Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

riska
28. jan 2010

darla, fakt? no my sme teda jedinečne 😀 😀 možno aj preto si picham, čo ja viem 😉

akzuzs, už 3 mesiace? nie je to skoro? 😕

betty, mlieko pijem v kave 😀 (jedno pressko denne si neodpustim) a asi tak raz do týždna šalku k nejakemu kolačiku...ale skor jogurty alebo syry papam 😉

darla27
28. jan 2010

Riska no vidis to, keby som pokracovala ako ty, tak som spokojna. 😵
Ze sme jedinecne o tom ani nepochybuj. ubezpecuje ma o tom v poslednej dobe kazdy doki. 😀
Babule a aku funkciu ma homocystein je ked zvyseny? Ja uz mam z toho zmatok.

pcolka
28. jan 2010

ahojte babule......
carm-tak to je blbé, ale stále sa presviedčam, že náš státny systém je prevrátený opačne--teda krajšie povedané "padnutý na hlavu" 😠 😠

betty- s tým zázvorovým lízatkom si mi urobila chuť 😝 a na čo je to vlastne dobré???? a kde si to nakoniec zohnala???? 😵

o tej alchemilke mi ale teraz kamoška vravela, že v tehotenstve sa vraj už nesmie užívať, lebo že môže spôsobiť potrat-môže to byť pravda? jej to vraj povedala lekárka, lebo sa teraz pokúšajú o umelé oplodnenie, tak že aby ju vysadila, ale neviem či až keď otehotnie alebo aj pred tým? neviete čo je na tom pravda? 😒

riska-teda na vaše "diagnozy" sa tiež netrhám... 😖 😖 ale pritom je možné, že mna takéto zistenie čaká tiež, pri mojich problémoch s MS .....no zatiaľ neriešim 😔 😔 , mám dve deti, zatiaľ aj dobrú prácu, kde sa mi sľubne rozbieha "kariéra" - pritom nie som kariéristka, ale tak určite to poteší 🙂 .

jáj, a momentálne riešime u nás doma masku na karneval. mladšia bude hasič. 😀 ..máme ušitý originál malá hasičký oblek a takú veľkú prilbu voľakedajšiu, a aj hadicu....ale staršia ani sama nevie čo chce byť a čo jej dáme návrh, tak to sa jej zas neľúbi ☹ .....tak ak máte nejaké nápady-sem s nimi 😵 😵

pekný večer 🙂 🙂 🙂

darla27
28. jan 2010

Pcolka ano, moze to byt pravda, ja ked som pijavala poctivo alchemilku,
VZDY mi prisla MS tak o 3-4 dni skor co sa mi bez jej pitia nikdy nestalo.
A k tym diagnozam: Kto hlada, najde. 😀 Ani vo sne by ma nenapadlo, kolko a akych zavaznych mame diagnoz kvoli ktorym nemozme otehulit. Ked si spomeniem na hlasky typu: je to v psychike, neupinaj sa na to a otehotnies tak mam chut si ist zaboxovat. 😀

pcolka
28. jan 2010

darla ináč ja mám tú alchemilku už asi dva mesiace kúpenú, len nejak sa neviem k nej dokopať 😖 ja a bylinky totiž nei sme nejak velkí kamoši... 😠 ...ale asi nemám velmi na výber, a budem to msueiť skúsiť aj ja.......lebo si MS ozaj chodí ako a kedy sa jej zachce....

to je pravda,Kto hladá nájde, ale ja nehľadám...zatiaľ. naozaj som rada, že máme tie dve naše baby-jagy...lebo keď teraz sledujem ako to ide ťažko a dlho.....ve´d len tu máme dva jasné dôkazy: smejka a lenka...tak mi sem v porovnaní s tým boli "super super super super super rýchly-prerýchly" 🙂

carmenuska
28. jan 2010

pcolka, ja idem byt biela pani 😀 som zvedava, ci ma deti spoznaju, musime ist vsetci, aj upratovacky a skolnik 😀 to je ejdnoducha maska...pohladaj na nete.

