi mm povedal, ze keby som sa je vedela zmierit s tym ze nebudeme mat deti tak on by o prezil.
Jeho argumenty ako si mozeme uzivat penazi, dovolenky a podobne mi prisli uplne zcestne. 😝
Zacinam ale pocitovat akusi lahostajnost ci ciastocnu zmierenost zo situaciou alebo tak nieco.
Mozno ked sa domodlime tych 9 utorkov nedosiahneme tehotenstvo,
ale prijatie skutocnosti bez toho aby sme sa kvoli bezdetnosti trapili. 😔
Mozno je to blbost, neviem..

bettynka222
4. okt 2009

no sak teda.....ved prehadzuj pismenka nieeeee? ked to ide mne, musi aj tebe 😀

darla nooo aj ja starnem.....sme obli na svadbe a normalne sme nevladali. a volakedy sme chodili vkuse von aj do tretej v noci a teraz tak piaotk-sobotu max do jednej...ale lepsie ked som u o polnoci domka 😕
hmmmm, no j aosm sa tiez bala,z e ako to bude s tmyi utorkami, ale ty si bola tak pozitivne naladena, ze som tomu zacala sama verit...no ved uvidime ako to bude.... 😕 😕 😕

a prehadzujte pismenka a posuvajte medzery....nechce sa mi to opravopvat. a v poslednom slove vymazte to p co je tam navyse 😀

rybka13
4. okt 2009

lenkove, betty, tie 'otny' teda aj mna nachvilu zamestnali 🙂

darla, chapem ta, ze tie muzikove argumenty ti pridu zcestne, zvlast ak Ty velmi tuzis po babatku 😅
Ale ja si myslim, ze mu to zase pride, lebo aj peniaze a dovolenky omrzia, teda nie doslova 😝 lebo mne tiez tieto veci robia velku radost, ale zacne chybat nieco podstatnejsie...

Mna takto moj mm odrovnal ked sa nam dlho nedarilo, ze co ma robit, on si uz zacina zvykat, ze radsej budeme bezdetni, akoby sme si mali adoptovat...
Nastastie uz adopciu nemusime riesit, ale ja som po dietatku velmi tuzila a viem, ze keby sme to museli riesit, ze by to bola ina kriza a presviedcacky 😝

My sme tiez boli na cely vikend prec na velkej rodinnej oslave, tahala som vcera do jednej v noci, nespala vo svojej posteli, takze teraz relaxujem, babuliatko v brusku je tiez asi unavene, lebo bud vela kopka, alebo je potom aj 4-5 hodin ticho, ze sa zacnem obavat co je s nim, tak asi vtedy od unavy spinka... 😕

rybka13
4. okt 2009

danka, tak pekne oddychuj, este take 3-4 tt vydrz 🙂
A uz vsetko ostatne pripravene? taska do porodnice zbalena?

smejka
autor
5. okt 2009

ahojte 🙂
zbezne som vas preletela 🙂
azalka skorki ☹ .....no vidim ze mate silu bojovat dalej a nevzdavat....to je i moje kredo i ked lekarske sance su mizive 🤐 ....tak ideme dalej s Bozou pomocou 🙂
danka som rada ze uz ste doma....uz to nejak vydrzat do konca tehu...ty nas optimista to isto zvladnes 🙂
vsetky vas pozdravujem a chcem vam povedat ze na vas myslim 🙂
my sme boli cez vikend na orave....a bolo krasne 😎
lenka riska rybka kuk 😎

lenkove
5. okt 2009

dobre ranko

pripajam dnesne zamyslenie a zelam pozehnany den! a vsetky pekne zdravim
Myslienka na den

Jonáš 1, 1 — 2, 1. 11

Väčšina z nás pozná príbeh o Jonášovi, obvykle pre jeho značne dobrodružný
priebeh. V Biblii niet inej postavy, ktorá by strávila tri dni v bruchu ryby! O
čom však tento príbeh naozaj je? Zjednodušene by sme ho mohli pochopiť ako
príbeh o Božej spravodlivosti. Jonáš neposlúchne Boha a pyká za to. Končí na
veľmi ponižujúcom mieste, odkiaľ niet preňho úniku, pokiaľ sa nepodrobí. Možno
mu to má pomôcť: Boh mu predsa povedal, aby išiel do Ninive!Podľa výsledku
príbehu je však pravdepodobnejšie, že Boh chce Jonášovi skôr pomôcť, než ho
raniť - i keď to robí s istou dávkou humoru! Zosiela na Jonášovu loď búrku, no
nepotápa ju. Nechá Jonáša hodiť cez palubu, ale namiesto toho, aby ho nechal
utopiť sa, zachraňuje ho v inom - i keď smradľavejšom - type nádoby. Je to
takmer akoby sa Boh trochu zabával na Jonášov účet, až kým Jonáš nezačne plniť
svoje prorocké poslanie.Príbeh o Jonášovi je, samozrejme, len príbehom. Jeho
zložitá situácia sa však môže týkať každého z nás. Všetci určitým spôsobom
trpíme, či už následkom vlastného nesprávneho rozhodnutia, alebo nie z vlastnej
viny. Niekedy prežívame utrpenie ako Jonáš, akoby sme sa nachádzali v úplnej
temnote a akoby nás Boh opustil. Napokon však obvykle vyjde najavo, že nás
sprevádzal na každom kroku, hoci zopár polienok nám do cesty postavil.Príbeh o
Jonášovi nás neučí len poslušnosti voči Bohu. Učí nás aj uvažovať o novom
prístupe k životu. Namiesto znepokojovania sa môžeme dôverovať, že Boh vie, čo
nás čaká, a prijať všetko, čo príde. Ako svätý Pavol aj my sa môžeme naučiť byť
spokojnými za každých okolností (Flp 4, 11).Boh nechce, aby sme boli šťastní len
občas. Kráčať s ním znamená, že sa môžeme vždy radovať, pretože vieme, že nás
miluje a nikdy nás nedovolí skúšať nad naše sily (1 Kor 10, 13).

