Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

violoncielka
28. okt 2009

Dani, vdaka a ak sa nahodou neuvidime...tfuj tfuj tfuj 😵

Azalka dala fotecku!!! 😵 . Azali, ja viem ze diagnoza nie je uplne super, ale aspon vies proti comu mas bojovat. A neboj na onko to bude dobre (teda silno v to verim a modlim sa )

Rybka a ty ako?

bettynka222
28. okt 2009

carmenusik setrim sa neboj. ale dnes osm zaspala na obed, potom sme utekali k bylinkarke do vrboveho (bola so mnou kamaratka), potom na nakup a az teraz osm sa konecne najedla...ja normalne papam vela, ale vobec som nemala chut a nai cas 😕 carmenusik no podla je tiez zbytocne brat clostil ked ty mas ovu. a imunitu si neskusala?

rybicka dakujem za modlitbicky 🙂

darlusik poslem ti ip, oki?

azalka aby z toho tumoru nebolo to co u mna 😀 😵

danka, violka 😉

darla27
28. okt 2009

Cafte, Betty a co ti povedala bylinkarka? Co mas dalej robit? Citala si ze otehulila aj babajaga?
Len neviem ako dlho sa drzala jej rad. Mne uz sa nic nechce robit, ale konecne prva co jej to pomohlo od kedy je ta tema vytvorena..

Azalka vsetko mozu byt len dohady, az laparka ukaze. Alebo aj nie, ako u mna..
Kazdopadne vela bab po LSK otehotnia do supy, takze byt tebou, tesim sa minimalne na nadej.

bettynka222
28. okt 2009

darla podviazala mi tu maternicu, teda vlastne podbrusko 😀 no a ze o mesiac znova a este mi brusko trosku masirovala a niecom natierala. no este mi moc toho povedat nemohla, al emala som si priniest moc...som nechapala naco ho chce, som myslela ze to da na tu plienku 😀 a ona spravila tehu test (asi si to chcela overit skor ako nieco zaviaze) no a ked zahrkala moc, tak penil a ze to pri tumoroch, ale potom mi chytala to brusko a povedala, e tumor tam nie je 😉

riska
28. okt 2009

betty - to normalne robila tehu test? 😕 ako strkala tam papierik? to su mi veci 😎

danka - len sa pekne držkajte, ale pre istotu budte pripravene 😉

azalka - no aspon že doktor je odborník a pomôže ti v ceste za miminkom 😉

bettynka222
28. okt 2009

riska ano test robila, ani ja som nechapala 😀

riska
28. okt 2009

no betty, ja mam z toho taký pocit, že to u teba všetko dobre dopadne 😵 😵

bettynka222
28. okt 2009

tak dufam, ze tvoj pocit je spravny 😉 a co robkas? ja tak trochu zaspavam....som sa cudovala ze vstavam o 5 v noci, potom jem a azase spim. no a minule som o 4 rano naplnila a zapla umyvacku riadu 😀

darla27
28. okt 2009

Betty uz som to zvladla. 😀 Zajtra ti to poslem, uz hladam obalku.
Ja som o tom absolutne presvedcena ze to u teba bude dobre.
Baby mne bolo dnes tak na nic, ale ked som videla ze aspon s Betty to dobre vyzera hned je mi lepsie. 😵
Pocuvaj a ako ze podviazala podbrusko? Nehovor mi ze mas v tom chodit mesiac nez k nej pojdes na kontrolu. 😅
😀 Uplne som sa pobavila pri predstave ako nesiem moc na tehotensky test mimo domu. 😀
No vyzera zo ozaj dobre, Boze dakujem Ti ze sa tu konecne sem-tam objavuju aj pozitivne spravy. 🙂

Cau Riska. 😉

riska
28. okt 2009

ahoooj, darla 😵 aj ja sa velmi tešim z pozitivnych správ...ved už to muselo prísť, nie?

betty, to hadam nebudeš mesiac chodiť s obväzom...či? 😀

bettynka222
28. okt 2009

darlusik no tak sa budem tesit na obalocku 😉 a som rada, ze osm t apotesila, dufam ze ma aj ty coskoro potesis podobnym sposobom 😵

riska no mozem si to prevazovat. nieje ot nic zlozite, ja som si predstavovala nejake zahadne postupy 😀

dobruuuuuuuuuuuu nocne pisatelky, vecerna konci 🙂

darla27
28. okt 2009

Tak, tak, uz bolo na case, ved sa tu dlho nic nedialo, od kedy tu borcovala Shidielko zo svojim nazorom na UO. 😀

Betty este nam odpis ci s tym mas chodit stale, nez pojdes spat.

darla27
28. okt 2009

No to sa zlatko nacakas. 😀 😀 😀
Zajtra si kvoli tebe privstanem a poslem to, slubujem ! Ber to odo mna ako dobry skutok. 🙂

riska
28. okt 2009

betty, tak dobru nocku a spi aspon do 8:00 🙂

darla, len aby si nas neprekvapila, ked už sa toolko zastrajaš 😉

darla27
28. okt 2009

Riska carovat som sa este nenaucila. 😀
A kde je nocna smena Rybka? To mam ist uz vazne spat?
Este som sa ta Risi chcela spytat na ten kurz: vam dali vybrat alebo ste si sami?
Kolkohodinovy kurz je ten tvoj?
Je pravda ze je to na viacej rokov ?

lenkove
28. okt 2009

Riska, kurz? Aky kurz?

