Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

kaki
12. jan 2010

No ja idem na komplet HP, sono prsníkov (keďže 30 som už mala).
Začínam brať Duphason (či ako sa to píše) a uvidíme čo bude ďalej.
Dokonca aj spermiogram máme vraj opakovať ale nie v centre (u urológa aby ho mohla aj ona pozrieť).
A Dr. hovorila že to je len začiatok 😀 Tešíte sa? 😀

kaki
12. jan 2010

No a ešte jedna vec, myslím že by sme sa mohli stretnúť... čo vy na to?
Som zvedavá na Rišku a jej bruško, Lucetkyn pásik, Skorki by sme mohli odborne psúdiť stav pleti, maminy a malú Kiki a možno aj mini rybku,.... a aj na Vás všetky ostatné ktoré by sa radi stretli.... 😵

Teraz ma netrápi ani to, že roboty mám nad hlavu 🙂 Veď ja budem už skoro tehula 😀

riska
12. jan 2010

jasne, že sa tešíme 😀 😀 😀 a to je dobre, ked je to len začiatok 😵
a jasne, že som za stretko... kolko dobrých správ dnes 😵

smejka
autor
12. jan 2010

kaski tesim sa ze si sa odhodlala......velmi drzim palce a verim ze dopadnes ako riska 🙂
ja by som tiez menila dr za taku co ma aspon trosku ine zmyslanie ako vavcsina...hm...ked u nas nie je velmi na vyber 😝 ....ale tiez musime cosi poriesit

smejka
autor
12. jan 2010

kaski...kaki 😅

kaki
12. jan 2010

Smejka, 40 km nie je prekážka pre mňa a ty budeš mať nového doktora bližšie...
Ako sa hovorí: "cítim to v kostiach" 😀 😵

kaki
12. jan 2010

Smejka, som rada že začínaš veriť že sa to môže stať..... 😵

smejka
autor
12. jan 2010

kaki 🙂 🙂 ....mam zmiesane pocity....aj do revu aj nadej aj radost ze ma ma kto povzbudit...
speci pre vsetky snazilky dnesne zamyslenie....nad ktorym som sa aj ja dost zamyslela...

smejka
autor
12. jan 2010

Meditácia na text - Prvá kniha Samuelova 1, 9 - 20

Anna po jedle a nápoji v Šíle vstala (a išla pred Pána). Veľkňaz Héli sedel v kresle pri verajach Pánovho chrámu. Ona sa v trpkosti svojej duše modlila k Pánovi a horko plakala. A urobila takýto sľub: „Pane zástupov, ak láskavo zhliadneš na biedu svojej služobnice a spomenieš si na mňa, ak na svoju služobnicu nezabudneš a dáš svojej služobnici mužského potomka, darujem ho po všetky dni jeho života Pánovi a britva sa jeho hlavy nedotkne.“
Keďže jej modlitba trvala dlho, Héli jej pozoroval ústa. Anna si totiž hovorila v srdci, iba pery sa jej pohybovali, ale jej hlas nebolo počuť, takže Héli ju pokladal za opitú. Preto ju Héli oslovil: „Dokedy budeš opitá? Vytriezvejže už!“ Anna mu odvetila: „Nie, môj pane! Som žena, ktorá má ťarchu na duši. Víno a opojný nápoj som nepila, len dušu som si vyliala pred Pánom. Nepokladaj svoju služobnicu za beliálovu dcéru, lebo som od prekypujúcej bolesti a trpkosti hovorila tak dlho!“ Nato je j Héli povedal: „Choď v pokoji a Boh Izraela nech splní tvoju prosbu, ktorú mu predkladáš.“ Povedala mu: „Kiežby tvoja služobnica našla milosť v tvojich očiach!“ Žena potom išla svojou cestou, jedla a tvár už nemala zronenú.
Narodenie Samuela. - Ráno potom vstali poklonili sa pred Pánom, vrátili sa a prišli domov do Rámy. Tu Elkána poznal svoju manželku Annu, Pán si na ňu spomenul a kým uplynul rok, Anna počala a porodila syna a dala mu meno Samuel, lebo: „Od Pána som ho vyprosila.“

Meditácia

"Iba dušu som si vyliala pred Pánom" (1 Sam 1, 15).

