Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

bettynka222
12. nov 2010

@emini jaaaj no my sme to mali celkom "vtipne" 😅 najprv sme otehotneli relativne rychhlo, ale v zapati to aj zle dopadlo. skor ako som isla na zakrok, tak mi zrazu prestalo klesat hcg. dr sa to ale na sone nepacilo - bola tam taka velka ohranicena zrazenina a chcela to odsat, aby som nemala zapal. po zakroku mi pre zmenu zacalo hcg stupat, mysleli ze to bola reakcia na zakrok, tak mi pichali injekcie na stiahnutie maternice. lenze potom mi vnzikla aj na druhom vajecniku cysta zlteho telieska co byva na zaciatku tehu, hcg stale stupalo, zacalo mi byvat zle a dr doslo,z e som vlastne tehu. ale uz bolo neskoro, stalo sa to co predtym 😔 cely mesiac som potom krvacala, zakazali nam na najblizsich 6 mesiacov otehotniet. hormonalne sa mi ajtka organizmus nespamatal, tak mi dr nasadil hormonalnu liecbu. ked som prisla na kontrolu a dr nam mal povolit snazilkovanie (ale zdalo sa mi ze som tehu), tak mi dr v maternici nasiel hemoragicky tumor....mala som cakat dalsie tri mesiace kym sa vstrebe, ale hrozilo aj ze praskne, pripadne sa nevstrebe a musela by som ist na liecenie, dalej hormonalnu liecbu a operaciu. no a tak som robila vsekto mozne aby som sa tumoru zbavila (a vsekto co sa v tehu nemoze) a po dvoch tyzdnoch mi iny dr, za ktorym som sla s tym tumorom, povedal,ze som bola cely cas tehu 😵 no ale potom osm zacala krvacat a krvacala som tri tyzdne vkuse - bolo to hrozne...ale nakoniec vsekto dobre dopadlo 😵 a aj u teba to tak bude, uvidis 😉

bettynka222
12. nov 2010

@majkuska drz sa nam, halvne ze doktori vedia co sa deje a chystaju sa aj na pripadne predcasne narodenie malinkeho...horsie je, ked su komplikacie neocakavane, takto budete obaja pod kontrolou 😉 a ktovie, mozno to bude ako pise janulka, ze vydrzis do terminu 😵

janula.k
14. nov 2010

ahojte 😵 ako ste stravili vikend? my hodujeme 😝 boli sme s Brankom na kolotočoch, ale este ho to moc nezaujima, no baloniku sa potesil 🙂
@violoncielka maminka ako sa mate? 🙂

darla27
14. nov 2010

@janula.k som rada, ze ten nalez je taky aky je (idealne by bolo keby nebol vobec) a je to nezhubne.
Mozno po tehotenstve v dosledku hormonalny zmien sa mozu diat v tele taketo veci a telo sa s tym vysporiada.
Pevne verim, ze to bude dobre a najvacsi problem bude onedlho zohnat surodenecky kocik. 😉
@bettynka222 @maria1610 @muska30 @mimuska77 ahojte 🙂

akzuzs
14. nov 2010

No ahojte dlhšie som tu nebola a ani neviem poriadne nič nové čo sa tu udialo iba zbežne som kukla že @janula.k to chvála Bohu nieje najhoršie ak som dobre pochopila. Neboj Boh pomôže
@majkuska z rýchlej srdcovej činnosti si nič nerob ja to mám od malička pod 100 nikdy nejdem zhruba tých 110, 120 normálka ale ja to mám odjakživa možno preto mi to nič nerobí a ty ak si to nemala pred tehu tak neviem a uvidíš všetko OK

