Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

smejka
autor
19. máj 2009

fiha.....priam z teba riska sala pozitivno...idem ho trosku ponasavat 😀 .....sssssssssss.....dakujem 😵 😵
tesim sa ze vs nesklamali a kazda mala poznavacie znamenie 😉

riska
19. máj 2009

smejka, veru, mam nejake pohodové obdobie 🙂 tak ti posielaaaaaam 😀
ako sa maš?

smejka
autor
19. máj 2009

riska to sa tesim ze pohodicka 😉 ...skola co?
ja fajne uz 😔 .....nova sila prisla i vdaka vam....a momentalne ma prevalcovala pozitivna vlna 😅

riska
19. máj 2009

tak to je super, dufam, že sa tu spozitivnieva 😀
ja mam teraz trošku od školy pauzu, dalšia varka až v juni... dnes som konečne odniesla prácu aj druhej oponentke, takže s tým mam pokoj a už len môžem čakať na pozitivny posudok 😀

smejka
autor
19. máj 2009

riska 🙂 ....ja cakam na piatok nech to uz ako tak zavrsim to majove trapenie 😝 😀 ....a potom v sobotu do prace a sup na vylet....sa tesim 😉

smejka
autor
19. máj 2009

a inak si sikulka s tou pracou 😉

riska
19. máj 2009

a kam na výletík? 🙂 na oravu? 😉
ozaj, ake bolo matúškovo vystúpenie? zaslzilo tvoje oko? 😀

smejka
autor
19. máj 2009

riska ty si taky detektiv 😉
no vystupko bolo fajn....ku koncu som sa modlila nech uz to skonci lebo vrtenie naberalo na obratkach....nielen nas neposed ale i ostatni....ale mozem povedat ze to bolo velmi mile....spievali tancovali.....dostali sme kvetinku a srdiecko 😵 .....a slzy na krajicku.....drzala som sa....okolie rodicov to skor bralo ako zabavu 😉

riska
19. máj 2009

smejka, ja mam vyšetrovacie postupy zmaknute zo školy 😀
no viem si predstaviť... aj matúško to prežíval, čo? 😅

smejka
autor
19. máj 2009

no ucka sa nezaprie 😀
matusko ked mi siel odovzdat darceky tak ma skoro zaskrtil 🙂 ....tak sa na mna zavesil....a to este tie moje oneskorene reakcie po nocnej 😝
bola i marione na stretku?

riska
19. máj 2009

zlatičko matúško 😵
marione nebola, je PN a nechcela riskovať, boli sme na dosť frekventovanom mieste

smejka
autor
19. máj 2009

jaj...tak predsa je doma....mohla by sa i ozvat obcas 😉 ...pocujes marione??? 😎
co ste si dali....bol i kolacik? ci ste si chrumli z priesady? 😅 ...a krstne dietatko tvoje bolo?

riska
19. máj 2009

smejka, jasne, že krstniatko bolo - v žltom za kuriatko 😵 a na priesady si ešte chvilu počkame 😉

margarita
19. máj 2009

no esteze stria moja nesklamala a verne podala info o stretku...len mi tolko nelichotte, ze aka som pekna - este si zacnem namyslat 😉
mne sa tiez stretko velmi pacilo, super ak sa mozem stretnut s ludmi, ktorych mam rada, a aj Kristinka bola hore dost dlho na to, aby si vas poobzerala, tak uz teraz niektore tety pozna aj z videnia 😉 a vravela mi cestou domov, ze dobre bolo a ze sa za vas musime dalej tuho modlit...za vsetky 😎
(teda aby som uviedla doslova, co povedala, nieco ako: gggg...aaaaaahhhh....ejjjjejjjajj....pfffmmf....egeeejaj - cize nieco v tomto zmysle 😀 )

smejka - to vystupenie muselo byt fakt zlateee 😉 a nech uz mas aj Ty po skuskach a aby sa to aj pohlo s vasim dievcatkom 😉

margarita
19. máj 2009

ja mam teraz zase chvilu "lekarske dni" - zajtra idem s K. na ockovanie (dufam, ze nechyti po nom teploty alebo co) a pozajtra so sebou a s nou 😉 na tu hemosku na kontrolu po porode a povzbudit dotycnu tehulku v cakarni...tak az ma to zmoze a nebudem prispievat, nelakajte sa, dobre? 😉

suzzika - este stale blijes? 😉 prave mi mm cital, ze v New SCientist pisu, ze zistili, ze zeny, ktorym bolo v tehu kvalitne zle, mali inteligentnejsie deti. Vraj tie hormony, z ktorych blili pozitivne vplyvaju na vyvoj mozgu 😀
tak som Ta chcela len potesit touto infoskou 🙂 inak ja som blila do konca 4.mesiaca a zatial je Kristinka celkom sikovne babo - cize asi na tom nieco bude 😉