riska
28. jan 2010

pcolka, ja som raz vyhrala 2. miesto na karnevale a bola som černoško 😀

muska30
28. jan 2010

ahojte,
dlho som tu nebola, mali sme pokazeny PC 😒 malo to aj vyhody, mala som viac casu na rodinku a syn nehral pocitacove hry 😉
mozno ste uz na mna aj zabudli, ale ja som na Vas myslela kazdy den 😉
idem si spatne citat, co ste popisali, a postupne aj na nieco zareagujem 😉

muska30
28. jan 2010

riska,
pozerala som si Tvoje fotky, pekne rastiete a vybrali ste pekny kocik. A mame rovnaku chladnicku 😀 bol to sen mm, vzdy sa mu pacili tie obrovske americke chladnicky, tak sme si ju minuly rok kupili, to bolo radosti 😀

darla27
28. jan 2010

Pcolka ja ked som zacinala s bylinkami, tak mi z toho bolo stale na grc, pretoze mne tie caje strasne smrdia.
Ale nakoniec som sa s velkym sebezaprenim naucila pit zenske caje a skoro by som povedala ze mi zacali chutit. 😀
Ja sa dam tiez na kdejaku hlupost. Inak pokracujem v liecbe od pani Kopacovej, ked to nepomoze,
uskodit to snad nemoze.
Riska co si mala oblecene ako cernosko? Ja som chcela zase veci na certika, ale doteraz som nezohnala kuceravu ciernu parochnu a bez toho to jednoducho nejde. 😀

riska
28. jan 2010

muska, ahoooooooooooj, jasne, že sme nezabudli 🙂 a americka chladnička je super vec 😵

darla, ja si pamatam len to, že som mala nejaký čierny krem na tvari (žeby na topanky? 😀 ) a vlasy - mne stačilo sa neučesať...ale možno keby som mala parochnu, tak aj vyhram 😎

muska30
28. jan 2010

bettynka, riska,
ja som tiez nepila mlieko, ked som bola tehu, neslo mi vobec na chut, ale tiez som si dala jogurty, pripadne syry. Ale asi to nestacilo, lebo som bola dost odvapnena a kazili sa mi zuby 😒 Takze vapnik urcite treba doplnat, pripadne aj vo vitaminoch pre tehulky 🙂

janulka,
maly Braninko je zlatucky a je to maly vlasac, aj moje deti sa narodili s dlhymi vlaskami 😉
to je dobre, ze mas vela mliecka a maly dobre pribera 😉 ja ked som mala vela mlieka, hlavne v noci, ked mala spala viac ako 4 hodiny, tiez mi prilis tieklo, tak som si do podprsenky davala zlozenu latkovu plienku, lebo tie prsne vlozky boli hned mokre.

muska30
28. jan 2010

riska,
tak cakate dievcatko, ja som Ti skor tipovala chlapceka 😉 ved mozno nabuduce 😉

nas tiez caka buduci tyzden karneval, budeme musiet vymysliet masku pre syna, minuly rok bol Spiderman 😀

darla,
mas v sebe silu a vytrvalost 😉
ja mam rada len ovocne caje, pripadne zeleny caj 🙂

akzuzs
28. jan 2010

No to som nevedela, že by mohla mať také účinky alchemilka, ja som ju pijavla pred otehotnením a aj počas tehotenstva. Ja ju totiž milujem a mohla by som ju piť na litre. Fakt som nevedela. A poviem Ti že keby Boh dal a čakali sme druhé, už by som sa bála. Som proste taká, aj keď mi to neuškodilo, tak už toto zistenie mi to nedá. Tak ako mi raz kolegyňa povedala, keď som otehotnela, že nesmiem jesť hrušky. Nevedel mi povedať prečo len že nesmú tehotné jesť hrušky. Tak som nejedla. Bála som sa.Pred pol rokom som s tehu kolegynou jedla v robote na obed pečienku a ona sa jej ani nedotkla a povedala že tehotné ju nesmú jesť. Neviem preč ale pri druhom by som ju už ani ja nejedla. Inak pozor na meterinu dúšku v rannom tehotenstve. Vyvoláva potrat!!!!!!!! Povedala mi to lekárnička keď som bola tehu a chcela som si ju kúpiť, lebo ju mám tiež rada. Strašne mám rada aj žihľavu mňam 😝 Ale celkovo v tehu by sa bilinkové čaje nemali piť, lebo ako naša lekárnička hovorí sú to drogy!!!!!!! No stále som šokovaná s tej alchemilky 😒

