Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

akzuzs
22. sep 2010

Ahojte dievčatá a pekný požehnaný dníček vám všetkým prajem
Ja som včera bola u MUDr. na poradni a všetko je zatiaľ OK iba som jej ukázala že aký mám smiešný pupok (je hrozne vydutý doslova ako anténa alebo radar 😀 ) a ona na to že je to pupočníkový pruh tak si musím dávať ooooooobrovky pozor na dvíhanie aj ked je to ťažké ked som vedšinou času doma sama s malým ktorý už váži uctihodných 15kg ale čo už 😵
Inak ahoj @haninkat tu je super a živá diskusia aj ked to posledné dni nieje moc vidieť ale to robí to pekné počasie každý využiva posledné pekné dni vonku
@majkuska myslím na Teba v modlitbách a uvidíš Pán sa o všetko postará 😉

haninkat
22. sep 2010

@akzuzs no ja zijem v skotsku takze slnecne dni sa nam uz pominuli 😀 , mas take stastie ze uz mas babanko a cakas dalsie, dufam, ze aj nam sa skoro podari 🙂 . pupocnikovy pruh, to nie je nic moc hlavne pri dietati, fakt si davaj pozor 🙂

riska
22. sep 2010

ahojte, prišla som vas zasa po čase kuknuť 😉 mame sa strašne fajn, nič lepšie ako MD som ešte nezažila 😵

@smejka, paradni sú chalani, musite mať veselo...a tešim sa, že ste otvorení dalšiemu dieťatku...verim, že aj bio bude...a ty nebudeš stíhať variť 😀

@haninkat, vitaj.... mesiac - či dva snaženia, to nič nie je, hlavne sa kvoli tomu nestresuj, aj ked túžba je určite silná 🙂

nestiham reagovať na všetky, takže vas zdravim hromadne: VS želám čoskoro // na teste, VT bezproblemové tehu a VM krásne dni so svojimi ratolesťami 🙂 a stale na vas myslim, aj ked neprispievam tolko ako volakedy

haninkat
22. sep 2010

@riska hej nechcem sa stresovat len to cakanie na vysledok sa zda vzdy taky dlhy, ale nechcem sa stazovat lebo este nemam dovod, su baby ktore skusaju velmi dlho takze stresovat sa este nemam narok 🙂

akzuzs
22. sep 2010

No tu sa to trolinku rozprudilo
Tak sa ešte vraciam
Mne to dieťa ešte spí tak som rada lebo celú noc nespal a mal silnu nádchu a bol z tohopajedný ako malý choručký utrapený človiečik ale boli sme u MUDr a tá mu dala liečiky a už sa to podchitilo a mm je chorý ale ten viac tak ja čakám že sa od nich dám inšpirovať.
No už aj končím lebo už som to zakríkla už je hore
@haninkat no to si riadne ďaleko odišla a čo ťa tam zavialo láska?????? a neboj snaženie ubehne ako voda a potom budeš len šťastne šedivá 😀
@bettymka nie neprerušila som školu idem na to aj s tehu a potom ked budem mať zimné prázdniny sa malé narodí a potom to s pomocou Božou zvládnem.
Ahojte

lenkove
22. sep 2010

@akzuzs
veru, veru pozor na seba davaj! Aj @majkuska !
my sa mame dobre, Skoricka nam robi iba radost (aj ked radost znacne vynervovanu, ale to vam snazilkam nepisem, aby ste sa zbytocne nelakali mat deti, ci deti adoptovat 😀 ) takze je uplne skvela 😵 a zlatunka. Konecne ju zacalo zaujimat modlit sa 🙂 aj ked len Anjelicku spina rucky a hovori Amiiin a Pannu Mariu vola mamiiiiiiiiii mamiiiiiiii, lebo jej vysvetlujem, ze je to Jeziskova a aj jej mama 😉 len neviem ci konam dobre, ze ked je zla jej hovorim, ze Jezisko je smutny (ked napr, hadze chlebik o zem, krici na omsi) ci jej tym neprivodim traumu a neodlucim ju od Pana 🤐 🤐 🙂
Ale je to krasne predavat vieru a modlitby dietatu, ked ma clovek krizu (ako som mala ja s Panom), ale chce aby jeho dieta malo s Panom vztah, tak ho BOH taha k sebe aj cez Anjelicku aj cez ukazovanie "aha, to je Jeziskova a tvoja mami"... a aj ked sa casto nezvladam modlit ja, cez toto Pan prichadza a zehna ma.. Nas dobry, milostivy Pan.. 😵 😵
A nakupila som nam s Ivkou knih u Sv. Vojtecha jej leporela mne o Eucharistii od P. Vellu a o vychove a tesim sa z novych vetrov v mojom nabozenskom zivote 🙂 Len este byt k manzelovi milsia a budu hadam aj hore v nebi spokojni.. 😀 😀 😀 😀 😀

