Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

rybka13
14. okt 2009

no este fici... som bola nenapadne mrknut... Nechcete dnes pozicat Mr. Propera? mam tu jedneho naspeedovaneho 😀 vycisti vsetko co mu pride pod ruku 😀
sranda, ze fakt sa dobre bavim po prelezanom nudnom dni 🙂 To by som necakala ze sa tak zabavim v takuto uprsanu oktobrovu studenu noc... A toto sa mi paci na zivote, ze prinasa necakane obycajne prekvapenia 😀

suzzika
15. okt 2009

No ahojte, ani ja som rybka nečakala, že sa takto poránu zabavím na naspeedovanom Mr.Properovi - oni sú fakt rovnakí, teda ak nie rovnakí tak potom veeeeeľmi podobní 😀 Tiež radšej prehliadam keď mm robí ženské práce, aby som mu nenabúrala ego 😉

Margi konečne mi niekto objasnil, prečo ma word podčiarkuje, dúfala som, že presne z opačného dôvodu,nuž musím sa viac snažiť... 😎 Inak Život je krásny som pozerala keď sme už mali Zuzanku a tiež mi išlo srdce puknúť...Do žiadneho koncentračného tábora ma to neláka, človek má dosť dôvodov na plač aj keď tam neide 😢

Majkuska tak len sa lieč....
Lenočka ty tiež, na hemoroidy je ešte dobrý rebríček, najlepšia masť z neho...
Azalka si zlatá ako dobiedzaš tých hore, určite neodolajú 😉 Dievčatá ja si myslím, že všetky tie zlé veci, čo sa teraz sypú na VS to je len znamenie, že "niekomu"veľmi prekážajú naše modlitby a že určite sa niečo krásne chystá pre každú jednu 😵

suzzika
15. okt 2009

Elizka u nás sneží od včera dosť intenzívne, ale na zemi to nevidno...Zuzanka už má nachystaný klzák a už len čaká na povel od pani učiteľky, že ho treba priniesť do škôlky... 🙂
Včera ráno sa modlila:" Ježiško /teda aby som bola presná: Žežiško/ a videl si snežik? Keď si nevidel - tak sa choď pozrieť z okna!" 🙂

Riska to je ale nepekné, že nám nepovedia na čo máme nárok však? Tí ktorí sú pri zdroji informácii využívajú všetky výhody... 😖 Tak pekne všetky, ktoré máte nárok šup do Lúčok na stretko VS 😉

Smejka, Darla, Betty, Skorki, Carm, Lucetka, Seka 🙂

muska30
15. okt 2009

ahojte,
vcera som nemala cas, ale myslela som na Vas 🙂

rybka,
len ho nechaj, nech upratuje, aj mojho manzela niekedy chyti upratovanie, ale to az vtedy, ked ja uz nestiham 🙂

suzzika,
u nas je tiez zima, ale nesnezi. Deti by sa urcite potesili 😉

muska30
15. okt 2009

azalka,
musis byt na deti v skole prisna. Moj syn ked pride domov zo skoly, je nervozny place, ze sa mu nechce robit ulohy 😒 myslim, ze v skole musi posluchat, tak tu zlost si necha na doma 😠 a potom som zla uz aj ja 😒

muska30
15. okt 2009

margi,
ja som prechadzky s malou na cas vynechala, ved to je ako na Lomnicaku, taky vetrisko, tiez by nas odfuklo. Tak sme skocili aspon do Nakup. centra, nech mame trochu zmeny 🙂

betty,
som rada, ze sa mas lepsie 🙂

margi, betty,
do Osviencimu som sa aj ja chystala, ale teraz ked mam deti, tiez som precitlivela, ked vidim, ako deti trpia. MM obcas sleduje tie historicke vojnove dokumenty z druhej svetovej vojny, no ja to nemozem vidiet, to zabijanie ☹

