Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

marione74
1. apr 2009

jeeej vy este nespinkate? 🙂 dakujem 🙂
Lenkove dalsi krvy test mam v pondelok, preto este opatrne s tym gratulaciami, lebo sa mi uz dvakrat stalo, ze mi hcg kleslo ☹ Tak dufam, ze tento krat ked je take vysoke, ze uz neklesne 😔
UTZ je az o 6 tyzdnov myslim, alebo o 4 kedze uz dva budem mat za sebou o chvilu.

Ano skorki, ja som hodila flintu do zita, lebo ine baby ktorym vkladali pat-dnove embrysky po predlzenej kultivacii ako mne, tak uz na piaty-siesty den mali //. A ja nic na 8-9 den.. divne fakt. Zajtra si urobim este jeden, ci // tam uz konecne prvy krat v zivote uvidim...
A kedze som to predvcerom uz vzdala, tak som si vcera vytiahla Bayleys a praskla som si dva take dobre velke stamprle 😒
Hm a dnes som si uvedomila, ze som bezala rano na autobus.... ach jo a uz to zacina, stres... to som klasicka ja...

marione74
1. apr 2009

ano riska, s tymi mojimi strnastimi potencionalnymi detmi, tak to sa teda super nabehame 😅 ale ved margi hadam pomoze, takze ked budem potrebovat au-pair, tak 7 dam Tebe, 7 margi a mozem si uzit vecer 🙂

riska
1. apr 2009

no ved prave 😉 už sa teším na tie tvoje schodíky 😀

lenkove
1. apr 2009

marione
mozno preve to bayleys a beh pomohli 😉 ktovie 🙂
verim ti, ze mas strach sa tesit.. odovzdaj to tomu hore a tes sa z toho co mas 🙂 obrovsky krok vpred je spraveny 🙂 😵

riska
1. apr 2009

inak alkohol ti tak skoro ublížiť nemôže 😉 a mas ZAKAZ sa stresovať, lebo neurotické deti ti strážiť nebudem, takých mam dosť v robote 😀 😝

marione74
1. apr 2009

a mas pravdu riska, musim uznat, ze ak sa to podari mne, tak sa to uz podari naozej kazdemu.... konecne po 6 rokoch a tolkych neuspechoch...aj ked ako hovorim, tesim sa zatial len na 50% 😅

Boze, ked to vyjde, tak by som ich porodila nejak v decembri... pred Vianocami....moj manzel by sa zblaznil od stastia a dali by sme ich pod strom a spievali by sme im Tichu Noc.... ach jo, musim sa krotit vedome, fakt nechcem o nicom fantazirovat dopredu.. ☹ mi je do placu keby to nevyslo... ved este sme na uplnom zaciatku 😔, som si povedala ze aj o kociku zacnem snivat az ked budem v 6-7 mesiaci..
Ale sranda, ze hovorim o nich ako o dvoch... asi preto, ze mi ich vkladali dve 😉
No uvidime ci jedno ci dve, ako Pan Boh da....

riska
1. apr 2009

jeeej, vy budete mať vianočky 😀 😀
to je prirodzené, že sa tešíš a predstavuješ si, čo bude 😉 neboj, všetko postupne...aj kočík bude 😀

no nič, idem už ja spinkať, majte sa, toto je krasne zakončenie 1. aprila 😎

marione74
1. apr 2009

Lenka, mas pravdu v tom to bude... ten Beyleys tomu pomohol.. lebo alkohol spusta lepsie kramy, a vtedy sa mimisci prebrali, ze ziadne kramy... a poriadne sa zahryzli 🙂
Teda... darmo, prezidentka je prezidentka 😀

ok riska robim co mozem, skusim si zakazat stres 😉
A asi by som mala ist spat, tak dobru noc babule a este raz dakujem... za vsetko...

marione74
1. apr 2009

😉 jeej vlastne 1 april... tak pevne verim, ze to nebude zart

riska
2. apr 2009

bre ranko... ja som dnes prvááááááá 😀

smejka
autor
2. apr 2009

ahojte dievcata
ja po nocnej no nedalo mi to vas precitat
marione tichucko blahozelam a tesim sa s vami 😵....dalsia tehulka 🙂
riska testla si?????
pozdravujem a idem do rise snov 😔

violoncielka
2. apr 2009

Marioneeee!tak si nas dobre natahovala! ja som cely den chodila na kona a strasne som chcela pocut tuto spravu!tesim sa nesmierne 🙂 😀 😵 🙂 😀 😵 🙂 😀 😵 .Vecer som sa vratila az o 24.00 tak som uz nezapinala PC,az dnes rano.Si mi velkym povzbudenim a nadejou......Supeeeer.