Ja som na karnevaloch vždy bývala červená čiapočka 😅
Teraz by som bodovala aj bez masky (som maska soma o sebe) a 100% by som vyhrala 1. miesto

akzuzs
28. jan 2010

Carm, si si istá, že si není tehu?????? Ja som mala strašný výtok pri synovi až mi MUDr. musela dať čipky. A tiež zo mňa lialo 😒 Alebo len prechladnutá, no každopádne chodď k MUDr.

lenkove
28. jan 2010

ahojte babule
k alchemike: ta sa ma pit do ovulacie,lebo zlepsuje epitel v maternici (alebo take cosi) ale po ovulacii uz nie! lebo ano, moze vyvolat potrat.. 😉 to vsetko a viac najdete v teme meranie bazalnej teploty 😀

ja vam chcem povedat, ze sud nam prisudil nase dievcatko 😵 sme radi, ze aj sud uznal, ze je NASA. a teraz pockat tyzden, alebo menej 😵 a mozeme byt spolu NAVEKY 😵 tesim sa a stresujem,ze jej stale nemam co obliect 😀 😅

dakujem vam za modlitby..vidim, ze pomohli 😵 😵
teraz sa spojme za Smejku ako navrhovala Suzzika a prosim vas, aj za Magimary.. niektore z vas ju poznate, kto nepozna, nech veri nam, ze je uzasna zena a ma identicky problem ako Smejuska.. dievcata, prosim vas, prihovorte sa za ne 😔

lenkove
28. jan 2010

a tri mesiace pred porodom sa pije malinik, spytajte sa Margi 😉 😉

Carmenuska
pri gyn. problemoch (ak je podozrenie na tehu a alchemika sa nemoze, ktora je v herbex zenskom caji, napr.) je dobry aj urologicky (kedze tieto dve veci su spojene) .. alebo skus sedavy kupel z mysieho chvostika, alebo s par kvapkami cajovnikoveho oleja (ak vytok sprevadza svrbenie.. ten cajovnik pozor v tehu) mne Riska poradila skvely gel vaginalny, ktoreho nazov som zabudla 😅 a pri lahkych "svrbeniach" a vytoku pomaha biely jogurt, pravy biely jogurt s jogurtovou kulturou, bud na tampon, alebo na vlozku, alebo len tak "navrh" 😀 .. mne to na zaciatku vzdy pomohlo, ale naozaj ked sa to rozvinie mi pomohol az ten gel, co Riska radila.. tiez s cajovnikom ale.. a vyluc sladkosti a cukor, moze to byt kanditida.. moja moja, Carmenuska, nech si skoro zdrava, to mozno stres z prace ☹

muska30
29. jan 2010

dobre rano,
u nas nasnezilo, tak sa deti tesia, ze sa pojdeme sankovat 🙂
syn donesie prve polrocne vysvedcko, bude velka oslava, urobim jahodovo-piskotovu tortu 😉

lenka,
dobre spravy, modlitby urcite pomohli 😉 ako velke je Vase dievcatko?

akzuzs,
no dobre masky sme asi vsetky 😀

violoncielka
29. jan 2010

Ahojte babule
Leni tak sa velmi velmi tesiiim. Krasna spravicka 😵
Pozdravujem aj ostatne VS; VT, VM Pekny den 🙂

muska30
29. jan 2010

rybka, janulka,
pisali ste o baleni babatiek na siroko. Ja som syna balila asi mesiac a dcerku vobec. Bola som na kontrole u ortopeda a tvrdil, ze podla sona maju pekne vyvinute klbiky, ze vobec netreba balit na siroko. Ale asi co lekar, to iny nazor 😉

akzuzs a cerstve maminky 😉
tiez som vela citala o noseni a o placi babatiek. Ja som mojich maznakov nenechala vyplakat ani raz, hned ako zamrncali, hned som ich brala na ruky. Jasne, ze boli potom nauceni na pestovanie a uspavala som ich najprv pri kojeni a potom na rukach. Bola som z nich aj unavena aj nervozna, nech ma stale nepytaju, ale ved som tu pre nich 😉 Aj ked niekedy skutocne som rada, ked mam od nich trochu pokoj a zoberie ich manzel 😉

