Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

azalka22
28. jún 2010

ahojte, dufam, ze Betty je OK a budu tu dake infospravy o Matkovi ako vital svet krikom 🙂

k tomu modleniu - navrhujem deviatnik na umysel Matky Bozej
este musim vymysliet formu, ako na to.
ci si dame nejake litanie -loretanske su OK

tak sa vyjadrite, prosim
a pekny teplucky dnicek 😵

lenkove
28. jún 2010

ahojte!!
Bettynka nič? 😕 no teda! myslíme na ňu.. Smejkovci sa majú dobre a sú úplne paf zo seba 🙂 😵 😵

ja som dnes zažila akciu, Lenkove stres a tlač 😀 , čo sa dnes dialo moji milí nechcite vedieť... zákerný program (openoffice) mi nenačítal všade čísla strán, tak som musela volať mm, že čo mám robiť (po vytlačení prvého exempláru vo Fax and Copy).. som si nejako predstavovala, že sadne za môj notebook, vloží tam strany ešte raz, uloží ešte raz a pošle mi to mailom na môj notebook, čo mám so sebou... A mm na mňa necitlivo, že notebook mám ja, nech si to urobím Páni, mne to nenapadlo!!! Tak teda dotlačené (ani neviem nakoniec ktorú verziu som vytlačila ) a dávam viazať... Cestou tam mi asi 6krát zdochne auto (!) čo sa mi bežne stávalo tak pred 12-timi rokmi, keď som si urobila vodičák, odvtedy nie..
A teraz ja doma stále za compom a píšem autoreferát a mm (ako jediný chlap na Slovensku podľa mňa) nepozeral futbal ale venoval sa dieťaťu : -D
A nad takou drobnosťou, že školiteľka mi poslala návrhy na zmeny v závere s vetou "čiarky sú opravené" a ja som sa potešila, návrhy zapracovala, ale do tej mojej verzie, nie do jej, iba mávnem rukou.. . Takže záver mám bezčiarkový... Mm ma ale utešil, že to nevadí, že mám v práci isto veľa chýb aj tak, zlatý že? 😀

azalka22
28. jún 2010

tak dievcata, bola som dnes na novoknazskej omsicke, v duchu som ju obetovala za vas=nas vsetky a vase=nase potreby. [knaz=moj byvaly spoluziak -sice o par rokov vyssie, ale i to sa rata, nie?]

margarita
28. jún 2010

leni, Tvoj mm je naozaj zlaty a ma pravdu, vzdy tam chyby ostanu, aj ked to 20 ludi skontroluje 😉
a nie je jediny chlap na SVK,su 2 🙂 ten moj sa o futbal ale ani o ine sporty, co idu v telke vobec ale vobec ale naozaj vobec nezaujima...

smejka, gratulujem k ukonceniu studia a zacatiu novej rodinnej etapy 😵

viete niekto o betty nieco viac?

bettynka222
29. jún 2010

ahojte 🙂

stale cakame. placenta ma uz sice stupen 3 a prietoky su znizene, ale vraj to este takto spolu vydrzime 😵 a som otvorena na 2-3 cm, co ma celkom tesi 😵

@smejka smejusik dakujem, aj ja myslim na vas, aby ste mali doma vesele trio 😵

@maria1610 @muska30 dakujeeeeeeem 😵

@margarita ty zlaaaaaaaa 😀 to bol zase iphone - nema totiz rad zily. a inak aj tie moje su ako z kamena 😝

@azalka22 sme ok, ale matko zatial komunikuje so svetom len stikutanim 😀

@lenkove este cakame 😉 a vidis ako si to pekne zvladla 😵 poznam ludi co mali povytvarane casti kapitol v roznych dokumentoch a po nakopirovani do jedneho sa im vsetko dochaosilo a strany tam nesli len tak nahodit....takze si velka sikulka 😵

zdravim vas vsetky a dakujem ze na mna myslite. potom dam vediet po janulke - sme si kedysi vymenili cisla. a keby daco, mobil budem mat so sebou a v nemocke je wifi, tak vam podam priebezne infosky 😉

