Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

pcolka
9. dec 2009

zistila som-mám svoj zdroj 😉
tak včera to bol prikázaný sviatok! 😒 😢
a sivatok a prikázaný sviatok-nie je to isté

kaki
9. dec 2009

pcolka včera bol na 100% prikázaný sviatok. Bol sviatok NEPOŠKVRNENÉ POČATIE.
A s tou slávnosťou sa mi zdá, že je tiež pravda, ale nabudem sa hádať....

kaki
9. dec 2009

Pcolka? A slávnosť a prikázaný sviatok?

pcolka
9. dec 2009

teda chcela som napísať "slávnosť a prikázaný sviatok nie je to isté"......ale tiež to mám zistené len na 90 % 😅

pcolka
9. dec 2009

prepáčte tie preklepy-snád sa v tom vyznáte

práve som volala s malou, a dostala strašne veľkú nádchu, a ešte na obed jej nič nebolo. ale bola zlatá, lebo mi hovorí "maminka, ešte je to dobré. jednou dierkou ešte dýcham" 😀 😀 😀

kaki
9. dec 2009

Pcolka 😀 Akože znie to smiešne 🙂 aj keď.... ☹

maria1610
9. dec 2009

Ahojte, mam za sebou uuuuuuuuuuuuuuuuuuuzasny rozhovor mamy so synom 😵 - nas Matusko, ako vsetky deti asi v jeho veku, chcel vediet, ako prisiel na svet - to som mu vysvetlila, ale stale mu neslo do hlavy, ako sa dostal do maminkinho bruska - pyta sa ma: "Mami a to Ty si ma prehltla? 😵 😵 😵

kaki
9. dec 2009

Maria 😀 Tak to je krása 😀 😵

janula.k
9. dec 2009

Maria 😀 😀 😀 uz sa aj ja tesim na tie rozhovory 🙂 a ako si mu to nakoniec vysvetlila, hmm? 🙂

pcolka
9. dec 2009

kaki-ja viem, že ako to vyznieva, ☹ ale od nej mi to prišlo tkaé zlaté 🙂

maria, to ani naším nejde do hlavy, že ako sa tam to bábätko do toho bruška dostane a hlavne ako odtiaľ zas vyjde 😉

viete, čo sa mi teraz stalo? tu na chodbe sa ma jedna surovo opýtala, že či som si istá, že mi dcéru v pôrodnici nevymenili, lebo že sa na nás vôbec nepodobá 😕
hneď som si pomyslela, že čo ju to trápi...ale povedala som jej, že som si istá, že je "naša" a nevadí mi, že sa na nás nepodobá 😉 tak ma s tou otázkou zaskočila, že sa čudujem sama sebe, že som jej neičo aj povedala na to!

carmenuska
9. dec 2009

ahojte, ja som tu len na skok, prisla som mrknut ake sparvy su tu a gratulujem obom aminkam a babatkioam prajerm vsetko dobre, nech ich Pan ochranuje. Inak vcera bol inak plodny den na babatka, aj moja birmovna porodila dcerku Annu a tiez cisarskym.......to bude tou Pannou Mariou....isto
a ja vysledky este nemam z toho cakania ma porazi a to spinenie uz preslo,ale bolesti mam stale....Ak mi to neprejde, skocim k dokimu az sa na to pozrie, bojim sa ze mam zas cystu alebo mi praskol folikul ktory mi rastol od minuleho mesiaca to sa bojim, lebo vtedy sa mi to stalo a vyliala sa mi ta tekutin ado brucha....A uz aj idem od vas, ozvem sa asi az cez vikend...ahojte

janula.k
9. dec 2009

carmenuska, ano behni radsej k doktorovi, aby to ozaj nebola cysta..a daj nam vediet aj ake su vysledky.