No inak ja tiež nič moc dnes ma po 6dňoch konečne prepustili z nemocky, lebo ten môj zápal vyústil do škaredého zápalu obličky na pravej strane. Dostala som také bolesti a obličkové koliky že ma brala rýchla záchranka, v nemocnici ma napojili na infúzie do ktorých mi dávali od nospy, ničho silnejšieho až po mezokajin, po 8 infúzke som to prestala rátať ale do tých 15 som ich mala v priebehu 4 dní, nasadili ATB a ešte tri dni som bojovala zo záchvatmi a potom to začalo ustupovať a dnes mi dali už pevné ATB a od bolesti už len nospu. Samozrejme že sa musím polohovať tak aby mi dieťa už netlačilo na obličku, lebo tehotenstvo bolo príčinou zápalu, nakoľko mi malé tlačí na močvé kanáliky ktoré prúdia z obličky a preto udržiava moč a tým padom aj baktériea to to spustilo. Do konca tehu musím polohať sa tak aby mi malé už netlačilo na ňu a mezopakovalo sa to lebo to sú také bolesti že radšej budem každý den rodiť ako mať koliku z obličky. Len sa strašne bojím aby toto všetko neškodilo dieťtku. Ale pevne verím že nám to malé stvorenie Boh ochranuje a je zdravučké. No bojím sa a veľmy 😒

majkuska
14. nov 2010

Akzus zahodiť strach, Boh tvoje dieťa ochraňuje.Mrzi ma ta nemocka. A čo sa tyka tych kolik, tak u tehotnych v poslednych mesiacoch je to pomerne časte, keď som ležala v nemocke, tak tam asi 3 boli tiež ženy a maju zdrave babetka. Neboj sa.

Ja som bola na tom kurze Emauzy, (ako cesta do Emauz) a zažila som niečo nadherne.Veľa zažitkov mam z toho, ale jedna vec mi tak utkvela, že Boh nič neurobi len z polovice, alebo len do polovice ale všetko urobi tak dokonale, do uplneho konca všetko dotiahne. Takže Akzus nebojme sa, ak nas Boh doteraz viedol, čo aj tak bolo, tak nas povedie aj na ďalej.

apolenka6
14. nov 2010

Ahojte!nemám sa komu posťažovať,ale musím to niekomu napísať a toto je téma v ktorej ma povzbudíte a zaženiete túto myšlienku 😖 Som veriaca a viem,že umelé oplodnenie je hriech 😠 ale strašne túžim po dieťatku a nejako sa mi táto myšlienka a možnosť dostáva do popredia a to nechcem zároveň tá úžasna túžba byť matkou 😔

muska30
15. nov 2010

ahojte, ako ste vikendovali? my sme vyuzili pekne pocasie a boli sme sa prejst v lese, deti zbierali popadane listy a domov sme prisli az za tmy, este dobre, ze nam na cestu svietil mesiac 😉
@janula.k akemu patronovi mate zasvateny kostol, ked ste mali hody? a Branko je sikovny, ked uz zacina chodit 🙂 teraz Ti zacina ,,nahanacie,, obdobie a pre mna bolo aj chudnucie, co mi prospelo 🙂
@majkuska pekne povzbudive slova, Boh sa stara o nas vsetkych 😔
@akzuzs dobre, ze si uz doma a ATB Ti urcite pomozu 😉
@apolenka6 mne sa tazko radi, ja mam deti prirodzene, ale doveruj Bohu, urcite Ti pomoze, aby si sa spravne rozhodla 😔
@bettynka222 @darla27 😵

lenkove
15. nov 2010

@apolenka6
vecna dilema veriacej snazilky... 😔 😔

apolenka6
15. nov 2010

tak nie,len ja tak premýšlam?úúf tak dakujem a nechám to v rukách Božích 😵

bettynka222
15. nov 2010

@darla27 jeeej ahoj zlatusik, ako sa nam mas? akurat som na teba myslela...ako sme si tu kedysi vypisovali...
@janula.k u vas su teraz hody? a aka uroda sa zbera v tejto kose prosim ta? 😀 teda tento rok je teplo vlastne 🙂
@akzuzs fiha, to som este ani nepocula...je to hrozne ☹ uz aby sa to nezopakovalo...
@majkuska som rada ze sa citis lepsie - na tele aj na dusicke 😉
@apolenka6 nam sa podarilo donosit dietatko prirodzene, ajked to nebolo jednoduche...a ak by to prirodzene neslo...ktovie ako by som sa rozhodla. asi by som skusila vsetky moznosti, ale snazila by som sa, aby nebolo nijakym sposobom ublizovane embrijkam...mozno je lepsie nedat si ich vytvorit vela, ale len dve-tri, aby potom nemuseli byt zmrazovane a odkladane - lebo ktovie aky osud ich caka 😒
@muska30 @lenkove ahooooooooooj 🙂