Bettynka
velmi sa z vas tesim a dufam,ze to vsetko dobre dopadne.. hotova kovbojka ako by povedala moja mama 😀
drzkajte sa 😵

riska
28. okt 2009

darla, na rybku je toto ešte skoro 😀

mne nikto nedal vybrať, potrebovali poslať na školenie 2 ludi, tak samozrejme prihlasili mna 😠 neviem presne na kolko, ale určite je to na viac rokov 😕

riska
28. okt 2009

lenka, ahooj 😀

využivanie IKT v slovenskom jazyku - bleeee 😝 😝

lenkove
28. okt 2009

😕 no take veci, namojveru 😅

lenkove
28. okt 2009

Kde ste? ja pridem na prazdno 😀

darla27
28. okt 2009

Riska no fuj 😝 teda tiez nic moc. 😀 Dufaj aspon ze sa to vyplati financne.
No ja som stale tu, ale Rybky stale nikde.
A ostatne sa asi snazia. 😀

lenkove
28. okt 2009

Baby
ja sa s vami musim podelit o radost 😵 😵 😵 😵
teda o klebetu 😀 😀 😀
dozvedala som sa, ze jeden moj kamarat, co mu dlho zelam dievcinku, si padol do oka s jednou kamaratkou mojej kamaratky 😉 . Co je vsak najvacsia sranda, tej kamaratke mojej kamaratky som uz davno vravela nech sa s mojim kamaratom spoji, kvoli rieseniu pracovneho problemu (a piklom dohadzovacsckym) a este som kontrolovala, ci sa mu neozvala a ona nie 😠 a teraz, po dvoch rokoch 😀 to vyzera naaaaaaaaaadejne s nimi 😵 😵
no nie je to zlateeeeeeeeeeeeeeeeeeee 😵 😵 😵 😵 😵 😵
keby ma posluchli, mohla som si uz saty na svadbu vyberat 😀 😀 len ci ma aj Pan s nimi rovnake zamery 😕 😀 pred tyzdnom sa spoznali a ja ich uz sobasim 😀 😀

margarita
28. okt 2009

...alebo nestihaju,a pridu len na nocnu ako ja vcul 😉
no to bol dnes zase den : s Kristinkou do poradne, plakala ako more, a to ju dnes ani neockovali, nic, uplna pohoda,no ona ked uz len vidi cakaren a citi ten doktorsky pach - zacne hysacit 😀 ale ked bola uplne mala, tak sa na vsetkych skerila ako diva. teraz vidi doktora a zacne naberat...uz sa tesim o par rokov s nou k zubarovi, asi zeriavom ju tam vezmeme 🙂
potom pre zmenu som kocikovala potme vecer, vyhybala som sa neosvetlena osvetlenym cyklistom...a viete, co ma teraz najviac boliiii ? 😕 😕 😕 nohy 🙂

rybka - fraxik a epi fakt nejde dokopy, to je uz to riziko podnikania 😎 mne dal anesteziolog na tom "pohovore" podpisat, ze ziadam o epi z vlastnej vole a som si vedoma, ze ak nebude od posledneho vpichu (narkomanske terminy 😎) do porodu min.12 hodin, ziadna epi nebude, a daju mi len gumene kladivo medzi zuby (....to s tym kladivom tam ale nebolo 😀))
Nakoniec som ju dostala aj proti svojej voli, lebo porodnik na tom trval, ze radsej hej, ktovie ake krce kontrakcie pridu...a oni neprisli. ale ktovie ako by mi bolo bez epi...takto ani neviem, ze som vobec rodila...kedze ste sa tak skvele modlili.

