Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

rybka13
7. feb 2010

inak dievcata tym ze sa ozvala julinka, ktora vidim ze je nova ale cita nas, tak chcem tymto zahrnut do deviatnika aj uz spominane ' anonymne snazilky' ktore nas sice citaju ale z nejakych dovodov neprispievaju.. 😕

julinka79
7. feb 2010

vdaka za prijatie a uvitanie 😉
No sme na tom asi takto: MM ma zly spermiogram, skusali sme uz rozne veci a nic sa nelepsi ☹ , ja mam endometriozu a jeden vajecnik. Sme spolu siedmy rok a ja stale verim a verim a verim- asi ako vsetky tuna. 😀 Tak dufam ze nam to aj vsetkym vyjde. Som naozaj silne veriaca a prave ste mi s touto temou padli vhod. Totiz my verime aj na zazraky, verime ze Pan nam to dietatko pozehna.

Dejiny spasy sa odohravaju v pritomnosti velkych zien, ktore tuzobne ocakavaju plod svojho lona a napriek nepriazni osudu nekapituluju, ale vsetko zveria Tomu, ktory stvoril svet z nicoho a ktory dokaze uskutocnit kazdu moznu tuzbu.--- Baby, to aj my sme tie velke zeny 😀

lucetta
7. feb 2010

ahojte ahojte, ja som sa nezvycajne pripojila aj v nedelu tak vas chcem pozdravit🙂

julinka, ja pasik tiez nosim...momentalne mam mensiu pauzu, taka mensia kriza 😎 , ale chapem ta , neboj sa, je nas tu dost vysilenych , aj ubolenych ale najma aj radostnych a nadejajucich sa snaziliek....a NAJMA mame tu uz aj maminy, ktore sa dockali. nasli sme sa tu a velmi si pomahame nezblaznit sa 😎 😀

leni, stale na vas myslim, aj na risku, margi, kaki, suzi, skorki, rybku, smejku, bety, aksuzs 😎 atd. atd. , no skratka na vsetky

julinka79
7. feb 2010

luccetka to sa tesim ze aj ty ho nosis, na mna velakrat dosla depka, ale musime to zvladat a verit 😉

rybka13
7. feb 2010

lucett aj my na Teba myslime, ved vies 🙂
julinka krasne si to povedala, ano sme silne 🙂 a mas aj nejaku viziu ako este veci medicinsky riesit?

julinka79
7. feb 2010

rybka, ja som zmenila v tyzdni svoju gynekologicku, mala som pocit ze nic dalej so mnou nerobi, neriesi tu endometriozu, ktora sa zvykne vracat, nic mi nevysvetluje, akoby som len bola platca vykonov, nic viac. Na hormonalny profil som ju musela nutit, nechcela mi ho urobit a tak. Takze az od marca budem mat noveho lekara a dam si vsetko urobit odznova, vsetko. A zacala som si prvy mesiac merat BT. Manzel zacal jest macu, profertil mu moc nepomohol. A mozno skusim aj UO. Odmietala som ho kvoli moralnemu hladisku , postoju cirkvi ale neviem ci to zvladnem takto dalej psychicky, byt silna ☹

julinka79
7. feb 2010

viete, niekedy sa hovori, ze staci byt v kontakte s detmi a ta tuzba mat dieta, bude trocha nasytena. Ja som uz 10 rokov vychovavatelkou v Ded, som denne v kontakte a aj s malymi detickami, ale nie som stastna, nejde to. Tuzim po tom, aby som citila babo pod svoiim srdcom, tak snad... 🙂

julinka79
7. feb 2010

lucetka a ako dlho mas pasik, ak sa mozem spytat?

azalka22
7. feb 2010

dievcata, ak sa mozem spytat na ten pasik - podla mojej mudrej knihy o svatych Dominik je patronom pri porodoch [dominik silosky] ...ktory dominik je to vlastne ten s pasikom?