prajem pekny den 🙂

janula.k
15. okt 2009

Ahojte 😵 hlasim sa z tepluckej postielky 😝 posledne dva tri dni ma trapi bolest bruska, malinky tam asi stahuje nabytok alebo co 😕
Bettynka zlato nase, chvalabohu, ze to je nezhubne. A nechce to lekar dat radsej pre istotu prec, naco cakat tri mesiace ci sa to vstrebe alebo nie a moze ta to ohrozit..
Rybka, hemáče trapia aj mna, uz dost dlho. Tiez ich nemam vonku, ani zapchu nemam, ale je to neprijemne.
Inak ma tiez vsetko dole boli, picha, tlaci.. 🙄 a to chcem ist v sobotu na svadbu..ale len do kostolika a na par hodin do saly, napapat sa a medzi ludi..no neviem 😒
a s tym tvojim mm si ma pobavila, aj ten moj ma chudacik obskakuje a tiez si musim sem tam zakusnut do jazyka, lebo viem, ze vsetko co pre mna robi, robi z lasky a naozaj sa snazi 🙂

A v Luckach som bola na vikend s mm minuly rok, ked tam bola moja maminka na trojtyzdnovom pobyte po operacii. Musim povedat, ze co sa tyka budovy ako takej, tak to je tiez hlboky komunizmus, ale procedury su velmi dobre. Moja mama tam chytila druhy dych, zacala cvicit vodny aerobic, o ktorom ani netusila ze existuje a pokracovala v nom potom aj doma, okram toho je tam pekny kostolik a kaplnka v ktorej sa kazdy den modlil Ruzenec k Boziemu milosrdenstvu.

kaki
15. okt 2009

Ahojte,
prišla som Vás povzbudiť a pozdraviť... Ale akosi moc pozitívna zo mňa neide 😨
Tak Vám len napíšem že Vás mám všetky rada a myslím na Vás....

Tehulky naše oddychujte 🙂.
Snažilky snažme sa 😉 a verme. Lebo ako sa spieva: " Keby si mal takúto malú vieru, vrchy by si prenášal...."
Maminy radujte sa z Vašich veľkých darov. Aj keď prinášajú aj starosti.

Všetky: Vážme si čo máme 😵.

Neuveríte ale myslím aj na bubulku a shidielko... 😉 Aj oni tu majú svoje miesto... 🙂

janula.k
15. okt 2009

kakúšik aj my mame rady teba 😵 😵 😵 😵

toto mi dnes prislo mailikom..

Boh všetko riadi. PROSÍM ŤA, prečítaj si túto modlitbu s vierou. Je to silná modlitba. Problémom mnohých z nás je, že neveríme, že Boh otvorí náruč a vyleje na nás svoje milosti, že ich nebudeme mať ako prijať. Ale Boh je verný svojmu slovu. Boh nedokáže klamať a jeho sľuby sú hodnoverné.
Moja dnešná modlitba za teba:
Nech oči, ktoré čítajú tento odkaz, neuvidia nič zlé,
Nech ruky, ktoré pošlú tento odkaz iným, nepracujú nadarmo,
Nech sa ústa, ktoré hovoria "Amen" na túto modlitbu, smejú naveky.
Zotrvaj v Božej láske tým, že pošleš túto modlitbu všetkým, ktorých máš rád.

Nebeský Otče, Ty, ktorý si najstarostlivejší Otec, plný lásky, prosím Ťa, aby si hojne požehnal moju rodinu aj mňa. Viem, že Ty vieš, že rodina je viac ako mama, otec, sestra, brat, manžel, manželka a deti. Otče, posie-lam Ti túto modlitbu, prosiac o požehnanie nielen za človeka, ktorý mi poslal túto správu, ale aj za mňa a za všetkých tých, ktorým túto správu pošlem. Kiež by sila zjednotenia sa v modlitbe za tých, ktorí veria a dúfa-jú v Teba, bola silnejšia, ako čokoľvek iné. Vopred Ti ďakujem za Tvoje milosti.
Nebeský Otče, osloboď človeka, ktorý číta túto správu od dlhov a ich dôsledkov. Zošli nám svoju múdrosť, aby sme dobre spravovali všetko, čo si nám dal. Viem, že si úžasný a všemohúci a ak Ťa poslúchneme a necháme sa viesť Tvojím slovom a budeme mať vieru, hoci takú malú, ako horčičné zrnko, vyleješ na nás prúdy Tvojich milostí.
Ďakujem Ti, Pane, za milosti, ktoré som práve dostal i za tie, ktoré ešte dostanem, pretože viem, že ma neprestaneš posilňovať. O to Ťa prosím v mene Ježiša Krista. Amen.