Otče, viem, že dokážeš presúvať aj vrchy v mojom živote. Dôverujem ti, že
dokážeš urobiť všetko. Daruj mi, prosím, vďačné a pokorné srdce!

suzzika
5. okt 2009

Pekný a požehnaný deň všetkým 😵

Lenočka tak musíme tvoju neterku zoznámiť s našou prvorodenou keď už sú rovesníčky a čítam, že majú aj rovnaké záľuby 😎 naše topánky sa ale volajú "dupacie" 😵 S chrbtom som mala posledné dni aj ja problém, lebo som spala v deckej na zlej posteli, ale už som sa presťahovala tam kam patrím /na manželsku/ a užívam si môj zdravotný matracík a už aj chrbát sa trochu spravil. Tak sa daj dokopy, lebo máme ešte málo rôčkov na boľavé chrbty nemyslíš? 😉

Lucetka veľmi pekne sa čítali tvoje riadky, určite oveľa väčšiu radosť ako ja mal pri ich čítaní náš Nebeský Otec 😵 , lebo chudák nie veľa ľudí mu dnes píše také krásne slová 🙂 Drž sa dievča, myslíme na teba...bude určite lepšie....

Margi, Riska strie ako?

Danka, Janka, Rybka, Indzes tehuľky vám to tak krásne pribúda, sa z vás teším...

Smejka 😵

Broskynka ahoj ja milujem broskyne 🙂

Azalka, Skorki,Carm, Betty, Seka a ostatné snažilky nestrácajte nádej aj napriek všetkému...

Muška a ostatné mamičky veľa síl...ja som mala v sobotu mamičkovskú krízu, som odpadávala fyzicky aj psychicky, ale prišla nedeľa a opäť zasvietilo slniečko.

suzzika
5. okt 2009

Kaki a tebe ako dopadla oslava?

kaki
5. okt 2009

Babuľky ja žijeeeeeeem 🙂 😀 😵

Všetko dopadlo super... len som totál fyzicky hotová.... Pridala som sa do klubu boľavých krížov... 😉 Lebo sme našu postel uvoľnili návšteve a ostatné postele ostali pre deti... Takže sme spali na karimatkách 😨
Potom sme sa včera s mojim smiali že tá postel a matrace, to bol dobrý výmysel 😀
Krížom pomohlo aj to, že som včera tancovala (kvôli oslave, obedu a večeri aj pre veľkých aj pre malých) od 7:30 (predtým ešte v kostole) do 16:00. Ale všetkým chutilo tak to stálo za to 😉 🙂

Naše krsniatka (bettynka takto mi to lepšie znie) sú nádherné, krásne, šikovné, úžasné a všetko naj... 😵
Ale zmáknuť tri deti (4 roky a 2x2 roky) nie je len tak... Ale my sme šikovní 😉 a deti prežili bez úrazu 😵 a vyzerali aj spokojné aj najedené... 🙂

kaki
5. okt 2009

A sranda je že mojim krížom sú moje kríže 😀
Ale to je v pohode. To mi nevadí.... 😉

margarita
5. okt 2009

kaki, ako Ta mozu krize boliet, ked cvicis Mojzisku, ha? 😉
Danuska a rybka, pekne sa opatrujte este tych par tyzdnov, co vam ostava, vyspite sa kym sa da 😎
a co janulka, kde sa zase flaka a nepodava o sebe spravy... 😕 😕

suzzika - vela sil do mamickovskych kriz...potom mi das know-how, az by som o par rokov (ak BOh da) mala zvladat dve deticky naraz, ze ako na to, dobre? 😉 teraz mam co robit aj s tym jednym...stale ju tahat odniekal, kam sa doplazi... 😀 som az teraz zistila, ake su stolicky zospodu ukrutne zaujimave - asi ako vitraze v Notre Dame, sudiac podla pohladu Kiki.

