Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

francis
1. apr 2010

ahojte 😅 ja sa tiež pripájam a želám vám všetkým požehnané a milostiplné sviatky veľkonočné a veľa síl a pokoja od zmrtvychvstalého Krista a aj vodičky nech sme všetci zdravučkí 🙂

azalka22
1. apr 2010

ahojte, ahojte. uz som doma z liecenia. konecne. ani si neviete prestavit, ako som sa velmi tesila domov. mam za sebou dnesnu s.o., takze vsetko, ako ma byt.
juuj, fakt som doma. strasne dlhy cas som tam mala, do buducna by som to dobre premyslela, ci este raz pojdem 😖
no uvidime, aky efekt to bude mat na mna. tak drzme si palceky navzajom
a mam este jednu prosbu na vas, moze mi strucne niekto zhrnut, co sa za ten mesiac tuna stalo?

mimuska77
1. apr 2010

Caute hviezdičky 😉
Všetky Vás zo srdca pozdravujem a prajem aj ja krásne,požehnané Veľkonočné sviatky,veľa vody a radosti,konečne si aj ja ako inteligent môžem vychutnať tieto pre mňa dôležité "trojdnie",kedže dnes mám ešte nočnú,ale od zajtra mám veľké voľno 😵
Riska,Teba zdravím zvlášť neboj mojenko ja sa určite polepším,ale duchom som stále s Vami a aj si Vás poctivo čítam,teraz nemám nič nové,len musím navštíviť gyndu,kvôli dalším tabletkám...Ale potom dám vedieť ako postupujem to určite a babule čo sa ideme modliť????Dajte potom vedieť som za všetko na čom sa dohodneme,naše modlitby majú neskutočnú silu a dakujem Vám že ste,myslím na Vás na všetky 😵

maria1610
2. apr 2010

ahojte 🙂 - prajem vam vsetkym milostiplne a radostne prezitie nadchadzajucich sviatkov 😵

riska
3. apr 2010

aj ja vam všetkým prajem krasne velkonočne sviatky, najma to, aby ste z toho dnešneho/zajtrajšieho ALELUJA čerpali sily po cely rok 😵 😵

akzuzs
4. apr 2010

ALELUJA
Zdravím všetké veriacé snažilky

akzuzs
4. apr 2010

13V ten deň išli dvaja z nich do dediny zvanej Emauzy, ktorá bola od Jeruzalema vzdialená šesťdesiat stadií, 14a zhovárali sa o všetkom, čo sa prihodilo. 15Ako sa tak zhovárali a spoločne uvažovali, priblížil sa k nim sám Ježiš a išiel s nimi. 16Ich oči boli zastreté, aby ho nepoznali. 17I spýtal sa ich: „O čom sa to cestou zhovárate?“ Zastavili sa zronení 18a jeden z nich menom Kleopas, mu povedal: „Ty si vari jediný cudzinec v Jeruzaleme, ktorý nevie, čo sa tam stalo v týchto dňoch?“ 19On im povedal: „A čo?“ Oni mu vraveli: „No s Ježišom Nazaretským, ktorý bol prorokom, mocným v čine i v reči pred Bohom aj pred všetkým ľudom; 20ako ho veľkňazi a naši poprední muži dali odsúdiť na smrť a ukrižovali. 21A my sme dúfali, že on vykúpi Izrael. Ale dnes je už tretí deň, ako sa to všetko stalo. 22Niektoré ženy z našich nás aj naľakali. Pred svitaním boli pri hrobe, 23a keď nenašli jeho telo, prišli a tvrdili, že sa im zjavili anjeli a hovorili, že on žije. 24Niektorí z našich odišli k hrobu a zistili, že je to tak, ako vraveli ženy, ale jeho nevideli.“

25On im povedal: „Vy nechápaví a ťarbaví srdcom uveriť všetko, čo hovorili proroci! 26Či nemal Mesiáš toto všetko vytrpieť, a tak vojsť do svojej slávy?“ 27A počnúc od Mojžiša a všetkých Prorokov, vykladal im, čo sa naňho v celom Písme vzťahovalo. 28Tak sa priblížili k dedine, do ktorej šli, a on sa tváril, že ide ďalej. 29Ale oni naň naliehali: „Zostaň s nami, lebo sa zvečerieva a deň sa už schýlil!“ Vošiel teda a zostal s nimi. 30A keď sedel s nimi pri stole, vzal chlieb a dobrorečil, lámal ho a podával im ho. 31Vtom sa im otvorili oči a spoznali ho. Ale on im zmizol. 32Tu si povedali: „Či nám nehorelo srdce, keď sa s nami cestou rozprával a vysvetľoval nám Písma?“ 33A ešte v tú hodinu vstali a vrátili sa do Jeruzalema. Tam našli zhromaždených Jedenástich a iných s nimi 34a tí im povedali: „Pán naozaj vstal z mŕtvych a zjavil sa Šimonovi.“ 35Aj oni porozprávali, čo sa im stalo cestou a ako ho spoznali pri lámaní chleba.