seka
15. okt 2009

ahojte, snažilky a maminky.
tak manžel bol včera po roku na kontrole - krv je v poriadku, doktorka mu schválila vybratie mandlí, pretože už od dovolenky v júli ma zahnisané hrdlo, vybral dvoje silné antibiotiká a stále ho to bolí..takže vraj to môže ísť von.
trápi ma, že mu zistili, že sa mu nejako zúžili cievy na srdci, vraj je to dôsledkom chemo a radioterapie. nedá sa to ničím liečiť, len si dávať pozor na životosprávu aby sa mu ešte aj neupchali, a musí chodiť pravidelne na kontrolu na kardiologiu-ďalší zlý dôsledok chemoterapie. ale všetko má dve strany.aj dobrú aj zlú.....

bettynka, som rada, že to nie je zhubné-teším sa, že to takto dobre dopadlo, a do Lúčok určite choď. pomôže ti to.....

kaki-čo ťa chytila taká blbá nálada? stalo sa niečo?

rybka-to som sa teda pobavila na upratovaní tvojho manžela, to je pravda, že všetci chlapi upratujú rovnako, ale ani ja sa nemôžem sťažovať na toho môjho, vždy keď som v sobotu v robote, tak večer všetko povysáva a poumýva riad a aj podlahu, síce pomedzi to pozerá televízor, a trvá mu to teda riadne dlho, ale tak aj to sa počíta, a mne to určite dobre padne....

u nás nič nové-školáčka plače každé ráno, a poobede zas nechce ísť domov. už doniesla dve jednotky okrem kopy pečiatok. najnovšie každé ráno nám kýva z okna s druháckou učiteľkou, podotýkam, že ona je prváčka.....a začala chodiť na folklór a na gitaru.

tak sa majte pekne, ináč zajtra asi idem so šéfom an služobku do Lučenca a cez víkend do druhej roboty, tak neviem kedy sa sem zas dostanem....ale držte sa, a v každom prípade vás budem aspoň čítať, aj keď prispieť nestihnem.

carmenuska
15. okt 2009

Tak ja si idem zistovat asi vsetko o tych kupeloch, lebo v novembtri to bude pol roka co som bola na laparke.
Kaki a co tak dnes srsis optimizmom??? co sa stalo? normalne som smutna ja ja,ked nemas naladu.
Betty- vdaka ze si sa za mna pomodlila 🙂

kaki
15. okt 2009

Ale kočuldy, nič sa nedeje..... Nič čo by stálo za zmienku... Nie som smutná iba nejaká unavená, a asi to bude aj počasím.

Hlavne neklesať na duchu 😉 😀

lenkove
15. okt 2009

ahojte
tak teda, tu sa toho popisalo 😀

rybka
zdravim a davaj na seba pozor..

ja vam pisem smutna, zomrel mi pocitac. moj notebook, este nemal ani rok. ideme mu vybavovat prenos spat do fabriky.. a vsetky moje veci v nom, nastastie pracu mam zalohovanu.. esteze mame manzelov stary pocitac, ale na tom deduskovi pol minuty pisem a nic a potom zrazu napise celu vetu.. 😎 dufam,ze on vydrzi!

inak, dakujem vam za zaujem, ale u mna ziadne maste ani nic, mne vlastne nic nie je, len mam, teda mavala som, dost vela krvi v stolici.. 😕 zatial mi nerobili rektoskopiu, lebo im na to chyba lekar,ze si zlomil ruku 😎 iba klonoskopiu a vraj niekde hore je nejaka ranka a ze to mam z toho (uf) 😎 a dali mi tetanovku a teraz ma boli rucka 😀 😀

drzte sa, ja idem predychavat ze nemam notebook .. prave teraz ked pisem pracu.. ale prezili ini, prezijem aj ja, hlavne ze sme zivi a zdravi 🙂 a tu sneziiiiiiiiiiiiiiiii 😵

kaki
15. okt 2009

Lekove, smrť tvojho počítača mi je ľúto... najmä Tvoje trampoty s chýbajúcimi dátami a spomaleným deduškom.

