Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

margarita
27. mar 2009

riska - minimargi dakuje za gratulacie, ano, uz mame mesiac marec - mesiac knihy 😀 😎 😎
zdravim vsetky VS a zelam im dobru noc a pekny vikend 😉

magimary
28. mar 2009

Keď si úplne na dne, Boh vždy s niečím príde…

Mladá žena vyskočila z kresla ihneď ako uvidela chirurga vychádzať z operačnej sály. Pýtala sa: „Ako sa má môj synček? Bude v poriadku? Kedy ho môžem vidieť?“
Chirurg odvetil:
„Je mi to ľúto, robili sme, čo bolo v našich silách, ale váš syn to neprežil.“

Anna sa v náreku pýtala: „Prečo malé deti dostanú rakovinu?!
Vari o ne už Boh nedbá?
Kde si bol Bože, keď ťa môj syn potreboval?!“

Chirurg sa spýtal:
„ Chcete byť na chvíľu osamote s vašim synčekom predtým,
než ho odvezú na univerzitu?“
Anna požiadala sestričku, aby zostala s ňou, pokiaľ sa nerozlúči so svojim synom. Milujúco prebehla svojimi prstami cez červené kučeravé vlasy.

„Chceli by ste si nechať na pamiatku pramienok vlasov?“ pýtala sa sestra.
Anna naznačila áno. Sestra odstrihla chlapcovi pramienok vlasov, vložila do plastového vrecka a podala ho Anne.

„Bol to Tomášov nápad darovať svoje telo pre univerzitnú nemocnicu na štúdium. Hovoril, že by to mohlo pomôcť niekomu inému. Najprv som povedala nie, ale Tomáš povedal, mami, ja už to telo nebudem potrebovať keď zomriem. Možno to pomôže inému malému chlapcovi, aby mohol stráviť s mamou viac dní ako ja… môj Tomáš mal zlaté srdce. Vždy myslel na iných.
Vždy chcel pomôcť iným, ak mohol…“

Anna prešla nemocnicou posledný raz, potom čo tam strávila skoro šesť mesiacov. Tašku s Tomášovými vecami položila na sedadlo v aute vedľa seba. Jazda domov bola veľmi ťažká, ešte ťažšie bolo vkročiť do prázdneho domu. Tomášove veci a vrecko s vlasmi doniesla do synovej izby.

Začala ukladať modely autíčok a ostatné osobné veci v jeho izbe presne na miesto, kde si ich vždy odkladal on. Ľahla si naprieč jeho posteľou, pritlačila k sebe jeho podušku, a vyplakala sa…….
a od únavy zaspala.
Bolo okolo pol noci, keď sa Anna zobudila. Vedľa nej na posteli ležal zložený list.
V liste stálo:

„Drahá mamička,
viem, že ti budem chýbať, ale neboj sa, že na teba niekedy zabudnem, alebo prestanem ťa mať rád, len preto, že nie som vedľa teba, aby som ti povedal
„Mám ťa rád…“ Stále ťa budem milovať, mami, dokonca každý deň viac a viac.
Jedného dňa sa opäť uvidíme.
Dovtedy, ak by si chcela, mohla by si si adoptovať malého chlapca, aby si nebola tak sama, mne by to nevadilo. Mohol by mať moju izbu a všetky moje staré veci, aby sa s nimi mohol hrať. Ale ak by si sa rozhodla pre dievčatko, asi by sa jej nepáčili tie isté veci ako chlapcom. Musíš jej kúpiť bábiky a dievčenské veci, veď vieš.
Nesmúť nado mnou. Toto je tu skutočne nádherné miesto. Dedko a babka sa so mnou zvítali hneď ako som sem prišiel a ukázali mi to tu naokolo, ale bude mi trvať veľa času, než to všetko spoznám.
Anjeli sú takí správni. Veľmi rád na nich pozerám, keď lietajú. A vieš čo? Ježiš nevyzerá ako na žiadnom obrázku. Áno, keď som ho uvidel, hneď som vedel, že je to on. Sám Ježiš ma vzal vidieť Boha otca. A hádaj čo mami! Sedel som Bohu na kolenách a rozprával som sa s ním, ako keby som bol niekto veľmi dôležitý. To bolo vtedy, keď som mu povedal, že ti chcem napísať list, aby som ti povedal zbohom a všetko ostatné. Ale ja som hneď vedel, že to nie je dovolené. No, ale vieš čo mami? Boh mi podal jeho vlastné pero a papier, aby som ti napísal tento list. Ten anjel, čo ti má doniesť tento list sa tuším volá Gabriel
Boh mi povedal, aby som ti dal odpoveď na jednu otázku, ktorú si sa ho pýtala. „Kde bol, keď som ho ja potreboval?“
Boh mi hovoril, že bol na tom istom mieste so mnou, tak ako bol so svojim synom Ježišom, keď bol na kríži.
Bol presne tam, a tak je vždy so všetkými jeho deťmi.
Mami, nik iný nemôže vidieť, čo som ti napísal, len ty.
Pre všetkých ostatných je to len kus bieleho papiera. Nie je to super?
Musím už vrátiť Bohu jeho pero späť. Musí písať ďalšie mená do Knihy života.
Dnes musím zasadnúť na večeru za stôl s Ježišom.
Som si istý, že jedlo bude vynikajúce.
Oh, skoro som ti zabudol povedať, že už ma nič nebolí. Všetka tá rakovina zmizla. To ma teší, lebo som už nemohol viac vydržať tú bolesť a Boh už tiež nemohol vidieť, že ma to tak veľmi bolí. To bolo vtedy, keď ku mne poslal Anjela milosrdenstva. Anjel mi povedal, že som špeciálna zásielka.
To je čo?
Podpísané: S láskou od Boha Otca, Ježiša a odo mňa