darla27
4. apr 2010

Prajem Vam pokojne a milostiplne Velkonocne sviatky a zajtra vela sibacov /teda pre tie,
ktore tento pohansky zvyk dovolujete na sebe praktizovat. 😀

suzzika
4. apr 2010

Zdravím vás ...."chvíľku" tu nie som a už ste to tu nejako zmodernizovali 😉 ...teraz som len na skok, aby som vám popriala radostnú a pokojnú oslavu Kristovho zmrtvýchvstania ....a už som veeeeeľmi zvedavá, čo tu nové, tak čo Kaki alebo kto/?/ sa podujme na 40-dňový súhrn, stačí heslovite 😀

lakrimosa
4. apr 2010

Ahojte !!!! Všetkým vám želám požehnané sviatky preniknuté svetlom a radosoťu Tajomstva Vzkriesenia!
Vôbec neviem, čo nové sa tu deje, mala som katastrofálne veľa práce pred sviatkami. Čo sa teraz modlíme? rada by som sa teraz pridala, lebo deviatnik k sv. Jozefovi som nestihla a neviem, či ste sa potom ešte niečo modlili.
Musím si vás dočítať, teraz už budem mať na to čas, dúfam 🙂
Pozdravujem každú osobitne!

akzuzs
5. apr 2010

hahaha, Suzzika, to by bolo super, keby sa neaká obetavá duša podujala na ten súhrn, pre tie čo sa tu cez post neukázali. Ženy, čo tu máte nového, ale sa práve kúpete v oblivačke??????? 😀

riska
5. apr 2010

suzzika, akzuzs - vitajte 🙂 🙂 🙂 čo mate vy nove?

ja si teda nepamatam všetko, čo sa stalo za posledných 40 dni, ale aspon niečo skusim 😉

azalka bola v lúčkach na liečeni a bola z toho už mierne na nervy 🙂
kaki absolvovala laparku a vlastne ma všetko o.k, tak teraz už len čakame na // 🙂
mame novu tehulku -hviezdičkumariu 😵
ozvala sa po dlhšom čase aj majkuška - žial, prišla o babatko 😔 😔
rybka cely post filozoficky riešila "štastnu vinu" - dedičny hriech a tak 😉
betty sa chrani pred elektrosmogom 🙂
mimuska zistila, že ma v podstate dobru lekarku 😉
violke ma nejaku alergiu a v italy je už leto 🙂

riska
5. apr 2010

smejke už po 4raz odročili sud 😠
lenka si uživa škoricu ivanku 🙂
carm ma starosti s bývanim a mala aj nejake zdravotne problemy 😖
a všetky detičky z temy krasne rastu a ich maminy velmi nestihaju prispievať 😉 určite som na vela veci zabudla, ale možno ma niekto doplni 😵

no a modlili sme sa za tehulky, potom za bývanie, a naposledy za rodiny.....a teraz by to asi znova chcelo za snažilky 😉

lenkove
5. apr 2010

ahojte
uzili ste si Vzkriesenie? 🙂 ja som tento rok po prvykrat musela okrem Vzkriesenia bedlivo sledovat aj nieco, ci skor niekoho ineho a bolo to krasne 🙂 🙂

margarita
5. apr 2010

ahooooojte po Velkej Noci,
tesim sa, ze tu opat prikvitli nase kvetinky Zuzanky akzuzs a suzzika.
Ste mi chybali cely post 😉

riska to podla mna skvele vystihla, sama si na viac noviniek nepamatam 😀

my sme sviatkovali u svokrovcov, nech si aj oni uziju 🙂 a super som si oddychla, lebo som nemusela 5dni varit 😀 a stale lietat po byte ako namydleny blesk, stari rodicia sa trhali, kto ju kedy a kolko bude nosit na rukach, a ziarlili na seba navzajom, ked nechcela ist k tomu druhemu...len uz sme naspat doma, a ja som zvedava, ako jej zajtra vysvetlim, ze som uz zas na to sama a nemam ruky za 4 dospelych 🙂

kaki
6. apr 2010

Ahojte 🙂
Ja len krátko kuk 😉.
Táto Veľká noc a obrady boli pre mňa krásne. 😵 Krajšie ako kedykoľvek doteraz.
Nikdy som nepočula spievať pašie zborom. A tento rok to bolo krásne 😵
Dokonca aj sobotnú Vigíliu som prežila s radosťou (ja som obyčajne tieto dlhé obrady nemusela), ale tento rok to bolo mimoriadne mimoriadne 😵
Naozaj mi to prinieslo kooooopu radostí 😵 ALELUJA 😵

