Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

smejka
autor
16. feb 2010

kaki ako bolo v zahranici? oddychla si si?

lenkove
16. feb 2010

Andrejka ahoj
ja uz napoly spim, dakujeme za slniecka a usmevy, celkom ich potrebujeme, dnes sme mali tazky den 😔
zacina sa so spracovanim straty a je to pre nu bolestne a pre mna, ked ju vidim ako trpi tiez 😔 ale kupili sme si babyvak 😀 dnes prisiel, tak od zajtra uz nebudem pamatat na tvoje slova reagujuc "co ja som tu Smejku neposluchla" ale "ej veru, dobre mi ta Smejka poradila" 😀 😀 😀 😀

smejka
autor
16. feb 2010

lenka 🙂 ....no ja som to pri Matuskovi tiez netusila....az tu na MK som to vydumala 😉 ....kolkokrat si spomeniem na to nase nespokojne dieta zo zaciatku tak hned mi napadne manduca alebo iny nosic...pri druhom...tretom dietati uz budem nosicka 😵
uvidis ze ivuska sa upokoji v tvojom nauci...este nezabudni ze tvarickou k tebe 🙂
utekaj spat....lebo rano ta caka sichta 🤐

lenkove
16. feb 2010

dakujeme 🙂
aj ked pozorne citam navod na pouzitie, nie som z neho mudra 😀 asi budem volat s kamoskou ze ako sa to pouziva 🙂 oni ho mali a boli spokojni, je to nieco medzi satkou a nosicom, aha
http://www.maderna.sk/wdengine/thumbgen/open-im...
http://www.maderna.sk/dojcenecke-potreby/nosice...

to sme my 🙂 🙂 🙂 moja mazna bude vdacna tete Smejke (ak mame nevypadne 😅 😅 a idem.. ) myslim na vas... a na ostatne 🙂 😉

rybka13
16. feb 2010

viol pekne si to napisala... nechaj tukat prsty aj nabuduce 🙂

bettynka, to je normalne ze sa bojis aby s matkom vsetko dobre dopadlo, ja som sa pred porodom tak obavala aby sa emka nezadusila, alebo aby sa nieco nestalo, ze som to preniesla na mojho porodnika a kazal mi uz den pred terminom prist na prijem do nemocky 🙂 radsej stresovat ak sa Ti nieco nezda, ako neskor lutovat 😕

maria, myslim ze si velmi statocna, ze sa snazis zvladat postihnutie svojho synceka ako sa da... a brat jeho postih ako dar, tak to uz by si bola podla mna rovno svatica... lebo uz len prijat ten fakt denno denne ze Tvoje dieta je trocha ine je velka vec a nepochybujem, ze Boh Ta odmeni raz zato, ze si to nemala take lahke ako so zdravym dietatkom... Ale fakt je ten, ze obaja Tvoji chlapci su krasni 🙂 .... zeby po maminke 🙂

lakrimosa velmi zaujimava otazka a je dost frustrujuce ze na nu nedokazeme odpovedat, teda aspon ja nie 😅
ja sa takto uz roky trapim nad tym, ze preco Adam a Eva museli zhresit, akoby sme sa mali vsetci dobre, vsetko by bolo harmonicke, krasne... a vytaca ma ze je niekde v pisme, ze stastna to vina... (lebo koli nej Boh poslal svojho Syna na svet....) no ja si nemyslim ze to bola stastna vina a ked raz budem vidiet Boha z tvare do tvare tak sa ho opytam preco to dopustil, preco nam ludom dal slobodnu volu ked vedel ze sme taki slabosi a zhresime... mal nam ju radsej nedat a bolo by vsetko v poriadku a krasne bezproblemove ako to On stvoril...
No neviem ci som heretik ked sa takto burim 🙂 alebo sisino ze vobec nad takym niecim spekulujem, ved aj tak to nezmenim 🙂 ale rozmyslat hadam o tom mozem 😉

margarita
16. feb 2010

ja by som chcela reagovat na otazku, co polozila lacrimosa - o (ne)splnitelnosti tuzby.

