Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

vierka0
19. jan 2011

mne ten odber bezprostredne po styku z posvy (pripadne perforovanym kondomom) pride dost pritiahnute za vlasy..este by som pochopila asistenciu manzelky pri odbere, ale toto je totalne neintimne..

dadenka1
19. jan 2011

Mne všeobecne inseminácia príde veľmi neprirodzená... Akt, počas ktorého si manželia majú vyjadroavť ten najintímnejší vzťah má byť "nežne" prerušený doktorom s dlhou striekačkou a centrifúgou, čo vyradí kvalitné a menej kvalitné semienka... nemá toto všetko naozaj robiť iba príroda (alebo pravdivejšie Boh)?
proste toto ja nechcem a nechce to ani mm... Sme naplno otvorení pre život ako dar a nie ako dokonalý výrobok úžasnej ľudskej múdrosti a šikovnosti

darla27
19. jan 2011

@carmenuska ahojcek 😉
Momentalne uz neriesim nic, len cakam a modlim sa. Citam ze ste podali ziadost o ado?
Tesim sa s tebou, drzim palce, nech si vase dietatko narodene zo srdiecka skoro najde k vam cestu.
A este lepsie aj bio, alebo aj sucastne. 😉 🙂 Aj ste si dali nejake specialne poziadavky na mimi?

Baby k Jonasovi: neodsudzujte taketo veci: ked chce zena dieta, robi pre to maximum a nemyslim si
ze by cirkev mala nejake velke namietky voci jeho metode. Poznam pani, ktora podla Jonasa otehotnela
po 7 rokoch neplodnosti a podla neho ma 3 deti, ktore uz maju svoje rodiny.
Urcite to nefunguje na kazdeho, ale nemyslim si ze je na skodu skusit aj taketo veci,
ale kazdy podla svojho rozhodnutia.

Violka suhlasim s tebou, clovek sa nesmie pozerat na veci cierno-bielo a k tomu este pouzivat rozum aj srdce. 🙂

margarita
19. jan 2011

@dadenka1 :
ja osobne poznam v mojom okoli 6 manzelskych parov, ktore vsetky otehotneli prirodzene, a tiez mali postihnute deti, z ktorych 3 tiez uz zomreli a 3 este ziju - jeden z nich je napr.moj mladsi brat 😉
to len k tomu, ze ja neverim v Boha ktory "zosle utrpenie" na cloveka ako trest za nejaky hriech, ci uz je to pre IVF alebo seriovy vrah.

a i ked som clenkou Cirkvi, povazujem sa za veriacu ani sa tym netajim pred ludmi, je v historii niekolko pripadov, kedy Cirkev v mene Boha isla proti inym ludom, ci uz to boli Zidia, moslimovia alebo bosorky 😉
Trapi ma len to, ze mam casto pocit, ze hlavne u nas na Slovensku sa zameriavame stale na 6.prikazanie, akoby bolo jedine a najma prve. Neviete preco?
🙂

suezana
19. jan 2011

@margarita ja s tebou úplne súhlasím.

dadenka1
19. jan 2011

@margarita IVF je porušenie 1. prikázania - človek sa stáva Bohom - rozhoduje o živote sám....
A to utrpenie a Božie dopustenie - to bude vždy tajomstvom pre nás... Za mnohé si môžeme sami (ekológia, životný štýl, vnútorné a neodpustené hnevy...), mnohé sú pre nás veľkým otáznikom. Boh síce dopustí, ale ja verím, že neopustí... Ja viem, že sa môže stať, že si adoptujeme zdravé dieťa a neskôr sa ukáže, že je tam postihnutie, alebo že mi zomrie... Ale v nijakom prípade nemienim s ľudským životom manipulovať...

suezana
19. jan 2011

@dadenka1 ale keby Boh nechcel, tak ani IVF sa nepodarí, akokoľvek sa lekári snažia, nie 😕