Ak túto radosť od Boha dobre využijem, to bude radosti naokolo 😵 Myslím na Vás, na všetky.

lenkove
6. apr 2010

no krasne, len piste!!!
My sme sli na Vzkriesenie na piatu hodinu rannu, do kostola v inom meste, kde sme este neboli a k tomu sme pobludili a prisli neskoro 🙂 ale jedno viem isto, napriek tomu Kristus vstal z mrtvych! 🙂
ja som mala krasny zazitok vcera, ked deticky po prijimani spievali "som taky stastny, ze Jezisa uz v srdci mojom mam" a ja som si spomenula na moje detske casy a zborovanie a spievala s nimi a divala sa pritom na Pietu.. a bolo to krasne, uvedomit si ze mam v srdci Jezisa aj s jeho Krizom.. vykupitelskym..

a pozerali ste niekto film Ivetka a hora? o zjaveniach P. Marie v Litmanovej? ja som teda cumela.. zjavenia a putova zboznost mi nikdy neboli blizke, ale ta dievcina a jej zivotny pribeh, to bola sila, nemohla som na to prestat par dni mysliet..

lenkove
6. apr 2010

inak, pridavam vam jeden link o tom filme..
posledna veta z blogu je presne to, co citim aj ja (Ivetka, nemôžem povedať, žeby som po dopozeraní filmu uveril v nadprirodzenosť litmanovských zjavení, ale tebe som uveril!)

http://jurajdrobny.blog.sme.sk/c/184113/Ivetka-...

janula.k
6. apr 2010

ahooooooojte 🙂 Aleluja aleluja Kristus Pan, zmrtvych vstal 😵
Suzika Aksuz chybali ste nam 😵
Lenka, moja mamina bola v Litmanovej a mame ten film doma, len som ho este nevidela, urcite pozriem 😉
Som velmi stastna, ze ste tak krasne prezivali sviatky. Aj my, len som velmi velmi unavena. Neviem, co sa stalo, ale od minuleho tyzdna, si nas drobec zmenil rezim. Zvykol pred kazdym kupanim dve tri hodiny spat, potom sme sa okupali, napapal sa a sam zaspinkal v postielke. Teraz nechce pred kupanim spat, ked sa okupe, tak place a musime ho uspavat na rukach..Je to velmi vycerpavajuce. Neviem co sa porobilo... 😔 Babka hovori, ze ho niekto uriekol..ale ja takym blbostiam neverim.
Skor si myslim, ze je to tym, ze sme zacali viac chodit von, viac sa stretavame s ludmi, navstevy a tak...a menil sa cas, cize ked zvykol spat pred kupanim, tak bola uz tma, teraz je svetlo a mozno je z toho zmateny. Neviem.

carmenuska
6. apr 2010

Ahojte, CHRISTUS VOSKRESE!
Aj napriek vsetkym moznym sklamaniam za posledne dni, mi diabol nevzal radost z tychto sviatkov. Krasne sme ich prezili, naozaj oddychli a zas bezna realita. Vitam opat Zuzanky obidve a zacnite uz pisat, ucky ved ste dneska este doma.
Darla- ako???
Ozaj a co je so Skorki, ta sa tu neukazala poriadne dlho, skoro som na nu uz aj zabudla 😕

riska
6. apr 2010

som rada, že ste prežili krasnu velku noc 😵 ved tieto sviatky su podla mna viac duchovne ako vianoce 😉

janulka, branulko je už vačši, ovela viac vnima, ved čo by spal 😀 ale verim, že je to vyyčerpavajuce 🙄

lenkove
6. apr 2010

Riska, krasne tt ti tam svietia. ja som dnes so Skoricou dala specialne za tehulky a dost sa ich nazbieralo 🙂 ty, ta moja kamoska co bola zaroven s tebou na IVF, sesterka, co prisla o jedno babo, ba dokonca manzelova sestra 🙂 a v maji mame ist na svadbu, tak sa modlime uz teraz za babo tam 🙂 a aj tu v teme, jej, to bude deticieeeek 😵 😵
a viete co este, Bogdan sa ma dobre! 🙂 🙂 Pan je mocny a dobry