janula.k
9. dec 2009

pcolka, ludia su vselijaki..na tej fotke v pase ste ako dve zlaticka 😵 Moja mamina mi zas hovorila, ze sa jej jedna teta z panelaku pytala, ze ci necakame dvojicky, tak ako prvy krat..ja nechapem, odkial to vie, ze sme cakali dvojicky...a ako sa moze pytat..

margarita
9. dec 2009

muska, Kiki je dudloska ako vysita, zvykla si nan asi na 3.den v porodnici. Ale som rada, lebo vzdy, ked zaspi, ho aj sama vypluje...tak snad ju odnaucime az to raz bude treba. Dnes je sice taky trend, ze dieta nema mat dudlik, lebo to skodi ci co, no ale vravim si, lepsie ako byt stale na mne prisata, alebo cucat si palcek...dudlik vyhodis, ale amputovat sa nemienim 😀

maria, to musel byt ale tazky rozhovor 😀 pamatam si, ze aj mna toto najviac trapilo, ako som sa dostala von, to mi bolo viac-menej jasne, ale ako som tam vznikla, tiez som nevedela pochopit 😀
Toto su ale velmo vazne temy, citala som, ze jedna mamicka tiez vysvetlovala zjednodusene tieto velke pravdy, a dieta potom odmietalo par dni chodit na velku potrebu 🙂 aby neprislo nedopatrenim o babetko, ktore si v brusku z jedla vyrabalo 😀

kaki, ja by som aj prezradila, ale fakt nechcem to zakriknut, lebo nam tolko veci uz nevyslo, zlyhalo a prekazilo sa pred kupou, ze az strach 😎 ale ak nezbankrotuje developer, snad uz na jar by sa dalo stavat.

pcolka, janulka, carm, violka, riska...cauteeeeeee 😀

riska
9. dec 2009

maria 😀 😀 a prehltla si ho? 😵

pcolka, ludia vedia byt hrozne zli 😔

janulka, ja som dnes bola na navšteve a teraz som sa napratala kapustnicou 😀 a vy si doma neurobite predčasne vianoce - s kaprom a šalatom? 😎

maria1610
9. dec 2009

Jani, nesla som zase do podrobnosti - len tak, aby to pochopil 🙂 Pacilo sa mu, ked som mu povedala, ze bol u maminky aj s Filipkom - ale tu ma poopravil: "Mami, isto Filipko nebol so mnou u Teba, ved vies, ze Filip bol zase v mojom brusku..." 😵 😵 😵 No mala som postarane o zabavu cele popoludnie 😵

bettynka222
9. dec 2009

mimmi neboj, este sa polyzujes az az. a mas pravdu, ak aj nie, tak usetris kopec penazi 😀

eliziatko dakujeeeeem 😉 baby inak vy tu stale tocite o sladkostiach a ja najvacsi zavilak na cukre (zjest konzervu salka, alebo celu arasidovu nugetu za den nebol nikdy problem 😀) som nemala nic sladke okrem ovocia. mne to vobec nechutiiiiiii. vacsine bab prestane chutit kava, alkohol ci cigarety, no a kedze ja som netrpela ziadnym z tychto neduhov, tak sa mi znechutila apson cokolada. no ale nevadi, zle mi je aj bez mikulasskeho napchavania sa 😀

inak sa vam musim pochvalit, som si kupila moje prve tehu gate. a vlastne aj druhe take iste 😀 su uplne super, take uzucke, dlhe (lebo ja som vysokaaaaaa) a maju super makkucky pasik. vsetky moje su mi totiz volne na zadku a stehnach a tlaci ama na brusku 😝 no vidis janulka, to bola moja dnesna aktivita a ty si robila co, hmmmmm? 😉

maria 😀 😀 😀

carmenusik prosim ta davaj si na seba pozor, oki? a pokomunikuj trosku s doktorom

ahojte vsetky 🙂

darla27
9. dec 2009

Ahojte, Riska mne to ani nepride ze som tu dlhsie nebola, vzdy si precitam spatne co ste popisali a tak sa citim byt ako tak o vsetkom v obraze, aj ked sa priznavam, ze trochu sa mi pletie kto ma aku diagnozu - myslim snazilky.

