Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

jaja25
11. júl 2010

@bettynka222 pridávam sa k blahoželaniam, nech Maťko rastie na Božiu slávu....a nech máte dosť mliečka...
My sme sa trošku potrápili. Dieťa má slabý sací reflex, tak som skoro prišla o mlieko. Toho času odstriekavam a kŕmime sa z flašky. No sranda to bude až tento týždeň keď chalani majú už prázdniny v školke a budem s nimi sama doma. Takže zase sa tu dlhšie neukážem. Čo sa teraz modlíme??? Pozdravujem vás všetky a myslím na vás... 😉

azalka22
11. júl 2010

ahojte, znova som nasla peknu stranku www.modlitba.sk, pozrite sa
a je tam i kopec litanii, zaujali ma daktore, tak mozme potom otocit niektore-napr. hned prve O neposkvrnenom pocati P.Marie [pre sukromnu poboznost]

kamilkka
11. júl 2010

ahojte,
chcem sa pridať k vašim modlitbam tak ma prosím upovedomte 😉

muska30
12. júl 2010

ahojte,
my sme uz po dovolenke 🙂 sme oddychnuti, opaleni a spokojni 😉
@bettynka222 blahozelam ku Matkovi, nech Vam robi len radost 😵 a ake mal miery?
@majkal vitaj doma 😉
@azalka22 suhlasim s litaniami, navrhni ktore konkretne 😉
@margarita peknu dovolenku 😉

muska30
12. júl 2010

@riska vsetko najlepsie k meninam Ninke, vela zdravia a nech poslucha maminku 😉
@smejka zlati su chlapci 😉

zacala som citat knihu Chatrc, ktore z Vas to uz precitali? aky mate na to nazor? myslim, ze violka a suzika sa uz o nej bavili 😕

azalka22
12. júl 2010

dobre rano vsetkym, dufam, ze dnes nebude tak horuco... 😒 sme tu z toho tepla uplne uvareni
dnes mi pride moje krsnatko, tak sa tesim 😵
a zajtra idem k dr. na hormoprofil, takze dalsia stacia bude splnena. Potom je to uz len na NOm 🙂

majkal
12. júl 2010

ahojte,
@muska30 vitaj 😵 tesim sa ze ste doma, oddychnuti a spokojni 😵
ja sa tiez pridam k litaniam, takze tiez prosim blizsie info, kedy, ako a za koho 😉
@azalka22 nas zasa poslali na genetiku 😒 No a podla reakcie mojho mm, dalej ho uz nedostanem 😖 - to je u nas asi posledne vysetrenie a potom to tiez nechame uz len na Neho 🙂

Vsetkym prajem krasny a pozehnany den! 😉

azalka22
12. júl 2010

dnes som nejaka iniciativna, to asi z toho tepla..
k modlitbam-navrhujem hned tie prve O neposkvrnenom pocati P.Marie [pre sukromnu poboznost].
Najdete to na www.modlitba.sk v sekcii Poboznosti>Litanie

myslim, ze tento tyzden mozme prosit 'Pre vsetkych, ktori to akokolvek potrebuju' - ved Pan vie, komu co treba najviac. A ak sa nase tuzby nesplnia teraz, prosme o silu prijat to, co mame 😉

@riska a Ninke prajeme vsetko naj, aby bola krasnym a zdravym babatkom svojich rodicov

azalka22
12. júl 2010

dievcata, prosim vas, nemate niektora odbornost v prave? potrebujem sa poradit ohladom porucnictva. vdaka

lenkove
12. júl 2010

ahojte
ja idem pozajtra, ak deti dovolia /moja Škorica a neterka/ do Litmanovej 🙂 myslím na vás 😵 😵
Danka24 ahoj 😵 😵

riska
12. júl 2010

ahojte 🙂 tak sme sa vratili z dovolenky na orave, ninke sa páčilo, hlavne ten sviežejší vzduch jej prospieval 😉 a dakujeme za blahoželania 😉

len tak letmo som si vas prečitala, hlavne gratulujem bettynke k maťkovi, prajem obom vela zdravička, maminke bettynke vela mliečka a aspon trocha spánku 🙂 😉 🙂 a chceme foto!!!!