ja sa vam teraz nebudem dhsi cas venovat, musim predlzit z pracovnych pricin moj post, ale potom si to vynahradime 😵 😵 nebudem ani na FB, ale na mailoch ano 🙂 mam v gmaili sledovani Kaki 😀 tak si vas najdem..
pozehnanu oktavu 😀 ! a nezabudnite! Kristus vstal z mrtvych! Hrob je prazdny! Smrt porazena! Jupiiiiiiii 🙂 😀 😀 😀 😀

a este jeden link, ktory vyjadruje opat takmer doslovne moje pocity k aktualnym kauzam, ktore mozno pridu na pretras v teme 😀 . od muza, ktoreho si velmi vazim.. tak ako on pise v poslednych odstavcoch by sme mali zit vsetci..

http://schwandtner.blog.sme.sk/c/224227/Hororca...

objatie!

azalka22
6. apr 2010

krasny jarny vecer vsetkym prajem-dnes sme si s mm tak dobre zapracovali v zahrade,pokopali, posadili atd atd, normalne som bola rada byt vonku po tak dlhej dobe...
vsetko dobre vsetkym 🙂

akzuzs
6. apr 2010

Ahojte všetky dobré duše ktoré ste tu a ktoré Boh miluje 🙂
Som taká šťastná, lebo som dnes mala dôležitú skúšku na ktoru som sa pripraovlala niekoľko týždňov, veľmi skoro som vstávala aby som sa učila a nezaťažovala rodinu a s takou malou dušičkou a nádejom som klikla na výsledky a uffffff áčko, tak som rada jako blcha
Neviem neako nestíham čítať príspevky, aj teraz ako náhle dopíšem ešte milion petsto poviností ale čo už, Mamin a manželky vedia o čom je reč a nikdy za svet by sme sa thoto nevzdali a sme Bohu vďačné za tieto starosti.
často keď malému niečo je alebo ma pajedi alebo nechce jesť ( čo je u nás častý fenomén ) tak si poviem, že Bože ďakujem za "len takéto" starosti. Iné maminy by neviem čo dali za tie starosti, lebo zatiaľ žiadné nemajú, alebo iné, ktoré majú choré detičky .
Zmrtvychvstalí Ježišu!
Ďakujem za to čo si mne a mojej rodine dal, za radosti, starosti, lásku, úsmev, plač, za spoločné chvíle, .... za všetko!
Ďakujem za to čo nám dávaš a čo pre nás máš pripravené!
Ďakujem za to že si a že si si ma vybral, aby som aj ja bola kresťankou a kresťanmi sú aj moja rodina, mojí blízki, moji priateli.
Nech je Tvoje meno pochválené od tohoto času až na veky vekov AMEN
ALELUJA

Riska a Janulka, ste zlaté kinderka 😉Ako to zvládate?

violoncielka
6. apr 2010

Ahojte kamosky
supersky pozdrav a velke objatie vam vsetkym posielam. Mam toho teraz vela 🙂), tak sa tesim, ale nestiham chodit na konika. Tak sa ozvem snad na buduci pondelok. Pa majte sa krasne. Tesim sa z vasich radosti. Pa moje zlate

darla27
6. apr 2010

Ahojte, tak ja sa hlasim po Velkej noci v smutnej nalade: ziadny zazrak sa nekonal, vsetky injekcie, stresy, prosby, peniaze a nadeje boli zbytocne, krvny test len potvrdil, to co moja ms uz na sviatok Zmrtvychvstania naznacila.
Je to negativne, babo nebude. ☹
Neda sa nic robit, asi sa musim viac modlit a setrit na dalsi pokus, pokial nestratim odvahu a vieru ze sa mi to niekedy moze podarit. Zacinam si mysliet, ze na svete je vsetko postavene na hlavu, kto chce nema a kto ma tak nechce.
Sucitim so vsetkymi ostatnymi snazilkami, viem ze sa tiez trapite, ze to, na co tak dlho cakate, stale neprichadza.
Dufam, ze uz konecne niektora z vas pride a potesi sa s nami so spravou o dvojpalickovom testiku. 😵
...a ja dovtedy budem buchat na dvere, pokial sa neotvoria.. 😉

