Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

bettynka222
20. máj 2009

Ahojte veriace snazily, tehulky a maminky. tak sa po dlhej dobe zase halsim (ako som slubila margaritke😉)
dnes som napriek udalostiam poslednych mesiacov predsa len zvladla statnice. vecer som prosila Boha aby mi zoslal Ducha svateho na pomoc pri vybere otazok...a podarilo sa, lepsie som si ani vytiahnut nemohla 😀
velmi vas vsetky pozdravujem a casto na vas myslim. na tehulky, aby im to po dlhom cakani vyslo - danka, marione, janka. aj na maminky, aby to so sovjimi babatkami zvladali vsetko na jednotku. a samozrejme na dlhorocne snazilky, aby im babo vyslo - ci uz prirodzenou cestou alebo adopciou. ozaj ako dopadla smejka?

a est eosm chcela napisat marione. som si hladala v diskusii ako to s tebou vyzera. je mi luto, ze jedno babtko odislo, ale ako sme tu uz velakrat spomenuli, zrejme to tak malo byt a Boh vie, preco to tak zariadil. navyse ak si dobre spominam, uz od zaciatku si pisala, ze si na utz poriadne nepocula srdiecko toho druheho. takze ak mas este nahodou pocit, ze za to mozes, pretoze si mala strach s dvojiciek, tak je to blbost. mozno ze by sa ti ajtak maternica nedokazala dostatocne zvacsit aby mohla donosti dve babatka a musel aby si rodti predcasne...takto to bude urcite lepsie.

majte sa krasne, papapaa

smejka
autor
21. máj 2009

carmenuska hlavne ze sa to pohlo a vajcovody su priechodne...pekne sa teraz doma pozotavuj az si rychlo fit 🙂
janulka myslime na teba a babatko 🙂
bettynka blahozelame k statniciam...to musi byt vydych vsak??? 🙂 ....inak my nic nove....ja verim ze sa to pohne s dievcatkom...resp ze to my pohneme 😕
suzzika krasne fotky 😵 ....zuzanka je pekne dievcatko 😵
riska margaritka pozdravujem....myslim na vas i na kristinku 😉
lenka uzi si mm......a tu pripravu vybavte....som rada ze to ide zmenit 🙂
skorki tiez verim v suvenir ako riska 🙂
majte sa krasne....ja dnes ucenie 😝 .....nocna a zajtra sup na skusku 😝 ....inak vcerajsiu pracu co som s mm pisala sa nam vymazala....takze nemam nic 🙄 ...ach jaj
pekny den vsetkym.....spomente si i na majku a tomaska 😔

kaki
21. máj 2009

No čafte...
čítam že camrmenuśka v najlepšom poriadku 🙂 Tak šupito- presto nech nám čo najskor oznámiš že si dva v jednom 🙂

Baby... ja som infošky so stretka spracovávala ešte celý deň včera...
Vyzeralo to tak nevinne... a popri tom sme prebrali toľko vážnych tém....

A inak som chcela napísať že lenkove je naozaj ako prezidentka so žiarivým úsmevom 🙂
Lenkove, Ty máš dar povedať vážne veci s úsmevom na tvári.... A prišlo mi to až do srdca... Nechcem preháňať, ale naozaj som informácie od teba spracovávala včera celý deň....

margaritka a kiki.... No vy ste vydržali vonku 6 hodín??? WAO... Tomu sa hovorí pobyt na čerstvom vzduchu... margaritka... neboj lekári nevedia všetko... ale dobré cvičenie nie je zlé 😉 Zachvíľu bude kiki cvićiť sam a Ty si zatiaľ zacvićíš mojžišovej cviky...

Skorki... ja tiež verím v to že sa Vám v lete podarí... Si v mojich modlidbách....