Rok čo rok chodievala Anna na púť do Šíla, Pánovho domu. A rok čo rok sa jej Fenena, druhá manželka jej muža, posmievala, pretože Anna nemohla mať deti. Ten rok nebol v ničom iný. Ale na rozdiel od predchádzajúcich sa Anna tentoraz obrátila na Pána a vyliala si pred ním srdce.
Veľkňaz Heli si myslel, že je Anna opitá, keď tam tak stála, slzy jej stekali po lícach a pery ticho šeptali modlitbu k Pánovi. Nemohol vedieť, že hovorí Bohu o všetkom svojom trápení a biede a prosí ho o dieťa, po ktorom hlboko v srdci túži. Heli ju pokarhal, ale potom sa dozvedel o skutočnom stave, v akom sa Anna nachádzala. Jeho srdce zmäklo a možno sa aj zahanbil, a tak uistil Annu, že Boh jej pomôže. A verte či nie, Anna otehotnela a zanedlho sa jej narodil syn Samuel.
Kedy si si naposledy tak úprimne a možno s nárekom i plačom vylial srdce pred Pánom? Alebo sa zdráhaš povedať mu o všetk ých svojich strastiach do takých detailov? Možno si myslíš, že by si mal byť silný a všetko vytrvalo a odhodlane prijímať alebo že je trúfalé prosiť Boha, aby vyslyšal tvoje volanie.
Nedovoľ, aby ťa tieto pochybnosti odradili! Vezmi si za vzor Annu. Choď a povedz Pánovi, na čo myslíš - dokonca aj keď si znepokojený nad svojou situáciou a viníš z toho Pána. Neurazíš ho ani ho nenahneváš natoľko, aby sa od teba odvrátil. On vie, čo je v tvojom srdci - lepšie ako ty sám! Je dobré hovoriť o týchto veciach otvorene. Lebo to je jediný spôsob, akým môžeš prežiť Boží uzdravujúci dotyk.
Nesieš bremeno, o ktorom by si sa rád porozprával s Pánom? Urob to! Vyhraď si zvláštny čas, keď to pred ním všetko rozbalíš. Povedz mu presne, ako sa cítiš. A pozorne počúvaj, čo ti chce Boh povedať. Nedokážeme predvídať, ako ti odpovie. Ale sme si istí, že z takejto modlitby odídeš s väčšou nádejou a dôverou v Boha.

Pane, poznáš všetky moje najtajnejšie túžby a obavy. Chcem sa k tebe dnes obrátiť s dôverou, že vypočuješ moju modlitbu a odpovieš mi.

riska
12. jan 2010

smejka, proste krasa 😔 🙂

hviezdickamaria
12. jan 2010

no ahojte zeny 😀 ozyvam sa po dllllhom dllllhom case odmlky... ani neviem preco som tu tak dlho nebola, a je tu toho teraz strasne vela popisane 😅 ale hlavne som mimoriadne potesena z bettynky, ja ked som citala teraz tvoju cestu k tehu..... neskutocne, zazrak, neviem si to inak vysvetlit 😵
kraaasa, blahozelam a verim, ze to dopadne najlepsie ako len moze 😎 my sa s mm pokusame o dalsie babo, no zatial sa nam nedari... ☹ a som z toho trosku smutna, mozno trosku viac, lebo uz aj moja sestra, ktora sa vydavala v auguste caka baby... a velmi jej zavidim, nemozem si pomoct... 😢 ked som sa to dozvedela, tak som vobec nedokazala s nou tesit, iba som plakala... 😔 😢
ale ked som teraz citala co si prezila od oktobra... zacinam verit, ze aj nam sa to moze znovu podarit... a mozno sa to uz podarilo, aj ked silne pochybujem, no sanca tu je 😉 ja mam krasny cyklus uz hned od zaciatku po tom nestastnom potrate v septembri... ☹ stale to boli a naozaj si este stale z chuti poplacem, ked ma nikto nevidi... 😢 no asi to tak malo byt.
ale som stastna vdaka jednej veci. my s mm chodime na manzelske stretka a tam si kazdy rok na troch kralov spravime puding a do troch z nich sa da orech. potom sa to zamiesa a kto si vytiahne puding s orechom, tak za toho sa potom vsetci cely rok modlia jeden zdravas 🙂 a toho roku sa to podarilo mne, tak verim, ze sa tie modlitby odrazia na mojom zivote... uz teraz sa tesim, ake zazraky ma mozu postretnut a verim, ze tento rok uz bude lepsie ako tie predchadzajuce dva... 🙂
blahozelam vsetkym tehulkam aj riske 🙂 je to naozaj super a prajem vsetkym lepsi rok ako ten predchadzajuci 🙂 , hlavne vela Bozieho pozehnania vsetkym 😵

lucetta
12. jan 2010

ahojte;)

riska, tebe tie tyzdne nabiehaju nejako rychlo 😉
pozrela som si aj betty ma krasnd brusko
kaki, to je super, ze sa posuvate vpred
skorki, ja mam skusenosti so zelenym jacmenom, pili sme az dve davky , ale je to svinsky 😎 drahe 😉 tak viac sme to nekupili 😉 😀 ale inak taka pomleta sucha trava...ja som to pila zriedene dzusom..odvaznejsi to piju iba s vodou