Ktosi (ale v tuto pokrocilu hodinu fakt nepamatam kto) raz povedal, ze tuzba je vo svojej podstate zvlastna, tuzime totiz vzdy po tom, co nemame. Logicky, ak nieco mame, nema zmysel po tom tuzit, a castokrat si to ani nevazime. Hoci niekto iny po tom mozno strasne tuzi, prave preto, ze na rozdiel od nas, to nema...
A len co sa nam splni jedna tuzba, tak sa hned vynori dalsia, lebo srdce cloveka vzdy tuzi po tom, co nema...a vzdy si najde iny objekt novej tuzby. Tuzba po detoch je u zeny mozno taka silna prave preto, ze keby bol porod na chlapoch, tak ludstvo vymrie 😀

a velmi pekny odlahceny prispevok o tuzbe je od Lasicu a Satinskeho - ja ich teda celkom mozem, tak ak chcete, citajte:
http://shop.supermusic.sk/shop_item.php?id=535620

dobru noc
😉

margarita
16. feb 2010

jej, rybka, ahoooj 😉
podla mna nie si heretik, no mne na rozdiel od Teba, Adam s Evou az tak nevadia 😀
ja som rada, ze nam dal tu slobodnu volu, a dokonca siel az tak daleko, ze nam dal moznost sa na Neho vykaslat, odmietnut Ho a naplut Mu do tvare. Aj syna nam poslal, hoci vedel, ze mu ho zabijeme...to je podla mna vrchol lasky, milovat s tym rizikom, ze dotycny sa Ti na to vykasle 😀 😎
Ja si toto cenim najviac - ze nam Boh dal slobodu, a nevodi nas ako babky na spagate, ved uznaj, ze by bola nuda ak by bol svet krasny, bezproblemovy a dopredu jasne vsetko, co sa stane.
To ja by som asi neprezila... 😉

muska30
17. feb 2010

ahojte,
uz postime 🙂
margi,
s tymi tuzbami mas pravdu, vzdy tuzime po tom, co nemame 😉
lenka,
maminka, ja som mala tiez pozicany ten babyvak, ale mala v tom vobec nechcela byt. A raz pri mojej sikovnosti este bola asi dvojmesacna, som ju tam mala a v kupelke som sa smykla a skoro som spadla rovno na malu ☹ tak som to potom prestala pouzivat, ale Ivka je uz vacsia, tak tam mozno bude chciet byt 😉
kaki,
aj my na Teba myslime a na vsetky VS v deviatniku 😉
suzika, akzuz 😵

smejka
autor
17. feb 2010

ahojte 🙂
jeej rybka to by bol svet krasny 😵 ...keby nebolo pociatocneho hriechu..
no ja podobne ako margaritka som rada ze sme slobodni v rozhodnutiach...je to na kazdeho svedomi a vedomi pre co sa rozhodne...a rozhodovat sa treba neustale...
maria ty si silna zena...i ked je tvoj syncek "iny" tak citi lasku vas rodicov braceka a okolia a to velmi pomaha 😔 ...a vedz ze niektore veci suvislosti pochopime az neskor...
viloka pozdravujem a trosku zavidim tu prebudzajucu jar v Italy 🙂
pekny den

riska
17. feb 2010

no veru, postime sa.... som sa pôvodne zlakla, že tu nikto cez pôst nebude chodiť, a čo si ja úbohá sama na PN-ke počnem 😀 😀

aj ja som rada, že mame slobodnú vôlu, aj ked Boh už dopredu vie, čo spravime alebo ako sa rozhodneme 😉

smejka, meno stale nie je na 100%, ale toto aktualne vyzera nadejne, ved uvidim, kolko nam to vydrží....potom vam dam vedieť 😉

betty, mna na pôrode najviac desi to, že ak by sa čosi pokazilo a malú by museli ťahať kliešťami 😖 to už radšej cisarsky...

kaki, ahoooj, ako bolo?