akzuzs
29. jún 2010

Ahojte a pekný požehnaný dníček
@bettynka222 stále si ešte kinderko????? Ale to asi tak má byť a keď Boh povie Maťko šup von tak pôjde 😀
@lenkove no to si fakt dobrá že si to s tým PC zvládla ja by som mala ten môj notebook už od nervov dávno pod oknami a to vieš že to nieje malá výška 😀
Inak pre zmenu môj manžel a šport no ako každý chlap a hlavne sa vždy teší na majstrovstvá sveta , alebo európi vo futbale a tiež aj neaké ligy ale naš Slovenský futbyl to moc nie al svetové tými to áno ale naši aj tak prekvapili. No podstatné je že do 11.7. viem čo bude na 100% u nás v TV prevládať 😀
@smejka aj odomňa gratulácia ku škole a hlavne že už sa môžeš venovať tej lepšej aj keď náročnej časti a to k dvojičkám a ozaj budď som zaspala na vavrínoch alebo som prehliadla, alebo si ani nespomýnala ako si dopadla pri stretku???? Ak si to tu už písala tak opakovanie príjemných vecí neuškodi 😉
@azalka22 super a loretánske je krásne a na Jej úmysle veď to poznáš tak sa pridávam len povedz dátum
No a inak dnes som bola na poradni vraj je to naše dieťatko OK zatiaľ som nepribrala ale to dobehnem veď pri Majkovi úctihodných 25kg 😅 a brali mi aj krv tak to určite budu frfľat ako mám malo železa ako vždy ale to je jedno, len aby bol pokladík OK no tak sa majte a všetky VS,VM, VD POZDRAVUJEM

azalka22
29. jún 2010

ahojte, tak este raz ponukam od 1.jula deviatnik -loretanske litanie na umysel matky Bozej s ucastnou na s.o. ak sa podari kazdy den
Ved Ona najlepsie vie, komu co treba a taktiez sprostredkuva nase prosby dalej
😵

akzuzs
29. jún 2010

Evanjelium

13Keď potom Ježiš prišiel do okolia Cézarey Filipovej, pýtal sa svojich učeníkov: „Za koho pokladajú ľudia Syna človeka?“ 14Oni vraveli: „Jedni za Jána Krstiteľa, iní za Eliáša a iní za Jeremiáša alebo za jedného z prorokov.“ 15“A za koho ma pokladáte vy?“ opýtal sa ich. 16Odpovedal Šimon Peter: „Ty si Mesiáš, Syn živého Boha.“ 17Ježiš mu povedal: „Blahoslavený si, Šimon, syn Jonášov, lebo ti to nezjavilo telo a krv, ale môj Otec, ktorý je na nebesiach. 18A ja ti hovorím: Ty si Peter a na tejto skale postavím svoju Cirkev a pekelné brány ju nepremôžu. 19Tebe dám kľúče od nebeského kráľovstva: čo zviažeš na zemi, bude zviazané v nebi, a čo rozviažeš na zemi, bude rozviazané v nebi.“

majkuska
29. jún 2010

Ahojte.Myslim na vas v modlitbach.
My sme mali včera UZV, bambulko je ok, a hematom je už maličky. Sice sa mi ešte vyplavuje, ale hadam už bude stale len lepšie.

Aksuz hm ako sa citiš? Ako citiš rozťahovanie maternice?Ja mavam občas take tlaky, ale prejdu. Inač ja som tiež ešte nepribrala, ale som 1,5kg schudla

kamilkka
29. jún 2010

ahojte baby,
mňa sem odporučila majkal...
trocha som vas čítala ale nemala som guráž sa zapojiť...
až dnes...
asi preto že potrebujem podporu a aby sa za mňa niekto modlil...

katola
29. jún 2010

@majkuska,@aksuzs to je super, že sú vaše dieťatká v poriadku
@azalka22 k loretánskym litániam sa od 1.7.pridávam, len to asi nebude každý deň s účasťou na sv. omši ☹

ešte raz pripomínam, kto by chcel zo Svätej zeme z Jaskyne mlieka prášok zo skaly, ktorý sa používa aj pri neplodnosti -viď pár strán nazad, nech sa mi ozve, môžem mu ho poslať 😉.