SOM ZA STRETKO 😉 A KDE? u nas???? 🙂 😀 😎 ja len tak, aby som to nemala daleko 😀

dufam, ze aj my sa coskoro pohneme vpred 😎

inak sa mam tazko, ale veriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim....pa pa vsetky objimam

azalka22
12. jan 2010

riska, a kaki, mate obe tu istu dr?

kaki
12. jan 2010

Lucett prečo si smutná? ☹
Ty si jedna úžasná žena s anielskym hlasom...
Doteraz Ťa vidím ako spievaš a na Tvoj žiarivý úsmev cez celý kostol nezabudnem tak skoro 🙂 Si človek ktorý je plný dobra. Fakt som rada že Ťa poznám. Si naozaj super človek....
Verím že sa aj Tvoja túžba naplní....
Smútok neni pre nás VS. 😉 Veď mi sme dostali veľa darov a budú aj ďalšie 😵

mimuska77
12. jan 2010

Aksusz,Kaki,Riska,Margit,Azalka baby pozdravujem Vás,pri odkazoch od Vás som si aj dobre porevala,že aká som hlúpa a čakám na zázrak ,alebo čo...
Je pravda,že ja som to s dokynou ani nezačala riešit,práve až pri čítaní koníka mi došlo,že na čo vlastne čakám!!!!!!! Ale je fakt,že potrebujem Vašu podporu,teraz cez víkend čakám ms 😒 ,a po mrche to všetko začnem riešit,ono asi máte pravdu ,keby som sa bola dokyne zdoverila o túžbe po bábatku,asi by to aj ona riešila...Nechcem ani jej ublížit,ale netušila som že to vlastne JA musím chytit za pačesy a žiadat o vyšetrenia,len mám strach s toho,že mi povie kde som bola do teraz a hned ma aj s mm pošle do blavy atd na velmi odborné vyšetká a tomu sa chcem vyhnút,hoci po bábenku túžim velice 🙂

Vždy som chcela mat 13 detí,no a teraz budem rada ak budem mat aspon jednio...... 😔 My sme s mm už spolu 8-my rok,a nič neberiem teda hak,alebo podobne aj ked o bábo sa snažíme od leta minulého roku tak intenzívne,manželia sme len od oktobra...No to je vlastne jedno,len ma to dost trápy... 😢
K dokyne chodím v SA a slubujem že už to nenechám len na osud,ja som jak nejaká "spiaca krásavica" a verím,že prečo by to nešlo aj bez lekárov,ale tento krát ma do toho ženie vek..... 😉
Dakujem Vám za Vaše povzbudenie a v modlitbách som s Vami,VIERA mi mooooc pomáha,dakujem....!!!!!!!!!!!!!!!!!

kaki
12. jan 2010

mimuska77, ako by som čítala o sebe z pred roka 🙂 (o tom čakaní na zázrak).
A ja ešte stále čakám na zázrak 😵

Niekto povie že som premárnila rok, že som nezmenila doktora skôr. Ale ja mám pokoj v srdci, myslím že presne teraz som sa pohla správny smerom a mám pocit že aj v pravý čas.

Boh sa postaral aj o to aby som našla tuto kočky, ktoré mi dali rady a ja som konečne povedala: "áno idem do toho, s dôverou".

Raz mi Margi povedala: " Rob čo Ti srdce káže." A fakt ma to upokojilo...
13 detí možno ešte stihneš... Snažíte sa ešte krátko 😉

Ja chcem 5 detí, ale nechám sa prekvapiť. Beriem aj vyššie číslo 😀 Aj keď neviem čo mm na to povie 😀

riska
12. jan 2010

hviezdička, konečne si sa ozvala 😵 a je úplne normalne, že preživaš stale smutok 😔 ale verim, že čoskoro sa zasa budeš tešiť z tehu 😵

lucettka, ahoooj 😵 a prečo ti je ťažko? 😔 si sa prejedla? 😀 no, len som to chcela trocha odlahčiť 🙂 ved aj ty sa pomalicky posuvaš vpred, čo si zabudla? 😵

az, ano, teraz už s teodorou mame spoločnu doktorku 🙂

mimuska, treba prekonať strach a ostych a zdoveriť sa jej... kopec vyšetreni ti bude určite vedieť urobiť aj ona, možno nebude hned treba ist do ba...ved uvidiš 😉

kaki 😵

mimuska77
12. jan 2010

Cauko Kaki,tak aspon s toho že som na seba nahnevaná,sa teším že nie som jediná,ktorá sa "nevie rozkývat" 😉
Neboj Kaki presne viem čo hovoríš o tom zázraku...verím,že sa ho dočkáme 😅

No ved práve aj mne tento MK neskutočne pomáha,mám pocit akoby som získala blízke duše také moje sestry...
A Viera to je moj spojenec,Tebe Kaki zo srdca fandím a verím ,že po zmene dokyho to u Teba pojde jak po masle,Pán Boh uslyš!
Ale Ty nemáš ešte po 30-tke?