Uz som ako pamatnicka SNP s tymito skazkami, tak sa ospravedlnujem vsetkym, ktore ti citaju uz 5.krat, len som to chcela ozivit pre nasu rybku 😉 a rybka, az sa budes balit, a pojdes okolo, prid, nabalim Ti 3 baliky poporodnych vloziek, co mi ostali.

dobru noc vsetkym, tehulky drzte sa, a snazilky snazte sa 😵

lenkove
28. okt 2009

Margi
Kristinka sa sprava ako normalne dietatko 😵 😵 😀 😀 si aspon uzijete nielen doma,ale aj u lekara! 😀

smejka
autor
29. okt 2009

Meditácia na text - Lukáš 13, 31 - 35

V tú hodinu prišli niektorí farizeji a hovorili mu: „Odíď odtiaľto, lebo Herodes ťa chce zabiť.“ On im povedal: „Choďte a povedzte tej líške: „Hľa, vyháňam zlých duchov a uzdravujem dnes i zajtra a tretieho dňa dokončím. Ale dnes, zajtra a pozajtre musím ísť ďalej, lebo nie je možné, aby prorok zahynul mimo Jeruzalema.“
Nárek nad Jeruzalemom - Jeruzalem, Jeruzalem, ktorý zabíjaš prorokov a kameňuješ tých, čo boli k tebe poslaní, koľko ráz som chcel zhromaždiť tvoje deti ako sliepka svoje kuriatka pod krídla, a nechceli ste. Hľa, váš dom vám ostáva pustý. A hovorím vám: Už ma neuvidíte, kým nepríde čas, keď budete hovoriť: „Požehnaný, ktorý prichádza v mene Pánovom.“

Meditácia
"Už ma neuvidíte, kým nepríde čas, keď budete hovoriť: ,Požehnaný, ktorý prichádza v mene Pánovom‘" (Lk 13, 35).

Skúsil si si niekedy do týchto veršov dosadiť seba? Ježiš nás tak veľmi túži zhromaždiť okolo seba, a my to stále odmietame. Nemáme čas. Máme príliš veľa práce. Život je teraz taký ťažký. Možno neskôr. Možno inokedy. Vieme si nájsť množstvo výhovoriek pre jedinú osobu, ktorá nám nikdy nepridá ani jednu ťažkosť či bremeno. Akosi sme stále presvedčení, že od nás bude požadovať viac, než dokážeme uniesť.

Radi si predstavujeme, že si riadime svoj život a že Boh by nám akosi nabúral našu samostatnosť. Strácame zo zreteľa skutočnosť, že nikto z nás nemá nad svojím osudom rozhodujúcu moc. A Ježiša berieme ako ohrozenie tejto svojej predstavy.

Ježiš nám však prisľubuje, že ak ho budeme zvelebovať a chváliť, uvidíme ho. Nemusíme ho nutne uvidieť svojimi telesnými očami. Uvidíme ho svojím srdcom. Budeme ved ieť, že je s nami, pretože sa nebudeme len tak ľahko točiť podľa vetra a búrok života na tomto svete. V čase zármutku pocítime jeho lásku a prítomnosť. Pochopíme, že nie sme sami, aj keď nás všetci ostatní opustia. Porozumieme jeho povzbudeniu, úteche a pokoju, keď odpovie na volanie z najväčšej hĺbky nášho srdca - na túžbu byť s ním.

Požehnaný, ktorý prichádza v mene Pánovom! Spievaj! Krič! Raduj sa! Ježiš, Spasiteľ a Mesiáš, prichádza. Ak by sme dali bokom svoje sebavedomie, zakúsili by sme slobodu a radosť, ktoré sa objavujú, keď chválime Pána celým svojím srdcom. Vôbec to nemusí byť nejaké veľké predstavenie, ani nám to nemusí nijako narušiť deň. Treba sa nám len párkrát za deň zastaviť a zopár minút velebiť a chváliť Pána.

Ak si pripomenieme Ježišovu dobrotu a spásu, ktorú pre nás vydobyl - ak ho budeme len za toto chváliť, pozdvihne nás to. Dovoľme teda Ježišovi, aby nás dnes zhromaždil okolo seba. Chváľme ho a zvelebujme: A pozorujme, ako nás napĺňa svoj ou silou a radosťou.

Ježišu, chválim ťa dnes a zvelebujem, lebo si mojou spásou. Príď, Pane, a pozdvihni ma k sebe!

List Rimanom 8, 31b - 39; Žalm 109, 21 - 22. 26 - 27. 30 - 31

krasny den zelam....ste v mojej mysli 😵
iba co som zachytila...teda dufam ze spravne 🙂 ...bettynka blahozelam...Pan je naozaj dobry 😔 😵
vsetky tehulky drzte sa 🙂 ...snazilkz nestracajte nadej 🙂