Tvojmu PC možno menej drasticky "vykuchajú črevá" a bude OK 😀.
Alebo vrátia prachy a za tie vrátené prachy zoženieš počítač ku ktorému si zasa vytvoríš osobný vzťah 😀
To je jednié na čo sa môžeš spoľahnúť 😉

margarita
15. okt 2009

ahojte vsetky,

tie pocitace su take nespolahlive - esteze aspon na ludi sa da (niekedy)spolahnut a na Boha sa da vzdy, aj ked nie vzdy mi to uplne ide 😀
duchovna uvaha na uvod a teraz proza:

seka - mandle von iste nech idu...ja som dopadla podobne, pred dvoma rokmi som mala 2x anginu a 3 antibiotika, medzitym este aj potrat 😠 a ked mi mandle konecne vybrali...odvtedy som nemala ani len nadchu a celkovo sa mi krajsie zije, odkedy ich nemam...len vraj to je blbsie, cim starsi clovek, tym tazsie nesie ten zakrok. Jedna baba, co bola so mnou vtedy na ORL, a mala polrocne dieta, vravela - ze TOTO je horsie ako porod 😉 vtedy som myslela, ze keca, ale teraz to mozem tak trochu potvrdit 😀
ale len preto, ze porod ma krajsi zaver ako tonsilektomia

drzim palce, nech to pomoze a hlavne nech tie cievy su cim dlhsie ok, vramci moznosti...

kaki, slniecko nase, tak to Ta uz tiez dostala ta tlakova niz? ja dnes ani von nemozem, ved vkuse leje a fuci severak...

violoncielka
15. okt 2009

ahojte babulky...
no teda krasne ste mi pripravili pocasie na SK...brrrrrrrr. Snazim sa neochoriet, aby som zajtra mohla prespat u kamosky, ktora ma maleho 1,5 rocneho syna.No nic to zajtra sa tesim do BA...Margi, Kaki, Rybka...no ako to vidite? Asi to v takej zime nechame na inokedy nie?
Tak som vas prisla pozdravit, ani vas necitam...dufam, ze sa mate dobre. Pa

bettynka222
15. okt 2009

margi presne ako pises, bolo to ako v muzeu. cez budovy sa prehanali nemecke, ceske, polske, slovenske a americke skupiny....bolo nas tam strasne vela, normalne to tam "zilo". ale to co pises ty....tak to by som sa asi baaaaaaaaaaaaaaaaaala.

rybi ten tvoj mm 😀 typicky chlap 🙂

inak teda volala som s tou gyn. z nemocky...neviem cii som vam to nahodou este nepisala. a aj iny zdravotka mi povedal, ze mi mali dat bud lieky na vstrebanie alebo to rovno operovat. ved naco cakat kym sa to este zhorsi 😕 😕 😕 ☹ a vraj aj tie lucky by mohli pomoct....no ale vraj sa nevyhnem tomu, ze sa mi na vajecniku vytvoria zrasty, tak ma to ozaj "poteislo" ☹ ☹ ☹ pojdem est ejednemu gyn, nech mi povie aj on svoj nazor, lebo ten moj to moc neriesi. ozja a tie onkomarkery vraj este stale nie su vysetrene...to mi dnes zahlasila sestricka, ze to len hcg bolo menej ako 2...tak fakt uz neviem 😒

margarita
15. okt 2009

vcielka - IP 😉

bettynka222
15. okt 2009

janulcek netusim, preco ma chce nechat trpiet v neistote tri mesiace, ked mi lekarka z nemocky povedala, z eniekedy sa to vstrebe, ale casto aj nie a dost casto dojde k prasknutiu, co je mooooc nebezpecne, lebo dojde ku krvacaniu do brusnej dutiny 😒 a aj tym vsetrebavanim, ale aj napriklad krvacanim sa tam tvoria zrasty. moze mi vraj prirast vajecnik k niecomu, alebo sa zlepit vajickovod...no znie to super, ze mi potom hrozi este aj mimomaternicove ☹ ale teraz musim pockat na vysledky, kedze ma sestricka uzemnila, ze vysledky onkomarkerov este nemame...