carmenuska, len ziram ohladom tvojich dg 😢 a dobre si si zapamatala, ja mam PCO, ale mam aj jasne priznaky, strašne dlhý cyklus, ovulka len zriedkavo..... inak polycystický môže byť len jeden vaječnik.... divim sa, že ti to nezistili pri laparke, lebo je to jasne viditelne, take male cystičky su tam.... mne to vtedy poprepichovali
drž sa, moja 😔

a zdravim všetky VS, VT a VM 🙂 🙂

carmenuska
12. júl 2010

ahojte, aj ja úrajem malej Ninke vsetko naj k jej sviatku. Vysledky onkomarkerov su vnorme, baby ja tomu nerozumie, najprv ma vystrasia laparkou a vysledky su ok. Dobre som si myslela a dufam, ze s tym PCO to bude podobne. ved pred rokom na laparke by mi povedali ze mam PCO, moj gyn mi robieval folikulometriu, vsetky sona boli vzdy ok, horm. profily a ze by sa mi zazracne vyrobilo PCO teraz za mesiac? 😀 Ja tomu vobec neverim..........A nemam ani jediny priznak toho /vazim 10 kg s topankami, ms nacas, cista plet,.../ Ak im v tom centre islo o to, aby si urobili kseft na IVF tak ho nebudu mat ani na IUI. Az mi je zle z nich. Ked ma dovysetroval povedal nam ze nam odporuca rovno IVF vzhladam na moje dg /ktore si mimochodom vyrobil aby viac zarobil ☹ / na hroza......Ze ja vobec nema ovulaciu, ale dam ruku do ohna ze tento mesiac som ju mala na 9 dc a u neho sme boli 12 dc......Viete co si z duse zelam? Aby som tento mesiac otehotnela prirodzene a slak by ich tam trafil!
Ako sa vsetky mate? Ja letne, este stale maltujeme, uz mame z toho nervy aj z majstrov, nic nestihame, uz aby sme tam byvali. hadam v septembri tam uz budeme.

danka24
12. júl 2010

ahojte,
Bety blahozelam k Matkovi a prajem vam veela zdravicka a vela mliecka a aby ste sa cim skor zosuladili 😵 😵 a nech vam robi samu radost 😵
Ninke blahozelame k dnesnym meninkam 😵
@riska a ako je to s dojcenim rozbehlo sa to?

@carmenuska tak bodaj by to vyslo tento mesiac drziim palcuchy a nech si ty doktori trhnu nohov radsej .. 😉

@lenkove cauu neprides nahodou aj do SB?ked uz ides to tej Litmanovej? 😉 ako sa mate?

pozdravujem vsetky a myslim na vas .. my mame akurat navstevu segru aj s 3 deckami tak je u nas veselo .. klarka ma aspon spolocnost a naucila sa v piatok plazit tak uz treba davat este vacsi pozor nanu lebo stahuje kvety a hned chutna aj listky 😀 ..

francis
12. júl 2010

ahojte 🙂
azalka pripájam sa aj ja na litánie a napíš odkedy začíname
blahoželám Ninke k meninkám a hlavne nech je zdravučká a robí radosť rodičom 🙂
všetky vás zdravím VS, VT, VM a VD a pekný večer len je už hrozne teplý 😝

smejka
autor
14. júl 2010

ahojte 🙂
jeej vy vsetky dovolenkujete? 😕
u mna je to zase opacne.....som stale v praci a neviem sa dockat konca jula ked mam tyzden volna 🙂
co mate nove?
mamicky sa tu dlho neozvali....bettynka ako? rybka? a ostatne
vsetky vas pozdravujem 😵

majkuska
14. júl 2010

Len tak letmo som vas prešla, nestiham reagovať.
Tak niečo o sebe. My sme mali včera poradňu.Babetko je v poriadku. Stale tam niečo mame, čo ma 3 cm, ale dr. nevedel posudiť, či je to hematom, lebo to vyzera aj jak svalovina. Tak mu vravim, že pred otehotnenim som mala 1cm myom, no a on, že to môže byť a vplyvom hormonov v tehotenstve narasta.A tiež že obidve veci môžu byť pri sebe a su pol na pol.Takže nevieme môžme hadať, naďalej mi nariadil kľudový režim.Aj pri Vanesske som mala centimetrovy myom, ale nenarastal. A on tvrdil, že 3 cm myom tehotenstvu neubliži, len aby nenarastal ďalej. Tak uvidime, zas nam ostava len čakať, ale hadam bude dobre. Aj fotečku nam dal našeho drobčeka.

