Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

janula.k
10. dec 2009

Ahojte, tak ja uz mam vsetko do porodnice kupene, este zbalit to a mozme ist 🙂
Rybicka, myslim na teba kazdu chvilku, chudatko, dufam, ze tie bolesti coskoro prestanu..asi je to normalne po cisarskom nie? 😔
O chvilu mam navstevu, uz nevladzem..

carmenuska
10. dec 2009

Ahojte, aj ja myslim na Rybkku a aj na vas vsetky ostatne.....Konecne je zajtra piatok tak sa tesim.........Riska a co si nakupovala ked si tak skoro vstavala???
Betty a uz potrebujes tehu gate??Uz si tak narastla?

skorki
10. dec 2009

Ahojte babulky,

Tak Lenka - 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Rybka, co sa deje? ☹ Dufam, ze sa to rychlo ustali. Pozdravujem, aby ste uz mohli ist cim skor domkov, obe dve!!!
Ja som mala dnes akoze pol dna dovolenku...no ale dosla som z prace bolo pol stvrtej 😀 . Tak ani som nic vynimocne doma nestihla. Len navarit a tesit sa, ze je zajtra PIATOOOOK a ja ma dovcu!!! Chcem ist ku kadernicke, dokupit darceky, byt s mm...ziadne specialne plany, proste len den volna.

Tak Vas zdravim, opatrujte sa... 😉

danka24
10. dec 2009

ahojte, rybka drzkaaj sa myslime na teba 😵 😵
lenocka 😵 😵 😵 😵 😵
my mame dnes za sebou druhe poobedie placlive .. ach jaaj to je hrozne ked babo place a nevies mu pomoct 😒 uz som kupila kvapky espumisan tak dufam ze zaberu 😅

pcolka
11. dec 2009

ahojte, baby nejak tu máme ticho-kde ste všetky? 🤐

zas nás "hrabem až zo včerajšieho dňa"....a dnes je konečne piatoooooooooooook 😵 😵 😵

síce zas prší a ja som sa veeeľmi zle vyspala, lebo malá celú noc kašľala, ale snáď sa cez deň preberiem, alebo aspoŇ nebude nikto nič chcieť dnes odo mňa.

vieme niečo nové o rybke a Emuške???? riska podaj info 😲

janulka- tak len pekne pobaľ všetko aby si bola pripravená "v plnej poľnej" 😉 ....ale napokon veď to najdôležitejšie máš stále so sebou, takže je všetko OK 🙂

kaki
11. dec 2009

Ahojte,
Skorki? Už máš dnes napečené? Myslím že pri Tvojej výkonnosti o tomto case už oddychuješ u kaderníčky a domácnosť už je v richtiku 🙂

Danka bábatkám v našej rodine espumisan pomáhal. Aj čaje z feniklu..... Dúfam že aj Vašej Klárke to pomože a uľaví sa jej.

pcolka aj ja sa teším že je piatok 🙂
Ale predstava, ako drhnem zajtra okná nie je práve ideálna. 😉 😝 Ale viete čo? Spravím to s radosťou a budem myslieť aj na Vás....

Hurá, hurá - my máme okná, mám čo umývať 😀

pcolka
11. dec 2009

kaki-a čo keby si ich len teraz rýchlo "napenila" dážd ich zmyje a ty len doleštíš????? 😀 😀 😀

nás zajtra čaká nákup v NR, ale ešte uvidíme čo bude, lebo manžel má dnes stretávku zo strednej 😎 , tak som zvedavá ako to dopadne 😅 😝 😲 😵

riska
11. dec 2009

no veru, skorki, daj typ na nejake darčeky, ja som bola včera v meste na prieskume, ale nič extra som nenašla 😖 a ideš nejako radikalne meniť účes, či len taka klasicka zimna udržba? 😀

pcolka, nove info nemam, len tie zo včera, rybka ma hrozne bolesti, neje, nespi, je strašne vyčerpana,ani zatial nekoji, včera jej emku priniesli o 5 rano, našťastie aspon mala pekne spinka 🙂 no snad ju rýchlo povyšetruju, aby bola čoskoro domka 😵

