Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

kaki
12. jan 2010

Margi, no klobúk dole. A potom že máš postavičku jak lusk 🙂

Inak moj oco, keď bol malý, tak ochránil svojich padajúcich bratov tak, že keď rodićia neboli doma obrúsil na všetkom nábytku v byte všetky rohy 😀 Mohla by si aj Ty skúsiť ochrániť takto Kristínku 😀

mimuska77
12. jan 2010

No Kaki to bude sranda,asi na tomto VS koníkovi bude najviac detičiek...

Margi to že som akurát online to je ale fakt náhoda...,stále som v robote,ale dnes som mala rannú tak sa mi podarilo sadnút za PS...

kaki
12. jan 2010

A to že som tu ja neni náhoda, lebo náhody neexistujú.
Ja len dnes konečne dobre využívam čas 😀 😉

mimuska77
12. jan 2010

Baby no neni som strelená? Ze za PS? Mala som na mysli PC,už ani nevidím 😉

mimuska77
12. jan 2010

A baby čo je s rybkou?Už sa ozvala po krstinách?

mimuska77
12. jan 2010

Babulky asi ste mi zdrhli,a aj ja sa trošku vzdialim pustím k PC mm,nech si aj on popozerá niečo a asi sa pustím do prania a žehlenia 😒
Nava,želám Vám krásny a požehnaný zvyšok dna a v modlitbách som s Vami v spojení,dnes aj tretí utorok k sv. Marte 🙂 pá,pá

carmenuska
12. jan 2010

Kaki tesims az teba...az dobrych sprav..ale ja som myslela ze ty uz toto vsetko mas urobene. No asi si to tu este pletiem 🙂 . M
Mimuska ja chcem 4 deti a pravdu mas, 2 je malo aj podla mna treba rodit, aby som mala pracu a koho ucit 🙂
Idem aj ja prec, len som tu nakukla ako dopadla Kakia idem nieco kuchtit ☹

kaki
12. jan 2010

Aj ja idem kuchtiť dneska máme v ponuke cuketku 😀 a potom mam na pláne taebooo 🙂
Takže keby niečo nájdete ma niekde tam 😵

Smejka a Ty sa už toľko neuč.... Veď už neni moderný Lenin a jeho heslo: Učiť sa, ućiť sa, učiť sa.
Teraz je v móde heslo: Neuč sa život Ťa naučí. 😀

carmenuska
12. jan 2010

Akzuzs, kde si?? Ako dopadla skuska?

darla27
12. jan 2010

Ahojte, dnes tu bolo po dlhsej dobe celkom veselsie, to je dobre. 😉
Inak aj ja som chcela 4 deticky, ale uz som sa preniesla do reality,
to uz nestiham jedine ze uz by sme konecne zacali .
Babule, ja mam dnes uplne maskrtny den, bojim sa ze zozeriem uz aj manzela,
co som uz do seba napratala, ale zatial same sladkost.
Idem si radsej spravit zeleninoveho salatiku /apon do kybla/ a to budem pojedat.. 🤐

riska
12. jan 2010

jej, ako ste si tu pekne pokecali 🙂 ja som odišla, lebo mi zasa nešiel načitať kon...v poslednom čase nejako blbne 😔

kaki, taeboo? no s tebou len zadobre 😀

darla 😵 neboj, ked sa vrece so zemiakmi roztrhne, jeden zemiak nevypadne 😵

darla27
12. jan 2010

😀 No rozhodne, hlavne v mojom pripade, ked sme obaja superplodny. 😀 😀 😀
Btw. ako dlho plati schvalena ziadost vo VSZP neviete niektora ze? 😕
Aj mne blbne konik v poslednej dobe v jednom kuse. 😠 Je nas tu vela, tak pada server. 😀

riska
12. jan 2010

myslim, že 6 mesiacov to bolo, ale neviem, či to od januara nezmenili, ked sa zlučovali poistovne 😕

darla27
12. jan 2010

Fuuuuuha tak malo? Apollo malo az na rok. 😒

carmenuska
12. jan 2010

tak ja som uz navarila a aj zjedla 🙂 a mm bude nadavat, ked pride z roboty, lebo asi dostane perie....ale ked tie prsia sa tak rychlo urobia....dufam, ze to com mu navarila bude mat aspon na dva dni- teda dufam...

skorki
12. jan 2010

Ahojte, ako tu dnes bolo pekne veselo 🙂 Az som sa rozosmiala na niektorych prispevkoch 🙂 🙂 🙂
Ja este strasim v praci, ale uz meliem z posledneho, tak som si dopriala oddych 😵 a MK .