No ale pre zmenu od minuleho piatku mi akosi začalo blbnuť srdiečko, pulz mi vyskakuje aj na 150-160 uderov, takže mi prišlo z toho zle, dostala som triašku.Zahadou je, že sa mi to opakuje každy deň, ale len do obedu, po obede je ok.Včera som bola na internom, poslala ma do nemocnice na sledovanie, no z prijmovej ma poslali domov, lebo medzi tym stihli prisť vysledky z D Dimeru, či sa mi netvori niejaka embolia, to sa nepotvrdilo, tak ma pustili domov. Našťastie. Ešte mam blby pocit v krku, ako keby som tam mala zaseknuty niejaky cukrik, tak bolo podozrenie na štitnu žľazu, no ale dnes mi brali krv, vysledky vyšli v poriadku tak nechapem. Ešte v piatok ma čaka kardiologia, UZV srdca, uvidime ako dopadne. Ak to dopadne ok, tak to vyzera, že to bude psychickeho pôvodu, to my mohlo vyvolať, ako to bol nazor internistky(že som si v poslednej dobe prešla toho dosť aj stresovo), a možno ma aj pravdu. Dnes mi kazala užiť 1mg diazepanu(vraj sa v tehotenstve môže) ešte predtym než mi to začne robiť, a ja som ten diazepan užila a prespala cele doobedu, srdce nebušilo, ja som spala takže nemam šajnu či a ako bol tep. Ale myslim si, že nebol vysoky, lebo ja som sa na to dokazala aj zobudiť a spalo sa mi tak fajn.Tak uvidim čo vyjde z toho kardio, ak.

akzuzs
14. júl 2010

@majkuska no toho máš teda dosť hlavná vec že je bábo OK a uvidíš všetko bude dobré a Boh tebe aj dieťatku požehnáva zdravie uvidíš. Ja mám tiež neaké problémy so srdiečkom ale je to u nás dedičné .Starká, otec a aj ja máme tachikardiu s aritmiou a v detsvte som mala aj šelesť ale to je už asi OK a u mna je úpla normálne že v klude mám počet úderov srdca za minutu 100 a keď sa rozruším tak samozrejme viac a nikedy sa mi stáva že mi z ničoho nič začne tak trepať srdcom že sa ani nemôžem nadýchnuť a striľa tak že mi až nadhadzuje tričko ale našťastie sa mi to chvála Bohu nepakuje tak často ale zasa mám s tým od puberty problém a tiež tie úderi srdca su nepravidelné. No a niekedy sa bojím že aj synček to bude mať lebo keď som ho čakala a v dev. mesiaci som chodila na to snímanie tak tam mu namerali nepravidelnú srdcovú činnosť a aj veľmy rýchle úderi ale ak mám byť úprimná ani sa nečudujem , lebo na snímaní spal a sestrička mi tak triasla bruchom aby sa zobudil že sa nedivim že ho zošokovali a mal takú srdcovú činnosť 😅 ale čo už

Teraz sa bojím toho že v stredu idem na genetické testy tak sa bojím ale pevne verím že Boh má v pláne aby bábo bolo OK veľa sa za to modlím
Inak všetké Vás pozdravujem a v modlitbách na vás myslím

azalka22
14. júl 2010

majkuska-take podobne stavy mam i ja, no nastastie, teraz to ustalo-aspon nie tak ocividne, zeby ma to znova vedelo rozhadzat. bola som na sstitnej-OK, bola som na kardio, aj UTZ srdca, vsetko OK, aj holtera mi dali -na 24 hod EKG sledovanie, tak mi odporucila iba magnezium sumive, ked by to nastalo a -zabera to.
ak vam mozem poradit, na srdiecko je velmi dobry hloh-kupit si v lekarni caj a podla navodu pit -je sice horky, no naozaj pomaha. hloh je totiz taka rastlinka, ze pomaha -aj ked mas zvyseny tlak, tak znizuje a ked mas znizeny, zvysuje. a ukludnuje akcie srdca. mam ho ako kvapky liehove, takze tak.
drzim vam palce.