margarita
19. máj 2009

lucetta - overila som si pritomnost suda v nasej pivnici - tak az by si ho na ten splav potrebovala, len sa ozvi. My ho teraz nevyuzijeme, pre Kiki je este privelky 😉

sisab
20. máj 2009

Ahoj dievcata, Riska, mas IP 🙂 Margarita, mozem sa spytat, ked si tolko blila, kedy sa ti to stalo prvykrat? Ja momentalne cakam na vysledok po ET, a uz vcera mi bolo zrana tak blbo, aj dneska, ale obavam sa, ze je to len PMS. Mala si este aj nejake ine priznaky?
A dakujem za modlitby, ja sa teraz modlim aj so stuzkou Sv. Dominika Savia, poznate to? 🙂 Mam to od sestry...

lenkove
20. máj 2009

Ahojte babule,
tak ja sa pridavam k Riske a Margi, ze naozaj verne opisali nas stretkarky... Len musim priznat, ze to aj trosku smutne bolo, lebo sme zabudli pozitivne veci pospominat, teda sme sa snazili ale strachy nase plavali na povrch 😕 (strach je ako mastnota 😀 vzdy vyplave na povrch 😀 ) ja som si vcera precitala kapitolu O strachu z knihy Jezis, moj uzdravovatel a som nas tam nasla 🙂
mna dnes cakaju pozitivne veci: pride manzel 😵 a rano ideme za Petuniou 😕 😕 idem si vypisat ziadost na zmenu subjektu 😉 (predstav si Smeji) a to je tak vsetko... a nasim drahym ucitelkam pridavam dnesne zamyslenie 🙂

😉 Myslienka na den

Ján 16, 12 - 15

V tomto období roka učitelia obvykle klesajú na mysli. Je toho toľko, čo
chceli svojich žiakov ešte naučiť, no do letných prázdnin už ostáva len veľmi
málo času. Zostáva im len dúfať, že žiaci budú budovať na tom, čo ich už
naučili. Aj Ježiš, najväčší zo všetkých učiteľov, cítil pravdepodobne to isté,
keď svojim apoštolom povedal: "Ešte veľa vám mám toho povedať" (Jn 16, 12). No
aj napriek svojmu smútku z toho, že ich opúšťa, vedel, že všetko potrebné už
vedia!Keď odchádzal k Otcovi, Ježiš chcel svojich apoštolov uistiť, že ich bude
aj naďalej viesť, a to prostredníctvom Ducha Svätého. Duch bol Tešiteľom, ktorý
ich naďalej vyučoval pravde (Jn 16, 7). Bol vlastne vyplnením Ježišových slov:
"Všetkých bude učiť sám Boh" (Jn 6, 45). Nemali sa naučiť nič nové, skôr to, čo
vedeli, ale novým spôsobom. Poznali Boží zákon, pretože Duch im ho vpísal do
srdca (Jer 31, 33).Ako zoslal Ježiš Ducha Svätého svojim učeníkom, tak ho
zosiela aj nám. Pomazanie, ktoré dostali na Turíce, patrí aj nám na upevnenie
darov, ktoré sme dostali pri krste. Podobne ako apoštoli sme prijali Kristovo
zmýšľanie! Máme Ducha Svätého, samotného Boha, ako svojho Radcu a Učiteľa. A on
nám neživí iba myseľ, ale mení aj naše srdce.Duch Svätý je naozaj celý láskou -
láskou medzi Ježišom a jeho Otcom a láskou Boha k svojmu ľudu. Tento Duch v nás
žije, a preto zakúšame jeho lásku osobne. Prežívame lásku, ktorá učí našu myseľ
a pretvára naše srdce. Poznávame lásku, ktorá nás učí, čo znamená byť Božími
synmi a dcérami, ako nažívať navzájom medzi sebou aj s tými, ktorí sa stratili.
Toto je to "ešte veľa", čo nám chcel Ježiš povedať. Stíšme si teda srdce, uprime
naňho zrak a počúvajme.

Pane, nauč ma, prosím, počúvať tvojho Ducha, aby som tak spoznal, aká je
tvoja vôľa pre mňa. Práve teraz ti chcem odovzdať všetko, čo ma rozptyľuje.
Pomôž mi, prosím, počuť tvoj hlas!

