Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

margarita
2. nov 2009

no lenka to pochopila spravne, ale odpisem janulka, co si xela:
moja patronka je sv.Martina, a kostol kam chodime, su verbisti a je zasvateny sv.Arnoldovi Janssenovi.

betty - drz sa, hlavne chod k nejakemu dobremu doktorovi, co ta nezanedba

pacil sa mi lenkin prispevok o modlitbe, supeeeeer, je to presne tak. Len to vediet prijat, ze? 😵

violoncielka
2. nov 2009

Ahoj diovcence
tak som uz naspat. Vsetko prebehlo velmi lahko, lekari aj sestricky boli uzasne, cistucka nemocnica, mili ludia na izbe, dokonca mm si nasiel kamarata (az ma vyrusovali co stale kecali 😀 ),vybrali mi tu 2cm! chrupavku-bola pri vychode oboch vajickovodov....Tak dufajme , ze to niecomu posluzi 😉 . Teraz mam do najblizsej ms (co je za 10 dni) kludovy rezim z potom mozem robit vsetko ako normalne. Za 2 mesiace idem na kontrolu a potom mi povedia dalsi postup...
Citim sa uplne super,mm mi picha do zadku antibioka(aaauuuuuu), ale snazim sa setrit, lebo predsa este krvacam a vcera po 3 hodinovej ceste som trosku viac.
Betty urcite chod k lekarovi....musime byt vsetky optimistky a verit v lepsiu buducnost, ale zaroven vediet prijat aj tuto klukatejsiu a bolestivejsiu cestu k vytuzenemu cielu.
Darla aj ja si myslim, ze tato tema je jednou z najplodnejsich 😵....za 4,5 roka snazenia sa o babo som sa naucila velkej pokore a z uctou sa divam na kazdy jeden ludsky zivot ajeho stvoritela...Este stale neviem vsetko vlozit do Panovych ruk a neviem ci to aj niekedy dokazem. Napriek tolkym sklamaniam verim, ze Boh ma pre mna pripraveny nadherny plan

muska30
2. nov 2009

ahojte,

bettynka,
skutocne si ma prekvapila tou skorou rannou hodinou, ja som tiez v prvych tyzdnoch tehu slabo krvacala, musela som byt v nemocke, tak aj Ty chod ku doktorovi, pripadne na pohotovost.

violka,
tak operacia sa vydarila 😉 vela oddychuj, aby si nedostala zapal a manzel nech sa o Teba pekne stara 😉

lenka,
pekne si to napisala, nasa tema je najlepsia 😵 preto som sa aj ja pridala ku Vam, aj ked nie som snazilka 😉

muska30
2. nov 2009

rybka, lenka,
malemu je uz lepsie 😉
ale zasa dcerka vcera grckala a ma teplotu ☹ je umrncana, asi chytila nejaku virozu 😒

danka,
tak uz mas Klarku za par dni na svete 😉

rybka,
aj ja som dala malej meno, ktore je momentalne najpouzivanejsie, ale pacilo sa mi 😉

marrad
2. nov 2009

Dievcata ktore ste podstupili
IUI alebo IVF v roznych centrach, mali ste v zmluve, ze Vas "material"/spermie a vajicka/ budu vyuzite len pre Vas atd.... my sme to v zmluve nemali a dost nam to tam chyba. IUI sice bolo pravdepodobne neuspesne, ale nieje nam jedno ci nase kvalitne spermie neboli vyuzite inde /trebars aj na ppokusy/

bettynka222
2. nov 2009

ahojte 🙂

violcek super ze boli na teba mili....to sa hned lahsie dostava s pooperacnych bolesti 😉 a navyse ked to dobre urobili, tak uz sa len mozme zacat tesit na dalsiu tehulku 😵 tak budeme teraz na PNke spolu 😀

no takze vacok tam stale je, ma 18 mm, ale mam az prilis maloprogesteronu. problem je totiz v tom, ze moj doki ked ma liecil clostilom, tak mi mal pichnut aj pregnyl a cely problem by bol vyrieseny. zvysili mi davku utrosu - darlusik takze aj ten tvoj sa mi velmi zide (dufam) 😉 a pichli mi agollutin.....ze uz mi ho buupichat nadalej. len je teraz otazne

muska, margi vybavene, navstivila som dokiho ale az rano 😀 som v noci volala pohotovost a oni ze mam radsej do nemocky ist, aj adresu sipisali, keby bolo treba sanitku, no ale ja som sa najedla a zaspala a mm tiez, tka preto az rano 😀

elizka
2. nov 2009

ahojte babulky....