Smejka Ty si šikula, škola Ti ide ako po masle.... Verím že sa niečo pohne aj s dievčatkom... Lenkove nám viac objasnila čo a ako... a ja myslím na teba ešte viac ako predtým....

bettynka222... Gratuľujem ku štátniciam... 😉

Pozdravujem Vás všetk aj maľujúcu suzziku, risku a aj kakimuškáty 😉... dúfam že prežili transport a vyvaľujú sa šťastne na slniečku u Vás na balkóne 🙂,
marione... kde si? chýbaš nám tu,
violončielka.... myslím na Teba....,
a nezabúdam ani na družobníčku majku... a jej Tomáška...

kaki
21. máj 2009

carmenuska, ja viem ako sa voláš... prepáč skomolenie...
A tie hrubky 😎 .... dovi dopo.... hovorím že nekulturne hovado 😝 .... Ale mám Vás rada.... 😀

margarita
21. máj 2009

betty - gratulace 😉
smejka - drzime palce na skusku no po nocnej by som ja asi nic zo seba nedostala, ale Ty si uz zjavne trenovana 😉
kaki - ale my sme neboli vonku 6 hodin vkuseee 🙂 iba 3x po 2 hodky...no kvalitne mam spalene ramena a krk, ked ja tava som sa nenatrela a beham pol dna po upeku 😀 tak mi treba,aspon sa poucim. Snad 😎

hlasim, ze vdaka mm sme dnes rano zvladli tu vypravu na hemosku, aj nalacno, zase mi vzali zo 6 skumaviek, a nie su este vsetky vysledky no pochvalil ma, ze konecne mi po roku moze povedat, ze mam krvny obraz v norme 😀 a bol akoby dojaty, ked videl Kristinku ako si odfukuje v autosedacke. No blbe ze tu tehulu som tam v cakarni nestretla, no co uz...snad pride na MK a povzbudi sa tu 😉

na majku a tomaska myslime, jasna vec.
aj na vcielku, ta ma myslim zajtra ten zakrok, tak nech je na nieco dobry 🙂

suzzika
21. máj 2009

Ahojte dievčence !

Ja som bola dnes so sebou na kardiologii, kam ma poslala internistka z takeho bezneho vysetrenia čo sa robí v tehotenstve a mám vraj iba taký bezvýznamný šelest, tak sa teším, že mám niečo také bezvýznamné 😀

Všetky vás pozdravujem, riešim v kuse farby do izieb tak som ináč nepoužiteľná, ale myslím na vás stále aj na omši dnes som myslela 😉

riska
21. máj 2009

betty, gratulujem k štátniciam, teraz si užívaj ten super pocit 😉

carm, doma je doma, čo? a hlavne niet na vlastnu postel 😀 a čo mna v nemocke najviac iritovalo, bola upratovačka, ktorá nas každe ráno 5:30 budila s príííšerným rachotom 😠

smejka, no zas mas toho až-až ☹ ale ty si šikulka a zvládneš to 😉

kaki, som sa čudovala, že čo si sa včera neozvala a ty si spracovávala myšlienky a dojmy 😀 inak aj ja mam dosť z toho, čo nam lenka porozprávala o adopčnom procese, fakt baby, klobuk dolu pred vami 🙂

margi, v čom kiki zaostava? no to hadam nie 😕 akože cvičenie nikdy nie je na škodu, len sa mi to nejak nezda... pekne povyzvedaaj čo a ako. alebo ju rovno zober na cvičenie mojžišky 😀
super, že mas vysledky v poriadky... a teraz budeš ešte chodiť na nejaké kontroly?

tak violka ma zajtra ten zakrok? ten čas strašne letííí. tak veeelmi držime palce, dufam, že sa ozve 😉

suzzi, ja davam v škole malé bezvýznamne plus, ale asi to zmenim na malý bezvýznamný šelest... len si potom asi o mne budu myslieť, že už mam definitivne tu besnotu 😀 a ake farby riešiš? ja mam obývačko-kuchynu vanilkovo-oranžovu, spalnu rovnako, detsku izbu modro-zelenu, kupelnu bielu a chodbu hnedu 😉

suzzika
21. máj 2009

Riska tak detska modro-zelena? chcete chlapceka? 😉 Som nevedela, že ešte niekto má kuchyňoobývačku 😎 ? Takže teraz máme detskú ružovo-oranžovú vraj grepovú a chcem takú len bielu líznutú s ešte neviem presne čím 😀 /to pre prípad, že by bol chlapček, aby sa tej ružovej nezľakol, lebo s kobercom už veľa neurobím 😉 a tú kuchyňoobývačku máme vanilkovú, ale chcem svetlo sivú a cyklaménové doplnky, a chystám sa dať nafarbiť stôl aj stoličky v jedálni na čisto bielo a stoličky si chcem očaluniť, a ušiť nové poťahy na vankúšiky, no proste mám čo robiť do pôrodu... 😀