Myslienka na den je prevzata z casopisu Slovo medzi nami

carmenuska
20. máj 2009

Ahojte, hlasim ze zijem.....uz som na normalnej izbe,este ubolena ale je to omnoho lepsie ako vcera. A vysledok mi povedali tesne po zobudeni takze som to poriadne nevnimala a ani sa nestihla nic opytat:obe strany priechodne a nalavo nasli nieco vraj je to bud cysta alebo endometrioza ☹ no zajtra ma pustia tak budem vediet viac. Ale bojim sa endometriozy ma ju moja kolegyna a nemoze 2 roky otehotniet koli tomu. Neviete nieco o tom? Ale aspon ze mam priechodne...majte sa tolko ste popisali, ze nestiham citat

dahra
20. máj 2009

Carmenuska,
citam vas niekedy, ja mam tiez endometriozu ☹. Operovali ma v Martine tento rok v januari, vybrali mi cystu s vajecnikom. Tiez sa snazime takmer 2 roky, ale manzel ma aj 100% patologickych spermii. Neboj sa, su aj zeny s endo, co nemaju problem otehotniet. Nemusi to byt vzdy zle. Inak, aj moja sestra ma endo - tu operovali pred mesiacom, mala take velke cysty a zrasty, ze je to takmer otocilo maternicu. Endo zvykne boliet, sice ma nie, ale vacsinu zien ano.
Kukni temy - tehulky - uspesne tehulky s endo a uvidis, ze ani tato choroba nemusi byt vzdy strasna 😉

lenkove
20. máj 2009

Carmenuska
tak to je dobre, ze su priechodne.. ja sa v tom vobec nevyznam,ale zda sa mi, ze ak by si mala endo tak mas aj zly HP.. ale nie som si ista.. lekari ti povedia viac, vsetko nasavaj na Konikovi skonzultujes.. hlavne, ze su priechodne a nevidno velke problemy, to je uzasne 🙂 skoro sa nam vrat a skoro uzdravenie!!!!

inak baby, ja telefonujem a telefonujem kvoli Petunii, chcem sa jej zbavit 😀 no uvidime ako vyjde, drzte palce.. volala som aj nasej socialnej, nech sa jej nezda, ze ju obchadzam :-P a ona to musi tiez schvalit..

suzzika
20. máj 2009

Hlásim dočítanééééé 😅

No tak Riska, Margi a Kaki tá debata bola skoro "nečitateľná" 😉 až mi z nej čosi zahŕkalo v hlave, čo asi? 😀

Sa teším, že tak veselo stretkujete a nabudúce to už bude snáď aj bez tej mastnoty 😠

Lenka myslím na vás a čakám dobré správy 😉

Smejka od vás tiež 😵

Carm to je fajn, že to už máš za sebou a snáď to bude dobré 😵

Margi som sa pobavila na tom, čo sa dočítal tvoj mm 🙂 ale ma to ani neprekvapilo 😀 len škoda, že som nevracala ešte dlhšie 😅 už mám viac ako mesiac pokoj 😉

Mám teraz veľmi nabitý program, lebo som si uvedomila, čo všetko mi treba do pôrodu stihnúť 😨 tak to dobieham. Tento týždeň začíname maľovať, dnes som bola vyberať tapetu - chcem len taký pás za jedálenský stôl, dokončujem resty z práce, do toho zháňam veci pre malé a pre seba do nemocnice a tak všeobecne 😎 a budúci týždeň sa nám ohlásila trojčlenná návšteva príbuzných z Maďarska /ktorej sa tešíme, len dovtedy treba stihnúť to maľovanie a aj upratovanie. A to mi môj doki na poslednej poradni po mojej vete, že tvrdne mi brucho viac po námahe, povedal, že akej námahe, že ja mám teraz vyložiť nohy a čítať časopisy - no humorista 😎 😀

A len aby ste vedeli, modlím za vás každý deň svoj desiatok, no nielen 🙂 snažím sa teraz chodiť častejšie na sv. omšu a tam si vždy na vás spomeniem 😉 a okrem toho na vás myslím niekoľko krát cez deň /neviem presný počet 😵 /Držte sa !!!

janula.k
20. máj 2009

Ahojte moje zlate 🙂 dnes som bola opat na kontrole..a som trochu vyplasena 😕 naposledy som tam bola vo stvrtok a plod mal 1,13mm a vychadzalo to presne podla PM na 7+1 a dnes mal plod iba 1,17mm a vychadza to na 7+2...srdiecko krasne bilo, ale mam velky strach, preco iba tak malicko narastlo...doteraz islo vsetko podla PM, vsetko sedelo na den presne... ☹