Moja tvar vyzera lepsie, ale stava sa zo mna Pejrak - ostavaju mi take nepekne jazvy...No, este ze existuje korektor a make up.

Ano, ano, ano - co sa stretavky tyka som ZA. Aj ja by som Vas vsetky rada videla 🙂

V praci uz balim a ozvem sa este z domu. Pa a krasny vecer 😉

margarita
12. jan 2010

kaki, diky za tip - len ked on ani ten nabytok nie je nas, vies? tak neviem, co by na to teta domaca nasa prenajimatelka povedala 😀 a ako mam obrusit chladnicku, sporak a radiator? pozicias karbobrusku? 😉

darla, carm - aj 4 je super cislo, lepsie sa im deli napr. jedna cokolada 🙂
ja som si po 2.potrate povedala, ze budem rada, ak vobec raz v zivote donosim jedno dietatko, a ani neviem kde sa vzalo, tu sa vzalo...Takze co vy viete, dvakrat dvojicky a mate to vybavene 😵

uz je mm doma, takze robi straznu sluzbu on, preto vam pisem
Chcela som este sa s vami podelit o to, ze uz viem, co sa oplati robit : detsku neurologicku 🙂 zase sme tam boli na kontrole, povedala nam len to, co davno sami vieme, a ze sa stavia na nohy, co je viac nez zjavne 😀 a ze mame prist opat, az bude sama chodit. A skasla si za to poplatok, no horsie ako ist k advokatovi.
Takze kaki - prehodnotme lentilky a podme si zalozit ambulanciu 😎

bettynka222
12. jan 2010

ahojteeee

margi a codila si na net pocas tehu kazdy den? a na kolko hodin? ach ja mam desy z toho elektrosmogu. minule som si skoro na noc vypla telefon 😀

carmenusik ano to su ti tvoje pozicane gate 😀 pekne su,ze? jeeej a skoro som zabudla. stal eosm rozmyslala nad tym deficitom proteinu s, chytila som svoju mudru lekarsku knihu o trombofiliach. takze deficit PS je rovnako zavazny ako leiden, takz einjekcie by bolo dobre supnut od zaciatku, ale kedze ty si mala zle vysledky, tak ti volaco daju urcite skor. v tej knihe su vypisane aj rozne sposoby liecby, tak nam to tu potom napis, nech to zase mozem prestudovat 😉 a este tam bolo napisane, ze MTHFR homozygot musi brat pred tehu aj pocas celeho tehu aicdum folicum, takz edo toho 😉 (nie edo, ale do toho 😀)

mimuska ja by som k zene gynekolkogicke nikdy nechodila. sice teraz chodim k jednej na rizikove, ale rodit u nej urcite nebudem. chlapi gynekologovia su rozvaznejsi, citlivejsia spolahlivejsi. a tvoja gyn navyse nie je jasnovidka. ak chces od nej pomoc, tak treba otvorit usta 😀

skorki viem ze mnohe baby skusali bud ten jacmen, alebo chlorellu alebo to aloe. al emyslim ze jacmen bude stacit 😉

kaki ja sa na rozdiel od teba z tych tvojich vysetreni tesim. ved vidis co zistili carmenuske - zavazne skutocnosti 😀

smejuska. azalka, akzus ahooooooj 🙂

darla27
12. jan 2010

Caute vsetky pritomne: Riska, Skorki, Margi, Carmenuska a aj Betty co si ma nevsimla. 😠 😀
Ja uz tlacim zeleninu. 😀
Margi ja by som praveze dvojicky velmi nechcela, teda pokial by som si mohla vybrat, ze? 😀
Skorki ze Pejrak, z toho si nic nerob, ja by som tiez nevysla z domu bez make-upu. 😉

smejka
autor
12. jan 2010

jeej pekne ste to tu roztocili 🙂
kaki ved ja sa vobec neucim 😝 ...tvoje dvojca ma plne zamestava...furt dookola clovece a ostatne hry 😉
zajtra myslite prosim na lenku...bude so svojou Oblubenou 😵
bettynka darla azalka skorki lucettka🙂
pekny vecer

bettynka222
12. jan 2010

riska pocuj, ty este lezis na chrbte? lebo mne v poslendom case byva zle od zaludka ked lezim na chrbte. to sa asi babo jeduje, ze to nie je vhodna poloha 😕

smejka drz sa zajtra na skuske. budem na teba mysliet 😉 a bez si priklad z kaki - sup k novemu dokimu. urcite sa tam nejaky dobry niekde dobre skryva 😀