A dievčatá zajtra mám neplánovanú návštevu zubárky- sa mi odštiepilo z predného /!/zuba! Som sa potešila 😅

riska
21. máj 2009

suzzika, jasne, že chcem dievčatko 😀 ved by sme niečo domalovali na steny 😵
tak to mas kopu roboty, ale takej príjemnej 😉

riska
21. máj 2009

a kuchynoobývačka bol vždy moj sen a sny si predsa treba plniť 😵

margarita
21. máj 2009

sa tesim az raz aj ja tu s vami budem riesit, ze co ako vymalovat - zatial ale este stale nemame co malovat 😖

suzzika - Ty sa ale neznic tym skraslovanim hniezdocka, aby si si stihla vsimnut, ze rodis 😀 co ak v zapale vasne a prace v domacnosti si to nahodou nevsimnes? 😉

stria moja, nelakaj sa, nie je to nic vazne s Tvojim krsniatkom. teda aspon dokina tvrdila, ze mi len ukazu ako ju "oblbovat" a manipulovat a prinutit, aby si na brusku davala hlavicku rovnomerne na obe strany, lebo zacala vyrazne preferovat hlavu len doprava a doprava (na bruchu). To vraj preto, ze ma ten sval na krku na lavej strane skrateny, mozno tak bola aj este v bruchu, a tak jej to ostalo...a teraz sa to prejavuje. A tiez sa este nezacala tahat do sedu, skratka zatial sa jej paci lezat a metat sa na chrbte - flegmoska a praviciarka je to - ved cely otec 😀
ale ja s nou "zacvicim" 😀 😀 😀

riska
21. máj 2009

margi, no to mi odlahlo, že ju to len ťahá k tej pravici 😀 darmo inteligentne dieťa dáva odmalička najavo svoje politické presvedčenie. to je úplne v poriadku. tak ju odo mna pozdravuj 😵
suzzi, keby si predsa len zabudla, my ti pripomenieme 🙂

dobru nocku všetkým 😵

margarita
22. máj 2009

kde si, riskaaaaaa ? ved PIATOOOOOOOOOOOOOOK, neeeee? 😀 😎
no snad aspon vecer sa tu niekto ukaze...

skorki
22. máj 2009

halooo, halooo, co sa stalo? Kde ste vsetky? Uz vikendujete?
Ja dnes cely den prednasam...A mam takych o nicom ucastnikov kurzu. Su akisi prispati...Nic z nich neviem dostat. A som z toho sklamana. 🙄 . No, este styri hodiny a koncim, rusim...

Pa, moje zlate. Tesim sa na vikend, precitam si vsetko dozadu, dufam, ze tu budete....

carmenuska
22. máj 2009

ahojte, ja striedam polohy:postel, pc,chladnicka,este ma vsetko boli tak vas len pozdravim, konecne sa tu niekto odvcera ukazal.skorki z toho si nic nerob aj ja vtlkam detom stale nieco dfo hlavy a spatna vazba ziadna. A co za kurzy robis?

carmenuska
22. máj 2009

a eset zdravim margi
a pokusam sa zmenit foto ale vsetky mam velke neda sa to tu dat tak hladam nejaku schopnu lebo som sa zlakla minule ked ti skorki pisala o tej odhalenej identite

margarita
22. máj 2009

nazdar, nazdar 😉
skorki, ale ved skolenie v piatok je uz samo osebe na spanie, nie? nic si z toho nerob, su blbi tak su blbi...ja by som Ta pocuvala, Ty mas taky pekny melodicky hlas 😉

carm - ved si tu fotku zmensi v inom programe - mas Picture manager alebo nieco podobne?

riska
22. máj 2009

no konečne som sa dočkala piatkuuu 😀
a v tejto chvili moja svokra prave vystupuje na hlavnej stanici 😀 tak mame o program postarane 😝

skorki, ty by si nemohla byť učka 😝 ja som sa akurat dnes na hodine pochvalila, že ako si pekne davam otázky a aj si sama odpoviem 😀 ale zasa dospelí ludia by sa aspon mohli tvariť, že ich to zaujíma 🙂

carm, som rada, že ti je už lepšie 😉 a aký je teda záver? je to endo či cysta?