smejka, lenka, betty - cafte 🙂

specialne pre bettynku : anbsa dudoázc euhhsbu wndnbiudw wwhdowx ertroaja ... chapes? 😉
😵

margarita
5. okt 2009

este Tebe, darla, som xela, ze blbe ak ma Tvoj mm takyto postoj, a myslis, ze to mysli vazne, alebo je to len taka jeho chlapska obranna reakcia? verim, ze ho to prejde ako rybka pisala,...alebo skratka ze kym ho to stihne prejst, tak sa nieco podari 😉

muska30
5. okt 2009

ahojte,
dnes je pondelok, tak vecer sa duchovne s Vami spojim 😵

kaki,
krsniatka Vas riadne vystavili 😀 ale to mas pripravu, ked budete mat vlastne dvojicky 😉
a krize boleli aj mna, asi som trochu nachladla, ked som bola vonku zle oblecena 😝

suzzika,
take vacsie mamickovske krizy este len pridu, ked budu deti starsie, u malej mame hadzanie sa na zem a revanie a u starsieho zasa odvravanie a neposluchanie 😝

margi,
kolko rokov ste po svadbe?
my sme mali v juli 8. vyrocie 🙂
lenka, tusim spominala, ze mali 3. a Vy ostatne?

muska30
5. okt 2009

margi,
mala sa Ti zatial len plazi, ale za chvilu zacne lozit, potom chodit a uz ju budes stale nahat 😀

margarita
5. okt 2009

muska - 4. Ale pozname sa uz 8. a nestras....fakt bude aj chodit??? 😀 to snad nie 😀 😀

muska30
5. okt 2009

margi,
no to bude potom radosti 😀
a nasa mala je horolezec, vylezie vsade, na stolicku, potom na stol a minule vysla az na parapetnu dosku 😲 no stali pri nej asi vsetci svati, kym som dobehla 😝

violoncielka
5. okt 2009

Ahojte 😵
Ako sa mate?

Kaki urcite si plna energie, aj ked s bolavymi krizami, vystavena..poznam to a vzdy sa tesim na deti mojich bratov...Ked sa stretnu vsetci naraz tak to je tolko kriku a radosti, ze potom z tychto chvil este cerpam energiu aspon pol roka 😀

Margi tak uz planujete druhe? 😵 To je super...ono je to najlepsie si MD odbit jednou ranou 😀 (to ti hovori expertka 😀 😀 😀 )

Baby od kedy som zistila, ze ordinacia sa da pozerat aj z archivnych zaberov....pozeram skoro kazdy den jeden diel a vzdy si tak porevem pri tych porodoch.... ...Sibnuta sa takto trapim , normalne som objavila v sebe zavislost a vzdy si aspon takto odrodim. No je to choroba...priznavam a uz sa polepsim a vratim sa do realneho zivota... uz som vlastne videla vsetky diely a teraz nastupujem na normalny system (2 krat do tyzdna)

Muska tak to uz mate pekny kus za sebou 😵 . My sme zosobaseny od aprila 2005 a spolu sme uz 10 rokov...uffff
Smejka som rada ze ta aspon sem tam zahliadnem
Pekny den vsetkym

violoncielka
5. okt 2009

Ooooo Lenkovie dalo nove foto....pekne modre 😀

lenkove
5. okt 2009

ahojte
dievcata, chcem vas poprosit, aby ste si dnes spomenuli na Maznacika, ktora ma dcerku NInku a parkrat nam tu napisala krasne pribehy o ich rodine a vymodleni Ninocky.. Ide o to, ze maju mat sud o osvojeni maleho braceka pre Ninku, Princika 😵 a akosi sa to vlecie a je riziko, ze maly bude musiet spat do DD 🙄 🙄 tak si na nich spomente, prosim, prosim.. dakujem vam.. 😔

Ano, Violka, dala som novu fotku :-P tamtu som mala, aby som bola rozoznatelna a ked mi tolko ludi napisalo,ze vyzeram uplne inak, tak som uznala ze je to zbytocne 😝 ale hadam budem mat casom lepsiu, mm sa zastrajal, ze zacne robit portretovky, tak sa teste 😉

lenkove
5. okt 2009

Zdravim Danusku.. a dufam,ze sa jej to nezhorsilo ... aj Janulku a Rybku 🙂

danka24
5. okt 2009

ahojte tak sa hlasim z mojho domova 😀 mame sa fajn nezhorsilo sa to takze este mesiac to vraj vydrzi ale musim vela lezat lebo ked vela stojim alebo chodim tak ma to boli.. 😖 ale da sa to vydrzat 😉 a dakujem ze na nas myslite 😵 😵 😵

rybka13
5. okt 2009

Danka, tak fajn ze ste doma, tak verim, ze vydrzis uz pekne doma do porodu 😉
Akurat som citala v mudrej knizke, ze po 35 tt je uz 99% deti v poriadku ked sa narodia, takze uz si skoro za vodou 😉
Ja by som poprosila, tak v 37-38 tt 😀

Margi, mas pravdu, janulka sa tu zase par dni neukazala, tak dufam,ze je ok
😕

A viete niekto co je z Indez? Poslednu spravu si pamatam, ze jej dokina povedala, ze cakaju dvojicky.

rybka13
5. okt 2009

Violka, neboj sa, raz si budes musiet odrodit svoje a verim ze najneskor do roka a pol a potom si este len poplaces 🙂
Inak co je s tym stretkom? plati predbezne toho 16/10?