a julinka, odkial si ?aspon okres 😉

julinka79
7. feb 2010

azalka,ja som z rohoznika, okres malacky. A ide o Dominika Guzmana. 🙂

julinka79
7. feb 2010

azalka, my sme od seba len cez kopec 😀

lucetta
7. feb 2010

azalka, o tom pasiku aj ako ho ziskat som pisala pred casom , neviem mozno 10stran dozadu..je to sv.Dominik, zakladatel dominikanskej rehole🙂
julinka ja pasik nosim striedavo oblacno niekolko rokov, raz som ho aj stratila, teraz mam uz druhy 😉
ono je to tak, raz som nadsena a nosim ho neustale, skladam ho len ked idem do sprchy, boli obdobia , kedy som sa s nim aj sprchovala hi hi hi, ale to ma preslo. potom dlho nic a teraz ho mam spred vianoc..

rybka, dakujem ti, aj na vas myslim, poslem ip🙂
dievcata, pekny vecer ja si idem chystat veci na zajtra...mam zatah, zajtra ucim 12hodin 😖 😒

ps teraz chvilu pozeram tv noviny...a poviem vam, ziadna pozitivna sprava za tychto 5minut co pocuvam...takze viem, preco ich vobec nepozeram. necudo, ze je tolko ludi stale rozladenych.ved nas dopuju samym negativizmom. Takze huraaaaa, dobijajme sa len Bohom a jeho pozehnanim🙂

riska
7. feb 2010

ahojte, rybka, ale si to tu dnes riadne roztočila s prispevkami, tešime sa 😵 😵 😵

julinka, vitaj medzi nami, tu si v tej spravnej temičke 🙂 pekne si to napisala o tých velkých ženach 🙂 rybka ma pravdu, je nas tu naozaj dosť, čo sme čakali / čakame mnoho rokov a nevzdavame sa, aj ked niekedy je to ťažke.... ja som vždy medzi týmito "mojimi" dievčatami našla super podporu a mam ju doteraz 😵
a pridam sa k deviatniku za snažilky 😉

margarita
7. feb 2010

cafte babule 😉

vitam tu dve nove ruzove tvare 🙂 a tiez sa pridavam k akemukolvek modleniu sa za dalsie tehulky 😎

tesim sa, ze lenka tak hravo zvlada mamickovske radosti a starosti, to s tou flaskou v noci mi potom leni das know-how, az sa raz rozhodnem nasu Kiki odstavit, ju? 😀 zatial to moc realne nevidim, hoci by som uz pomaly mala, ale myslim, ze ona ma v noci s flaskou niekam posle 😀 😀 😀

akzuzs, Pater Pio ma teda dostal 😀 Majko ma veru prehlad 😉

my sme mali taky spolocensko-oslavny vikend, ale super bolo. v sobotu prisli moje spoluziacky z vysky a super sme sa narehotali na starych prihodach zo skoly a aj novych z nasich aktualnych zivotov 😀 a dnes sme boli pozriet mojich rodicov a babku, take mile rodinne stretnutie.
Normalne sa aj tesim, ze zajtra pojdem sama von 🙂

Len sa mi pokazil zips na super teplej zimnej bunde, tak teraz uz privolavam jar, zatial nie moc uspesne....tak si preventivne musim nechat ten zips este opravit, lebo jeden nikdy nevie... 😉

margarita
7. feb 2010

a speci pre nasu rybku k jej usnym trampotam pridavam ftip:
😉
Hluchy a slepy hraju na svadbe.
Slepy sa pyta : "Tak co, uz tancuju?"
Hluchy na to : "A my uz hrame?"
😀

pekny a najma uspesny tyzden v akomkolvek smere vam vsetkym zelam 😉

muska30
8. feb 2010

ahojte,
ako ste vikendovali?
my sme sa sankovali s detmi, aj sme si oddychli 😉

dievcata, chcem Vas poprosit o modlitbu za moju dcerku, ma zapal, berie lieky, ale ked jej to do troch tyzdnov neprejde, musi ist ne operaciu 😢 modlim sa za nu deviatnik ku sv. Patrovi Piovi a ku sv. Ignacovi. A verim, ze nas Pan je s nami 😉