kaki 😵 😵 😵

pcolka
11. dec 2009

riska-my tento rok fičíme na kalendároch a hrnčekoch s našimi fotkami. obidvom rodičom sme dali vyrobiť kalendáre s našimi fotkami, čomu viem, že sa potešia najviac, lebo sú nešťastní, že máme fotky len v pc, tak sme im to takto vymysleli, a práve som objednala ešte ocinovi, taký veľký pivový pohár s fotkou a nápisom....lebo ten má cez vianoce aj meniny a aj narodeniny-chudák všetko naraz 😒

je to podľa mňa originálne a určite ich to poteší viac ako nejaký drahý neosobný dar....

rybke držím palce, už je ináč "nakazený" aj mm. stále sa ma pýta, že čo je nové na "koňovi"????? 😀 😀 😀

kaki
11. dec 2009

Pcolka, tvoj oco je jak moja mamina 🙂 je Eva a narodila sa takmer pod stromček 😀

pcolka
11. dec 2009

kaki-tak môj otec nie je Eva 😀 😀 😀 ale je to tak ako hovoríš 😀 😀 😀

riska
11. dec 2009

pcolka, to su super darčeky, vaši sa určite potešia... ja mam niečo take v zalohe, ked už naozaj budeme traja, štyria, piati... 😀
to s tými vianočnými detmi je teda sranda, ja mam zasa narodky v juli a meniny v auguste, ako dieťaťu mi to dosť prekažalo, lebo boli prazdniny a nemohla som doniesť spolužiakom sladkosti a oni mi nezaspievali pesničku 😀 ale teraz mi to už nevadi 😉

bettynka222
11. dec 2009

ahojte 🙂

pcolka mas divnu kolegynu, ale odbre, ze si ju vymakla 😀 teraz jej to zratas 😀

rybka drz sa nam

darlusik no momentalne som kyselina len v noci...cez den mi moc nechuti a to co nasilu zjem aj vyvraciam

carmenusik nepribrala som, skor schudla, vsetky moje rifle su mi volne na zadku aj na stehnach, ale ma tlacia na brusku. al etieto ani nevyzeraju ako tehu gate. sa v nich odfotim a uvidis 😀 to sa neda s tmyi co nosila svagrina ani porovnat. vyzeraju ako normalne vypasovane nohavice, len maju ten makky pas

lenkove ja osm mimo......ty si tehu? 😕 😕 😵 😵 😵 😵 😵

skorki uzi si dovcu v plnej parade 😵

maria1610
11. dec 2009

ahojte 🙂 prave obedujem vo vašej spoločnosti 🙂 - zdravý tuniakový šalát 🙂 - hlavne, že som predtým zlupla pardubický perník 😀

rybka, myslim na Teba - drž sa - ja som našťastie po cisárovi nemala takéto problémy, zato som mala vedľa seba prázdnu postieľku a ticho som závidela maminkám, ktorým nosili bábätká na kojenie 😒

včera som bola u dokiho, som mu spomínala to špinenie, robil mi sono - cystu našťastie nemám, ale mám málo progesterónu, tak mi nasadil liečbu 🙂 - uvidíme, čo to prinesie
dohodli sme sa s mm, že sa budeme intenzívne snažiť ešte pol roka a ak nič, budeme to brať ako "znamenie", že sa máme intenzívne venovať len chalanom - ja som chcela využiť to, že som na predĺženej rodičovskej a do tych 6 rokov si odkrutiť aj druhu matersku - ale to boli alebo su len naše plány a neviem, čo na ne hovorí ON 🙂