emini
19. jan 2011

@katarina104
@dadenka1 na veštenie a horoskopy mám rovnaký názor ako vy. Veštica by mohla mať aj 100 sv. obrázkov pri sebe aj tak by som si od nej nedala vyveštiť.
Pred tým ako som si dala spraviť výpočet od Jonáša som o tom veľa čítala a vlastne som sa dočítala, že bol v prvom rade doktor a prekážalo mu, že sa každým rokom zvyšoval počet potratov a preto sa rozhodol nájsť spôsob ako tomu zamedziť a preto vymyslel metódu výpočtu neplodných dní, aby ženy nemuseli používať antikoncepciu alebo isť na potrat v prípade nežiadaného tehotenstva a nakoniec zistil, že to funguje aj opačne... "V roku 1956, dňa 15. augusta objavil svoje prvé tézy v oblasti prirodzenej regulácie počatia. Ako v Boha veriaci človek a ctiteľ Matky Božej Márie venoval svoje objavy úcte tejto panej ešte v ten istý deň, pretože Matka Božia slávi v tento deň sviatok Nanebovzatia."
Neviem, čo je na tom pravdy, a nepíšem to preto, aby som niekoho presviedčala o niekoho"pravde".
Teraz už viem, že to nefunguje, ale okrem tohto nefungovalo veľa vecí, ktoré nie sú v rozpore s Cirkvou. Beriem to tak, že je to Božia vôla a On najlepšie vie kedy je ten správny čas. Som o rok staršia a dúfam, že aj rozumnejšia, takže už nič neskúšam, len čakám kedy to príde...

dadenka1
19. jan 2011

@margarita prepáč pomýlila som sa... 5 prikázanie... nezabiješ... manipulácia s ľudským životom...
1 prikázanie sa týka numerológie a veštenia a týchto somarín

dadenka1
19. jan 2011

@suezana a keby Boh nechcel, tak ani potrat nedopustí... Ak má žena túžbu po dieťati tak to je od Boha a musí sa to stať... A ak má žena túžbu po živote bez dieťaťa tak je to tiež od Boha. Ide teda na potrat. Nemyslím si, že naše túžby sú smerodatné... A že to, čo Boh dopustí je dobré...
Ak to Boh dopustil, že sa počne dieťa metódou IVF, tak len dopustil a rešpektoval naše rozhodnutie - našu slobodnú vôľu ak, ako dopustil vojny - slobodnú vôľu ich vodcov....

dadenka1
19. jan 2011

Prepáčte dievčence, rada by som debatovala ďalej, ale o tomto všetko sa už veľa hovorilo na téme Veriace snažilky a IVF a hlavne potrebujem ísť spať.. ráno skoro vstávam... čaká ma kopa anjelikov v škôlke, tak nech vládzem... Prajem všetkým dobrú nôcku a ak máte s manželmi nejaké plány.. 😉 tak nech vaše snaženia Boh požehná a nech sa všetci staneme dobrými nástrojmi JEHO milosti

margarita
19. jan 2011

@dadenka1 - ok 😉
ja som to 6.te pisala v suvislosti s vysetrenim spermiogramu, ale som to nerozviedla : skratka mam dojem, ze sa vseobecne povazuje za "vacsi" hriech napr. ziskanie spermii masturbaciou nez napr to ze manzel je neverny manzelke(i naopak), alebo sa dvaja veriaci snubenci musia brat ze nevesta je tehu.
A ked sme tak nad tym rozmyslali, dospeli sme k zaveru, ze to bude tym, lebo nevera aj sex pred svadbou sa proste uz "stali" tak to teraz olutujem a co uz narobim, polepsim sa 😉
ale ist na spermiogram ci IVF clovek-krestan musi pochopitelne planovat, to sa "nahodou v nahlom pomateni mysle" nestava 😀 a mozno pre to je to vdacna tema kazni a pastierskych listov.
Nehovorim, ze je to ok, len mam dojem, ze sa pozornost sustreduje na tych, ktorych to praveze trapi a "hriesnici a cierne ovce" sa proste beru ako standart.

sorry, ak su tie moje vyplody nepochopitelne, som dnes nejako mimo 🙂

suezana
19. jan 2011

Ja som presvedčená, že dieťa Boží dar, aj keď je po ivf...

emini
19. jan 2011

@darla27 ďakujem za tvoje slová tiež sa ma dotklo, keď sa tu navážali na mňa že to že som skúsila tuto metódu...