margi, ty nie si na 6hodinovej prechádzke?

suzzika
22. máj 2009

TO piatoooook Riska? 😉

Dnes v noci sa mi snívalo s vami všetkými, že ste mi prišli hromadne blahoželať k narodeninám /alebo meninám?tie mám skôr 🙂/ a mali ste také krásne kytice, že som také kvety snáď ešte ani nevidela, len dúfam, že to nie na pohreb 😖 Že ste ma akože chceli prekvapiť a prišli ste všetky naraz a tie kytice no jedna krajšia ako druhá, neviem, čo to malo znamenať, ale možno to, že sa to raz splní - v n e b i , lebo tu by ste také kvety nezohnali 😀 Ale bol to veľmi milý sen a mala som z neho príjemný pocit, tak vďaka vám za návštevu 😵 A bola aj Kiki bola taká krásna tmavá a oblečená v oranžovom, no kvietoček sám o sebe - ten najkrajší 🙂 😵

Zub mám už spravený, do detskej kúpená farba smotanová a zajtra začíname....

margarita
22. máj 2009

nie riska, dnes som este von nesla, jednak je este velky hic a UV ziarenie 😉 a dvak Kiki este spi no a trak 😀 sa mi dnes nejako nexe, boli ma hrdlo a neviem preco. Ale ak nepride ta burka, co sa blizi, tak sa este teraz poobede vypravime...

suzzika - to nas ako preco podcenujes, ze take pekne kvety by sme nezohnali...Ty nas nepoznas 😎 ved vsetko je na webe 😉
a ze bude krasna a tmava,no uvidime, ake prorocke sny to mas 🙂

ved raz mozno dame aj celoslovenske stretko na nejakej chate, co ty vies... 😉

riska
22. máj 2009

suzzi, ty mas ale bujne sny 😀 my sme rady, že sme ťa mohli prísť navštiviť a vdaka za pohostenie 😀 😝
margi, hrdlo ťa boli? 😠
ja dnes večer idem žúrovať - predsvadobna rozlúčka so slobodou, len dufam, že vo všetkej počestnosti 😀 v piatok večer som už v krčme nebola ani nepamatám, ešte za mojich mladých liet 😀

kaki
22. máj 2009

caute,
riska ty ideš žúrovať lebo prišla svokra? Alevo bereš aj ju 😀 ? počuj, keď bereš aj svokru, tak prosím Ťa zober na počesť mojej svokry aj kakimuškáty 😀

Som šťastná že je víkend... Po tomto týždni mám dosť...

Všetky Vás pozdravujem...
carmenuska nech si skoro v plnej zbroji,
margi choď sa prejsť, dnes tak nepripečieš....
a suzzika maľuj maľuj vykrúcaj, len si domček nezrúcaj 😀

violoncielka
22. máj 2009

Ahojte zienky,
takze news: mam za sebou hysteroskopiu,nebolo to velmi prijemne (ako silne menstruacne krce),ale videla som svoje vnutro na velikanskej farebnej obrazovke,tuby mam v poriadku a v maternici mam nieco ako maly vyrastok,co ztazuje embryjkam zachytit sa a tiez to o 10% zvysuje potratovost....
Takze mi to pod anesteziou odstrania,trochu si pocestujem az do Bologne do hlavnej budovy mojho CAR,este neviem kedy v pondelok volam...
No dufam babeny,ze tu bol pes zakopany a mozno ak Boh da tak sa zadari aj prirodzene....? 😕 ......
Dakujem,za modlitby...sem tam som si vas citala,ale nemam sil pisat...mne to vsetko dochadza postupne,niekdy mam dni ,ze som uplne v pohodicke,ale niekedy ma to celu dostane.Musim zacat behat a dodat telu serotonin...fakt mam odskusane,ze sport ja uzasna pomoc voci smutku...takze od nedele hop sa hej sa do brandejsa a do behaniejsa
Ste super som s vami,mozno nie castymi prispevkami,iba tichucko pozorujem ....moj pisaci cas este len nastane...pa