Janula, na ludi sa vykasli, keby som si pripustala co kto povie /trebars o nasej neplodnosti uz by mi puklo srdce/,
aj ked mrzi to vzdy. Ty sa musis teraz sustredit hlavne na prival radosti ktora naplni vas zivot uz coskoro - ked bude malicky uz na svete. 😵

Betty nevyzeras na taku kyselinu ako sa popisujes.. 😀 Tak to sa priznam, taka borka nie som aby som zlikvidovala plechovku salka na posedenie, no a nugeta uz vobec nie. 😝

Seka my sme uz boli na teba zvyknuty, nepride mi to nejako zvlast tvrde.
Ale ked si si to uz zmenila, tak vitaj aj ako pcolka. 😉

lenkove
9. dec 2009

baby, od nasich Druziciek, naaaaaadherne 🙂
"Keby som svoj dom dokonale vyzdobil jedľovými vetvičkami,
blikajúcimi svetielkami a vyhrávajúcimi zvončekmi,
ale nemal by som lásku k svojej rodine,
nebol by som ničím, iba dekorátorom.

Keby som sa namáhal v kuchyni
a piekol kilá vianočných keksov, labužníckych maškŕt
a keby som k jedlu prestrel nádherný stôl,
ale nemal by som lásku k svojej rodine,
nebol by som ničím, iba kuchárom.

Keby som pomáhal v charitnej jedálni,
v domove dôchodcov spieval koledy
a všetok svoj majetok minul na blahobyt,
ale nemal by som piesne pre svoju rodinu,
nič by mi to neosožilo.

Keby som ozdobil vianočný stromček žiariacimi anjelmi
a háčkovanými hviezdami, zúčastnil sa tisícich osláv
a v zbore spieval kantáty,
ale nemal by som v srdci Ježiša Krista,
tak by som nepochopil, o čo ide.

Láska prerušuje pečenie kvôli objatiu dieťaťa.
Láska necháva bokom ozdoby kvôli pobozkaniu manželského partnera.
Láska je priateľská napriek náhleniu a stresu.
Láska nezávidí iným ich domácnosť
s vyberaným vianočným porcelánom a priliehavými obrusmi.
Láska neokrikuje deti, aby uhli z cesty,
ale je vďačná, že sú a že môžu stáť v ceste.
Láska nedáva iba tým, ktorí môžu niečo vrátiť,
ale s radosťou obdarováva práve tých,
ktorí darčekom odpovedať nemôžu.
Láska všetko znáša, všetko verí,
všetko dúfa, všetko vydrží.
Láska nikdy nezanikne.

Videohry sa rozbijú,
perlové retiazky sa roztrhnú,
tenisové rakety zhrdzavejú,
ale dar lásky zostáva.

janula.k
10. dec 2009

Ahojte 😵
den sa zacina takou uzasnou spravou 😵 som stastna 🙂
idem do mesta este dokupit co treba a poobede dam asi prat uz malinkeho oblecko..Pekny den 😵

riska
10. dec 2009

leni - krasne 😵 😵
no veru, den sa nam začal krasne 😵 ja tiež idem s maminou do mesta, tak som si dnes privstala 😀

pcolka
10. dec 2009

úžasná správa takto na ráno.....mám veľkú radosť. ešte že som sama v kancelárii, lebo tu sedím a píšem a usmievam sa na PC 😀 😀 😀 😀

