Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

margarita
11. aug 2010

vdaka Bohu za dobre spravy, katy, modlime sa dalej, neboj 😵

janula - myslim, ze ak je ochotny, mal by vyhladat bud dobreho knaza alebo psychologa...ale pri zavislostiach je nutne, aby bol sam ten zavisly motivovany a podpora okolia je nevyhnutna tiez.

vsetky zdravim, myslim na vsetky vase umysly a starosti 🙂

katy2
12. aug 2010

Malinke to vzdalo.... bola to nasa posledna sanca.... Ostaneme traja... musime zit jeden pre druheho a spolocne pre nasu dcerenku.....
Este raz vdaka za vsetky modlitby..... Potrebujeme ich...

margarita
12. aug 2010

katy ☹ ☹ ☹ 😔
modlim sa...

akzuzs
12. aug 2010

@katy2😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢
Milostivý Boh bude na vždy s Tebou a s Tvojou rodinkou

kaki
12. aug 2010

Katy2 😔 Myslím na Teba, úprimne prosím Boha za milosť pre Vás 😔

katy2
12. aug 2010

Aleluja !!!!! Rec sa pomaly ale isto vracia... Je neista, ale znacne lepsia.... Vdaka za modlitby.... Nesmierne si to vazim.... Pan je mocny!!!!!

smejka
autor
12. aug 2010

@katy2 tesim sa...i ked za maleho anjelika smutim...
no verim ze Panove cesty su pre nas tie najlepsie 😔
katy si silna zena...vy to zvladnete....myslim na vas 🙂
maminky tehulky a snazilocky pozdravujem 😵

rybka13
12. aug 2010

katy, myslim na Vas 😔 v modlitbach...

betty, u nas brusko zacalo boliet zac 2 mesiaca, trvalo to 2-3 tyzdne, potom uz len obcas, my sme mali kvapky Sap simplex, ale neskor babycalm, tie su lepsie vraj...
janulka aj mne sa mala budi casto, hlavne nad ranom..

lenkove
13. aug 2010

ahojte
prišla som včera z dovolenky a tu taká smutná správa 😔 😔 @katy2 myslím na vás a budem aj v modlitbách 😔 posielam veľa sily 😔

lenkove
15. aug 2010

ahojte!
požehnanú nedeľu želám!
Tu je tichučko, ani myška nešuchne, ani klávesa neťukne... Ako ste strávili deň? My klasicky, vystriedali sme na na omšiach, uspali dieťa, uvarili obed, prijali návštevu, bojovali s dieťaťom aby jedlo, vzdali boj, venovali sa návšteve, išli von, niesli škrekľúňa na rukách cez pol mesta, spievali si cestou Kolo kolo mlynské (Škorica sa pridáva s báááác a taaaaaaaaaaaaak) a znášali začudované pohľady okoloidúcich, vyprevadili návštevu, odsmútnili odchod návštevy, bojovali s dieťaťom aby jedlo, vzdali jedlo, bojovali s dieťaťom aby sa kúpalo, okúpali dieťa, osušili, obliekli, zafľašnili a uložili 😉 teraz pijem kávu a papám koláč a dumám kam zmizol dnešný deň! 😀 A ešte: pridala som fotky do albumu z dovolené v Jihoslávii 😉
a tu čo nové? Katy ako sa máte? Myslím na vás 😔
a čo ostatné? Čo mamičky, tehuľky a snažilky? Prázdninujete? 🙂

dadqa86
15. aug 2010

Ahojte...Som tu uz dlho nebola trosku zaostavam 😅 co mate nove?a ako sa mate?Nejake nove tehulky nam nepribudli? 🙂

janula.k
16. aug 2010

ahojte 🙂
nas Branko je po prvy krat chorucky 😔 Od soboty rana ma horucky a dnes mu doktorka zistila zapalene hrdielko. Dostal antibiotika ☹ Tak nespime cele noci, lebo aj grckal a je mrzuty.
Lenka a ako ste sa mali na dovo? idem kuknut fotecky 😉

lenkove
16. aug 2010

@janula.k
tak sa liečte, choroby sú planá vec 😔 neviem či ich horšie znášajú mamičky či detičky 😔 veľa sily a hlavne zdravíčka!!!
My sme sa mali celkom dobre, ďakujeme za opýtanie, len ja som si mora veľmi neužila, najprv dva dni pršalo, potom mala Ivanka 3 dni teplotky, potom sme sa dva chránili pred slnkom a už sme šli domov 😀 ale som rada, že sme šli, odreagovali sme sa všetci traja 🙂 🙂
a okrem chorôbky vy sa ako máte?