lenkove
15. nov 2010

@majkuska
ja som pozerala tie kurzy, no waaaaaaaaaaw, hned by som na vsekty sla! 😔 skoda, ze su tak daleko az na Sigorde.. a ako je to ak chces ist s detickami? Strazia ti ich dobrovolnici? nevies nahodou?
@akzus v nemocnici??? moja 😔 neboj sa, Pan to ma v rukach.. a ako vravi Majkuska on robi vsetko dokonale, neboj 😔 😔

@emini zivot nie je spravodlivy, my dospeli to zvladneme, ale co tie deticky 😔 tie si tu tarchu ponesu cely zivot... Ale ja verim, ze Pan vie uzdravit kazdu ranu, nasu ranu tuzby po dietatku a aj rany nechcenych deticiek.. v to prve verim a v to druhe sa upinam a prosim Boha o to 😔 😔

lenkove
15. nov 2010

@bettynka222
ahoj 😵 😵

apolenka6
15. nov 2010

@bettynka222 ja som premýšlala,že by som si dala oplodniť ,len 2 vajíčka a aj vložiť oboje tak by som sa vyhla hriechu 😕 😕 ?prípadne darovať nepl. páru nie zmrazovať,len či by sa to dalo?dakujem za další názor 😉

bettynka222
15. nov 2010

@apolenka6 ci sa to da netusim....ale pokial viem, na prvykrat to malokedy vyjde. ja som to myslela tak, ze mnohi si nechjau "vyrobit" aj 16 embryi...a casto potom nevedia co s nimi 😔

majkuska
16. nov 2010

Lenkove ono tie kurzy sa konaju chodz kde, len ich treba vystihnuť. Teraz napri. ten bol v BJ a vôbec to neuvadzali na nete, ale vyhlasili to v kostole. A na Sigorde su pravidelne a nielen tie kurzy ale aj niejake stretka manželov, a tam sa vtedy daju v pohode odložiť detičky, maju tam taku miestnosť s hračkami. Tie kurzy pokiaľ viem sa konaju po celom Slovensku, chodia aj za hranice, a určite aj do KE.Ale odporučam všetkym, ja už som bola pred 5 rokmi na kurz Filip, toto bol moj druhy Emauz

Akzus ako sa mi maš.

akzuzs
16. nov 2010

@majkuska no teraz dobre a dúfam že aj do pôrodu už aj budem, ale moc ma dnes MUDr. nepotešila lebo mi povedala že len aby sa mi to neopakovalo nakoľko sa mi stále tým že mi malé tlačí na tu obličku. Ja totiž môžem kedykoľvek takto dostať ďalší zápal lebo moje zápaly sú z vnútra a nie z vonka z prechladnutia alebo tak.. No tak len oddychuje a hlavne polohujem. Ležím tak aby som odľahčovala obličku, sedím bokom a tak a často som na rukách a nohách ako mačička v predklone a lieky na bolesť a veľa tekutín
No neviem si to sama predstaviť ale verím že Boh mi v tomto pomôže a bude to už len dobre lebo viem čo mám už robiť a predchádzať tomu
A Ty ako???? Tie januárčatka sú nejaké zaujímavé, že?????? Ale som šťastná že už sa nám to kráti a potom to bude úžasné a bude to len spieť k dobrému 🙂

jaja25
16. nov 2010

@bettynka222 presne viem ako si sa cítila. Tamarka plakala celé noci spočiatku a tiež som bola celá doškrabaná- moja sestra ktorá býva nad nami ju chodila 1x za noc nadojčiť aby aspoň 2hod. prespala. Tak od vtedy odsávam. Netráp sa, aj ja som si často poplakala a už sme z toho boli všetci nešťastní. No teraz je krásna usmiata so spokojným bruškom a to je najdôležitejšie... 🙂

