Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

vavrenka
21. okt 2010

@akzuzs Dakujem, dakujem. ako som pisala, vysledky az zajtra rano.. verim a modlim sa, aby boli sqele!!!

bettynka222
22. okt 2010

@violoncielka tak to je dobrá fama 😀 no ja ešte odsavam a v noci som doteraz kojila, ale tuto noc už nie,lebo malinkemu idu dva zuby a do všetkého kúše - mm skoro včera rozhryzol prst - má tam dve dierky ako od malého upirceka 😅 je to normálne??????? myslím tie zuby 😕
@janula.k jeeeej super že výsledky sú dobre 😵 a je mi veľmi ľúto že máte finančné problémy ☹ tm je už zdravý? tu prácu si udržal? neviem či mi niečo vďaka materskej neušlo 😕
@mimuska77 jeeeej ahoj 🙂 som rada že si sa ukázala a že už môžeš pekne odpočívať a užívať si tehu 🙂 takze vianočný darček budete mat 😵 si spomínam na janulku ako sme čakali kedy vlastne bude v tej porodnici 😵
@vavrenka nooooo, čakáme na výsledky 🙂

vavrenka
22. okt 2010

ahojcek, hcg mam 2181 a progesteron 96,51 - krv mi brali v 33DC, 26DC som mala hcg 132 a progesteron 26. Je to ok?

janula.k
22. okt 2010

@bettynka222 tak martinkovi sa uz deru zubky? 😅 nas Branko nema este ani jeden 😀 Hej, mame financne problemy, lebo mm nema pracu, vyhodili ho, ked bol tak dlho na pn... 😔
@vavrenka super, gratulujem 😵

janula.k
22. okt 2010

@mimuska77 😵 a uz mas vybavicku? kocik, postielku?

violoncielka
22. okt 2010

@vavrenka ja si myslim, ze je to OK. To uz si isla na 26 DC na krvne testy? To je jasne ze to bolo take nizke...teraz uz by to malo byt OK. A gratulujem
@janulka.k to mi je luto s tm pracou...fakt teraz je take obdobie. Mm by velmi rad zmenil robotu, ale ja mu vravim nech radsej precka toto obdobie, kedze ja nemam staly prijem.... Tak sa modlim za vas aby tm nasiel coskoro pracu. Inac vcera som videla nadherny ciernobiely film Zivot je krasny s J. Stewartom dobre som si porevala....odporucam

janula.k
22. okt 2010

@violoncielka Violka, dakujem. Modlitbu potrebujeme. 😔
aj ja som videla Zivot je krasny, ale to je taliansky s R. Beningni, ty asi myslis nieco ine 😉

vavrenka
22. okt 2010

violoncielka, musela som k lekarke, lebo som chytila taku mykozu, ze dovi-dopo, a poritom som jej spomenula, ze mam uz teraz pozit test, no a ona mi hned zobrala krv..

violoncielka
22. okt 2010

@janula.k hej to je iny film

emini
22. okt 2010

čauki dievčence... ja som dnes 38 DC a mrcha nikde, test negatívny ako inač a teplota behá si hore dole ako sa jej chce, už sa v tom fakt nevyznám... 😒
a vy ako?

katarina104
22. okt 2010

@emini berieš nejaké lieky ako napr. duphaston? 🙂 , môžeš mať anovulačný cyklus ak ti skáče teplota 😉 , máš pravidelné cykly, sorry že sa vypytujem 🙂

emini
22. okt 2010

@katarina104 v pohode, 🙂 môžeš sa pýtať, lieky som zatiaľ nebrala, teda nie hormonálne, iba vitamíny a kys. listovú, svojej exgyndoške som sa viackrát sťažovala, že mám nepravidelnú ms, že či to nie je dôvod prečo sa nám nedarí, ale nedala mi nič, chcela najskôr výsledky mm spg, a tie neboli síce najhoršie, ale ani najlepšie a podľa nej chyba je v tom a ona mi nič nebude dávať kým sa to nevyrieši. nakoniec mi povedala, že sa máme 3 mesiace ešte snažiť a potom ma pošle na uo, čo bol aj dôvod prečo som od nej odišla... mám už nového ale ten ma objednal na vstupnú prehliadku na budúcu stredu tak som zvedavá, že čo povie on, lebo si myslím, že problém je aj vo mne aspoň to tak aj cítim, a dokonca ked som bola naposledy v septembri u exgyndošky tak mi povedala, že podľa foli mám buď oneskorenú ovu alebo nemám, ale aj napriek tomu mi nič nedala... mám taký ovu test čo určuje ovu podľa slín, neviem, či máte s ním nejaké skúsenosti, ja ho mám len mesiac ale mne ovu neukazal, tak neviem, či to funguje, či ja nefungujem 😨
podľa teploty aj podľa hlienu som mala ovu na konci cyklu, teda nejaký 25-27 deň teraz neviem presne ale mám to zapísané...
spolieham sa už len na to, čo povie budúcu stredu ten novy gyndoš...