lenkove
22. sep 2010

@akzuzs
veru, veru pozor na seba davaj! Aj @majkuska !
my sa mame dobre, Skoricka nam robi iba radost (aj ked radost znacne vynervovanu, ale to vam snazilkam nepisem, aby ste sa zbytocne nelakali mat deti, ci deti adoptovat 😀 ) takze je uplne skvela 😵 a zlatunka. Konecne ju zacalo zaujimat modlit sa 🙂 aj ked len Anjelicku spina rucky a hovori Amiiin a Pannu Mariu vola mamiiiiiiiiii mamiiiiiiii, lebo jej vysvetlujem, ze je to Jeziskova a aj jej mama 😉 len neviem ci konam dobre, ze ked je zla jej hovorim, ze Jezisko je smutny (ked napr, hadze chlebik o zem, krici na omsi) ci jej tym neprivodim traumu a neodlucim ju od Pana 🤐 🤐 🙂
Ale je to krasne predavat vieru a modlitby dietatu, ked ma clovek krizu (ako som mala ja s Panom), ale chce aby jeho dieta malo s Panom vztah, tak ho BOH taha k sebe aj cez Anjelicku aj cez ukazovanie "aha, to je Jeziskova a tvoja mami"... a aj ked sa casto nezvladam modlit ja, cez toto Pan prichadza a zehna ma.. Nas dobry, milostivy Pan.. 😵 😵
A nakupila som nam s Ivkou knih u Sv. Vojtecha jej leporela mne o Eucharistii od P. Vellu a o vychove a tesim sa z novych vetrov v mojom nabozenskom zivote 🙂 Len este byt k manzelovi milsia a budu hadam aj hore v nebi spokojni.. 😀 😀 😀 😀 😀

lenkove
22. sep 2010

ja som to poslala dvakrat.. pardon..
a vitam nove tvare! nove tvare, pridavajte sa aj nadalej!!! 😀 😀

akzuzs
23. sep 2010

Ahojte a pekný požehnaný slnečný dníček
@lenkove 😀 to poznám aj my sme začínali okolo roku s Anjeličkom a teraz už pekne povie celý Otče náš, potom Zdrávas Mária a aj už dospeláckejší Anjel Boží strážca môj 😎 No a s tým že bude smutný to je dobré lebo od malička bude vedieť že má tiež pocity a je citlivý a milujúci a nie len niekto alebo niečo na obrázku. My Ježiška a Máriu a Pána Boha a aj niektorých svätých spomýname v bežnom kontexte aapevne verím že to je OK (aspoň dúfam 😉 )
Inak ju máš stále na zožratie tak by som si ju vystískala ale už radšej nič nedvíham a správam sa ako pravá cukrová premaznaná tehula 😀 😀 😀

bettynka222
23. sep 2010

@akzuzs malinky je chorucky chudatko? ja osm tak vcera rozmyslala - ked som malemu odsavala sopliky trosku - ze co by bolo keby bol chory???? to musi byt hrozne pre take male dietatko.... ☹ uz mu je lepsie?

@lenkove ahoj 🙂

majkuska
24. sep 2010

Babulky ďakujem za povzbudenia a modlitby. V pondelok som prešla tym vnutornym uzdravenim, ktore som tu poslala, hneď som si pošla dať generalnu spoveď. A citila som sa užasne.Až do včera, mam pocit, že ten zly do mňa zapara a zapara, ale ja sa mu nechcem podať, stale volam Ježiša. Včera som stretla jednu kamošku, ktora mi tak paradne porozpravala, ako moja druha kamaratka bojovala o život pri pôrode. Manžel o tom vedel, ale je rozumny, tak mi o tom nehovoril, a ju som včera stopnuť nemohla aby bola ticho.Snažim sa na to nemyslieť, ale zrejme sa to uložilo niekde do podvedomia, pretože od včera som taka roztrasena a znovu mam ten pocit prekažky v krku. Ale snažim sa.

Vitam novu snažilku.

Akzus aj my sme soplili cela rodinka, no moja imunita sa ukazala ako najslabšia, musela som antibiotika.Ale dufam, že teba to obide a malinky nech je rychlo ok.

Riska tvoja Ninka je nadherna.