katarina104
16. nov 2010

ahojte tie kurzy sú super ja som bola už dávno na Filipovi a môžem len odporúčať, veľmi ma to duchovne potlačilo vpred,teraz som dočítala knihu chatrč súúúper kniha, odporúčam každému, kto je nahnevaný na Boha a má neodpustenie v srdci, dobrú noc.pa 🙂

emini
17. nov 2010

@lenkove pekne si to napísala a máš pravdu ja sa tu ľutujem a čo chúďa to dieťa... 😢

@katarina104 Chatrč som čítala aj ja keď mi bolo najhoršie a je to asi najlepšia knižka, ktorú som v živote čítala, a to som už čítala všeličo a veľa, dosť som si poplakala ale dala mi veľmi veľa sil a aj iného niečo čo ani neviem pomenovať. Dostala som ju pred rokom na meniny od kamošky a hneď ako som ju dočítala tak som ju požičala a od vtedy koluje po rodine aj nerodine, už ani neviem kto ju má teraz 😀 ale nevadí lebo to stojí za to si ju prečítať.

katarina104
17. nov 2010

@emini aj mňa veľmi oslovila a tiež si myslím, že je to najlepšia kniha, okrem sv. písma, 😉 , uvažujem že ju objednám celej rodine 😀 , pekný deň, plný lásky a odpustenia 🙂

emini
17. nov 2010

ja som tu dlhšie nebola lebo bolo toho tak veľa ... mm sa rozhodol zbúrať jednu priečku byte tak to u nás vyzerá horšie ako keď sme sa sťahovali a keďže som prišla o prácu a ďalšia v nedohľadne, tak sme rozbehli s mm eshop paradoxne s detskými vecičkami a prišiel nám tovar tak som nevedela čo skôr 🙂 čo sa nesťažujem som rada, že to ide, že sa doma nenudím, lebo by ma mrle zožrali, keďže nie som zvyknutá nič nerobiť. Keď som pracovala tak najdlhšia dovolenka trvala 5 dni aj to som si musela po príchode z dovolenky všetko dorobiť, lebo ma nemal kto zastúpiť...takže fakt nie som zvyknutá len sedieť a nič nerobiť...
Najskôr som si myslela, že to bude ťažké na moju psychiku, keď budem robiť s detským oblečením a hlavne takým úplne malunkým, ale dokážem sa od toho nejako odosobniť a dokonca ma to veľmi baví, čo je úplne super. Len nech Boh dá, aby nám to išlo a vyšlo to... aspoň niečo....

emini
17. nov 2010

@katarina104 no jasne že sv. písmo do tých kníh nepočítam to je a bude vždy na 1. mieste,
ja som chatrč kúpila manželovej starej mame a čítala ju už aj svokra. myslím, že by ju mal prečítať, každý kto aspoň na chvíľku zapochyboval o existencii alebo milosrdenstve najsvätejšej trojice. ani sa nečudujem že je v prvej 10. najlepších kníh (moja naj kniha - stv 1) a tiež ti prajem pekný a požehnaný deň myslím, že bude aj slnečný aspoň u nás

margetakuska
17. nov 2010

ahojte tak myslím, že som predsalen našla tému stvorenú pre mňa🙂 dúfam, že sa k vám môžem pridať.. 😨 po dva a pol ročnom vzťahu, počas ktorého sme sa snažili čisto pripraviť na manželstvo som sa 30. 10. 2010 vydala a teraz sa snažíme s mm o bábätko. obaja sme silno veriaci a dúfame, že Pán nám dopraje bábo síce sa snažíme len tri týždne stále sme v očakávaní, že sa nám to podarí hneď aj keď obaja vieme, že to nie je pre mnohých jednoduché a ja sa len modlím, aby sme my boli tí šťastní a mohli mať detičky hneď 😀 dnes som dočítala knižku přirozené a spolehlivé plánování rodičovství takže som naplnená poznatkami a dúfam, že nám to pomôže...
aj ja som čítala knihu chatrč, kúpili sme ju mamine - nie moc veriacej, na vianoce minulý rok a myslím, že pomohla nielen jej ale aj mne, kamarátke a mnohým ľuďom, ktorým ju mamina odporučila takže naozaj len odporúčame 😉
prajem vám krásny požehnaný večer 😵