akzuzs
16. aug 2010

Ahojte aj ja som tu neako dlhšie nebola ale kukala som tu.
Pekný požehnaný dníčk, ako ste prežili včerajšok , my s hromničnou sviečkou, lebo sme mali pocit že nad Kysucami spadlo nebo s búrkou na zem a ja sa táááááááááááááákto búrky bojím. Manžel bol včera v kostole a stál vonku a práve cez tie hromy blesky. Ale inak pohoda.
@lenkove vytaj a fotečky sú úchvatné a na zožratie malá je taká sladká 😉 No a chorôbky my dobre poznáme a asi to maminky horšie znášajú ako detičky aspoň je to u nás. Inak d tomu boju s papakaním by som mohla aj knihu napísať ale čo už patrí to k tomu. Potrápime sa a hlavná vec že mi nik nechce veriť že zle jedáva lebo vyzerá ako hora chlap ale trápim sa kým zje porciu. 😝
@janula.k malý Branuško je chorúčky ???? Tak nech mu Matka Božia pomáha to čo najrýchlejšie prekonať a aj Tebe veľa síl
a zdravím všeeeeeeeeeeeeeeeeeetke dievčatá na MK
Požehnaný deň

margarita
16. aug 2010

leni, super foto, a aj tie komentare 😀
janulka, to je blbe ze je to az na antibiotika, fuj, tie hnusne bacily - nech su rychlo prec 😉

akzuzs - ako sa nam mas? babetko poslucha, uz je Ti lepsie?

k problemom s jedenim sa vyjadrit nemozem, my take odjakziva nemame, skor naopak, vzdy, ked vidi aj na ulici niekoho nieco jest zacne vraviet "papaaam, ham.." a tak ja chodim ako pojazdna chladnicka, lebo nikdy neviem, kto s cim pojde okolo...minule na ihrisku jedna mamicka kricala na svoje 3 dietky, ze "kto si da banan?" a nasa Kiki sa otocila a na cele pieskovisko zahlobila, ze : "Daj!"...

zato vsak bojujeme vzdy aby sme ju uspesne uspali, niekedy aj hodinku, hodinku a pol to trva...no nestazujem si,
je nam super.

myslim na vas vsetky, co mate nove, ale je to tu teraz take prazdninovo tiche 😔

margarita
16. aug 2010

tak si ma inspirovala, ze vyuzijuc prekvapivo dlhy obedny spanok, pridala som aj ja nejake foto, aj ked nie su zrovna z Juhosky, ale su prave slovenske 😉

darla27
16. aug 2010

Ahojte, no tu to teda zije 😒 😅
Maminky, snazilky, tehulky, ako sa dari? Dufam ze ste vsetky poriadne vydovolenkovane a napistete same pozitivne novinky. Niektore "stare VS" som necitala ani nepamatam a to som preluskala peknych par stranok dozadu.
Katy2 je mi luto co sa prihodilo, pevne verim ze sa to zlepsi najlepsie ako sa bude dat, prajem vela lasky a sily.
Margi Kristinka je fesanda velika! 😵
Rybka, Riska nocna nebude? 😕 😀

rybka13
17. aug 2010

janul 😔 a ake antibiotika mu dala? nech vam to cim skor prejde...
Ema zase posledne dni reve ked ma nevidi, v sobotu isla s celou rodinou na prechadzku, reku ze pridem neskor za nimi a museli mi ju dovliect, lebo hucala.. hm, nechcem aby bola maminkin privesok, alebo ci to mam pripisat zubom... a inak stale 7x za noc kojim, netusim ako ju odstavim 😅 , nemame ziadny rezim, chodime spavat o pol noci, vylihujeme potom do 10.00, nechce spat v postielke... takze spi vedla mna... no skratka idealna matka som 😀 😝 vsetko co som chcela dosiahnut, tak momentalne mame opak 😕

darlus a Teba ako sa dari? idete nieco riesit v blizkej dobe? ak ano drzim palce...