lenkove
11. dec 2009

Bettynka, nerozsiruj famy, tehotna tak ako vy, v brusku nie 😀 v srdiecku mozno 😉

my sme dnes boli tiez na nakup, kupili sme hrbu veci: pyzama so snoopym 😉 aj pre mna, to budem mat prosim pekne, darcek od manzela.. velmi smutne na mna pozeral, vcera sa priznal, ze nema nic, lebo len v robote sedi a zajtra ide na sluzobku, tam nevyjde z labaku, proste uz mi nema kedy co kde kupit.. tak som ho naoko vyhresila, ze ci mu je robota prednejsia 😀 sme sa na tom rehotali, ale darcek som mala vybraty davno (daco lahke pre muza, ze pyzamo.. minuly rok som chcela parfem a nebol to ten co som chcela 😀 ) podobne pyzama mame aj pre svagrine, svargovi jednemu mikinu, druhemu pohare 😉 rodicom sme dali robit kalendare tiez, ale este neprisli.. no a tak 🙂 dokupene je 😉

lenkove
11. dec 2009

jo a svokricke som kupila obrus kraaaaaaaaaaany 😵 mojej mame a tatovi telefony na pevnu linku bezdrotove, dva ks, nech sa nehadaju kto pojde dolu po schodoch k telefonu, mozu mat jeden hore druhy dole 😉 a svokrovi este nemame, tomu chceme kupit take radio do kuchyne, co sa da primontovat zospodu na skrinky na kuch, linke, nech mu ho vnucata stale nesklbu, lebo ho mava inak na okne 😉 ale uz teda vyzera chudacik biedne 😀

Maria, ahoj.. 🙂 no veru, niekedy su tie Panove plany nam nepochopitelne.. ale kym su JEho je vsetko ok 😵 😵

bettynka222
11. dec 2009

maria aj ja som mala stale spinenie, aj malo progesteronu...ale vsetko sa vyriesilo clostilom. ty ho uz nechces brat?

lenusik ale tak ma tu teda neplet. no ale tesim sa aj tomu babatku v srdiecku 😵

lenkove
11. dec 2009

Dakujem Bettynka 😵 😵 ked prezijeme vsetky "tehotenske" neduhy, tak ho mozeme mat v marci domka, hovorim o konkretnom dietatku, vies? 😉

lenkove
11. dec 2009

inak, velmi dobre mi padlo dnesne citanie...
ja mam pocit, ze som po hlave skocila do neznama a len dovera v Pana a v Jeho plany ma drzi na nohach...

Matúš 11, 16 - 19

"Múdrosť ospravedlňujú jej skutky" (Mt 11, 19).Mal si už niekedy priateľa,
ktorý u teba hľadal radu? Vylial si srdce, ty si ho pozorne vypočul a navrhol
si nejaký postup. On ho však okamžite zmietol zo stola s odôvodnením, prečo to
nikdy nebude fungovať. Možno si navrhol iné riešenie, no dostalo sa ti rovnakej
odpovede. Napokon si zistil, že tvoj priateľ v podstate ani nechce odpoveď. Buď
uviazol v situácii, ktorú už nemožno zmeniť, alebo sa už rozhodol, čo urobí, a
nepočúva viac nič, čo by odporovalo jeho rozhodnutiu.Taký priateľ pripomína
deti na trhovisku z dnešného evanjelia. Ich kamaráti ich volali, aby si s nimi
zatancovali, ale oni odmietli. Rovnako ako neplakali a nehrali sa na "pohreb".
Jediné, čo dokážu, je len odmietanie hier, ktoré sa hrajú druhí. Nie je to
náhodou opis nás samých, keď hľadáme u Pána radu? Úprimne chceme spoznať Božiu
vôľu, no je nám zaťažko dať bokom vlastnú analýzu situácie alebo sa vzdať
vlastných plánov.Boh v dnešnom prvom čítaní prisľubuje, že nás povedie po
ceste, po ktorej máme ísť. Je len na nás, aby sme počúvali jeho hlas. Tento
druh pokorného načúvania funguje lepšie, ak poprosíme Boha, aby nás zbavil
lipnutia na našich vlastných cestách a otvoril nám oči, aby sme vnímali jeho
pohľad.Niekedy môžeme pocítiť Božie povzbudenie. Pri modlitbe sa nám v mysli
sformuje nenásilná myšlienka: "Ideš správnym smerom. Nevzdaj to. Výsledok je už
na dosah." Alebo neočakávane prídeme na spôsob, ako nanovo využiť ešte
nerozvinutý talent. Boh nás pozýva do tanca!Niekedy môžeme pocítiť, že Boh je
zvedavý na naše priority. Možno nás povzbudí, aby sme včaššie vstali a strávili
ničím nerušený čas čítaním Biblie. Možno sa začneme pýtať Boha, ako máme
pokračovať v práci - a odrazu nás prepadne neodbytný pocit, že zanedbávame
svoje domáce povinnosti. Boh nás povoláva oplakávať naše hriechy a zmeniť sa.S
vedomím toho, ako veľmi nás Boh miluje, prestaňme teraz rozprávať na dostatočne
dlhú dobu, aby sme ho mohli počúvať. Dajme bokom svoje plány a pokúsme sa
nazrieť do tých jeho.