violoncielka
2. apr 2009

Ano Marione vsimla som si ze hovoris v mnoznom cisle... 🙂 ....a uz sa tesim ako si raz vsetky dame stretko aj s nasimi malickymi,alebo ich dame v Ikea do "odkladacieho" kutika a my si pojdeme dat zmrzku 😉

adka17
2. apr 2009

Krásne dobré ránko všetkým, je tu ešte niekto?

lenkove
2. apr 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

lenkove
2. apr 2009

ahoj adi 😉

violoncielka
2. apr 2009

Jemineeee Lenkove,asi tak trpezliva ako Abraham a Sara asi nedokazem byt..... 😒 ,ale pekna myslienka:ak si urobil uz vsetko co si mohol cakaj a Boh dokonci dielo....to ma oslovilo

lenkove
2. apr 2009

Violka
ved ani ja som tam nedospela... 😝 ale povzbudenie to je 😎

adka17
2. apr 2009

ahoj lenkove, ďakujeme za povzbudenie, uvedomujem si, že niekedy neviem dôverovať Bohu a snažím sa mať veci pod kontrolou, chcem, aby všetko bolo perfektné.

violoncielka
2. apr 2009

Inac dnes mame 4 vyrocie nasej svatby...a 4 roky ubehli aj od smrti Jana Pavla.....

adka17
2. apr 2009

Blahoželám k výročiu, chýstáte sa to aj nejako osláviť violončielka?

violoncielka
2. apr 2009

Adi ved to sme vsetky take,najradsej by sme predlozili Bohu nas nami vypracovany plan a instrukcie a navod ako s nami zaobchadzat a kedy a co nam laskavo zadovazit 😀

violoncielka
2. apr 2009

Adka dakujem,nie nechystame sa nijako oslavovat,ale asi urobim piskotovu tortu.... 🙂

lenkove
2. apr 2009

Violka
esteze si mi to pripomenula! Ved aj my mame vyrocie! Zacatia chodenia, tiez stvrte 😀

lenkove
2. apr 2009

Adi,
to aj ja.. dobre ze si to uvedomujes, mozes s tym bojovat a modlit sa za to... 😔

adka17
2. apr 2009

Dievčatá, mám super koláčik, neviem či ho poznáte, volá sa "rezy rafaello" je to ľahká príprava, tak vám ho môžem napísať, keby ste chceli? 🙂

adka17
2. apr 2009

Neviem, či sa to stáva aj vám, no občas je moja modlitba na bode mrazu, uvedomujem si dôležitosť, no niekedy mi to proste nejde ☹

violoncielka
2. apr 2009

Adka ak je ten kolacik lahko pripravitelny tak mi posli IP,

violoncielka
2. apr 2009

Adka a s tou modlitbou_to je klasika,a hlavne co si predstavujes pod pojmom modlitba,moze to byt iba take stisenia sa a nemusis ani nic hovorit.....modlitba je aj ked si vobec spomenies na Boha,ale poznam to,ze mam tolko veci vzdy na vybavovanie od upratovania az po neviem co,a na Boha zabudam.
Mozno by sme mohli nazvat istou formou modlitby aj toto nase konikovanie.

danka24
2. apr 2009

ahojteeeeee vcielka budu sa o teba trhat tomu ver a dnes to oslavte krasne 4roky my budeme mat 3 😉 ale vcera bolo 4 roky co som osalila mm vtedy kamarata ze mam zlomenu nohu a som v nemocnici 😀 a to sme sa poznali 1den 😀 a on mi na to naletel 😀 😀
lenocka dufam ze si dnes v dobrej praci 😀
no marioooneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee ja sommm tomu verilaaaaaaaaaaaaa zatial potichucky blahozelaaammm juuuj sa teskaaammm no ja mam tp v novembri a ty v decembri tak budeme spolu kocikovat .. kto sa dalsi prida? vsetkyyyyyyyy duuuffaammm 😵 😵

my sa mame dobre akurat idem k lekarovi dat si zobrat krvicku zo zili a pichnut do zadocku auuuuuu 😖