bettynka222
15. okt 2009

kaki carmen ma pravdu, aj ja som sa zlakla, ze ty nase slnko najasnejsie si smutnucke ☹

seka som rada ze vam dr. povovlila manzelovu operaciu...to znamena ze sa vsetko vracia do starych kolaji, vsak? a co sa tyka tej kardiologie, aspon jedno pozitivum to ma - budu ho sledovat. ved mlademu cloveku s amoze stat hocico a nik na to rpist nemusi, ale ked je pod lekarskym dohladom, tak nas este vsetky prezije 😵

carmenuska tak ty teraz na oplatku vsetko zistis o kupeloch 😉 😀

lenusik pekne si vsetko zalohuj, aby sa to nestratilo, ked mas tkay superrychly stroj 😅 😀 mojko ja osm niekde prehliadla ze ta trapia nejake zdravotne rpoblemy...zase som sa sustredila na seba ☹

suzzi, viol, muska ahooooooooooooj

azalka22
15. okt 2009

betty, drz sa. s tymi gy doktormi je to strasne. ja mam tiez nejake zmiesane pocity z nich. akokeby sa nikto nechcel obetovat a stat sa 'privatnym' doktorom, ujat sa a byt v prvom rade clovekom ☹ prejavit zaujem -uz len minimalny dobre posobi.

bettynka222
15. okt 2009

azalka....ako keby som to ja pisala. moj doki je fajn, ale nechapem, preco na mna zase kasle ☹

skorki
16. okt 2009

Som dnes prva - PIATOOOOOOOOOOOOOOOOOOK 😀 😀 😀

Jaj, babulky...som uplne zmorena. Do tohto piatku som sa doplazila s vyplazenym jazykom 😝 . Uz som na konci so silami, tato robota ma mori. Domov som chodila tento tyzden tusim len spavat. Tolko zleho sa nam nakopilo
😠 s mm sme sa ani poriadne nevideli.

Ale, co je pozitivne, zabudli nam zablokovat internet, takze Vam mozem aspon napisat a pozdravit Vas. Ze na Vas myslim, aj ked neprispievam.

Specialne moc na Betty a na nase tehulienky.
Krasny den Vam zelam 🙂

carmenuska
16. okt 2009

betty tie kupele zistim, moj doktor je kamos mm, tak mi vsetko povie, dufam ze mi to poomze vybavit aby sme nemuseli vsetko cvakat, no ked sme pozerali tam tie ceny tak to mozeme ist obaja all inclusive k moru v plnej sezone na 2 tyzdne....nenormalne ceny za liecenie, no ale co, ak ma pomoct....Ja neviem preco som take telatko, uz som sa mala o to davno zaujimat ale poznate to- len cakame, a cakame ci nahodou....sa to nepodari bez toho. A tak som cakala s laparkou a so vsetkym a teraz si to vycitam, lebo uz je to baby u nas 2,5 roka presne co mame po svadbe.....pekny den a pekny vikend

muska30
16. okt 2009

ahojte,
dnes je piatok 😀
ale pocasie je strasne, take ako vcera 😒

bettynka,
aj ja som menila gyn, ked mi zistili myom, radsej sa porad aj s niekym inym 😉

seka,
tak manzel bude aspon pod kontrolou 😉
madle sme dali aj my vybrat mojmu synovi, byval casto chory, teraz sa to zlepsilo 😉 ale ta operacia bola aj pre mna dost stresujuca, ked sa prebral z narkozy bol cely uboleny, ale zvladli sme to 😉