azalka22
29. jún 2010

kamilkka vitaj medzi nami.. 🙂

janula.k
29. jún 2010

ahojte 😵
tak my mame dnes pol ročka 😎 este stale sa nekamaratime s mrkvou ani so zemiakom a pri vecernom kupani maleho, mu najdem mrkvu aj za usami 😅 Zacali sme davat aj ryzovu kasicku, chvilku sa zdalo, ze ta mu zachutila, ale omyl...kasa leti tiez na vsetky strany 🙄 uz som z toho unavena..
Tehulky ahojte, som rada, ze tie vase zazraky su v poriadku 🙂 a bettynka drz sa nam, furt nakukam na mobil 😉 otvorena na 3cm to je super 🙂
Kamilka vitaj a napis nam nieco o sebe 😉
Azalka, loretanske litanie mozu byt 😵
zajtra idem na spoved, tak hadam sa mi podari chodit aj na s.o 😉
a kde je Kaki a tehulka Mimuska a Rybka...

smejka
autor
29. jún 2010

ahojte vsetky 🙂
tak my sme doma.....vsetko bolo v pohode...nad nase ocakavania....pristup....profi mama a hlavne deticky
hadam to pojde rychlo a chalosi budu cim skor u nas 🙂
pekny vecer

kamilkka
29. jún 2010

ahojte 🙂
tak čo o mne?
my sa snažíme a snažíme.... ale nedarí sa nam, už mam s tym problem....
neviem to prijať, že sa nam nedarí a nedarí....
stale na to myslím ☹
a už sa bojím, že sa scvoknem 🙂
tak tak, ale inak sa mame s mojim mm fajn 🙂

margarita
29. jún 2010

smejka, tesime sa s vami, nech to ide co najrychlejsie 😉

janul - cakame na Tvoje spravy od bettynky 😎 gratulujeme Brankovi k polrocku a snad aj tie mixovane gebudzinky mu zachutia casom, mozno bude na ovocie viac nez na zeleninu, este si nedavala? banan je hit vsetkych deti, co poznam 😀

majkuska, super sa citaju tie Tvoje dobre spravy, inak ani ja som nepribrala prve 3 mesiace ale som schudla asi 3kg, nad wc misou...

kamilkka - vitaj u nas, to, co prezivas, sme tu prezivali/prezivaju vsetky, niektore uz peknych par rockov - ale nescvokli 🙂 prave na to je fajn pridat sa k podobne "postihnutym", lebo zistis, ze je nas takych viac.
A mozem sa spytat, absolvovali ste uz nejake vysetrenia,mate nejaky zisteny dovod, preco sa asi nedari?
😕

muska30
30. jún 2010

ahojte,
zacinaju nam prazdniny a dovolenky, tak si ich uzime v zdravi a poriadne si oddychnime, hlavne skolaci a pani ucitelky 😉
@kamilkka vitaj medzi nami 🙂
@janula.k kym si Branusko zvykne na prikrmy, moze to trvat aj par tyzdnov, maminkine mliecko je chutnejsie 😉 ale skus aj ovocie, banany a jablka ocistene a uvarene v dojc. vode.
@smejka dobre spravy, nech su chlapci coskoro u Vas 😵
@bettynka222 tak porod sa Ti blizi a s Bozou pomocou to zvladnes 😉

majte sa pekne, ozvem sa po dovolenke a myslim na Vas v modlitbe 😵 😵 😵

akzuzs
30. jún 2010

Ahojte a požehnaný dníček
No mne to nevadí ja to dobehnem ale keby mi tak chutilo ale to je OK veď ma je dosť 😀
Bety, DO TOHO!!!!!!!!
@janula.k no aj u nás to bolo s prvými príkrmami ale jedn ami poradila aby som mu dala trolinka soli do toho a potom ju postupne vynechávala a fungovalo to časom sa naučil papať tie fuj neslané zeleninky ale u nás viac fungovalo ovocie a to je do dnes 😀
@smejka je to na dobrej ceste a som rada že aj profi sú v pohode a chlapci no určite na zožratie 😉
@akmilkka ahoj vytaj medzi nami je tu super a príd často a potom budeš z tejto témi závisláčka uvidíš
@majkuska al e dobre sa cítim len niekedy mi nieje dobre ale to patrí k tomu aby som nezabudla že som tehu. Aj Ty to máš ž epopri starostiach s Vaneskou miestami zabudneš na to že si zasa tehu, ja na to niekedy zabudnem 😅 a potom si len bábo uhladkám , aby nebolo dieťatku smutno že sa mu tak nevenujem ako som sa venovala Majkovi keď bol v brušku 😵
Ozaj a blahoželám všetkým detičkam VM ktoré dnes končia v škole