elizka
17. feb 2010

ahojte babulky....

mali ste tu dosť búrlivú debatu o ado ........

ani neviem čo by som písala...... momentálne som nejaká apatická ......akosi som opustila od všetkého ohľadom snaženia .....u lekára som už tiež riadne dlho nebola a nemôžem sa tam ani dokopať 😵 ..... neviem, čo sa so mnou deje, ale je to dosť zvláštne .... už aj ms beriem ako že "musí byť" ....asi mám nejakú "snažilkovskú depku"

riska, ako sa máte??? ..... tt krásne pribúdajú, bábenko rastie a zachvíľku už rodíííš 🙂 ..... však meno ste mali vybraté nádherné, ešte to nie je konečné???

kaki, ahoooj 🙂 ...... ako bolo v cudzine??? .... určite si prišla oddýchnutá a plná elánu

smejka, je mi 😔 , že vám to znova preložili o mesiac ..... ale všetko je na niečo dobré ....... sú to určite nervy a strach, ale radosť bude o to väčšia....... verím, že na Veľkú noc už bude aj s princezničkou 🙂

lenkove, tak už si s Ivankou zvykáte??? ..... keď si nájdete ten správny režim, pôjde vám to všetko ľahšie ....ono sa to ľahko hovorí, ale ťažšie koná ...... Pán vám určite ukáže tú správnu cestu

bettynka, tak ešte aj právnička??? 🙂 ....tebe sa tak páči študovať??? ...... to si už mala začať, lebo s Maťkom sa ti bude ťažko učiť 😀

rybka 😉

pcolka 🙂

margi, suzzika, vivien, muska, violoncielka, lucetka, skorki ....... a všetky ostatné ahooojte

rybka13
17. feb 2010

jemi baby, prave som sa prave zhrozila, lebo som zabudla ze je skarada streda a ja som prave doranajkovala chleba so sunkou 😒 boze esteze tuto temu necita moja mamina 😝 lebo by sa pohorsila a vycitala by si, ze mi to nepripomenula 😝
no esteze to bolo nevedome, tak hadam nemam hriech 😒 este som si tu nachystala kopu sladkosti a dobrot, tak sa idem toho zriect dnes.. tak hadam to trochu napravim 😖
a skoro som rano vybrala z mraznicky masko na Spagetii Bolognese, ale nakoniec som rozmrazila pangasiusa, tak fajn 😉

margi mily prispevok od L&S... ja ich tiez celkom mozem ale mm ich neznasa, hlavne Lasicu, ale to preto ze nerozumie ich humoru 🙂
inak dievcata ja si nemyslim, ze keby Adam & Eva nezhresili tak by sme boli v raji ako babky, ved Boh by nestvoril nejake automaticke bezduche babky...ved raj bol dokonaly... skratka by bolo vsetko idealne, mali by sme volu, ale rozhodovali by sme sa len pre dobre veci... a margi mne by nevadilo, ze by bol svet bezproblemovy, ja by som si to uzila, vsetky snazenia by mi vychadzali 🙂 vsetky tuzby a ambicie by sa splnili. jaj to by bolo sveta zit.....(alebo to by bolo raja zit 😀 ) ach jo, ja som znamenie ryby, tak som idealistka preto potom tak velmi tuzim 🙂 co uz so mnou 😝

eliska tie apaticke obdobia su sucast procesu, neboj to prejde 🙂
muska inak ten baby vak - mne ho kamoska darovala vraj je to super vec, ja som sa tam emku snazila par krat napratat, ale skoro som jej zlomila vazy, tak neviem, mozno je to len pre deti co uz dobre drzia hlavicku, alebo si budem musiet na nete pohladat navod ako nato 😀

riska
17. feb 2010

rybka, prave si doranajkovala? 😕 😀 😀 ved si už jeden chod pozadu, len pekne papaj, aby si mala mliečko 😵 😵
aj ja mam strašne rada L&S 🙂
ten baby vak si kúpim aj ja, som sa dočitala, vraj babatka vôbec nemajú použivať perinku, som taka nevzdelana, ešteže mam ten internet 😀