julinka, vitaj medzi nami 😉

rybka, azalka, tiez sa pridavam ku modleniu deviatnika za nove tehulky 😉

muska30
8. feb 2010

margi,
s odstavovanim Kristinky uz mozes pomaly zacat 😉 najprv obmedzuj denne kojenia a ked sa bude v noci menej casto budit, tak aj nocne, skus jej davat cajik, alebo len dudlik 😉
ja som syna odstavila presne po roku, a dcerku ked mala 14 mesiacov. Ale bolo mi luto, ked uz neboli take male prisavky, ale samostatne deti 😉

lenka,
super, ze to s Ivankou dobre zvladate 🙂 skuste si urobit taky rezim, ktory bude vyhovovat obom. Davaj ju spavat doobeda okolo desiatej, potom poobede okolo tretej a vecer az po osmej, ked jej tie casy posunies, nebude sa budit rano tak skoro 😉

julinka79
8. feb 2010

Dobre rano dievcata, aj mamicky a aj my snazilky. Uz som sa tesila kedy bude rano a ja sa budem moct prihlasit. Vdaka vsetkym za privitanie, je to od vas velmi mile a citim sa tu medzi vami prijemne a ako ,,na kavicke s priatelkami" 😅
Chcela som sa vas opytat, kto ma cas a mohol by sa podelit so svojou skusenostou, lebo ma to zaujima:
Ja mam s Bohom zivy vztah a vzdy som aj mala, vo vsetkom mi vzdy pomahal, len co sa tyka Babatka mlci celych 7 rokov a mna to velmi zranuje. Do manzelstva sme vstupovali v cistote, nikdy som nebralaHAK, nas zivot sme zili , teda sme sa snazili zit podlaJeho prikazani. A aj UO, na ktore nas lekari posielali sme vzdy odmietali. Ja som sa bala postavit proti Bohu, a tak som to aj vysvetlovala svokrovcom, okoliu. No zazila som len vysmech z ich strany a nepochopenie. No a teraz po tolkych rokoch- viem ze niektore ste cakali a cakate aj viac, proste ja uz dalej nevladzem psychiky, vsetci okolo mna cakaju babo, mnohe su to len 16-17r dievcata, ktorym sa to postastilo, tym ze pracujem v DED vidim matky, ktore bezne odlozia svoje deti a potom pridu na navstevu a zasa s dalsim babom v brusku. ☹ A mne sa to zda nespravodlive, preco Pan na mna zabudol? ☹ A aj svokrovci maju stale poznamky, stale sa pytaju a proste cez tie vsetky tlaky z vonka + psychika asi som zacala rozmyslat o UO. viem, ze budem sebecka tymto rozhodnutim, ale momentalne som nejak pozranovana z toho a preto na to myslim. No a moja otazka znela, ci ste mali niekedy aj vy take pocity, ist na to UO, a ako ste to zvladli, alebo ci ste to aj absolvovali. Nemyslite si, ze take zeny odsudzujem- to nie, az teraz chapem, aka bola ich tuzba po dietati velka ze to urobili. tiez sa nachadzam v takom rozpolozeni a neviem co s tym .
ak sa bude niekomu chciet, budem rada ak sa so mnou o tom podeli. 😉

julinka79
8. feb 2010

muska za dcerku sa pomodlime, pracujem v cirkevnom Ded, su tam reholne sestry a kaplnka, takze tam vsetci spolu nabehneme a pomodlime sa za tvoju dcerku, bude dobre, uvidis 😉

kaki
8. feb 2010

Ahojte, ja som za devietnik, a kľudne od 15.2. 🙂
Dobrý nápad. 🙂
Ja začnem prosiť z inej krajiny EU, ale svatý a Boh vedia že patrim k Vám 😀 😉 😵

Myslím na Vás 🙂

muska30
8. feb 2010

suzzika,
ako sa maju dievcence, uz su zdrave?