carmenuska
29. okt 2009

No ahojte kocky, ucky ako nam je dobre ze?? Baby ja som sa s vami vlastne prisla rozlucit 😒 neviem na ako dlho, ale bude to asi lepsie, potrebujem si to vsetko ulozit v hlave,dat si pauzu alebo co neviem....Vcera som mala taku depku, ze nechcem na to uz ani len spominat, mm zacal vymyslat s tou adopciou, on asi vobec nie je este rozhodnuty, to len tak hovoirl, lebo stale dufal, ze sa podari priridzene, som z toho uplne mimo, vobec som ho vcera nepoznala a tzo sme chceli ist podat ziadost buduci tyzden..... ☹ Neviem co bude dalej kedze sa s nami neda nic robit- okrem mojej vypyalejen endosky nam vobec nic nie je.....Modlit sa budem nadalej za vas vsetky aj pondelky aj utorky a vy si na mna tiez v modlitbach spomente. Ak sa tu objavim, tak len zo zvedavosti, ako dopadli tehulky- danka, rybka a janulka- drzim vam prsty, nech mate lahke porody a uz sa mozete tesit zo svojich babatiek. Betty a tebe tiez nech to dobre dopadne. A riska- kasli na skolenia 🙂 🙂 🙂 paaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

elizka
29. okt 2009

ahoj babulky.....

vy ste toho ale popísali 😀 😀 ..... chválim vás aj keď som neprispievala do debaty 😉

bettynka, verím, že to všetko po tych najhorčích dg dobre dopadne 😉 .... u Pána nič nie je nemožné, nezabúdaj ......... hoci lekári hovoria, že sa nedá, ON robí zázraky 🙂 ...... teším sa spolu s tebou, držím palce a myslím na teba v modlitbách ...... si náš prvý vyditeľný Martin zázrak???? ...... a dúfam, že nie posledný

darla, nestrácaj nádej, neboj aj my sa raz určita dočkáme 😉 ....... ak ti nie je moc sympatický dr vo ferti, v Martine v Heliose je mladý sympaťák, 😀 ak chceš vyskúšaj 🙂

margi, Kritínka asi nemusí biele plášte a nemocničný smrádok ....... a kto sa tam vlastne teší, ja keby som bola taká malinká tiež by som určite revala, ale v mojom veku by to asi bolo trápne 😀

lenkove, držím tvojím kámošom palce nech sa dajú dokopy a po čase určite vytvoria peknú rodinku 🙂 ....neboj, aj šaty budú 😀 😀

danka, držím ti palce ..... už to máš za pár ..... nech ti to všetko dobre dopadne

carmenuska, neuzatváraj sa ..... neboj aj depky prejdú a po týchto veľkých mrakoch a búrkach vyjde určite slniečko 😉 ..... ja v to verím

riska, no teba teda čaká štúdijné obdobie 😀 😀 ....... no to je už len blbosť, zbierať kredity, potom ti zvýšia plat a po určitej dobe si to musíš ísť znova obhájiť, lebo je po plate 😨

smejka, ďakujem za meditáciu 😉 .... zdravím ťa, už si tu dlho nebola

kaki, ty si teda zaneprázdnená 😀 😀

janka, muska, rybka, skorki........ a všetky ostatné ahoooojte

azalka22
29. okt 2009

ahojte, ja ma volno 2 dni, hoci sme vstavali pred 6tou, frcali na klenovu, zcucli ma z krve a o 8mej sme uz boli domka. idem upiect chlebik a zemlicky pre mm [somslubila]. take je pocasie, ze sa mi drieme, tak uvidim, do kedy to zvladnem byt fit 😀
no a na skolenia chodim aj ja, ako ucka 😎 takze riska som s tebou. mozno sa stretneme. ja uz mam 1.modul za sebou, este musim vypracovat DU

elizka
29. okt 2009

azalka, a na aké vyšetrenie ti brali krvičku? ...... mňam, taký domáci chlebík a žemličky 🙂 ...ty si iná šikulka, keď takto vypekáš ........... aj mne sa drieme, ale v práci sa mi nedá pospať, škoda 😀 😀

kaki
29. okt 2009

Ahojte 😵
Elizka, áno som veľmi zaneprázdnená, lebo musím triediť lentilky podľa farieb.... Na realizáciu nášho podnikateľského zámeru 😵
Potom musím popísať úćinky a určiť použitie.
Potom to musí Margi skontrolovať, aby sme sa vyhli trapnym preklepom... A obchodovanie začne.ze Margi? :- 😵 😀

No inak sa mám v pohode, ak si odmyslím dvojdňové hádanie sa s mm 😒 Ale už je dobre.. Ja normálne myslím že naśe hádky vznikajú iba kvoli mne a mojim "náladičkám", ale nemôžem si to priznať 😕 A štve ma aj že m.manžel to vie 😎 😠

Inak Betty ak je to tak ako píšešeš a si tehula, tak ĎAKUJME MARTE ale hlavne BOHU! Všetky diagnózy sú nepodstatné.... Ak On chce.
Carmenuska, neopúšťaj nás... 😨

Na Vás všetky myslím....
Ale chcem sa Vám aj ospravedlniť. Včera som sa zabudla pomodliť desiatok ☹