@dadenka1 Nemám pocit, že by som tým porušila 1 prikázanie. Ale keďže ste mi dali chrobáka do hlavy tak sa na to spýtam pri spovedi... Nepokladám Jonáša za boha, nemodlím sa k Jonášovi ale k Bohu, Ježišu, Duchu svätému, Panne Márii prípadne k svätým. Len som dúfala, že nám to pomôže, tak isto ako som dúfala, že nám pomôžu, vitamíny, zmena lekára, ovulačné testy, čaj na otehotnenie ...

margarita
19. jan 2011

inak problem zla a utrpenia vo svete aktualne riesim 😉
tak ak mate ktokolvek akekolvek postrehy o tejto teme - preco Boh dopusti zlo, rada sa poucim.

zatial mi to vychadza na Joba, ale tam nie je definitivna jednoznacna odpoved, tak stale cakam na nejake dalsie vysvetlenie 🙂

margarita
19. jan 2011

@emini -
na Jonasa nemam nazor, nikdy som sa tym nezaoberala, ale
tiez by ma zaujimalo, ci nie je potom magia aj nieco ako tie "svate lurdske vody" alebo "prasok z jaskyne, kde Panne Marii vytrysklo mlieko na uteku do Egypta", a rozne ine pasiky, medailoniky a relikvie.

Podla mna kazdy, kto veri, ze NIECO mu dopomohlo k niecomu, potom porusuje 1.prikazanie.

Ja fakt neviem, ale som rada, ze je tu zase nejaka ziva debata, kde sa co - to poducim z katechizmu 😵

emini
19. jan 2011

@margarita nie je nepochopiteľne, je to proste tak,
a hlavne každý kňaz má na to iný názor, jeden nechce pokrstiť nemanželské dieťa aj keď to dieťa nemôže za to, že sa narodilo rodičom, ktorý sa nestihli alebo nechceli zobrať...
iný povie, že keď sa dvaja milujú a sú si istý, že už nechcú nikoho iného a žijú spolu intímne neporušujú prikázanie...
a ďalší nedá ani rozhrešenie veriacemu snúbencovi keď sa spovedá z toho, že žije so svojou snúbenicou a iný to rozhrešenie dá...
tieto všetky veci som si nevymyslela, stali sa ľuďom v mojom okolí, a týmto neodsudzujem ani jedného z tých kňazov, len potom ako má človek potom vedieť kde je pravda a čo je správne?

emini
19. jan 2011

@margarita mne to nepomohlo takže ani nemôžem a nemusím veriť v niečo iné ako v Boha, tak ako som už napísala už nič neskúšam len čakám, modlím sa a verím, že Boh naše modlitby raz vypočuje

darla27
19. jan 2011

Moj nazor je, ak ma byt viera ziva, treba o nej rozmyslat, rozpravat, hladat.
Boh vie, ze clovek je hriesny a napriek tomu ho miluje. Kazdy clovek je iny, ma ine problemy, krize
aj inu zivotnu cestu. Niekto otehotnie prvy mesiac snazenia, iny sa roky trapi, iny sa zmieri alebo adoptuje.
Ja by som sa s neplodnostou nikdy nezmierila, drzim sa hesla, kto klope, tomu otvoria
a pomoz si clovece aj Pan Boh ti pomoze.
Najradsej mam, ak IVF kritizuje niekto, kto vobec nevie, o com to je . Lebo nazor ze sa vyhadzuju prebytocne embrya
a podobe hluposti su mylne argumenty vo vacsine pripadov a v pripade veriaceho paru si trufam povedat vzdy.
Mimochodom 😀 vyskusala som aj Jonasa, aj prasok z jaskyne mlieka a asi vsetko
co sa kedy na konikovi doporucovalo aby mi to pomohlo otehotniet. 😀

Suezana, Emimi , jasne ze Boh miluje kazde dieta, vie o kazdom kto sa kedy narodi, kazdy je v knihe zivota.
Som zvedava, ci aj o 50 rokov rokov bude IVF tak striktne zakazane cirkvou. Aj ona sa formuje a vyvija
a meni svoje vyhlasenia. Uvidime, uvidime..

margarita
19. jan 2011

@emini :
ved prave to je to, ze na jednej strane povedia, ze "Cirkev uci tak", ale potom sa pytas viacerych a je to co knaz to iny nazor, asi aj ako u lekarov - jeden Ti povie, ze tie vysledky su v norme, druhy na to iste, ze je to zle, dalsi, ze to ale nemusi nic znamenat a pritom tiez ide o to iste telo a to iste cislo 😉

Ja si Cirkev vazim a patrim do nej, ale som podobne obcan tohoto statu a napriek tomu s mnohym, co sa u nas na Slovensku deje, nesuhlasim, no nepovazujem sa pritom za anarchistku 😀
Nemam problem povedat aj o ludoch, ktorych milujem, ake su ich tieniste stranky.
Nie je to trochu problem nas katolikov - ze mame strach z pravdy, lebo vsetko aj v Cirkvi musi byt len dokonale a uzasne, inak mame obavy, ze sa ruhame proti Bohu alebo tak nejako?