katarina104
22. okt 2010

@emini máš anovulačné cykly, nemyslím si, že by si nemohla otehotnieť, ja mám tiež nepravidelné cykly 😉 ak si budeš sledovať hlien a teplotu, neviem ako sa v tom vyznáš 🙂 , treba mať styk v čase plodného hlienu to je veľmi naťahovací a číri mohlo by sa podariť 🙂 , manželove spermie sa budú cítiť vo svojom, tento hlien ich udrží pri živote 🙂 skúšali ste to v tomto čase ,keď si mala ovulku? 🙂

emini
22. okt 2010

dúfam, že mi nejaké lieky dá a že mi to pomôže, alebo že bude som nou niečo riešiť, a že ma tiež hneď nepošle na uo, lebo to je pre mna tá úplne posledná možnosť, ktorú by som aj tak musela asi dlho zvažovať, či mi to za to vôbec stojí....
veď čo čítam tak baby chodia na také vyšetrenie na iné... a mne urobila akurát 1x sono a zobrala mi raz krv...
aj s tým mm výsledkom to bolo také divné, lebo urológ, kt. mu ho robil, povedal, že je v pohode, má sice menej spermii ako by bolo v hodné ale, že to stačí, že keby mal aj 50% z toho tak môže oplodniť zdravú ženu. no a ta moja mi povedala, že to je úplne zle, že mu určite odporučil nejakú liečbu.... ach tak človek nevie komu má veriť 😖

emini
22. okt 2010

@katarina104 no meriam si len mesiac, ale ten hlien pozorujem už dlhšie akurát, že nemám ho v strede cyklu ale neskôr a tam bude asi problém, že sa nestihne uhniezdiť, používame ešte aj lubrig. gel na podporu otehotnenia, ten by mal pomocť spermoškám dostať sa na spravne miesto pripadne pomoct im dlhšie vydržať pri živote... no či to je pravda alebo len reklama, kto vie?

katarina104
22. okt 2010

@emini hlien vôbec nemusíš mať v strede cyklu, chcela by som ti to vysvetliť, napr. tvoje cykly sú nepravidelné pretože, ak ti máš ovuláciu na 25-27 deň cyklu tak nemôžeš mrchu dostať na 28 deň, 😉 Od ovulácie do mrchy musí prejsť 11-16 dní. Takže mrchu dostaneš okolo 40 dňa 🙂 , ja by som ti odporúčala sledovať hlien a keď bude mať plodné znaky, alebo budeš mať pocit mokra,klzka a hlien bude ťahavý tak treba skúšať, určite sa to podarí, a nemusíš mať pravidelné cykly 🙂

meduela
22. okt 2010

@vavrenka ahoj, po akej dobe sa ti podarilo bábo??

meduela
22. okt 2010

@vavrenka ahoj, aj ja to mám v práci ťažké, aj ja by som rada zistila, že som tehu, bolo by to pre mňa vyslobodenie

emini
22. okt 2010

@katarina104 ďakujem si zlatá 😉 tento mesiac sme to vtedy skúšali vlastne uvidím... ale skor si myslím, že to, že som ešte nedostala spôsobilo moje prechladnutie.... 😒 no uvidíme, ešte raz ďakujem

vavrenka
22. okt 2010

@meduela - ahoj, meduela, na neuveritelny 2krat.prvy mesiac som brala tazke ATB, takze si myslim, ze preto zrejme nic, no a 2. mesiac- ani som sama tomu neverila, ze to vyjde. dokonca som si zakupila ovulacne testy na dalsi cyklus.
a vyslo to... sice som uz 3krat tehona, ale prvykrat uspešne 🙂
budem na teba mysliet, aby sa ti to s tou pracou poriesilo, idealne materstvom 😉

meduela
22. okt 2010

@vavrenka a čo sa predtým stalo s bábom??
diky za podporu, som v štádiu dosť v zlom psychickom rozpoložení....aj sa bojím toho, že tak ľahko kvôli tým nervom neotehotniem

janula.k
22. okt 2010

@emini netrap sa dlhymi cyklami, aj ja som mala vzdy nepravidelne, dlhe cykly a otehotenala som 4 krat 😉 Tiez som si merala bazalnu teplotu a ovu prisla niekedy az na 30dc 🙄 a ovu hlien mozes podporit aj vitaminom E a vit. B 😉 Drzim palce 🙂