Otče, ty ma poznáš zvnútra aj zvonka. Pomôž mi, aby som sa videl tak, ako
ma vidíš ty. Veď ma po ceste, ktorá vedie k priateľstvu s tebou.

bettynka222
11. dec 2009

ano lenusik, uz to chapem....uz som sa odbrzdila 😀

kaki
11. dec 2009

Lenkove.... to zamyslenie je veľmi povzbudzujúce 😵 . ďakujem.
Tomu aby som spoznala Božiu vôľu sa snažím učiť 😉 Celkom zaberák 😔

muska30
11. dec 2009

ahojte,
vcera sme s detmi piekli medovnicky, syn aj zdobil a bavilo ho to a mala zasa ochutnavala surove cesto 😀
snazila som sa dodrziavat rady o laske, ktore dala lenka, ale vecer som uz z deti bola unavena a syn nechcel spat a vymyslal, tak aj dostal po zadku, jasne ze mi to bolo potom luto 😔

prajem pekny vikend 😵 😵 😵

lenkove
11. dec 2009

Kaki,
mne to hovor.. Pre mna su tieto dni, do 4.1.iba o dovere v Pana.. o nicom inom.. a to som mala taky "prazdny" advent.. a Pan sa postaral, aby bol hadam najplnejsi, vnutorne, aky som doteraz zazila.. velmi to boli a zaroven inak sa neda, iba verit.. 🤐 😀 😵

lenkove
11. dec 2009

Muska,
ale to tam nebolo, ze ked dam dietatu po zadku nicim nie som 😉 😉 😀 a ja som to prekopirovala z temy Co pre vas znamena viera 😉

skorki
11. dec 2009

Ahojte, babulky,

Tak ja mam dnes strasne stastnu spravu - mm urobil dnes skusky /tie, ktore v lete nevysli/. Tak sme strasne stastni, ze to ma za sebou. Mal tazke obdobie, ja som moc neverila, ze to spravi. 😝 Ale vyslo to. Som na neho patricne hrda 😀 😀 😀 A o pol roka vraj ide na dalsie 😀 ...Vcerajsi stresovy vecer Vam ani nejdem opisovat, o to krajsi je dnesny den. 😵
A moje vlasy - len povinna udrzba, ale paradoxne som vyskusala ine kadernictvo /take, kam chodi mm 😀 / a bola som velmi prijemne prekvapena. Aj vysledkom, aj cenou a najma spravanim personalu. Fakt som si oddychla a bolo mi dobre. 🙂
A velmi sa tesim, ze aj tu mame vianocnu - medovnikovu naladu, ze Lenka ma velku nadej a ze je pred nami VIKEND!!!