muska30
16. okt 2009

skorki, carmenuska 😉

skorki,
uz je tu vikend, tak si oddychni, neprehanaj to 😉

prajem pekny den 😉

maria1610
16. okt 2009

Ahojte

my mame dnes paťrocnicu v manzelskom chomute - musim povedat, ze pat najkrajsich ale aj najtazsich rokov v mojom zivote (zatial) 🙂
Trosku som rozmyslala nad tym, co sme uz prezili, ake to bolo, ked sa nam narodili mali, neviem aky je to pocit drzat take babatko po porode v naruci, ked ich vybrali pri cisarskom, tak take ukazanie mame by bol pre prckov zivot ohrozujuci luxus a kedze ich hned previezli do BB tak som ich videla az po 4 dnoch a aj to len na fotografiach. Fakt neviem, co je to vychutnavat si, ze mam dieta - ich prvy rok usiel ani neviem ako, v sustavnom kolotoci nejakych vysetreni a pobytov v nejakom zariadeni 🙂
Samozrejme, ze teraz je to uz lepsie, ale poviem Vam pravdu, rozmyslam, ci znova ist do nejakej vacsej hormonalnej liecby (napr. clostylom), ked mam stale obavy, aby sa tato "nocna mora" nezopakovala... Niekedy sa pristihnem pri tom, ze rozmyslam, ze ci to, ze sa nam znova nedari nemam brat ako nejake znamenia, ze v ojom pripade uz dalsie dieta nie... Fakt som z toho uplne zmatena...

momentalne som este aj chora - mam zapalenu priedusnicu a hlasivky a mam nariadeny hlasovy klud - co je pri tych nasich dvoch certikoch nerealne 🙂

Pozdravujem vsetky snazilky, tehulky aj maminky...

janula.k
16. okt 2009

Ahojte,
Maria, nepoznam vas pribeh, ale isto si velmi silna zena. Odovzdaj vsetky svoje starosti a zmatok Bohu a on sa postara. Dufam a verim, ze sa vam coskoro zadari aj bez hormonov a ty si prezijes ten pocit drzat v naruci dietatko hned po porode 🙂 Mas krasnych dvoch synov, aj ked je to mozno s nimi trosku tazsie, je to velka milost od Boha.

muska30
16. okt 2009

maria,
ja to mozem porovnat, syna som rodila cisarskym a videla som ho az ked som sa prebrala z narkozy a malu som rodila normalne a videla som ju hned, je to uplne ine a krajsie 😉
ale ked su zdravotne dovody, tak musi byt cisarsky, aby sa neohrozilo babo ani maminka 😉
mas uz dvoch chlapcov a ver Bohu, zazraky sa deju 😉
prajem vela zdravia a radosti z deti 😉

bettynka222
16. okt 2009

skorki aj my na teba myslime 😉

muska a myom vznika pri endometrioze? ja osm totiz nasla odbornu studiu a tam pisali, ze endo sa da diagnostikovat aj na zaklade vyskytu tej volnej tekutiny, tumoru a na zaklade toho, z enedochadza k ovu....(namiesto ovu som napisala vou, ale radsej som to opravila, lebo to by ste dlho premyslali, ze co to je 😀). ste tu niektora s endo? 😕 😔

maria 😔 si velmi silna. vem ze sa tu niekolkokrat spominalo, ze jeden sz malickych je postihnuty 😢 to sa stalo pri porode? a presne ako pise janulka, zadari sa vam urcite. aj ja stale sledujem, i sa mi niekto alebo nieco nesnazi nieco naznacit...skor si myslim, ze sa stale ponahlame. napriklad si obcas poviem:
keby som otehotnela o mesiac neskor, mohlo to byt ok...mala som totiz rozhodeny cyklus a ani ma nenapadlo, co vsetko to moze psosobit......alebo keby som pockala mesiac a nebrala clostil, tak mozno teraz by uz bol organizmus spamatany a nemala by som zas tumor, ale mohla by som snazilkovat...
ale takto to asi nebude. asi este stale nie som pripravena a tak preto to boh zariadil takto. ajked to teraz nechapem a som z toho nestatsna, uplakana atd...tak casom urcite pochopim, ako to so mnou myslel. a urcite to myslel dobre 😉 a u teba to bude podobne 😵