rybka13
17. aug 2010

katy aj ja na teba myslim, ako sa mate, je to trosku lepsie? 😔

janula.k
17. aug 2010

Ahojte 🙂
Brankovi sa po druhej davke antibiotik vytratila teplotka, vdaka Bohu 😔 Dostal penicilin. 😒 hned nam k tomu dali aj probiotika. Jasne, ze mu vobec nechuti papat...ledva sme sa ako tak naucili nieco jest a kvoli chorobe nam opat nic nechuti ☹
Rybka, v mudrych knihach sa pise, ze asi 8-9 mesacne dieta uplne lipne na matke, ked mu zmiznes z oci, mysli si, ze si zmizla uplne..., ze ked ta nevidi, neexistujes..cize ked odides z miestnosti, nevie, ze o dve minuty prides..chce byt stredobod tvojej pozornosti..Tak si to nevysvetluj zle, ked tak na tebe lipne, nebude ziadny privesok 😉 Ani sa nenazdas, buchne s dverami a utecie s frajerom na diskoteku 🙂
Ja tiez netusim, ako Branka odstavim...tiez sa furt kojime 🙂 ale som rada, ze sa naucil pit aj vodicku z hrnceka 🙂 spinkat sice chodi pravidelne medzi 18-19, ale okolo pol noci si ho tiez davam k sebe do postele. Moj mm spava na gauci 😝
Margi, ze "daj" 😀 a to je dobre, ze jej tak chuti 🙂

margarita
17. aug 2010

darla ahoj 😉 a Ty si sa ako vydovolenkovala? 😉 a nieco pozitivne mas o sebe?

janula, super, ze sa to lepsi, tesim sa.
presne ako pises rybke - to prejde,aj my sme take mali, ze som vecer pri uspavani ani len na zachod nemohla ist 😉 alebo som sa sla osprchovat a mm s Kiki boli hned v kupelni za mnou, lebo revala, ze mama, mama.
a pred par mesiacmi, ked sme sli k svokrovcom, hned prvu noc odmietla ist spat so mnou a chcela so svokrou, aj na wc za nou chodila, vsade...a ja som bola uuuuplny vzduch 😀

tiez som mala desy z toho, ako ju odstavim od kojenia, a kamoska mi poradila, ze to chce hlavne vytrvalost a odhodlanie z mojej strany, a mala pravdu - niekedy ma s tym omnoho vacsi problem mama ako dieta...ono to prijme a zvykne si, len mamam trha srdce ten proces 😀
ale kazde je ine, mudre knizky si mozu pisat co chcu...napr. Kitty nocnik stale zaryto odmieta, aj na zachod uz chodi so mnou, ale posadit ju tam nemozem, to mi hned zdrha...chape, vie, na co to je, hovori uz "kakam/cikam"...ale zasadne to robi do plienky 😉 a to mudre knihy pisu, ze deti uz v 15m mozu sa oducit, a matky roka z MK 😉
svoje deti posadzovali pomaly 5mesacne...takze ako si kto urobi, tak ma...ja si pockam, kym zacne spolupracovat, zatial to velmi ruzovo nevyzera.

danka24
18. aug 2010

@rybka13 cau tak niesi sama.. no nasa kLARKA JE TAKA ISTA..tiez ma musi vidiet bezomna ani na krok mame take placlive obdobie ucime sa lozit po styroch dnes sa nam to podarilo inac sa len plazime a vsade vstavame okolo stolika ci postele vsade... a ked sa postavi na styri tak si hned aj sadne 🙂 a rada robi mostik ale dopredu 😀 😀 a zuby nemame ani jeden mozno coskoro pride aj na to 😀
@janula.k posli brankovi veelku pusu nech je cim skor zdravucky a nech velky Branko spi v posteli s vami lebo takto sa branko nedocka surodenca 😀 😀
@darla27 ahojky ako sa mate?
@lenkove som stastna ze si sa ozvala 😵 😵
smejka kde si?ako to zvladas?
kaki a vcielka ste sa vytratili niejako 🙂 🙂
katy drzim palceky nech sa mm polepsi myslim na vas 😵
@margarita nic sa neboj mala potrebuje cas aby chodila na nocnik musi to sama chciet 😀 😀
pozdravujem vsetky mamicky, tehulky,snazilky a deticky 😵 😵