suzzika,
blahozelam Karolinke ku zubkom 🙂 skoda, ze som nestihla fotky, urcite su Tvoje kocky zlatucke 🙂

muska30
29. jan 2010

ahoj violka,
buduca maminka - cakatelka 🙂
prajem pekny den 😉

violoncielka
29. jan 2010

Jej dakujem Muska za povzbudenie 😵

pcolka
29. jan 2010

ahoj, muska........fakt si dávno nebola tu..teším sa....aj nás dnes čaká vysvedčenie, tak som strášne zvedavá.... 😵 😵

lenka-to sú super správy, vždy keď sa dozviem, že si niekto už berie bábätko, ale má k tomu už veľmi veľmi blízko, tak mi z toho behajú až zimomriavky po tele, od šťastia....a teraz mi prebehli tiež... 😵 ..naozaj sa veľmi teším....a viem si predstaviť ako sa tešíš ty....s vecmi po mojich babách by som ti pomohla, ak chceš...veľa som ich síce predala a rozdala, ale možno by som ešte neičo našla.....pošli IP, ak chceš

aksuz-pečienka a hrušky v tehotenstve-to som zas ja ešte nepočula.....

ďakujem za všetky typy na masku-celý net sme prehľadali, ale sú tam samé motýle, lienky, hríbiky a princezné....a to sme už boli alebo nechceme byť...ale nakoniec sme našli jednu masku, že STROM..tak ju teraz na nu spracovávame...tak uvidím ako sa rozhodne......ale čas nás tlačí

jáj, a ešte niečo-u nás je trochu tichá domácnosť....ako vždy mojou vinou.. ☹ ☹ ☹ ..tak prosím aspoň jeden Sláva za mna 😔 😔 ......a od 12.-14.2 ideme s manželom na víkend preč-sami-tak dúfam, že sa dovtedy polepším ☹ 😉 🙂

pekný deň...

bettynka222
29. jan 2010

darla veď keď ti to niekto chce predpísať preventívne, tak ten heparin ber. ale je dolezite aj pravidelne sledovanie koagulacie, nezabudni na to. a nemala by si ty náhodou brat pred tehu a v tehu prednison, hmmmmm? a s tým lizatkom ťa sklamem- nemá zazvorovu chuť, tá je prekryta ovocnymi prichutami abybz toho tehule negrcali. ale zazvorovy nápoj lubim aj ja 😉
inak tie reči o psychike tiež 'zboznujem' pamatas ako mne dr po potrate zahlasila že som si embryo vyhnala psychikou? 😀 ja tomu vôbec neverím že keď sa nebudeš upinat na tehu, tak otehotnies...uplna blbosť.

akzuzs ja som počula, že alchemilka sa môže iba posledný mesiac, lebo spôsobuje kontrakcie. ty si ju pila už tak skoro? a pomohla? tá pecienka sa nesmie vo velkychmnozstvach, lebo obsahuje veľa vitaminu A a ten môže spôsobiť poškodenie plodu. a hrusky? to som ešte nepocula a jem ich furt 😉

pcolka tie lizatka sú proti nevolnosti. zohnala som ich na nete cez docsimon.sk, ale tie prídu až v pondelok, a jedna baba z TT sa mi ozvala cez kona, že jej vystali, tak večer som ich už mala 🙂 ale všetky TT lekarne ich mali vypredané. s tou alchemilkou máš pravdu- moze sa až na konci tehu.
pýtala si sa či nemôžeš nat trombo keď ti meškáva ms- to skôr nie( ale ntvrdim že trombo nemôžeš mat, len sa takto určite neprejavuje) ale existuju iné príčiny a na tvojom mieste by som sa o ne zaujimala 😉

muska no ale ja nič mliecne nesmiem- teda aspoň nie kravske. ale už mám calcium náhradné 😉

bettynka222
29. jan 2010

Jej leni gratulujeeeeeem 😵 teším sa veľmi a verím, že rovnak ako ty čoskoro dopadne smejusik aj magimary.

margi ty si pila malinikovy už 3 mesiace pred tehu? ja že len mesiac 😕 a kde si ho kúpila, v lekárni?