lenkove, ďakujem za tvoje povzbudenie 😉 ...... vy ste nič neriešili s tým spg?? ..... my tiež máme azoosp., ale mm mal spermiijky, len sa niekde stratili 🙂 , dúfam, že sa vrátia 😉 .... užíval Profertil, t.j. komplex vitamínov na spg.

bettynka, držkajte sa, verím, že to dobre dopadne 😉 ..... a prečo agolutin?

danka, už len 2 tt a Klárka je medzi nami, ale to rýchlo ubehlo, tešííííííííím sa 😉

janulka, rybka aj vám to už zachvíľku končííí ešte vydržte 😉

kaki, ty ešte dovolenkuješ??? .... alebo tak silno pracuješ 😀

violončielka, super, že to tak dobre dopadlo a boli tam na teba milí 😉 ...... mm bo v nemocke s tebou??

riska, skorky, smejka, margi, muska......... atď ahojte

danka24
2. nov 2009

ahojte tak my sme uz doma... vsetko v poriadku a ked nahodou neporodime tak o tt na kontrolu 😉 no ale zajtra nemozem ist rodit lebo janik ide na juzne slovensko na otocku a to neni mozne aby cez den sme rodili pripadne ked sa vrati domov vecer tak potom uz mozme ist 😉 no tej noci sa mi uz snivalo ze idem rodit 😀 takze uz to zacina 😀 tak sa majte krasne idem si lulkat 😵

azalka22
2. nov 2009

rybka - mam doma jednu uzasnu knihu o svatych, svatcoch a pod. - myslim ze je ceska. ak by si mala zaujem, pozrem jej meno [mam ju u rodicov]

ja idem zajtra na konzult. do centra a buduci utorok asi smik-smak a bude po endo aj zrastoch aj cyste 😀

margarita
2. nov 2009

violka - super, ze sa operacia vydarila, a este sa po nej aj citis tak super. Velmi nas to tesi, sme sa s mm modlili za Teba velmi moc,nech odstrania poslednu prekazku/prepazku na ceste k babetku vam.
😵

muska - to je blbe, ze deticky to takto chytaju navzajom a vzdy je nejake chore. tak nech sa coskoro uzdravi aj dcera. A to sa vola Hanka,Nela alebo Ema?
🙂 ak to teda nie je tajne.

marrad - ja Ti asi neporadim, ale snad niekto z tejto temy odpise na Tvoj dotaz. Len musis pockat, kym pride niekto, kto to uz riesil a ma s tym osobnu skusenost, dobre? 🙂

betty - si nedokoncila vetu, ze "len teraz je otazne..." 😕
a teraz je len otazne, ze co??? 🙂
Super, ze uz aj zachranka ma Tvoju adresu, Ty si v TT normalne pre celu lekarsku obec uz "znama firma", nie? 😉

elizka - ahhooooooj
aj ja patram po kaki, no ale ona sa asi zase lentilkuje 🙂

dani podla mna prave, ked sa Ti uz o tom sniva, tak to este nepride...a popis aky bol ten sen, zvladla si to lavou zadnou, predpokladam 🙂
mne sa kedysi davno snivalo, ako som sla rodit a ze mi predtym pichli injekciu priamo kolmo do vlasatej casti hlavy...vobec neviem, ako to dopadlo, lebo ja som cely zvysok sna riesila, ze ake divne, to je epiduralka a do hlavy,nema to byt do miechy...a preco mi to pichli do hlavy a ved to je blbost a nikto sa ma ani nepytal, ci to chcem... 😀
danus, Tvoj sen bol tiez taky ujety ako tento vyssieuvedeny?