elizka, dlho sme ťa tu zasa nevideli, chýbala si nam...a tiež si myslim, že niekedy je proste človek apatický a potom zrazu pride úžasný príval nadšenia a energie a vtedy sa to treba pokúsiť využiť 😉

rybka13
17. feb 2010

riska asi si mylis baby vak so spacim vakom 🙂 objasnim vizualne ked prides 🙂

no my sme dnes s emkou vstali o 11.00 super, aspon som sa po case trocha vyspala 😉
no fakt debko, citam tu ze dnes sa postime, ja ze reku ano, zacina 40-dnovy post, mi nic nedoklaplo a este som si bola prilozit viac sunky 😉

riska
17. feb 2010

rybka 😀 😀
no teda ja som fakt úplne nevzdelaná, hanbim sa 🤐 🤐 🤐

azalka22
17. feb 2010

ahojte kocky. no post sa nam prave zapocina,dufam,ze prinesie toto obdobie svoje plody v podobe novych VT...

dievcata, prisiel mi poukaz do kupelov -na dg zenske ochorenia. dali mi na vyber.
boli ste niekto niekde alebo poznate dakoho, kto absolvovat nejake kupele?
rozmyslam o Luckach. viem, ze ked tam pride vrana, povie kra a leti naspat...ale to ma netrapi.
skor by som rada vediet -ubytko, procedury, cena, na co si dat pozor atd atd
ak mozte, dajte info, aj IP budem velmi povdacna

🙂

mimuska77
17. feb 2010

caute babulky!Prajem Vám zo srdca ešte krásne postne obdobie počnúc dnešným dnom,ja som včera nesmierne "zhrešila" s prepáčením zožrala som za vagon sladkostí 😠 ako zmyslou zbavená čiže ja by som na miesto 40 dnového postu mala držat "80" dní!Inak som tu len na chvílku pretože sme dnes boli pozriet jednu kolegynku z roboty dlhodobú marodku a len teraz som prikvitla domov,takže sa idem pomodlit a zajtra znova na rannú!Ozvem sa Vám určite a v modlitbách som s Vami 😅 😅 😅

Riska tak to o tej perinke som dost prekvapená,mne sa aj tak páči ked je babenko v perinke ak sa nenarodí vačšie a zmestí sa do nej 😉 Ale teraz je to naozaj moda mat bábenko bez perinky 😅

A Tay rybka nemaj boj máš to odpustené myslím ten post,nebolo to úmyselne a koniec koncov si kojaca maminka tak len pekne papkaj,nech Emušenka priberá,inak je nenormálne zlatá 😉

lakrimosa
17. feb 2010

Ahojte kočky! Všetky vás pozdravujem a prajem požehnané pôstne obdobdie!
Ďakujem vám za vaše reakcie na moju otázku, najviac som sa pobavila na tvojej "šťastnej vine" Rybka 😀 , je to fakt nádherná úvaha 😀 a aj o Adamovi a Eve ... myslím to vážne, tiež som nad tým dumala, čo je to "hlúposť" šťastná vina? myslím, že sa to spieva vo veľkonočnom chválospeve na vigíliu Veľkon. nedele, alebo sa mýlim? To so šunkou je bez viny, pred rokmi sa toto isté stalo môjmu kamošovi - zbudol, že je popolec.
A tiež som sa dobre pobavila na tvojej odpovedi Margerita o tom, že by ľudstvo vymrelo, keby to bolo na chlapoch... To by mne nenapadlo, takto si zôvodniť silnú túžbu ženy po dieťati 😀 Ale zasa súhlasím so slobodnou vôľou i keď bezproblémový život by som brala, dúram, že si ho užijeme na druhom svete...
Inak keď sme pri tom pôste, veď už Adam s Evou mali nariadené sa postiť – keď nesmeli jesť zo zakázaného ovocia, nie?
Mimochodm, myslím si, že nie je túžba ako túžba. Chcieť dieťa je niečo iné, ako chcieť čokoládu! Materinská túžba je silnejšia aj ako - povedzme - pohl. pud a nie som si istá, či sa dá celkom uspokojiť...