smejka
autor
15. júl 2010

@majkuska no drzte sa 😔 ...podla toho co pises to zrejme naozaj bude psychika 😕
aksuzs az teraz som si vsimla ze ste s majkuskou v rovnakom tyzdni 😵 ...a neboj na testy
azalka ako prazdninujes? 😉

azalka22
15. júl 2010

@smejka - mam tu synovca,t ak sa jasime a vyhybame horucavam -no jemu to az tak nevadi, to len krsna nevladze z tepla. a pomaly davam do poriadku bytik a lenosim. este mi chyba nejaka voda, tak rozmyslam, ze si kupim maly zahradny bazen, aby som si aj sen splnila...
a vy ako?
mamicky, ako sa vam dari i detickam v tychto teplach? a co takto pridat nove fotecky?
@francis @ kaki ahoj. ako sa dari? 😉

janula.k
15. júl 2010

ahojte moje mile 😵
my ledva zijeme,...toto teplo nas uplne nici. Branko cez den nevie spat, vnutri sa neda byt a vonku je to este horsie. A to nehovorim o vecernom zaspavani...co bolo predtym bezproblemove, trva teraz aj dve hodiny...Ani neviete aka som unavena. 😔
No a mam za sebou endokrinologicke vysetrenie, kvoli tej mojej zvysennej cinosti stitnej zlazy. Sono šž je ok, no budem mat este jeden odber krvi, ci sa to zhorsilo alebo zlepsilo a podla toho sa uvidi, ci budem brat lieky, alebo nie. Vraj sa taketo po porode stava a same sa to bez liekov aj upravi. Tak uvidim.
@majkuska ten "cukrik v krku" to je jasna psychika...to som uz vela krat citala 😉
@akzuzs neboj, testy urcite dopadnu dobre 🙂
@azalka a kolko rokov ma synovec? tak sa nenudis teraz 🙂 jasne, bazen je super vec, aj my mame, ale taky vykopany, murovany..nie je nad to hodit sa tam v tomto teple 🙂
@smajka vydrz este tyzden do dovolenky 😉

majkuska
15. júl 2010

Baby ste zlate.

Janulka asi to fakt bude psychika. Dnes som sa snažila radšej obed navariť a nesledovať sa, dala som si šumive magnezko, srdce sa nerozbušilo, tep som si nesledovala, ale citila som sa ok.To v krku stale citim, ale dnes je to o trošku lepšie ako tie posledne dni. Brankovi sa nečudujem, že nechce spavať, ani moja Vanessa veľa toho teraz nepospi v tych horučavach.

Azalka Akzus vidim, že tu niesom sama s tymto, nechcem byť zla, ale trocha ma to upokojilo.Ale tiež si myslim, že dosť na to vplyva aj to počasie, ja momentalne na slnko vôbec nevychadzam, v byte sa snažim urobiť aspoň ako taky prievan, mame strašny hitz.No uvidime, čo bude zajtra na UZV kardio, ale hadam bude dobre.Azalka a to môžu piť aj tehotne?, myslim ten hloh.
Akzus u nas ma aritmiu oco, brat a setra, takže predpokladam, ale uvidime.
Akzus ako sa maš?Ako to ty zvladaš v tych teplotach.No a vysledky budu určite v poriadku a na ake testy to vlastne ideš a prečo?

majkuska
15. júl 2010

Smejka no sme v rovnakom tyždni, akzus je 4 dni pred nami, ale hadam budeme rodiť spolu? 🙂

majkuska
15. júl 2010

Akzus ešte mam na teba otazočku. A tu tachykardiu s arytmiu ti niejako liečia?Alebo si v niečom obmedzovana?