jeeej ahoj hviezdicka 🙂 no ty si musela by riadne prekvapena ze som tehu. ved naposledy si tu bola, ked som priniesla spravy o tumore a zakaze na polroka 😝 uvidis, aj u vasto dobre dopadne, len sa telo musi spamatat zo vsetkych tych sokov, co prezilo. neporovnavaj sa s inymi, co otehotneli do dvoch mesiacov po porode. ty si zazila hrozne veci a musi sa dat do poriadku aj srdiecko a potom vsekto bude ako ma byt, uvidis. aj ja som stale smutila, ze ine otehotneli mesiac po potrate. ale ja som mala dva rychlo za sbeou a tak to telu trvalo 6 mesiacov, kym sa ako tak spamatalo. ale napriek tomu mi ovu nefungovala, doki nasadil clostil, modlili sme sa martu a bolo to 🙂 kontroloval ti doki ci mas ovu? a hormonalny profil? beries listovku? inak aj ja osm mala dokonaly cyklus - presne 28 dni a ovu uplne na konic, alebo vobec (potvrdene folikulimetriou). a neobvinuj sa, ze sa nedokazes tesit zo sestrinho babatka, ved si prisla o dvojicky. mne ked svagrina tsne po tom druhom potrate oznamila, ze je tehu, tak som tiez len plakala....

lucettak ahooooj. neboj, budes aj ty stastna. vsetky diagnozy sa vyriesia, vsetky problemy sa odhalia a zo vsetkych snaziliek budu tehulky a z tehuliek mamulky 🙂

bettynka222
12. jan 2010

jeej darlusik, co by som si ta nevsimla, ale ja som s touto stranou este ani nezacala. al esom zbadala tvoj prispevok ako prvy, tak ti rychlo pisem 😉

bettynka222
12. jan 2010

jeeej tesime sa z lenky 🙂 a podobnu radost prajem aj smejke 😉

a k tym poctom deti..aj ja som chcela 4, manzel dve, kompromis bol 3. po druhom potrate som vyhlasila ze 6, a manzel chudak co chcel dve nakoniec pristal 😀 . ale bude musiet byt kompromis, tak sme zase na styroch 😀 ajked do oktobra som neverila ze vobec nejake bude....

carmenuska
12. jan 2010

Betty, ty moja doki- dnesneho konika mam namiesto ordinacie v ruzovej zahrade 😀 A od zaciatku coho mi ma supnut tie injekcie? tehu?Len sa k tomu tehu dopracovat!!! A supne mi ich Edo 😀 /je to moj starky 😀 / A listovku som si kupila, odvcera uzivam...aj vit.E a B12 inj. Schvalujes?? Margi- konzultovala som tie B12 so segrou- ona je sestricka a ze v poho....aspon priberiem 😀
Hviezdickamaria- rada ta tu vidim- aj ja si ta pamatam a obdivujem ako to vsetko aj tak zvladas...pamatam si, ze ste sa naposledy ked si t bola stahovali. Ako sa vam byva? A ja som si poplakala tiez,ked som vedela o nejakej tehuli v okoli a v rodine.Najnovsie svagrina, musia sa brat,je uz v 4.mesiaci a vobec nam to nepovedali: zevraj koli mne, aby som nezavidela ☹ a to ma viac dorazil ten dovod preco nam to nepovedali, ako to, ze je tehu....

bettynka222
12. jan 2010

carm no sak potom som sa opraivla, ze ti asi nasadi liecbu skor, ved ti to sama hovorila. no som zvedava co ti povie. a kedy ti da tie lieky? a uz vies ake? ach ja som taka zvedava :D
no listovku schvalujem, aj vsetko ostatne 😀 pocuj, ale 10 mg listovky ze? nie tu volnopredajnu dufam...

carmenuska
12. jan 2010

Co ti ja viem Betty. idem sa pozriet ,je to acidum folicum od Zentivy 30 tbl, 10mg v 1 obalenej tablete. Dobra? Idem tam 22.01. ak uz budu vysledky toho proteinuS a potom mi vsetko povie. Dufam, lebo moc mi toho nenahovorila. A betty co sposobuje Leiden a co MTH...ani neviem aka je ta skratka. To iste sposobuju? Ci co ked je to ine? Ach, asi by sa mi zisla ta tvoja kniha....Viecere mi napisali ze Leiden je horsi tak mam strach ze preco a co to za pliagu je.