Bettynka konečne viem, čo mam s tou placentou. Rozpravala som sa o tom s jednym gyndošom. Ja mam zhrubnutu placentu, vieš si predstaviť ako ma vyzerať placenta, a ta moja je ako pologuľa.Zhrubnuta placenta, vraj zvykne byť pri vyvojovych vadach, ale vraj to tak nemusi byť. Budu to častejšie sledovať, aj to či nasledkom svojho ineho tvaru mi neprestane vyživovať skvôr babetko. V utorok budem mať zasa UZV. Ale ja pevne verim, že Boh chce aby sme boli v poriadku, dvôverovali mu a da nam zdrave babetko.

majkuska
24. sep 2010

ja ani nemam šajnu ako som označila tu majkusku 😒

akzuzs
26. sep 2010

Ahojte a peknú požehnanú nedelu
@majkuska som rada že je to všetko OK. Neboj spolu to dobojujeme a potom budeme mať o starosť navyše 😅
No Majko sa má už lepšie a aj tatinko a u nás to je zasa tak že naj imunita je u mne ako tak nejlepšia. U nás ide ako prvý manžel potom synátor a nkoniec ja 😅
No a čo sa týka tehotenstva tak je to ako tak ale sa bojím, lebo bábo je nižšie položené pruh ma stále bolí a bojim sa že mi MUDr, povie o mesiac na poradni že by bol lepší cisar a to by som nechcela. No však uvidím nech je bábo OK a a potom nech to riadí Boh a bude všetko dobré. Už nám začal školský kolotoč a ani neviem kde mi hlava stojí, ale musím všetko opatrne lebo nesmiem rýchlo chodiť, alni sa predklánať a samozrejme nič ani ľahké atobôž ťažké nič dvíhať, tak si dávam pozor.
No tak sa majte a @bettynka neboj soplíky nemusia byť hned pri chorobe my sme ich mali vždy čo Majkovi išli zuby tak sa neboj chrípka alebo prechladnutie to nemusí byť 😉 Kvapkaj do nošteka materské mliečko.

margarita
26. sep 2010

ahojte,
drzte sa babulky, snazilky, tehulky, mamulky.
myslim na vas, ale nestiham ...
🙂

magdulik
28. sep 2010

ahojte, dievcence, mozem sa k vam pridat? 🙂

majkuska
29. sep 2010

magdulik pridaj sa 🙂

No ja som mala včera kontrolu tej placenty.Tak mi opäť zhrubla za 4 týždne z 4,5 na 5,9cm.Primar sa bol na to pozrieť so slovami, že ja od vas teraz chcem, aby ste na to nemysleli a vydržali ešte 12 týždňov. A potom to bude na nas. Ale čo?To fakt neviem. Ja pevne verim, že všetko bude dobre a nijako to neohrozi babetko ani mňa. Veď Pan Božko urobil už v tomto tehotenstve už toľke zázraky, tak prečo by ich nerobil ďalej, že?

Akzus super, že ste už vydzdraveli.Už to len nejak zvládneme. Vieš čo ja som sa vždy branila cisaraku, ale v poslednej dobe som tak psychicky na tom, že ma občas napadne, ak by sa malo pri prirodzenom niečo skomplikovať, tak radšej podstupim ten cisarsky. Ale to su moje hormonalne domnienky, ktovie ako bude a ako budeme ešte rodiť.Hlavne nech su naše babetka v poriadku a my tiež.

akzuzs
29. sep 2010

Ahojte a pekný požehnaný dníček všetkým
@magdulik ahoj a napíš viac o sebe budeme radi
@majkuska no ja som už tiež rozhodnutá ako to bude tak to bude nech to bude dobre a nech je to od Boha 😉 Ked som čakala Majka tak mi MUDr. povedala že mám moc roztiahnutú pánvu a musím isť na orotopediu aby posúdil doktor či je to na prirodzený porod alebo na cisár. On povedal že by odporučal prirodzený ale v konečnom dôsledku to skonštatoval na porodnicu aby rozhodla a aby sa i pánvy pri tlaku neroztrištila. Nakoniec to dopadlo tak že som Majka porodila normálne a o dva týždne som si spomenula že jááááj ved ja som mala oboznámovať pri príjme že mám taký a onaký problém 😀 Nechávam to na rukách Božích on najlepšie vie čo a ako 🙂 A tiež sa mi stále vyhrážali že určite pojdem skôr lebo dva týždne pred porodom som bola už otvorená a nakoniec som do termínu ho donosila. Lebo tak rozhodol Boh 😉 Aj ty s bábatkom budete OK a uvidíš bude to chlap ako hora a na fľak do termína donosíš. To sme my januárovi (totiž aj ja som narodená v januári aj dieťatko sa narodí ak Boh dá v januári 😀 )

janula.k
29. sep 2010

ahojte 😵 co to nevidiiiiim Violkaaa 😵 😵 😵
nas drobec ma velku nadchu a stratil hlasok, malinky ☹ ja sa citim akosi prazdno, som velmi unavena a na nic nemam naladu 😒
dievcata, myslim na vas casto, hlavne na nase snazilky 😔

janula.k
29. sep 2010

@violoncielka napiiiis 😵

maria1610
29. sep 2010

Violka 😵 😵 😵 - to je krááááááááááááááááááááááásne 😵

lenkove
29. sep 2010

ahojte!!
co co Violka, co?? 😕 teda, som si ju dala do vyhladavaca a tam cosi svieti 😵 😵 blahozelam!!!!