neviem, ale mna uz preslo to obdobie, ze nasadim si masku zboznosti, a vravim Bohu sladke navonane frazy o tom, ako mu dakujem a ako prijimam vsetko co mi posiela, lebo tak je to pre mna lepsie a pod....
snazim sa byt uprimna k sebe aj k Nemu, a citim to tak prirodzenejsie. ved On do mna vidi, a najlepsie vie, ako sa skutocne citim nie to, co predstieram sama sebe...

margarita
19. jan 2011

jeeej, @darla cau 😉 po sto rokoch
ten prasok som nemyslela osobne 😀 ved vies, len v tej suvislosti, ze co je vlastne magia - ci aj niektore nase poboznosti, kde sa treba 3x prezehnat a 5x zopakovat to alebo to, nemaju take prvky ritualov - a kto urci co je v sulade s ucenim RKC a co nie...len Cirkev samotna.

darla - o 50 rokov vytiahnu tieto nase skazky a budu ich citovat 😀

darla27
19. jan 2011

Margi ja som to nebrala osobne, co ma nepoznas 😀 len som chcela povedat, ze zufali ludia robia hocico
a ze som vyskusala vsetko. 😀
O 50 rokov mozno budu k tejto teme pristupovat inak, tak ako sa zmenil nazor na spopolnovanie,
legalizacia partnertva po rokoch (ked uz ludia spolu sexualne ani neziju a podobne.
A nie vsetci v cikrvi maju na to taki striktni nazor, aj ked oficialny vsetci pozname.
Tymto prispevkom davam pravo na citovanie mojich nazorov. 😉 😀
Margi a teba by mali citovat aj v ucebniciach.

suezana
19. jan 2011

tak rada by som niečo napísala, ... že s vami súhlasím 😉

margarita
19. jan 2011

@darla
myslis v tych psychiatrickych? 😉 to hej, to ma mozu.

rybka13
20. jan 2011

margi, som pookriala 🙂 aky cerstvy vzduch si priniesla 🙂

kaki
20. jan 2011

😵 Huraaaaaá 😵 Veriace snažilky žijú 😵 Hľádame pravdu srdcom 😵 😵 😵 😵
Som naozaj na Vás pyšná 😵
wao...wao...wao 😵 😵

Nemáme vo všetkom rovnaké názory, ale to nie je najdôležitejšie. 😵 Som naozaj rada že ste tu písali.
Ja to neviem tak ako naša Margi, ale milujem jej "psycho výlevy" 😵 😵 😵
Margiiiiiiiiiiiiiii, bez Teba ani koník nie je koníkom 😵 😵

katarina104
20. jan 2011

fúha tak to sa tu riadne preberalo, no dadenka, je to ťažké, niečo také vysvetliť, kto chce počúvať tak bude a kto nechce tak nebude, toľko,papa 🙂 🙂 🙂

katarina104
20. jan 2011

@darla27 no dúfam, že to tak nebude, to by už mohol byť koniec 🙂 my sa máme riadiť sv. písmom, a veriť len Bohu 🙂

margarita
20. jan 2011

podla mojich info je diskusia vymena nazorov, rozprava, rozhovor 😉 a to tu aj robime.
ak vymena nazorov znamena : prijmi ten MOJ nazor, lebo je spravny 🙂 tak potom tu len zabijam cas.
prednasiek som si uzila na vyske, a stale na nejaku zaujimavu rada zajdem. 😎
ale nie preto chodim sem, ale preto, aby sme komunikovali s tymi, co o to stoja o tom, co komu napadne a na co chce vediet INY nazor 🙂

Veriace snazilky boli a su moja najsrdcovejsia tema, vdaka ktorej mam rada celu tuto stranku.
ked som do nej pred rokmi prisla, stretla som tu mnoho uzasnych zien, ktore ma dokazali pochopit a povzbudit, ked som to najviac potrebovala. Vacsina z nich tu este stale je, aj ked uz sem neprispievaju tolko,
co je ale fakt skoda 😉

@katarina104 - ako vravia Americania: Ver v Boha, ale auto si radsej aj tak zamkni! 😉

violoncielka
20. jan 2011

Dobre babky..normalne som sa zacitala....