naša návšteva u psychologičky dopadla v celku dobre 🙂 .....dostali sem pár rád ako cvičiť diktáty, aj niečo prečítala, aj vypočítala......síce jej vyskúšali asi všetky hračky čo tam mala a zjedli všetky cukríky, čo našli vo "vianočnom kamióne" ale dodalo mi to veľa energie. i keď-pýtala som sa nakoniec na tú disgrafiu a dysortografiu, či sa toho nemáme obávať a tak som čakala, že povie, že nie.....ale nepovedala.len mi prikývla hlavou a že tak dúfala, že sa na to neopýtam, ale vraj ju necháme do konca prvého pol roka, že to je najťažšie pre ňu, a potom sa uvidí...urobí jej testy. ale skôr áno ako nie...i keď u nej je to spojené s veľkou nepozornosťou a nesústredenosťou, no ale tak to ide ruka v ruke všetko s ADHD. no čo už, aspoň vieme na čom sme..... 😉

viete aký záväzok sme si dali s manželom: je síce ešte len advent, ale púšťame si už také vianočné pesničky.a hovorí, že sa budeme snažiť, nezvýšiť na deti hlas, keď hrá vian. pesnička.......tak teraz si ich púšťame často, prípadne keď nehrá a jeden skríkne náhodou, tak ten druhý sa len opýta? "pustím ti koledu?????" 😀 😀 😀
to toho druhého po takejto hláške hneď prejde hnev, alebo si to aspoň uvedomí 😉

pcolka
10. dec 2009

jáj, a ešte vám musím napísať: neviem, či som vám spomínala, ale koelgyňa ma neuveriteľne už dlhší čas ťahala za nos, vymýšľala si všeličo, hlavne ako je malý na tom zle, že nemôže prísť do roboty, a pritom tu na modrom koníkovi som ju našla, ako tu vypisuje, že je doma, lebo sa jej nechcelo ísť do práce a malý je v škôlke a nič mu nie je....trvá to už dlho....a aj iné veci si tak povymýšľala a dosť ma to štve, lebo zas som bola raz naivná a myslela si, že sme dobré kolegyne ale aj kamarátky.

ale dnes som to už nevydržala a povedala som jej, že to viem a sklamala ma....ale len som jej to napísala cez skype, lebo dnes zas neprišla do roboty, vraj bola s malým na pohotovsti a museli mu dávať infúzie lebo vracia a neviem čo ešte,, a pritom je len doma, lebo o 11-tej má isť na sono. je totiž tehotná, ale to na moje počudovanie mi prezradila......prečítala som si to u už v utorok,že vo štvrtok o 11-tej tam ide, ale ani dnes to nepriznala, radšej si vymyslela takúto lož o malom, a pritom malý je v škôlke a nič mu nie je.......a viem, že to na MK je ona, na 100%. a pochopila by som teda, že neche pred šéfom nič ešte hovoriť, ale že mne bude takto klamať a pritom nemá najmenší dôvod, elbo fakt sme dobre vychádzali, aspoň som si to myslela, len teraz vlastne neviem, v čom všetkom ma ešte oklamala.... ☹

lenkove
10. dec 2009

baby, dakujem vam...
ja sa este neviem tesit, ani nic.. sa klepem ako osika, ale verim Panovi,ze sa postra 😵 😵 ked mi uz dal do srdiecka dietatko, tak sa postara aby sme mali co papat 😵

pcolka
10. dec 2009

leni, neboj, všetko bude TAK AKO MÁ BYŤ.....a tá radosť bude dochádzať postupne 🙂 a myslím, že až potom ako ju uvidíš a uveríš, že by naozaj mohla byť vaša! 😵

kaki
10. dec 2009

HURÁ HURÁ HURÁ 😵
Lenkove som rada 😵 Další veľký prírostok v malej forme 😵

riska
10. dec 2009

sprava od rybky: pls myslite na nas, mam silne bolesti, zistuju z čoho, už som 3 noci nespala, nevladzem sa starať o malu 😔

lenkove
10. dec 2009

Riska 😔 😔

muska30
10. dec 2009

ahojte,
riska, lenka, myslim na rybku, po sekcii su dost velke bolesti, aj mna bolelo cele vnutro, davali mi silne lieky, ale potom som ich odmietla, aby som mohla maleho kojit.

violoncielka
10. dec 2009

Ahoj, Rybka drz sa!!