A ešte evanjelium na dnešný dníček
28Keď prišiel na druhý breh do gadarského kraja, vybehli proti nemu dvaja posadnutí zlými duchmi; vyšli z hrobov a boli takí zúriví, že sa nik neodvážil chodiť tou cestou. 29Zrazu skríkli: „Čo ťa do nás, Syn Boží?! Prišiel si sem predčasne nás mučiť?“

30Neďaleko nich sa pásla veľká črieda svíň. 31Zlí duchovia ho prosili: „Ak nás už vyháňaš, pošli nás do čriedy svíň.“ 32On im povedal: „Choďte!“ A oni vyšli a vošli do svíň. Vtom sa celá črieda prudko hnala dolu svahom do mora a zahynula vo vodách. 33Pastieri ušli, a keď prišli do mesta, vyrozprávali všetko, aj o tých, čo boli posadnutí zlými duchmi. 34Tu celé mesto vyšlo oproti Ježišovi, a keď ho uvideli, prosili ho, aby odišiel z ich kraja.

lenkove
30. jún 2010

@akzuzs
ahoj 🙂 Chcem ti iba povedať, že žijem, konečne som odovzdala prácu a som na materskej, takej NAOZAJSTNEJ 😀 😀 😀 😵 😵 😵

kamilkka
30. jún 2010

ahojte,
tak ja vobec nemam pocit, žeby tu niekto mal nejaky problem 😀
všetky vyzerate tak spokojne a vysmiato 🙂
ale aspon robite tak dobru reklamu kresťanom

margarita
30. jún 2010

kamilkka, fotky klamu 😀 no nie som ista, ci prave ja osobne robim dobru reklamu krestanom...pravdupovediac, vobec nemam v plane nieco take. Poznam ludi, co si myslia, ze kto veri este dnes v Boha je blazon, ale aj tych hlboko veriacich, co sa tvaria, ze svet je zly a hriesny a neriesia svoj zivot aktivne, cakaju, ze Pan Boh ich niekam postrci, ze zasiahne, ze sa postara uplne bez ich pricinenia.
Sama som v takej tretej skupine 😉 ze verim, ale snazim sa robit vsetko mozne, a hladam a pytam sa, ci je to v sulade s mojim svedomim a Bozou volou.

lenkove,tak gratulujeme. a co mate nove? este necitate ruskych klasikov? 😉

a co ta nasa betty, caka na jul, alebo co? 😉

bettynka222
1. júl 2010

ahojte 🙂

no jasne že čakáme na júl 😀 inak v noci tu bol ohnostroj a nejaká divoká párty, tak dúfam že sa ešte do pôrodu stihnem vyspat 😀 poobede kontrola-keby daco budete informovane 😵

lenkove
1. júl 2010

@kamilkka
a vy máte nejaký problém, alebo sa len "nedarí"? 😔 Inak, chápem tvoje pocity, dokonca veľmi dobre. A myslím, že nielen ja ale mnohé, čo sme nimi prešli.. My sme sa dva roky nezvýsledne snažili (z toho rok a pol ozaj intenzívne aj s meraním BT, mojžiškou, zmenou stravy, vitamínmi a všetkým, čo k tomu patrí), keďže nám žiaden lekár nevenoval pozornosť mysleli sme si,že sa len "nedarí".. A bolo to veľmi náročné 😔 Mne z podobného zúfalstva o akom píšeš ty, pomohla von naša jasná diagnóza neplodnosť, na ktorú sa konečne po tých rokoch prišlo 🙂 Bolo to pre mňa naozaj uvoľnenie, vykúpenie, aj keď bolestné... A zároveň požehnanie, veľké Pánovo požehnanie, ktoré cítim na každom kroku. A vďaka ktorému máme aj krásnu adoptívnu dcérku 😵 😵
Nevravím, že to nie je ťažké a že sa občas nepristihnem pritom ako mi búcha srdce, keď si zrátam,že mám 29-30 deň cyklu.. Stále dúfam v Pánov zázrak..Možno príde dnes, možno o rok, o dva, o desať.. Možno nikdy... Ale ON bude so mnou a stále ma bude žehnať 😵 😵