„ A ak si už na úplnom dne, Boh má vždy niečo pre teba…….“

😔

riska
28. mar 2009

krasnu sobotku všetkým 🙂 uživajte si slniečko, ja idem študovať 😖

betty, fakt neviem, každopadne je to divne, že ti to hcg vyskočilo 😕

darla27
28. mar 2009

Risinka a ja ťa idem tiež pozdraviť do našej druhej témičky. 😵
Betty, to vyzerá buď na mimomaternicové, alebo že neurobili dobre kyretáž, neviem prečo ťa nechávajú čakať.

violoncielka
28. mar 2009

Ahojte babenky,
takze nova VS2? super,ale zda sa ze nemam na vasu vesmirnu rychlost 😉 .
Margi potesila som sa novym foto....konar je uzasny...
Magimary aka je to kniha? pekna....rada by som si ju precitala

violoncielka
28. mar 2009

Riska tak vy mate slniecko? My mame dazd ☹ ,ale mame zakusky (manzel ma 37)....prihorene (dvakrat) spanielske vtaciky 😀 ...

riska
28. mar 2009

violka, ahoooj 🙂 no my mame slniečko - konečne 😀 😀 aj moj mm mal v utorok 34 😵

mauuina
28. mar 2009

Ahojte babulky. Neviem,koho sa mam spytat,tak sa obratim sem. My sa s manzelom snazime uz rok a pol a neuspesne,bola som na roznych vysetreniach,naposledy na HSG - neuveritelne to bolelo ale vysledky boli dobre.
Ale este sme nevyskúšali manželov spermiogram. Mozno sa to potom podarí.
Ale vlastne som vas chcela poprosit, či náhodou niektorá z vás nemá s týmto skúsenosti a nevie mi náhodou poradiť dobrého sexuologa,urologa v Bratislave.
Dakujem,dakujem krásne........ 😉

janula.k
28. mar 2009

Ahojte 🙂
bettynka, to je zvlastne, ze ti robili kyret a hcg stupa...Videli ti v maternici plod, alebo aspon plodovy vacok? Ak nie, tak co ti kyretovali? Mne hcg pri potrate prudko kleslo...Dufam, ze sa to objasni a nebude to mimomaternicove, lebo tam vraj hcg stupa pomaly..
riska, vy sa ako dlho snazite o babatko?
a kolko mate rokov zienky?

riska
28. mar 2009

mauuina, moj muž bol na spg v gyn-five...