francis
17. feb 2010

Ahoj azalka 22 🙂 ja som bola v kúpeľoch v Lúčkach a bolo super takže vrele odporúčam a ak máš nejaké otázočky tak mi napíš ip a rada ti odpoviem.Tiež som mala info od kamošky než som išla takže je to dobre keď má kto poradiť 🙂
Ahojte všetky VS modlim sa deviatnik s vami ste super a teším sa,že nás je viacej a v Modlitbe je sila a v spoločnej ešte väčšia tak dúfam,že Pán na nás zhliadne pri tom otravovaní a pošle nám tie naše vysnívané a vymodlené zázraky 😉
Želám Vám krásne pôstne dni všetkým aj VS aj VT

rybka13
17. feb 2010

dievcata, ja sa tak hanbim, som dostala take neodolatelne pokusenie zozrat nieco sladke, ze som poobede narvala hned 3 sladkosti naraz, ja ktora som si aj zuvacku v tento den odoprela v minulosti 😅 !!!
Tak som si musela aspon s pokorou priznat, ze aky som slaby clovek 🙄 A mm som videla ako nevydrzal tiez a vecer si vzal jednu sladkost a to som na neho chcela skaredo zazret ale uvedomila som si ake by to bolo pokrytecke 😔

azalka tie kupele budu isto super... a aj si dobre oddychnes, myslim ze viacere babeny sa chystali...

riska inak mimuska ma pravdu, co je to za haluz, ze nepouzivat perinku? sa som teda nepouzivala tu klasicku, lebo mam iba taku s volanmi a tie mi isli na nervy, ale zavinovacku preco nie?

mimuska, emuska dakuje za kompliment 🙂

lakrimosa, prave este rozmyslam ci sa da tuzba po dietati nejak kompenzovat, napr. nejakou bohumilou cinnostou, rozmyslam co by som robila, keby som mimi nemala a mm by nechcel ani adopciu... no teda okrem toho ze by som minule prachy ako kompenzaciu frustracie na hriesne drahe dovolenky a materialne veci... neviem.. bojim sa ze by som len tak zila zivot a uzivala si... cestovala...ale neviem ci by som bola schopna ist niekam napr. pomahat chorym alebo na misie..

a inak stale mi neda pokoj ta 'stastna vina' mam chut 'challengovat' margi, ze predsa len ta slobodna vola nemusi byt taka vyhra ako sa zda... ved v raji by sme mali volu naklonenu k dobremu .. uplne prirodzene.. co z toho margi ze teraz mame slobodnu? ked sa rozhodnes proti Bohu, aj tak ta to stve a nakoniec to olutujes, cize napr. ak vykradnes banku a pojdes zato na Bahamy alebo zahnes tm s Bradom Pittom tak aj tak to musis olutovat 😝 takze radsej mat volu naprogramovanu na krasne a dobre veci prirodzene v raji ako sa tu stresovat na svete 😀 hihi... ako keby som mala na vyber..

rybka13
17. feb 2010

no a ja sa tu v tento postny den vykecavam miesto toho aby som si ako vy svate zienky dala post od konika dnes 🙂 no co ked sa uz nemozem dockat polnoci aby som zhltla tu cokoladu Milku co na mna tajne caka v spajzke 😠
no prosim ... takze este aj obzerstvo ako vysite mam na krku.. no povedz margi, nebolo by predsa len lepsie v tej rajskej zahrade? 😝 😉 😖

rybka13
17. feb 2010

este ze som sa dnes za Vas v domneni ze je utorok o 22.00 pomodlila desiatok, tak aspon jeden dobry skutok dnes.. 🙂