darla27
12. jan 2010

Betty aj my sme si to tesne po potrate povedali ze chceme aspon 4, bolo by to krasne mat doma tak veselo. 🙂

Carmenuska tak toto o com pises velmi dobre poznam, absolvovala som to uz viac krat, no nebolo to jednoduche.
Samozrejme ze zavidim, ved maju to, po com jedinom ja tuzim. Co si budeme nahovarat ze?
Ja si robim srandu a beriem to stylom: Najlepsi az na koniec. 😀 /samozrejme zo srandy, taka dobra sa necitim/

bettynka222
12. jan 2010

carmenusik dobra 😀 a nesposobuju to iste. mthfr sposobuje, ze nemetabolizujeme dostatocne listovku a mozu vznikat razstepy a ine poruchy, a leiden za zraza moc krv....protein s ked chyba, tak tiez sa moc zraza, takze ty to mas vsetko take znasobene 😅 ty to zvladnes neboj, teraz ta uz postarzi hemato 😉

dalrusik ahooooooooooj. uz ficim prec, ale napis ipcko, oki? cmuk

carmenuska
12. jan 2010

Novidis takto som to chcela mat vysvetlene Betty 🙂 uz chapem. No ja musim mat asi vsetko:naopak maternicu, a ked sa mi neburia hormony, tak najdu endo a ked vsetko daju doporiadku tak zas hematku. Este ideme na ten postkoitalny test /to bude dost blbe a trapne, mimochodom ktore ste uz na tom boli a ako to prebieha?/ tak dufam, ze ma nevykoti uz uplne ked mi povie vysledok 😀 Ale mozno to znie, ako ze sa stazujem,ale ja so rada ze sa na to prislo a verim, ze aj takymto sposobom mi chce Boh nieco povedat. Prave som sa domodlila Martu a aj to jezuliatko som zacala deviatnik, urobila objednavku na pasik sv. Dominika a mozem ist kludne spat 🙂
Inak s tou ado...je u nas ticho,ale mm ma poobedne a vidime sa v posteli o polnoci formou ahoj a dobru noc a zajtr apekny den... 🙂 Ale nejdem do neho rypat zatial, ved on sa rozhovori.... tak dobru noc, idem off

margarita
12. jan 2010

betty, z Teba by mal moj doki radost, aku robis hematologicku osvetu 🙂 len Ta musim poopravit, ze podla mna neexistuje "lepsia" a "horsia" mutacia, poznam baby, co maju problem donosit a su napr. "iba" heterozygot, a zase homozygotky, co ani nevedeli, ze vobec nieco maju a vsetko bolo ok. A aj tie rozne trombomutacie, ono sa vselico vselikde popise, ale neberie sa do uvahy, ze sme zivi ludia a kazdy je inak stavany a co jednemu neublizi, ineho moze aj zabit - uz len taka obycajna chripka (nemusi byt ani prasacia 😀 ))
Nuz a ked som sa teraz uz tak rozkokosila 😀 (lebo nas poklad dnes odpadol vycerpanim uz o 21.15 😉 )
tak este male elektrotechnicke okienko - speci pre nasu bettynku:

"margi a chodila si na net pocas tehu kazdy den? a na kolko hodin? ach ja mam desy z toho elektrosmogu. minule som si skoro na noc vypla telefon"
1. kazdy den, niekedy aj poldna som browsovala kadetade, nielen na MK 😉
2. telefon si vypinam na noc odjakziva, ved kto by mi uz co v noci chcel, ja v noci spim a hotovo.
3. mm, ktory to studoval a pracuje v tejto oblasti, mi o elektrosmogu vravel, ze mozes sa snazit kolko chces a vypinat telefon a cojaviemco, ale vezmi si, ze ked len ides busom alebo len tak po ulici, tak okolo Teba je kooopec ludi so zapnutymi telefonmi, volaju atd...cize sa tomu nevyhnes.
Tak isto vnutri, v stenach je koooopec kablov, vedeni, len ich nevidis...ochranit Ta moze, len ak budes po miestnostiach chodit cca v 1,5m vzdialenosti od stien 😉
Najistejsia ochrana pred elektrosmogom je udajne, dla mm, hlinikovy oblek (len neviem, ci ma aj tehu verziu 😀 ), tak ak nezozenies, mozno pomoze aj zabalit sa do alumatky 🙂

Teraz si ako nerobim z bettynky srandu, len som sa snazila jej vycerpavajuco odpovedat na polozene otazky 😎 ja som teda z toho vycerpana dost 😵 dufam, ze vy nie 😉