janulka, v lete to bude 5 rokov 😢 a budem mať 29 - tiež v lete 😎

margarita
28. mar 2009

mauuina, moj muž tusim v Iscare, ale predtym obehal urologov v Ruzinove aj na Kramaroch, a obaja ho vyhodili, ze mu to neurobia a ma skusit nejake centrum asist.reprodukcie. Nech zije slovenske zdravotnictvo! 😎

riska, Ty mladatko 😀 takze do leta som od Teba starsia 🙂

betty, aj mne stupalo hcg po kyrete a bolo podozrenie na mimom., ale mna vtedy len nechali v nemocke este tyzden po zakroku a kazde rano mi brali krv, ci to klesa a ako...vravel Dr, ze to staci, ze v maternici ostalo zopar buniek embryjka, fakt mikroskopickych a tie stale produkuju HCG hormon. Takze sa to casom "vyplavi" samo, len mne to postupne klesalo, neviem, ako je mozne, ze Ti to stupa a nechaju Ta tak. Zbehni za dr, lebo to nie je sranda 😒

darla27
28. mar 2009

Mauuina my sme boli najprv u andrológa Lepieša myslím že to bolo vo fakultnej nemocnici , ďalšie spermiogramy boli robené v GF a posledný pekne drahý v Prahe.
Janula, ja mám onedlho 28, snažíme sa 4 roky, z toho sa takmer už 2,5 roka nedarí.
Ahoj Margi. 🙂
Riska, to sme skoro rovnako staré, ehm.. mladé. 😉

janula.k
28. mar 2009

Margi 😉 ten konar to je uzasna fotka, to by ste mali isto poslat niekam do sutaze. 😉
Riska, Darla a preco sa nedari, viete uz dovod?

darla27
28. mar 2009

Ja už ho viem, našli nám obom imunologickú príčinu, ale neviem aké sú prognózy na prirodzené otehotnenie.
Väčšina totižto ide na imunológiu až po neúspešných UO, takže po liečbe sa väčšinou idu nechať rovno oplodniť do CAR, ale tomu by som sa ja rada vyhla, keď to bude čo len trochu možné.

janula.k
28. mar 2009

Darla, to ma mrzi, nemate to lahke. Hej, to som pocula viac krat, ze vacsina ide po liecbe hned na umele. Co vam hovoria lekari?

violoncielka
28. mar 2009

ahoj babky,takze sutaz jasne vyhravam ja. Ja budem mat v lete ako moj manzel (37) a snazime sa 4 roky.Jupiiiiiii 😀

riska
28. mar 2009

violka 🙂 😀
januli, ja mam zistene "iba" pco 😒 a za sebou mam 1 MA... to je zatial všetko, momentalne mam rozhodene siete po roznych vyšetreniach 😉

janula.k
28. mar 2009

riska, no s pco si otehotnela? ved to je super. Ja tiez idem rozhodit siete, len sa musim dat trosku dokopy... ☹
violi ved ty si zena v najlepsich rokoch, krasna, zrela ,skusena 😉

smejka
autor
28. mar 2009

ahojte vsetky 🙂
janulka som rada ze si sa prisla s tvojou bolestou podelit s nami 😔 ....ver ze myslime na teba...vcera som bola na krizovej ceste a myslela som na vas vsetky...no janulka 3x MA je riadnou krizovou cestou pre teba 😔 ...vela sil do dalsich bojov...verim ze coskoro nas prekvapis ako margaritka pred rokom 🙂
darla riska margaritka vy mladice 😉
lenka krasny romanticky vikendik....som zvedava co ste poriesili 😎
betty utekaj k dr....nech ta posleduju 😕
dievcata vcera trapas....celkom spokojne som sla na skusku...ze vsak cosi viem 😲 .....ked sme sli busom do skoly tak kamoska zahlasila jednu otazku z uciva a ja som az polhodku pred skuskou zistila ze neviem polovicu uciva 😒 ....lebo mi chybali poznamky kedze som bola iba na pol prednasky 😝 ..no nakoniec som tipla odpovede a nebolo tam z tej druhej polky vela otazok 😅 ...v utorok uvidim co za zazrak som stvorila 😝
a na nocnej klasika 😝 ....od tretej same zasivacky a zlomene nosy 😝
peknu sobotu....ja som unavena ako kobyla 🤐

darla27
28. mar 2009

Janulka ja viem o tej imunologii par dni, takze este som sa o tom s mojim dokim nebavila,
takze tazko povedat ci sa da otehotniet aj prirodzene, ja dúfam ze ano, pretoze tiez ako Riska som pri tejto diagnoze raz otehotnela /tiež z toho bol MA/ bez toho aby som vedela aku mame diagnozu,
vyzera to tak, ze to bol asi zazrak.
Kazdopadne sa budem modlit, aby sa stal znova, samozrejme az po liecbe.
Smejka a ty mas kolko rockov ked mi sme s Riskou mladice? 😀
Violka, nedepkuj sa vekom, veď pre otehotnenie robíš čo sa dá, s pomocou motlitby a lekára sa to snáď konečne podarí. 🙂

janula.k
28. mar 2009

smejka ahoj, prezili to ine, prezijem snad aj ja a tiez chcem verit, ze skoncim ako margi, cize so stastnym koncom.. 😵
Viem, ze tu je x milion horsich, ovela horsich pripadov ako som ja a obdivujem vsetky zeny, co to prezivaju.
Ja som teraz treti tyzden doma na PN, takze ja som krizovu cestu stihla iba jednu v kostole...a doma pokracovala.. 😔
Aj ja vam zelam pekny zvysok dna, kobyle oddychujte a ja sa idem trosku poprechadzat, dufam, ze ma neodfukne.