rybka13
18. aug 2010

jaj zlaticka, vdaka za povzbudene, hned mi odlahlo, ze mozno nie som az taka zla matka a mam este sancu vyhrat matku roka 😀
no mne by ani tak nevadilo, ze Emuska ma chce mat stale pri sebe, len mi troska vadi, ze by sa najradsej nosila 😕
Hm a zacina sa riadne hnevat a kopat do maminky ked ju prebaluje, no prosim to je laska... nemoze bezo mna vydrzat a zaroven mi ustedri zopar kopancov ...
Janulka, teda waw, to je iny rezim, ze spinkanie medzi 18-19, to mi mame este 4-5 hodin pred sebou 😝 to kedy Ti rano vstava? Tak aspon ze ta teplotka klesla, dufam, ze Branuskovi zacne chutit, Emusa tiez nezje viac ako 100 ml ci uz ovocia, zeleninky, alebo kase.. skusala si broskynu s bananom? tato kombinacia jej chuti tusim najviac.
A nas ocino uz tiez spi 4 mesiace vedla v izbe.. 😝 som ho vykopla 😔 ked mala Ema 5 mesiacov a zacala sa mi casto budit.... a odvtedy sa budi 7-10x za noc a stale ma cicia, a to by som ju do 2 mesiacoch rada ostavila, desim sa toho, netusim ako to spravim, hlavne nocne kojenie, skusene matky poradte pls 😨
Dani, tak klarka je sikulka, ked uz si vie pekne sama sadnut, Ema sa sice plazi, aj na styri sa stavia, ale sama sa posadit nevie, iba ak ju posadim ja...

Margi a o tej vytrvalosti a odhodlanosti by som si rada vypocula osobne! Buduci tyzden dofrcim za Tebou, na moj dusu 😀 a som zvedava ci to bude fungovat 😀

margarita
19. aug 2010

rybka 😀 mozem Ti to povedat aj osobne, ale mam zatial len jednu jedinu, aj ked teda dost pestru 😉 vlastnu skusenost.
o vytrvalosti a odhodlanosti rozpravat su tu, myslim, povolanejsie dlhorocne snazilky. Na to sa ja necitim, a uz vobec nemam patent na rozum. Len aby si necakala odomna zazraky 😎

lenkove
19. aug 2010

ja sa priznám, že som dnes kúpila nočník.. a to som ozaj nechcela, ale vypýtalo si ho moje dieťa 😅 strašne rada si všade sadá (hačččiii) a k tomu kaká zásadne počupiačky a robí pritom a - a - a .. no a keďže už začala aj cikať v podrepe rezignovala som, a nočník kúpila.. neviem na čo som čakala, asi som sa nádejala, že ju budem prebaľovať hádam kým sa neodsťahuje😀 😀 😀

@margarita a ako sa ti býva? 🙂 🙂

margarita
19. aug 2010

leni, gratulujem 🙂 ja mam opacny problem, nocnik som dostala este pred porodom, ale Kitty ho odmieta z principu ako taky. Tak potom daj vediet, ako si ju naucila ho aj pouzivat, budem sa inspirovat 😉
byva sa nam skvele a skvele a este raz skvele 😀
darmo, ked mas zrazu 3x tolko priestoru ako predtym, pri dome 2 velke parky s ihriskami, a zeleninove trhovisko za rohom, k tomu este aj staru mamu o 3 vchody dalej - nie je co riesit 😉

lenkove
19. aug 2010

Margie, to je super, teším sa s vami 😵 😵
no veď to, že ja vôbec nie som za to, aby sa dieťa učilo skoro na nočník, a tu zrazu, moje vlastné takto na mňa.. Oblečená si sadne rada, ale či sa bude pýtať 😕 😀

a ešte musím povedať, že som v meste videla @akzus, a tehotenstvo jej strašne pristane. Teda bruško ešte nemá, ale jetak mamičkovsky krásna 😵 😵 aj Majko bol k nám dobrý, urobil Ivi krížiček 😵

margarita
19. aug 2010

leni, tak to si moj clovek, lebo na mna kazdy pozera ako na lenivu matku, co sa jej nechce dieta drezurovat...a aj moja vlastna matka mi vravela, ze treba to skusat 😀 tak som ju nechala, nech si to zo 2x skusi 😀 a prestala mi to vraviet, lebo ani ona ju tam nedokaze udrzat dlhsie ako 5s a aj to len oblecenu 🙂

super, diky za spravy o akzus, vy tam mate take detasovane pracovisko 😉 tusim aj s carm si v kontakte, ci sa mylim?

smejka
autor
19. aug 2010

@margarita
@lenkove my tiez nenocnikujeme 😀 ...zatial riesime chodenie....dvojmo je to fajna zaberacka 😉 ....ale nestazujem si 😀
margaritka byvate v byte ci v domceku?......super ze je vam lepsie v novom 😉

lenkove
19. aug 2010

Margie
práveže vôbec nie, videla som ju teraz asi po troch mesiacoch aj viac hádam 😅 čo je na také malé mesto hanba 😅 ale hádam niečo sklohníme čo najskôr 😉 🙂