lenkove
23. máj 2009

ahojte dievcata

ja som len tak na skok, sme teraz u svokry a synovec na chodbe krici, "lenka, lenka, lenka, petko uz vstal, lenka" a blbo sa pri tom pise 😀 . Od pol siestej beha po chodbe a chce nas budit. jeho mama ho vzdy odchyti, ale my sme uz hore aj tak 😀 je teraz zlaty, za tie 3 tyzdne co som ho nevidela sa uplne rozkecal, teraz je z neho filozof, pusa sa mu nezastavi (2 a pol roka 😉 ma).
tak idem ranajkovat, este napisem..
a k priprave, dakujem za modlitby, ja to inak neviem povedat, iba ze pomohli.. aj ja som sa teda za petuniu modlila.. ale socialna bola k nam mila, tak mi nedalo a volala som jej, ze si to asi chceme zmenit, a ci aj sa to ozaj da a podobne.. a ona ze preco.. povedala som pocet stretnuti a kratkost konzultacii, tak ona zavolala petunii a mame to denne 4 hodiny 😅, dni ze sebou a podobne.. co predtym nebolo myslitelne 😕 takze to normalne stihame mozno aj do konca mesiaca, alebo do polovice jula, lebo potom maju par dni sviatok.. 😅 vidim, ze musim byt viac priebojnejsia 😕 inak je to celkom ok ale iste vyhrady ostali.. 🙄 beriem ich pozitivne , co ine ostava.. 😉
potom si vas docitam, dakujem Panovi ze sta take uzasne 🙂

skorki
23. máj 2009

Lenka, dobre rano, Ty si ma predbehla 😀 .
Tie spravy od Teba su skvele. Tak pekny vikend u svokry a so synovcom. Inak to je uzasny vek - 2,5 roka. Aj ja mam take krsniatko. Tiez sa jej len teraz nedavno rozviazal jazyk. Minule nasla staru slovensku dvojkorunacku a krici - Babi, babi, asi som nasla Eulo...
VIolka, vitaj. Som rada, ze si sa ozvala. Myslim na Teba. 😉
Babulky, ja dnes budem opat sama. Mm ide zas na skolenie. Inak ten vcerajsok bol dost zly. Islo mi o vela, na tom skoleni sa boli pozriet aj nejaki ludia mimo nasej firmy a ja som ho strasne potrebovala predat. Ale hold...ucastnikov "zajazdu" si nevyberiem. Vecer som sla s mm do mesta, ze si dame peknu veceru spolu niekde na teraske, ze zabudnem na ten zly den. Ako sme sa vracali z vecere k autu, tak ma tak obkakal akysi vtacik, ze som mala spinavu ofinu, tvar, biele sako, kabelu... 😀 😀 😀 no proste "supa" a bodka za skvelym dnom. Tusim si dnes kupim nejaky los alebo sportku, vraj taketo zazitky prinasaju stastie. 😀
Tak peknu sobotu a ozvite sa. 🙂

monika99
23. máj 2009

Ahojte kočky,
v prvom rade sa idem pochvalit ze statnice som uspesne zmakla mam to za B 😀
A co sa tyka dovolenky bolo super, len mne akosi bolo dlho, lebo som zvyknuta stale nieco robit a teraz som musela 5 dni oddychovat, ale po zhrnuti bolo dobre a dlho.
A vy co mate pribudla za ten cas nova tehulka? Citala som tie 8 strany ale to len ta z rychlika lebo som v robte a doma niet velmi cas pridem o 19 a zjtra zase repete a to este musim stihnut navarit.
Mozte mi niektora zhrnut udalosti tyzdna v skratke. Daaaaaaaaaaaaaakujem 🙂
Ja sa uz neviem dockat 28 maja asi si urobim testik, robila by som aj teraz ale to je skoro tak radsej lekarne obchadzam na daleko lebo tie ma vedia zlakat jak dakoho herna. No jednoducho si nevim odpustit cestu okolo lekarne aby som si nekupila testik.
Prajem vsektym pekny výkend, budem makat za Vás a potom v pondelok sa vymeníme lebo mam volno a budete vy makat za mna a ja si za vas oddychnem.
PA PA 😝