@margarita
žiadny klasici, nič 😀 . Knihy sú na vedľajšej koľaji, kto by čítal knihy, keď je mobilný 😀 Knihy sú pre sediacich a ležiacich, čo nevieš 😀 ? Teraz lozíme na gauč, kreslá, postele, nízke stolíky, otvárame šuflíky a staviame sa na ne, všetko čo sa dá, s cieľom dostať sa vyššie, ešte vyššie, najvyššie 😀 😀 No a kočíkujeme, kŕmime a ukladáme báby a chodíme na piesok.. No roboty a roboty má moje dieťa, knihy ozaj nestíha 😀 Iba keď veľmi nalieham,no 😀
a vy ako?

lenkove
1. júl 2010

@bettynka222
juj, myslíme, myslíme 😵 😵 Maťko bude oslavovať cez prázdniny 😵 bude mať narodeniny dvojnásobne rád 😀 😀

margarita
1. júl 2010

my podobne, chodit a chodit do umoru, najlepsie po schodoch a do kopca 😀 a aj z kopca a sama...konecne 😉
ale pred spanim treba precitat daco, alebo si zahrat na xylofon a tak.

betty, tak cakame na matka, kedy to vypukne u vas aj s ohnostrojom 😀

kamilkka
1. júl 2010

@lenkove ahoj
a na zaklade čoho maš tu diagnozu?
viete presne príčinu?
my sa zatial len snažíme....
bez nejakych vyšetrení, ale je to asi 10 mesiacov zatial....
od februara tak že sa snažím strafiť do ovu, iked nie vždy sa nam to podarilo...
ja nechcem adoptívne dieťa - momentalne sme proti tejto myšlienke.

akzuzs
1. júl 2010

Evanjelium na dnešný dníček

1On nastúpil na loďku, preplavil sa na druhý breh a prišiel do svojho mesta. 2Tu mu priniesli ochrnutého človeka, ktorý ležal na lôžku. Keď Ježiš videl ich vieru, povedal ochrnutému: „Dúfaj, synu, odpúšťajú sa ti hriechy.“ 3Vtedy si niektorí zákonníci povedali: „Tento sa rúha.“ 4Keďže Ježiš poznal ich myšlienky, povedal: „Prečo myslíte zlé vo svojich srdciach? 5Čo je ľahšie - povedať: »Odpúšťajú sa ti hriechy,« alebo povedať: »Vstaň a choď«? 6Ale aby ste vedeli, že Syn človeka má na zemi moc odpúšťať hriechy“ - povedal ochrnutému: „Vstaň, vezmi si lôžko a choď domov!“ 7A on vstal a odišiel domov. 8Keď to zástupy videli, s bázňou oslavovali Boha, ktorý dal takú moc ľuďom.

francis
1. júl 2010

ahojte 🙂
lenkove a margaritka krásne ste to napísali aké mate s detičkami teraz záujmy super 🙂
modlili sme sa k B. Milosrdenstvu babuľky a ja som dúfala,že vám sem už možno napíšem krásnu správičku,lebo moja ms mala vyše mesiaca dovolenku 😵ale dneska už asi prišla ☹ a zajtra som už bola nachystaná k doktorkovi tak vôbec neviem čo si o tom myslieť 😠a či má význam tam zajtra ísť.Tak maminy poradťe aké máte skúsenosti



francis
1. júl 2010

asi sa všetky slníte, že keď je tak vonku horúco tak ak niektorá prídete tak poradte 😵

maria1610
1. júl 2010

Francis - a test si si robila???