majkuska
6. apr 2010

Ahojte!
Lenka ja mam ten film Ivetka a hora na DVD. Ja mam k Litmanovej blizko, niejakych 50 km, ale myslela som srdcom blízko. Ako mala som tam s našimi stale chodila počas zjaveni, potom už sme nechodili a v auguste 2009(odpust, tam som si kupila DVD) sme tam boli ja, manžel a Vanesska.No od vtedy som mala strašne nutkanie tam isť znova, je to neskutočne, ale niečo tam priťahuje. Tak som to odkladala, až kym sa mi pred Silvestrom nesnívalo o tej Litmanovej, pochopila som, že tam mam isť. Tak som tam zburcovala celu rodinu, došli sme tam 16 aj s deťmi na 4 autach. No a naš Pán mal pre mňa v tej Litmanovej niečo predsa len pripravene. Do 3 týždňov som si našla //.Aj keď to nedopadlo ako som si to predstavovala, ale viem, že babetko ktoré mame v nebičku je vymodlene a vyprosila nam ho vtedy Panna Mária.Len musim pochopiť zámer, prečo sa to takto skončilo. Ja sa priznam, že nikdy som neprežila niejaky bližši vzťah k Pannej Márii, ale od vtedy nedam na ňu dopustiť. Je to moja Litmanovska zázračna. A ešte vam poviem jeden paradox, že keď som bola v piatom t a začala som prvý krát špiniť, dobehla som k lekarke, sestrička hľadala moju kartu, lebo som tam dlhšie nebola, nakoniec zobrala zo skrinky poslednu kopku a z mojej karty vyletel Litmanovsky obrazok. Nech ho tam dal kto koľvek, ale vtedy sa mi rozbušilo srdce a brala som to ako znamenie... Baby aj ja som prešla viacere putnicke miesta, ale tu Litmanovu odporučam. Je tam neuveriteľny pokoj, niečo silne, čo sa neda opisať a spätne to tam priťahuje, človek s tamaď odchadza tak naplnený a pritom sa o nič nesnaži. Ja by som vam vedela popisať o zázrakoch, ktore sa už na tejto hore udiali, ale to by som tu asi pisala dlho. A tiež sme si z tej poslednej návštevy priniesli kopu sv. vody a pili sme ju na litre.A znova tam chceme isť v čo najbližšiom čase.
Krasavice mne je tu pri vas tak dobre, hoc tu nechodim niejako extra často, ale je to jedina tema, ktorá mi stale niečo dáva.🙂

Ako ste sviatkovali? My sme prežili v celku krásne sviatky. U nas bolo vždy pomaly sa stavalo zvykom, akekoľvek sviatky, tak sme museli byť rozhadani. Ale tento raz som to diablovi nedovolila. Vždy som mala pocit, že ak chceme niečo krasne prežiť, tak ten zly nas vtedy strašne pokuša k hriechu. No a teraz v sobotu už mal manžel k večeru podivnu naladu, tak som sa ho opytala, že čo mu je, ale vraj nič, no ale bol iný, mal ine reči a tak. Tak som vtedy veľmi prosila Boha aby sme sa nezvadili, aby mi dal silu.A tomu zlemu som povedala, že tento raz ma nedostaneš a bodka. No a manželovi, že nech mi povieš čokoľvek Milujem ťa a nedam priestor zlemu.

Ja viem, už by som sa mala zastaviť, 🙂

majkuska
6. apr 2010

Janulka vo štvrtok mam kontrolu u lekárky. Tak jej skusim navrhnuť tie trombofilne testy. Som ale strašne zvedava čo mi na to povie. Ja by som chcela, len či sa nebude vykrucať. 😒

kaki
7. apr 2010

Dobré ránko 😵
Som rada źe som sa tu na chvíľku zastavila... Ide z vás veľká kopa energie 😵 ĎAKUJEM 😵
Myslím na Vás 🙂

janula.k
7. apr 2010

cauko 😵
Akzus gratulujem k uspesnej skuske 😉 a ja uz nie som kinderko 😝 😀
Azalka, viem si predstavi tvoju radost z prace na cerstvom vzduchu..tiez to oblubujem 🙂
Riska, super 7.mesiac za vami 😵 Vcera som sa o tom nasom probleme s Brankovym rezimom rozpravala s jednou kamaratkou a ona mi povedala, ze babatka si zvyknu rezim menit kazde tri mesiace... 😕 no ale poviem vam, vecer byvam neskutocne unavena 😔
Darla 😔 a ja som tak verila...a verim nadalej, babo bude 😵 mozno neskor, mozno inou cestou, mozno uz o mesiac 🙂
Violka, posielam objatie a nech ta Pan posilnuje pri tolkej praci 🙂
Lenka a Ivanka budete nam tu chybat ☹ ale myslime na vas a tesim sa, ze tvoj kamarat sa ma lepsie 🙂
Majkuska ip 😉 Kaki krasne ranko 😵