skorki
20. máj 2009

Ahojte,

Janulka, neboj, mozno bola len fazulka inak otocena a doki ju nemohol dobre zmerat. Srdiecko bije a to je hlavne.
Carm - to je super, ze si sa ozvala. Hlavne sa dopredu neboj. Ked Ti to doktori nanovo vsetko vysvetlia, mozno to ani nebude endo. Vsetko si riadne zapamataj, co si treba do nemocky zobrat, co si zobrat netreba, lebo v septembri si budem od Teba pytat rozumy. Pekne sa zotavuj!
Lenka, keby tak na Petuniu fungovali zaklinadla ako z Haryho Pottera...hned by sme ju odcarovali. Inak, stale mi rezonuju tie pribehy, ktore ste spominali ohladom adopcie. Nemozem si pomoct - ale fakt klobuk dolu pred ludmi, ktori sa na to odhodlaju a bojuju do konca. Drzim Ti strasne palce.
A ja si nemozem pomoct, ale zo vcera si pamatam aj kopu pozitiv a srandovnych pribehov. Ked si predstavim, ako Luceta opisala to leto v kajaku a ako sa bude ucit robit eskimaka a balit veci do suda. 😀 😀 😀
A este sa mi strasne pacilo ako sa priesady od Kaki-svokry dostali az k Riske na balkon. No nie je to super, ze vdaka internetu sa buduju taketo vztahy. Ved to je osmy div sveta, tento internet 😀

Suzi, kde je Tvoja fotka s maskou?
Babule, opatrujte sa. 😉

monika0001
20. máj 2009

http://monikamartincova.rajce.idnes.cz/4listkyII/

Pre všetky ženy na koníkovi!!!

riska
20. máj 2009

carm, super, že to maš za sebou 🙂 endo je sice potvora ☹, ale neboooj, možno to bude len ta nestastna cysta... hlavne, že obe strany sú priechodné 😵 ja viem, že baby, ktoré maju endo maju brutal bolesti pri menzese 😒
sisab, lenkove - držím palce 😉
janulka - moja, viem, že sa bojíš, ale srdiečko bije a to je najpodstatnejšie... velmi na teba budem myslieť 😉
skorki, tak si sa definitivne rozhodla pre laparku? však sme včera ani nestihli všetky témy prebrať 😝 ale lucetkin kajak bol jednoznačne najlepší 😀 😀
suzzika, zasa som zabudla zobrať foták 😕 nabuduce mi to pripomen, ok?

skorki
20. máj 2009

Riska ahoj,

No asi by som nepouzila ziadne silne slovo typu "definitivne" rozhodnuta, ale zatial je plan taky, ze leto bude v pohode bez nicoho specialneho a v septembri by som sa prihlasila na laparku. Ale, ci do septembra desatkrat nezmenim nazor, to neviem 😀 . Ale, rozmyslam, ze pred IVF by asi bolo dobre absolvovat tu laparku.
Inak Lucetku som dnes stretla v praci - bola vysmiata ako vzdy 😉

riska
20. máj 2009

skorki, správny prístup 🙂 a možno si z tatier prinesieš suvenír 😵

margarita
20. máj 2009

odpoved pre sisab - presne v 7tt, ale to nic neznamena, niekomu je zle od zaciatku do konca, inym len do 3.mes. a inym do 5.ho a inym vobec. Kazda sme original 😉 tak uvidis. Ziadne ine priznaky som nemala.

carm - super, ze zijes, pockaj na vysledky a neboooj, hlavne ze sa pride na problem, riesenie sa uz potom najde

ja som vas dnes len tak zbezne "preletela", aby som bola v obraze. Som nejaka polomrtva, asi z toho tepla dnes, lebo som bola takmer 6 hodin vonku na slnku a pripieklo mi mozog a gulicky v nom 😀

Sice dnes Kiki neockovali, bola to len kontrola, lebo este nema 3mesiace, a to ocko(vanie) sa robi az v 3.mesiaci. Ale som sa trocha vyplasila, lebo ved aka je IQvacka 😉 ale doki dnes zahlasila, ze mierne zaostava v motorickom vyvoji (slovo "mierne" ma dost upokojilo 🙂 ) a poslala nas na rehabilitaciu. Tak tam idem v pondelok, ukazu mi, co s nou cvicit a bude. Iba som to necakala, lebo ona vkuse meta rukami, nohami, tak som myslela, ze je uplne OK. No asi sa nadbytok toho psychickeho vyvoja podpisuje na tom motorickom 🙂

carmenuska
20. máj 2009

Ahojte,nemozem tu zaspat, uz sa straaaasne tesim domov.Je mi uz lepsie oproti vcerajsku a prave bola za mnou lekarka co ma robila. Vravela ze bud to bola krvava cysta, alebo endo v zaciatocnom stadiu. A ze ked robili prefuk tak to prasklo a teraz je to ciste....uz je to teraz na obvodnom gyn. ako dalej,mame sa snazit kym je to ciste a priechodne. Ak do polroka neotehotniem tak budu robit vysetrenia na endo a potom je na to vraj horm. liecba. Ja vobec neviem co to ta endo je. Hlavne ze su priechodne a ze ten stres a strach uz zo mna opadol. Tak vy ste mali stretko??Aj ja by som s vami chodila,keby som bola blavacka. A nemate fotky z neho? Pekny vecer a este krajsi zajtrajsi den.majte sa, vela som sa tu modlila za nas vsetky, ked som mala cas.