😵

pcolka
11. dec 2009

práve mi volala dcérka z domu 🙂 ....a už kvakotala o všetkom možnom, ale hovorí mi, že už robili s ocinkom takú menšiu výzdobu, že aby sme si jej viac užili 😅 .......a že vyložili aj taký malý stromček-kolotoč, keď sa nakrúti, tak hrá a točí sa....tak mi to dala k telefónu, že aby som počula. 😵

a potom sa ma mm pýta, že či som sa "povozila" , lebo že mobil položila malá na ten kolotoč a tam sa krútil.... 😉 😉 😉

skorki-blahoželám manželovi ku skúškam a tebe k tomu, že máš takého šikovného manžela doma......

dnes večer sa chystám na spoveď , tak som zvedavá....ale teším sa! 🙂

bettynka222
11. dec 2009

skorki blahozelaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam 🙂

margarita
11. dec 2009

ahojte babulky,
dufam, ze nasa rybka bude ok, to je blbe, ze ma taky stav po tom cisaraku...hmmmm, no hlavne ze Emka je zdrava a ok, mamina to uz bude musiet rozchodit 😎

vy ste super s tymi tipmi na darceky, ja som uz nieco zacala riesit, zatial mam len pre mm, mamu a otca, ale ostatne mame aspon priblizne vymyslene, no ale svokrovcom este musime dohutat 😉

trochu mam posledne dni menej casu napisat, aj preto, ze moj otec je teraz v nemocke. Mrzi ma to, ale zase si aj vravime, ze "dobre mu tak" 😠 lebo 3 roky chodil s pruhom na bruchu, ze to nic nie je, a ze on nema cas ist k lekarovi, toboz uz nejaka operacia (on bol naposledy u lekara asi este v detstve).
A tak mu to v stredu prasklo 😖 a doviezla ho sanitka rovno na prijem...uz ho hned aj zoperovali, ale teraz je este furt na infuziach, nemoze uz 2 dni ani len vodu pit, a ze ho to velmi boli, a dnes vravel nejaky Dr, ze ma tvrde brucho a mozno ho budu musiet este raz otvorit 😒
NO a on je z tych chlapov, co pisu testament, ked maju teplotu 37,2 😀 takze si viete predstavit asi, ako na tom je...bola som ho dnes pozriet, mama mi vonku strazila Kitty, no vyzeral dost zufalo...
Ale snad sa vsetko podari, ako ma, a na Vianoce bude doma.

Inak, leni, ta vcerajsia myslienka dna bola kraaaaaasna, az som mala slzy v ociach a hned som upovedomila Kiki, ako som rada, ze sa mi furt pletie medzi nohami a taha ma za gate 😀
a tesime sa s Tebou, ze si tehu 😉

lenkove
11. dec 2009

Margi
to s ockom mi je luto.. nech sa skoro vyzdravi, ti chlapi vedia byt strasne nemozni.. ja ked si spomeniem na mojho ocka, ako stal v nemocnici ked bola babka tak vazne chora.. ako maly chalan, vtedy som si tak uvedomila, ze je este stale dieta, take to bolo podarene ... ale my zeny sme akosi silnejsie...
Skorkiiiiiiiiiiiii
supeeeeeeeeeeer, ja sa tak tesiiiiiiiiiiiiiim 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

inak, odkedy som "tehotna" tak mi je tak onicom.. len by som plakala.. neviem ako sa moje dieta ma, ci je ok, zdrave, stastne, netusila som,ze to bude takto.. je to velmi silne 😅 takze Margi, tvoje slzy v ociach dobre chapem 😀 😀

janula.k
11. dec 2009

dobry vecer 🙂
pisala mi Rybka, ze uz sa ma lepsie, dnes sa cely den trapia s kojenim, asi este nema mliecko, lebo Emka taha a nic..
Leni, to ze si placliva a precitlivela patri k tehu 😉 velmi ti prajem tieto silne pocity 🙂
Margi, ockovi skore uzdravenie 😔
Skorki, tesim sa z dobrej spravy 🙂
Pcolka, dufam, ze si sa dobre vyspovedala 😉
Pekny zvysok vecera 😉 😵 😵 😵