emini
17. nov 2010

@margetakuska ahoj, vitaj medzi nami 🙂 a držím palce nech snaženie dlho netrvá.

bettynka222
17. nov 2010

@jaja25 malinky v noci praveze dobre spinkal, ale cez den to bolo utrpenie...som sa na to mala vykaslat skor. kojenie podla mna nie je take podstatne ked ma z toho mat dieta stres. len dodnes nechapem tie rady laktacnych poradkyn - nechat ho cely den plakat od hladu, lebo vraj ak nic nedostane, nakoniec sa prisaje. a v noci budit na kojenie aj kazdu hoidnu...skvely napd podla mna ako urobit z dietata cvoka. a este vraj kojit moze kazda....hmmm, ale ked sa maly jendoducho odstavil, co som ho mala nakojit nasilym?
@emini ahoj a vitaj 😉 tri tyzdne sa nerataju, ved to nie je ani poriadny cyklus 😀

akzuzs
18. nov 2010

@bettynka222 no jasná, že nebudeš trápiť malého. Ja som sunarové decko a som OK. Inak ja som mala prvé tri mesiace s kojením strašné problémy ale nie preto že by sa mi malý nechcel prisať, ale ja som mala mnoho mlieka a same zápaly a krv a dopraskané a same problémy a tiež som si povedala že ak to pr troch mes. neprejde nebudem sa trápiť a bola som rozhodnutá prestať ale nakoniec to chvála Bohu po tých 3 mes. prešlo. A laktačné rady??????? to je na dve veci na nič a na ........ 🤐 každá žena ja iná, každe dieťa ine každe zloženie mlika iné (husté, syte, riedke, slabe, veľa, málo,.....) takže tým sa netráp a v prvom rade nech máš malého spokojného a napapkaného a či už od sunara alebo od iného ved sa nebude trápiť. A nočné budenie. Chudiatko ved by sa len vystresoval. My sme tiež chceli teraz odučiť malého od plienky na noc a to sa vraj tak že sa v noci zobudí a dá sa cikať. No raz sme to skúsili a ten chytil také nervy že sme to vzdali a vravíme si že do puberty plienku na noc nebude nosiť. 😀 😀 😀 Všetko má svoj čas.
@emini ahoj vitaj

jaja25
19. nov 2010

@bettynka222 presne tak ako hovorí akzuzs. Najdôležitejšie je aby si ty aj malý boli spokojný. Dnes sú už umelé mlieka veľmi dobre prispôsobené pre bábatko. Aj keď ten pocit prisatého dieťatka a potom spokojného dieťatka je úžasný. No ja som to zažila len s našim Filipom. Tak nič sa nedeje. Aj my sme boli väčšina z nás na umelom mlieku... 🙂

jaja25
19. nov 2010

@margetakuska vitaj a nech sa bábatko podarí už čoskoro 😉

margetakuska
19. nov 2010

@jaja25 @emini ďakujem za privítanie
ako sa dnes máte? môžem sa dačo spýtať? neviete prosím ako je to teraz s výškou materskej??? som študentka externého štúdia, pracujem ako pomocná učiteľka v škôlke s jedným autistom ale nie som vedená ako zamestnankyňa škôlky ani ako asistentka autistu, proste pracujem akoby na čierno a nie som vedená ani na úrade práce, som však dobrovoľne nemocensky poistená - platím 14 eur mesačne a kamoška mi povedala, že si to mám ísť zvýšiť na 30 aby som dostavala vyššiu materskú ale nejak tomu nerozumiem.... neviete mi poradiť? 😒