rybka13
17. feb 2010

lakrimosa ale teraz si ma dostala, ze oni v tom raji mali zakazy.. to sa mi teda vobec nepaci. 😕 budem mat zas nad cim dumat 😉 .... idem na deviatnik...inak mne sa to nase litanie tak paci
😉 .... ach jo... a potom uz len pol hodka a bude MIlka 😠 😉 😝 😔 ja pazravec pazravy

riska
17. feb 2010

rybka, som sa pobavila, dnes ti ide 😀 😀
no už len chvila a čokolada je tvoja 😵 😵

ja som sa trocha zle vyjadrila, myslela som klasický paplónik na zakrytie, nie zavinovačku 😉 ešte mam v tom chaos 😝

az, ja som tiež počula na lúčky chvaly - aj švagrina tam nedavno bola a bola spokojna....teda až na ten socík 😉 😉

rybka13
17. feb 2010

tak tak riska, uz len 20 minut a je moja 🙂 a ty co nespis? ani darlus tusim nemoze... darlus, no ozves sa? dnes mame nocnu 🙂

rybka13
17. feb 2010

riska tu perinku, resp. paplonik preto nie, lebo babo si ju moze stiahnut na hlavu a moze sa prehriat lebo sa z nej tak lahko nevyhrabe... a nie je nic horsie ako ked sa babo prehreje, vtedy hrozi SIDS, syndrom nahleho umrtia, boze ked si predstavim ako som emku babusila ked sme prisli z porodnice, bola cela horuca ked sa v noci zobuda... ale teraz uz viem, ze nemoze mat ani horuce rucicky ani studene, ale take mierne teple.. vtedy ma spravnu teplotu a aj dobre spinka.. a inak davam jej deku este na zavinovacku ale mata ma to, ze si aj tu deku stiahne na seba a zadusi sa.. no ja neviem ako to robia ine matky, ale viem ako sa to ma robit podla mudrej knizky 😔 zastrcis deku (3 vrstvy bavlnenej deky) do okrajov postielky do cca polky postielky a tam strcis dieta... cize aby vznikol taky vak ako v hoteloch vies.. ked su zasrcene plachty do okrajov postele.. skratka aby sa babo nezakutalo

darla27
17. feb 2010

Cauteeeeeeeee 😀

darla27
17. feb 2010

Babule keby ste ma videli .. 😀
Aj ked som uz odlicena, popolec mam stale na cele. 😀
Neviem uz kto to spominal tie Lucky, ale myslim ze su to najlepsie kupele na SK na liecbu neplodnosti.
Myslim, ze tu na MK je aj tema o tomto zariadeni.
Keby som to vedela skor, tak by som tuto moznost rozhodne vyuzila, kupele su hradene vo velkej miere do polroka po gynekologickych operaciach /laparoskopia tiez/.

Jaaaaaaaaaj Riska, ja sa od konika postit tiez nebudem, radsej sa budem viacej modlit, l
ebo by ste mi velmi chybali.. 😉

rybka13
17. feb 2010

mnam mnam 😀

muska30
18. feb 2010

dobre ranko 😵
prave oducam dcerku od plienok, tak uz cakam na pripadne nehody a mlacky 🙂
rybka,
mnam, mnam 😀
no ja som to nejako zvladla a postila som sa a potom mi celu noc skvrkalo v bruchu 😀
ale od svatych zienok mam tiez dost daleko 😒
a vcera si mala dobry preslov a uvahy o vsetkom moznom 🙂
vyjadrim sa k tym perinkam a spol. zavinovacka je vhodna pre male babenko, hlavne na kojenie a malu som tiez mala v zavinovacke a potom som ju prikryla deckou a tiez som ju stale kontrolovala, ci nie je prehriata.
babyvak som nevyuzila, malu som do toho dala aj v zavinovacke, ale nechcela tam byt, stale plakala a bola nespokojna. a spaci vak som tiez nepouzivala, dieta sa tam nemoze hybat a tiez je nespokojne.

azalka, elizka, violka, darluska, skorki, lakrimosa, francis, mimuska, julinka, pcolka, snazilky nase koncime deviatnik ku svatym, tak sa uz hlaste ako tehulky 😉