akzuzs
29. sep 2010

@violoncielka aj ja som si Ťa vyhľadala a kukám jako diváááááááááááááááá BLAHOŽELÁM 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

magdulik
29. sep 2010

ahojte, dakujem 🙂
tak my este len snazilkovat zaciname, tak uvidime, ako sa podari 🙂 ale verime 🙂))

@majkuska

@akzuzs vam dvom to teda krasne vyslo. nie ste nahodou z rovnakeho mesta, zeby ste sa este aj v porodnici stretli? 🙂 kazdopadne, gratulujem a drzim palceky, nech vam to obom dojde do zdarneho a zdraveho konca.

violoncielka
29. sep 2010

Baby....ved som sa tak snazila este sa neprezradit 😀...nuz ale co uz je to vonku.
Tak Pan Boh sa konecne aj nad nami zmiloval....ALELUJA!!!!!
teraz sa opat k vam vratim....nebojte sa nezabudla som,len som mala tazke obdobie....

margarita
29. sep 2010

violoncielka, super, ze si prezradena - aspon sa tym viac ludi bude za vase vytuzene babetko modlit 😵 😵 😵
moc moc moc sa tesime s vami 😉

horalka777
29. sep 2010

@violoncielka mooooojaaaaaa 😵 😵 😵 😵 😵 😵 budem na vas tuho mysliet, nakolko len budem po porode stihat 😅 😎 uzasne!!!

kaki
30. sep 2010

Violončielkaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😵 😵 😵 😵
Myslím na Teba. Som úprimne šťastná, že vlak už konečne odorazil z perónu 😵. Teraz myslím na šťastné dorazenie do cieľa 😵 😵 juuuuuuuuuuuuj 😵 😵

majkal
30. sep 2010

@violoncielka aj ja sa pripajam a zo srdca blahozelam 🙂

ja sa podelim o svoj zazitok. Nie je sice nicim nevsedny, ale pre mna tak trochu ano. Este zaciatkom roka som si e-mailom vyziadala od dominikanov pasik sv. Dominika. Vcera vecer som si nasla v mailovej schranke email od brata dominikana, v ktorom sa zaujima ako sa nam dari 🙂 Najprv som sice nechapala, ale potesilo a velmi. Myslela som, ze na nas davno "zabudli" - asi som ich podcenila 😔 O to viac sa tesim, lebo ani netusime (vsetky co sme tu), kolko ludi na nas mysli vo svojich modlitbach .... tak tomu verme a neprestavajme prosit ani my! 😵 😵 😵

No a violocielka je znova len potvrdenim toho .... ze nase modlitby budu skor, ci neskor, vypocute 😵

Pozehnany den vsetkym!

danka24
30. sep 2010

@violoncielka supeeeeeeeeeeeeer blahozelaaaaaaaaaaaaaaaaaam a tesiiiiiiiiiiiiiiiiim saaaaaaaaaa 😵 😵 😵
som na teba uz dlhsie myslela ze som ta tu davno nevidela a ty take krasne prekvapko spravis 😵 😵
posielam ti veelky cmuk a objatie a prajem ti krasne uzivanie tehotenstva .. dufam ze ti nieje zle? 😕 😀

magdulik
30. sep 2010

@violoncielka sice sa este nepozname, ale srdecne gratulujem k vytuzenym dvom ciarkam 🙂

a musim sa aj s vami podelit o velku radost, ktoru prezivam. len pred par minutkami mi dosla radostna sms, ze sa mojim dvom dobrym priatelom narodil krasny syncek, a veru, tiez si premodlili svoje. a take krasne je ovocie modlitby... 😀 😀 😀

violoncielka
30. sep 2010

Dakujem vam vsetkym. Nuz ano velmi sa vytesujeme 🙂. Danka ja viem, ze si na mna myslela, len som sa chcela este utajit 😉
@horalka777 jeeej to som netusila...no krasa! budete mat dve princeznicky....gratulujem!
Margi, kaki, janulka, leni, akzus, majkus....a ostatne dakujem za vsetky modlitby a prosim aj nadalej sa prihovarajte
Kaki teraz si ty na rade 🙂