azalka - drzim palce na konzultaciu a hlavne potom na ten smik-smak. Nech to dopadne aspon tak uspesne a prijemne ako violoncielke... 😉

bettynka222
2. nov 2009

ach margi al eja uz netuism, co je tozna 😀 jeeej to malo byt otazne, no al emusim vam to tu nechat, nech s adobre pobavite. no proste ze ais (asi) nieco v otm (tom) zmysle, ze bol spomaleny ten vyvoj, tak ktovie co z toho bude 😒 a tie medzery si poprehadzujte samy, tie nebudem vysvetlovat v zatvorkach 😀

tuism elizka s apytala na agolutin. no krvacala som, nemala som dost rpogesteronu, tak preto...a to vsetko preto, ze moj TT doki do mna pchal hormony (clostil) a nedoplnil to pregnylom.....ved ja osm uz rok mala problemy s tym spinenim (cha, nenapisala som psinenie 😀), tak si to mohol troksu ustrazit...no ale uz na tom nic nezmenim....takze uz nic 🙂

riska
2. nov 2009

dnes tu mame samé dobre správy 😵

violka, supeeer, že je všetko zle odstranené, len pekne oddychuj, aby si bola čim skor fit a nabrala sily do snažilkovania 😉

danka, 39tt, no pekne 😵 a jasne, že zajtra nepôjdeš rodiť, ved klarka vie, kedy sa treba pýtať na svet 😵 😵 a s tou mojou MD ťa beriem za slovo 😀 😀

betty, ved aj ty mas dobre správy, ked dutinka narastla 😵 tak oddychuj a progesteron doplniš utrogestanom, nič sa neboj 😉

elizka, a čo dnes tak stručne? tuším s kaki beriete tie farebné cukríky nejako zodpovedne, ked ani nepíšete 😀

azalka, to je super, že aj tebe tak rýchlo odstrania všetky zlé veci...teším sa z toho 🙂

muska, ešte mi napadla ninka, hmm? 😉

marg, ja som ani netušila, že je nejaký sv. arnold, som ja ale nevzdelená 🤐

riska
2. nov 2009

dnes sa tuším dáva do okna sviečka za nenarodené detičky 😔

bettynka222
2. nov 2009

riska ahoooj 🙂

riska
2. nov 2009

ahoooj 😀

bettynka222
2. nov 2009

jeeej aj ja mam tu sviecku. ale my mame v tomto byte len stresne okna, tak to neviem ako by som to tam vylozila 😕
co robis?

bettynka222
2. nov 2009

jej, dnes mame tusim ten desiatok za duse v ocistci....ale ktory, hmmmmm? j aosm tak mimo uz teraz, ze sa asi idem pomodlit ten moj a bude to za nich, ok?

riska
2. nov 2009

a ja tu sviečku nemám, ale zapálim inu, ved to nevadi 😉 ja už som sa desiatok pomodlila, ved je jedno aký 😉
a nerobim nič, idem asi do sprchy a potom pod deku, ked je taka zima 🙄

darla27
2. nov 2009

Ahojte 🙂

Je mi jasne ze nemam pravo sa spoliehat na to ze sa da z Bohom obchodovat stylom: pomodlim sa, da mi dieta.
Mrzi ma ked sa Vam zda ze to vyplyva z mojho vikendoveho prispevku.
Uznavam, nie som asi taky krestan akym by som mala byt, preto sa neviem zmierit s tym ze dieta
jednoducho nebude, vyzera to tak, ze mi chyba pokora ktoru vy mate. 😔

riska
2. nov 2009

darla, ale ved to tak nikto nebral ☹ a o mojej pokore by som tiež mohla písať román 😔

violoncielka
2. nov 2009

Ale Darla..... 😉 ....ved sa hned nehnevaj 😵 . Si dobra a normalna-clovek! Ja som len chcela tym povedat, ze ma tato namahava a trnista cesta doviedla k vacsej pokore (nie ze som super pokorna 😀 ) a bez Boha fakt nic nie som a nic nedokazem a nic sa neudeje ked to nie je moj osud. Ak v 50tke budem bez deti...mozno sa budem velmi na Boha hnevat a totalne neprijmem svoj osud a mozno sa zo mna stane uhudrana zena. Ale momentalne mam nadej...zobudila som sa po operacii a je mi fajn... Takze som Bohu vdacna a verim, ze toto bola ta najvacsia prekazka 😵

violoncielka
2. nov 2009

Margi vdaka, aj vsetkym ostatnym za modlitby 😵

janula.k
2. nov 2009

ahojte, ja len velmi narychlo...dnes som bola na preventivke u zubarky a cestou z polikliniky som isla bezbarierovou cestickou dolu a smykla som sa padla na zem... 😢 😢 😢 neviem vobec ako som dopadla, len mi nikto nepomohol a ja som sa rozplakala, lebo som na nic ine nemyslela len ma maleho. Asi po hodine ma zacal boliet zadok a noha, tak predpokladam ze som si udrela iba nohu a zadok..ale aj tak som z toho mimo a velmi sa bojim, ci je vsetko v poriadku. Za normalnych okolnosti by som sa na takomto niecom zasmiala, ale teraz 😔

janula.k
2. nov 2009

dufam, ze ostatne mate dobre spavicky..vidim tu violku aj bettynku 😵 zajtra vas docitam, dnes nemam sily.