kocka1
15. júl 2010

no mali by sme sa snažiť, ale treba veriť v Boha, lebo Boh pomáha. Mne aspoň dosť pomohol. 🙂

akzuzs
15. júl 2010

@smejka moj aségra druhé porodila o dva týždne skôr ak by to bolo v rodine a nám Boh tiež to tak naplánoval tak budem novoročná rodička a to by som asi odpadla od smeichu 😀 😀 😀
@majkuska no sítim sa ´v rámci možností ako tak už som pribrala kilečko a toto "úžasné" teplo tomu asi aj pridáva lebo keby som mohla tak aj z toho sa pozvraciam ale čo už je léto tak to musíme neako vydržať. No bola by to sranda keby sme rodili rovnako.

bettynka222
16. júl 2010

ahojteeeee 🙂

všetkým Vám ďakujem za priania 😵 mame sa dobre, kojime, len ešte nemáme moc systém v tom, tak nestiham moc sem chodiť. matko posiela pusinky 😵

francis
16. júl 2010

ahojte 🙂
to teplo nás všetky dosť otravuje, ale máme leto tak to sme si želali len trošku by mohol Pánbožko menej kúriť 😀
@azalka22 dík za opýtanie takže rovnako sa mám ikeď som bola u doktora a nič som sa pomaly nedozvedela takže vyzerá to tak, že môj cyklus iba zblbol 😔 ale dostala som aj lieky a urobil mi cytologiu tak snáď výsledok bude ok dúfam 😉 len ma hrozne bolelo brucho aj včera a mala som dlho špinenie ešte teraz na 14.deň tak mi dal ascorutin a aj duphaston ☹ nikdy som to nebrala takže som bola aj v obavách či to užívať tak babenky ak ste to niektorá brali napíšte mi o tom nech tomu trocha porozumiem 😕 dneska by som mala začať aj ten duphaston ale vôbec neviem či mám 😖 bola som aj naštvaná na toho môjho dyndoša však som sa vlastne ani nič nedozvedela prečo som tak dlho nemala a čo tam vlastne vidí ☹
majkuska držte sa s mimi a nech tie problémy čím skôr prejdú

@bettynka222 dík za pusinky od matka , mne sa už snívalo,že som vyboskávala také krásne malé mimi len neviem koho bolo................. 😔
všetky vás zdravím VS, VT, VM a VD a želám požehnaný dník

akzuzs
16. júl 2010

@francis, tak to je divné a myslím že ten MUDr. Ti tiež mohl viac povedať a lepšie zisťovať
no a o tom teple mi hovor ani jesť minechutí iba by som pila a jedla niečo šťavnaté alebo podobné. Dokonca z toho tepla mi aj Majko nechce spinkať stále sa len vrtí a plačká a k tomu som si všimla že ho aj posledné dve stoličky otravujú tak som mu to natrela gélikoom a aj sa trošička upokojil a v posteli som ho aj ovlažovala s mokrým kapesníkom a držal ako divý. No toto teplo je najhoršie pre tehule vo vysokom štádiu, pre maminky ktoré rodia alebo porodili a aj pre detičky a to všetkého veku, no najhoršie od najmladších. Som taká rada že ak Boh dá tak budem vysoké tehu a porod mať v zimnom období a nemusím sa pariť v tom teple 😅
No a čo ak to dieťatko čo si vybozkávalo bolo práve to voje čo bedete raz od Boha mať 😉

marialucia
16. júl 2010

Ahojte moje VS,VT,VM...nestihala som teraz az tak pisat ani citat...chcem vas len poprosit o kratku modlitbicku za mna a od zajtra mm 🙂 zajtra o 16:30 budeme stat pred oltarom 🙂 Novy spevkol -akoze mladsia generacia odo mna je na vylete...ale velmi ma prekvapili niektori ludia a dnes bol nacvik a ked som pocula ako nadherne spievaju plakala som ako mala... 🙂 pesnicky,ktore sme vzdy na svadbach spievali princeznickam...ach dievcata 🙂 Pan nech je nasim Pastierom,Aleluja 🙂