carmenusik skús laktobacili swiss, mne vždy pomáhajú a beriem ich aj v tehu. určite obsahujú omnoho viac tých potrebných živých kultúr ako jogurty 😉

riska
29. jan 2010

lenka, supeeeeeeeeeeeer, to je úplne kraaaasne 🙂 😉 😵 😀 😎 tešiiiiiiiiiiiiiim sa, velmi 😀 😀 😀 teraz ešte smejka a magimary, jasne, že si ju pamatame 😉

a ten super gel sa vola femigel....carm, ty to mas určite zo stresu z roboty 😠

muska, pcolka, tak vy dnes čakate na vysvedčenia 😵 😵

akzuzs, suhlasim s dievčatami, alchemilka je SUPER vec, ale len do ovulky, lebo je tak silna, že v rannom štadiu môže vyvolať potrat 🤐 a potom až tesne pred pôrodom, ale tie tvoje 3 mesiace sa mi zdaju skoro....
hrušky - tie papaj na kila 😵 a pečen môžeš tiež, ale nie moc často, inak vraj obsahuje vela kyseliny listovej 😉

a ak si dobre pamatam, margi pila malinik pred pôrodom, nie pred tehu... aj suzzika ho pila 🙂

suzzika
29. jan 2010

Nestíham čítať všetky príspevky, ale asi mám ňuch na tie top-ky:

Lenočka sa vytešujem nesmierne s vami, vďaka ti PANE!!! 😵 😵 😵 Tak len vymením adresáta modlitieb, ktoré boli určené za vás a bude tam Magimary 😉

Muška nezabudli sme neboj a vitaj /aj keď ja nie som práve vhodná za uvítačku, tiež som tu pomenej 😖 /

Riešite karnevaly, nás čaká budúci týždeň prvý a samozrejme, Zuzanka chce byť princezná...tak tiež riešim čo a ako...

Riska tiež som si všimla tú chladničku, druhýkrát sa foť pred niečím menej rozptýľujúcim, aby sme si viac všímali bruško!!! 🙂 Tie chladničky sa páčia aj mne, lebo sa mi stále zdá tá naša malá, ozaj sú aj také dobré ako pekné? 🙂

Zdravím všetky...

Čítali ste CESTA TÚŽBY od Eldredga? Čerstvo som ju dočítala, krásna...normálne mi zmenila život...

muska30
29. jan 2010

suzzika,
chladnicku Ti odporucam, je dost priestranna, ale pre vacsiu rodinu vhodna. A ked nemate pivnicu, ako my, tak tam skladujem aj zeleninu 😉
od Eldredga som citala Ocarujuca a Divoky v srdci, tiez su vyborne 🙂 skusim si zohnat aj Cestu tuzby.
a Zuzanka bude urcite krasna princezna 😉

suzzika
29. jan 2010

Aha tak to je pivnica a chladnička v jednom 😀
Ja som Ocarujúcu a Divoký v srdci prečítala tiež a potom ešte Posvätnú romancu, tú napísal spolu s priateľom a Chráň svoje srdce /tiež veeeeľmi dobrá, o tom, ako ten zlý útočí na naše srdce a aké taktiky používa na to, aby nás vzdialil od Boha/ Všetky by som odporúčala prečítať...ja som už len každý deň čakala na večer keď dievčatá zaspia a budem čítať a teraz po prečítaní mám normálne absťák...sú tam neskutočné veci, teda všetko veci, o ktorých som vedela, len som sa na nich nikdy takto nedokázala pozrieť...fakt odporúčam!!!

lenkove
29. jan 2010

dievcata, dakujem vam 😉

Pcolka dakujem za navrh veci 🙂 , ja mam mat plno novych (takmer novych 🙂 ) veciciek od mojej neterky, ale ten sneh mi urobil skrt cez rozpocet, autom sa bojim ist.. ale uz som sa dohodla s mamkou, nalozia ju na bus a pride 🙂 alebo ju privezu a vecicky budu 🙂 nieco mam aj kupene, ale napr. bundicku, overalik a tak aby som zbytocne nekupovala, chapes 😀

a chladnicka Riskina je uznavam skvela 🙂

myslim si, ze ten malinik tri mesiace pred tehu je Bettynkin preklep 😀 😉 a malo to byt pred porodom.. len neviem ci az tri mesiace, ja som nepila a "porod" mam o par dni 😀