mirusch
2. nov 2009

Ahojte moje.
Dakujem Lenke a vam vsetkym, ze ste si na mna spomenuli. 😔

Zanedbavala som vas, viem, ale mali sme to posledne mesiace so svokrou tazke, intenzivne sme sa o nu starali a posledne 2 tyzdne stravila v opatrovatelskom dome, pretoze my sme uz nevladali. Narocne obdobie, pre nu, pre nas, uz sa velmi trapila. Ved aj mala pekny vek, 89 rokov, takmer 90. Boli sme pri nej, ked umierala, este som nikoho nevidela umierat, rozhodne to nie je nic prijemne, ale som spokojna, ze jej synovia boli pri tom, ked poslednykrat vydychla, ze nebola sama.
Dnes sme sa s nou rozlucili. Bude mi chybat, ale viem ze jej je uz dobre, uz chcela odist.

Violoncielka, vidim, ze mas zakrok za sebou. Silno drzim palce, nech toto bola pricina a nech sa podari 😉

Teraz toho este budeme mat vela - vybavovanie a vo stvrtok idem na Slovensko, takze ak sa zase odmlcim, je to preto. Zatial papa.

azalka22
2. nov 2009

rybka-ta kniha sa vola 'o svetcich a patronech'. ceska. autora som si nezapamatala. dost hruba. 😉

riska
2. nov 2009

janulka ☹ ☹ teda, ale ale že ti nikto nepomohol 😕 neboj, určite sa babenku nič nestalo, skor ty si sa zlakla 😔
davaj si pozor, dobre?

mirusch, ahoooj 🙂 prijmi moju uprimnu sustrast 😔 inak dožiť sa 90 je teda požehnanie... a ako inak? čo tvoje krstniatko? 😉

rybka13
2. nov 2009

ahojte, babulky, tak dnes a zajtra o 22.00 aj desiatok za tie dusicky v ocistci, ktore sme sa doho, nezabudnite 😉
idem si precitat co sa dialo dnes 😉

rybka13
2. nov 2009

azalka, dakujem za tu knizku...
A to ti tak rychlo dohodli tu laparku? neboj, bude to najlepsie riesenie, po laparke sa kazda z nas posunula o krok dalej, myslime na Teba 😉

marrad, hm opytaj sa na to doktora, preco to v tej zmluve nie je, ved taka dolezita vec by tam podla mna mala isto byt... alebo ako Ti vedia zarucit, ze nebudu so ziadnym Vasim materialom dalej manipulovat? akoze Ti daju cestne slovo? to hadam v dnesnej dobe nestaci...
Alebo to mozno maju zachytene v nejakom etickom kodexe centra... ?! 😅

violka, tak to som velmi rada, ze vsetko islo hladko a ze sa dobre citis 🙂

betty, dufam, ze vsetko bude dobre...

muska, a ako sa vola Tvoja dcerka? 😉

margi, mne sa teda tiez uz sniva kadeco, dnes v noci som riesila zase nejake neriesitelne veci vo sne, uz ani nepamatam co to bolo, ale epidural do hlavy 😀 auuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu 😠

Darla, a aj keby si nebola uplne najpokornejsia, isto nie si sama 😅 Sa musime vsetci asi ucit .... 😨

janulka, zlaticko, aj ja by som sa zlakla keby som spadla, dokonca by som isla na druhy den do poradne nech doki mrkne ci je vsetko ok... ale podla mna ak si nepadla nejak drasticky, tak babulko je podla mna ok, ved je predsa len vo vodicke... ved pohyby citis ako doteraz nie?

violoncielka
3. nov 2009

Janulka 😔 ...dufajme ze ta tvoj anjel strazny zachytil a babu sa nic nestalo..moja 😔 . Nik ti nepomohol? Fuha 😔 😔 😔