smejka
autor
28. mar 2009

darla ja v lete sladkych 32 😵

janula.k
28. mar 2009

darla, ved co nam ine zostava ako modlit sa a cakat na Bozi zazrak?... 😔

smejka
autor
28. mar 2009

janulka a vies o co horsie by sme to mali bae viery? 😕 ....esteze nam dodava nadej 😔

smejka
autor
28. mar 2009

bae=bez 😝

violoncielka
28. mar 2009

Smejka ,ale to nie je trapas.Aspon si sa nemusela ucit tu druhu polku 🙂 .Inac mne sa na VS stavalo v prvom rocniku,ze som sa nenaucila (vedome) jednu jedinu otazku a tak som si ju vytiahla.takze vzdy potom som musela ist 100% pripravena.Ale moji spoluziaci nonsalantne preklzavali z rocnika do rocnika bez velkej namahy....Ale to je asi klasika.
Janulka vdaka,ved ja sa citim uplne mladucka,preto to beriem aj s humorom...Som rada,ze si sa nam zverila,len dalej rozpravaj aj nadavaj a mozes aj nieco rozbit (mas na to narok).Ozaj ty mas tu istu diagnozu akoMargi? Aj si nieco brala na riedenie krvi? (spravne si pamatam,ze sa musi na to brat nejaky heparin..ci co?).Je to tazke,ale zial musime vstat a bojovat dalej.Ja sa teraz pripravujem na druhe UO,a predvcerom ma tak napadlo.."a co ak to ani teraz nevyjde?".....Nesmiem na to mysliet a naozaj zverit cely moj zivot do ruk Boha...a snazit sa prijat to co mi je sudene.Samozrejme nesediet zo zalozenymi rukami,urobit maximum a cakat ci aj On prispeje svojou rukou na zrealizovani....
Mne ked je zle a ked sa burim a nerozumiem,staci povedat si aj tak tym zialom a zlostou nic nezmenim....skusim sa aspon radovat z toho co mam....

smejka
autor
28. mar 2009

violoncielka som na tie nasledky zvedava v utorok ked budu vysledky 😝 ....a vidim ze i u teba fungoval zakon schvalnosti 😉
violoncielka paci sa mi tvoj pristup ....a strasne drzim palce 🙂
ozaj a marione co? nebude uz testikovat pomaly? 😕

smejka
autor
28. mar 2009

a naozaj mame vela....i ked casto na to zabudame 😔 ....tak sa radujme i ked myslienky co by bolo ked....niekedy su silne...myslienky a tuzba po dietati 😔

violoncielka
28. mar 2009

Vdaka smejka 😵
Marione co je s tebou? No vacsinou sa testuje na 14 den,ale ak mala predlzenu kultivaciu mozno by mohla testovat okolo utorka stredy...neviem.

riska
28. mar 2009

tak som sa na vas prišla kuknut pomedzi písanie práce, kedže už mam 7 riadkov, tak si zaslúžim pauzu, nie? 😀
smejka, no vidiš, stava sa, ale ty si to nespravila zamerne ako violka, takže skúšku určite zmakneš 😵
violka, už sa ti to blíži, že? 😉 aj ja velmi držím palce a myslím na teba 😵
no veru, marione sa neozvala, hádam to čoskoro napraví 🙂
janulka, otehotnela 🙂 ale už to bolo pred 4 rokmi... tiež to skor vnimam ako taký malý zázrak. a pco mi diagnostikovali až potom 😎 veru, treba sa otriasť aspon z najhoršieho a ist bojovať s doktormi (alebo proti nim) o svoje šťastie 😉 a pripraviť si poriadnu dávku trpezlivosti pri tých príšerných čakacích lehotách na všetko 😖
darla, smejka je iba o trošku staršia mladica ako my 😀

no nič babulky, idem piiiisať 😔