Dík za podporu ohladne 13 detí,aj moj mm "odpadol" ked som mu to prvý krát povedala,nechaj tak budeme určite mamule s velkou rodinkou 😅 A 5 detí to je tak akurát 😉

margarita
12. jan 2010

kaki, tesiiiim sa s Tebou, ze si sa do toho tak "obula" 😉 citim to v kostiach, ze to bol dobry krok vpred na ceste za babetkom.
Inak aj my s kaki mame rovnaku doktorku, vlastne aj s betty - ak teda este chodite cvicit Mojzisku k Pracharovej. Betty Ty mas tusim zakaz, takze si ospravedlnena 😎

skorki - a nechces radsej pit tekuty ten jacmen? 😀 vies, tam je vraj zase vela Bcka co je zdrave. no mne pivo nikdy moc neslo, takze neviem overit jeho zdravotne ucinky.

hviezdicka, fajn, ze si zase prisla, nejako si sa nam stratila po tej stahovacke. A ako sa byva na novom miestecku? 😉

lucettka, s Tebou a ostatnymi babulkami sa rada stretnem kedykolvek kdekolvek,na grilovacku je teraz asi trochu zima, ibazeby sme robili tentoraz miesane drinky s ladom - to by bolo zaujimave 🙂

smejka, azsus,azalka - cafte 🙂

mimus - skus este tu svoju najprv - az potom prip.zmen, mozno je fakt len ona v tom, ze Ti o to nejde, a tak to neriesi. Na mna sa moj gyndak tiez pozeral ako na blbu, ze kam sa ponahlam s detmi, ved este nemam ani 30, on asi myslel, ze ved to "jedno" uz nejako do 40tky donosite...no ale na 13 som ja este nedorastla 😀 myslim, ze tak 2-3 snad ustriehnem, lebo uz aj s touto jednou mam v poslednej dobe co robit 😉

mimuska77
12. jan 2010

Riska tento krát za nou pojdem nech sa deje,čo sa má 😉

margarita
12. jan 2010

jeeej, a vy ste online, to sa mi snad len zda, sa mi take uz daaaaaavno nestalo 🙂

mimuska77
12. jan 2010

Margi,dík za podporu a Ty si Kitinku mala v kolkych rockoch?Ze Ty si ešte mladica? 🙂

kaki
12. jan 2010

Margi a čo menšinové tety sú šikovnejšie na výchovu ako Ty?
Aspoň 5 detí treba mať, nech má kto na nás robiť...😀

margarita
12. jan 2010

cerstvych 29 som mala, uz sa mi ta 30tka blizi co nevidiet 😉

mimuska77
12. jan 2010

Margi ajaj To si ešte mladula a inak mimi Margi je neskutočne zlatučká 🙂
Baby ved to je fakt dve deti je málo min. tri nech je sranda 😀

kaki
12. jan 2010

Margi??? Ja som myslela že Ty máš tak 25 rokov.
Kde to žijem? Nejaký časový posun?

mimuska77
12. jan 2010

Mala som na mysli mini Margi,nejako mi tie písmenká skáču... 😀

margarita
12. jan 2010

kaki, nie, sikovnejsie nie su, len asi su zvyknute zurovat a viac nespat 😉
posledny tyzden len lietam ako na metle furt za nou, zacala sa totiz stavat na 2, a este sa nenaucila padat ani vyberat zakruty,rohy, policky a ine. A kedze spi tak 40-60 minut denne, zvysny cas mam nonstop pohotovost...vcera zaspala az 23.20, staci Ti ?

ale ja sa nestazujem, len nestiham drzat krok snou

kaki
12. jan 2010

Mimuska, my si teraz trúfame, že?
Uvidíme čo povieme keď budeme rodiť ako jablone 😀

margarita
12. jan 2010

kaki, nesranduj, ze 25, ja len vyzeram na 18, ale starneme rovnako, len kazdy zacal inokedy 😀

no a uz idem het, prestavka mi konci...tak sa mi tu majte moc fajn
a tesim na to stretko...sa 😉