riska
23. máj 2009

ahojte,

tak už som zasa medzi vami - mam po žúrke, ktorá bola mimochodom super a už aj svokra je vo vlaku na ceste domov 😀

violka, super, že ti čosi našli, len škoda, že nie pred tým IVF ☹ no netreba plakať nad rozliatym mliekom, ale pustiť sa znova do boja... proste to už musí vyjsť, či už prirodzene alebo s pomocou doktorov... velmi v to verím 😵

lenka, no snad petunia dostane definitívne rozum. musime ist na nu modlitbami 🙂

skorki, ty si proste mala den blbec... ale žreb by si si mala kúpiť 😀

monika, gratulujeeeem k štátniciam 🙂 a ked budeš mať v pondelok volno, tak si nas pekne dočítaj 😝

darla27
23. máj 2009

Ahojte babulenky 🙂
Tento týždeň som mala taký smutnejší, tak som sa tu radšej ani neukázala aby som nerozširovala depky aj na vás. Zistila som ze sa nedokážem dôverovať Bohu, možno preto sa mi v posledných rokoch takmer nič nedarí, vždy pochybujem či naozaj stojí pri mne, že možno na mňa zabudol a podobne.
Som smutná sama zo seba.. ☹
Začala som sa každý večer aby keď by sa nám nepodarilo otehotieť, nech sme aspoň schopný prijať aj takúto cestu, ale začína na nás dosť vplývať aj okolie že už máme dosť rokov, každý vie že sa dlho snažíme otehotnieť tak sa začínam opäť cítiť dosť nanič.
Inak chcela som sa spýtať: Baby čo ste boli na IUI alebo IVF - spovedali ste sa z toho napriamo?
Čo Vám na to povedal kňaz ? Bojím sa že napriek snaženiu to po liečbe nepôjde a iná možnosť než IVF naozaj nebude, je možné prijať kompromis medzi vierou a túžbou po bábätku?
Držím palce aby ste boli silnejšie vo viere ako ja, pretože ja. sa nechcem a nedokážem zmieriť s cestou kríža bezdetnosti. 😔

skorki
24. máj 2009

Ahojte vsetky 😉

Darla, poslala som Ti IP 😉
Monika, gratulujem k statniciam.Pekne si to prirovnala - kupovanie testov je skutocne ako herna. 😀 Treba si z nich odkladat blocky, myslim, ze to je najlepsia liecba. 😀
Ako je tu cez vikend tichucko. Ja som si dnes riadne prispala, z postele som sa dostala az pred deviatou.Tesim sa, ze sme dnes s mm cely den spolu, ani neviem, co sa chystame robit. Asi nasa stara klasika - pojdeme si zaplavat. Chcela by som ist pozriet sesterku s 3 detmi - nevidela som ich strasne davno.
Tak Vas vsetky zdravim, opatrujte sa a krasnu nedelu zelam. 🙂

margarita
24. máj 2009

ahojte,
lenkove - tak super, ze sa tety umudrili, a mas recht, priebojnost nikdy nezaskodi, v najhorsom ked Ta vyhodia dvermi, vlezies oknom, nie? 😉
vcielka - super, ze nasli ten vyrastok, presne ako pises, prec s nim, prec 😀 a potom...uz to musiiiii vyjst ci uz tak lebo tak. len fakt strasna skoda, ze na to prisli az teraz...ale myslim, ze vsetky dlhorocne snazilky mame tento problem, keby sa na problemy prislo hned, nie sme v tejto teme a nikdy sa nespozname 😉
skorki, tak kolko eur si vyhrala na zrebe? 😀 podla toho, co pises, tipujem aspon stotisic 😉
monike gratulujeeeeme,a docitaj si nas pekne, ono niekedy fakt tazko zhrnut, co vsetko my tu nakvakame...najma ked mame ulety
🙂

darla - prid aj ked Ti je smutno, ved toto nie je zabavny program a piseme si o vsetkom, co prezivame, ci je to uz pozit alebo negat. 😎 a uplne Ti rozumiem, ani ja som si nedokazala predstavit, ze to snazenie o babo niekedy vzdam, vyhlasovala som ze sa vzdam, az dojdem do prechodu 😀 😀 😀