majkal
22. okt 2010

@vavrenka gratulujem 😵 nech len HCG pekne stupa a drobcek rastie 😉
@bettynka222 mojmu synatorovi vysli zubky ked mal styri mesiace, takze moze byt tak aj u vas. Mne sa to zdalo prilis skoro a bolo mi ho luto, lebo si nemohol to dasienko masirovat hryzatkami, kedze ich este nevedel udrzat v ruckach. Ale zato ich ma teraz pevne a zdrave (dufam, ze nadlho) 🙂
@janula.k drzim palce, aby to s tm dobre dopadlo .... 😔

no a my .... my sme zasa tam, kde sme boli pred rokom a pol .... ani sa mi to tu nechce pisat, lebo dnes som myslela, ze skoncim na psychiatrii, ked som pocula vysledky z gyndy. Cakaju nas antibiotika a snazilkovanie bude mozne az niekedy v novom roku .... 😔

emini
22. okt 2010

@janula.k ďakujem 😉 za útechu, užívam od decembra 2009 Ečko a kyselinu listovú snažím sa aj viac papať ovocie a zeleninu, aj mm som "naordinovala" 😀 ečko zinok selén AD vitamín a kyselinu listovú no a užíva aj tribulus, čo mu doporučil urológ, u kt. bol na spg.
väčšinou to beriem v pohode len to čakanie, či bude mrcha alebo nie je niekedy otravné 😅
možno nie je ten priaznivý čas, verím, že p. Boh vie lepšie prečo ešte nemáme bábo, tak nech sa stane jeho vôľa 🙂

janula.k
22. okt 2010

@majkal co sa stalo, preco antibiotika? nejaka infekcia? 😔
@emini ty si vzorna snazilka 😎

bettynka222
22. okt 2010

@janula.k to mi je velmi luto ☹ ale je uz zdravy?
@vavrenka noooo, vyzera to slubne 😵
@majkal ja osm mu hend na krk zavesila jantarovu retiazku 😉

vsetky zdravim, nestiham docitat. pekny vecer 🙂

majkal
23. okt 2010

dobré ráno 🙂
@janula.k veru je to infekcia, nevieme sa jej zbavit uz druhy rok 😔 Pred rokom vysli negativne vysledky, tak sme sa vytesovali, no a teraz je to zasa späť.
@bettynka222 jantárová retiazka? to som ešte nepočula .... ja už som asi "staromódna" mamina .... vôbec nesledujem terajšie novinky v babysvete 🙂 Ale verím, že raz budem mať dôvod sa takýmito vecami znova zaoberať 🙂

ja sa dnes chystám vytriediť veci v skrini. máme tam haldy šatstva, ktoré už vôbec nenosíme a len mi to tam zavadzia. Najprv som to chcela dať na charitu, ale ani to nie je také jednoduché ako sa zdá, ale potom som objavila u nás na sídlisku zberňu šatstva na technických službách. No a odtiaľ si ho ľudia, ktorí to potrebujú, môžu zobrať. Tak aspoň takto pomôžeme. Z kontajnerov by to naši r.spoluobčania len povyťahovali a porozhadzovali po sídlisku.

Prajem všetkým krásny slnečný a požehnaný deň 😵

violoncielka
23. okt 2010

Ahoj babenky....majkal tak to ma mrzi,ale aspon si ju poriadne vyliec..... netrap sa ze sa snazilkovanie musi odlozit, lepsie je ked otehotnies bez nej....
My sme vcera boli na kontrole , vsetko je OK...trosku som spinila, tak som sa trosku nalakala,ale nastastie to nic nebolo.
Inac tehotensku knizku este nemam daju mi ju buduci tyzden po screeningu....tak dufam ze vsetko bude tak ako ma byt. Inac babo je uzasne normalne som z toho namakko...vidno mu uz celu tvar 🙂
Pekny vikend

janula.k
23. okt 2010

@majkal a boli ste obaja prelieceni? my sme mali pred rokmi ureaplazmu 🙄
@violoncielka verim, ze si namakko 🙂 a pockaj ked zacne kopkat 😵
@bettynka222 nie moj muz nie je zdravy, teda je to na dlho..lebo je to chrbtica..

vavrenka
23. okt 2010

@meduela a nemozes zmenit pracu? ja som nechcela menit,lebo som vedela, ze chcem babo... prvy krat to bolo zrejme MM tehu - ale potratila som spontanne, zrejme vsak nie poriadne, lebo hned som otehotnela opat, ale zial spontanny potrat zas - telo nebolo v poriadku. to si ja tak vysvetlujem, lekari len krcia plecom.