prajem pekny den vsetkym 😉

muska30
8. feb 2010

julinka,
dakujem 😵

kaki 😵

pcolka
8. feb 2010

ahojte, "veľké ženy" 🙂 🙂 🙂
tak som dočítala zameškané od piatku....aj keď neprispievam ale čítam.
vítam nové ako napísala margi "ružové tváre"....som rada, že sa rozrstáme aj o snažilky, ale aj o maminky - Leni teším sa s vami. keď tak čítam tvoje príspevky tak si spomínam na naše prvé dni.....
ak môžem poradiť.....prvé dni alebo aj tyždne sa odporúča obmedziť návštevy, nech si malá zvykne na teba, na to že ty si stále tam, a nikde neodídeš, že len ty sa teraz o nu staráš......a keď plače, tak sa tomu teš, pretože deti z DD, nezvyknú plakať, pretože sa už naplakalli dosť, a zistili, že ani keď budú plakať, nikto k nim nepríde, takže ak plače a vyžaduje si tvoju pozornosť tak to je dobre 😵 😵a ona si ju bude vyžadovať, bude si vychutnávať to, že len zaplače a ty ju hneď poľúbiš a pomojkáš, lebo to nikdy nezažila....
a každý večer ju skús nehcať vždy a trochu dlhšie hore, aby išla spinkať neskôr, a vydržala tak do rána.....zvláštne že nemá svoj režim na spanie z DD, ale zas na druhej strane je možné že sa bojí zaspinkať, že keď sa zobudí už tam nebudeš....a preto sa snaží byť čo najdlhšie hore a užiť si ťa.......neviem čo sa odhráva v tej maličkej hlavičke...tak veľa lásky a vela trpezlivosti.

muske a suzike prajem aby sa drobce rýchlo uzdravili-my sa našťastie držíme. staršia dostala zas lieky na podporu imunity a tie jej veľmi pomáhajú, takže aj minulý týždeň ich bolo v škole len osem....ale drží sa.

v sobotu sme absolvovali zápis do prvého ročníka s mladšou dcérou, takže od septembra už máme dve školáčky... 😅

a k deviatniku sa pripájam aj ja-pootravovať všetkých svätých je dobrý nápad!!! 😵 😵 😵

kaki
8. feb 2010

Ja mám ešte jeden odvážny návrh.
Dnes je pondelok, čo by ste povedali za špeciálnu podnelkovú ĎAKOVAČKU - za naše spoločenstvo a za všetky zázraky ktoré sa nám tu stali a ešte stanú.
Sme všetky vďačné za to čo sa tu deje... tak poďme spolu ďakovať a chváliť 😵

violoncielka
8. feb 2010

Ahojte dievcata...aj ja sa pripajam k deviatniku...len potrebujem podrobne vysvetlenie 😵
Julinka ahoj.....presne viem co prezivas. To iste prezivam aj ja 😵 . Napisem ti IP. Baby ma tu uz poznaju a vedia 😉
Rybka, Margi, Akzus, Suzika...aj ked ste uz za vodou vdaka ze myslite na nas...fakt bez vasej pomoci to nezvladneme. Minule mi knaz povedal ze nech vytvam v buchani na dvere a nech Boha neprestajne" otravujem"
modlitbami 😉
Pekny den a som rada ze vas mam

muska30
8. feb 2010

kaki,
dobry napad 😉
mna to dakovanie nasmu Panovi napadlo vcera vecer, ked som uspavala malu 😉 boli sme s mm pohadani, ale potom sa to vdaka Bohu upravilo, tak som mu za to velmi vdacna 😉

vdaka Ti Boze nas, ze nas tak milujes 😵 😵 😵

pcolka,
tak super, dalsia prvacka 😉

julinka79
8. feb 2010

ja dakujem Bohu za svojho manzela Michala, ktory je vzdy pri mne a so mnou, a som stastna ze ho mam. 😀 svoj zivot si neviem bez neho predstavit 😀
a dakujem za vcerajsi den, ze som si vas tu nasla, ze ste veriace a vdaka Bohu za to , ze ste ,ze existujete 🙂

kaki
8. feb 2010

Ja ďakujem za moju "dočasnú neplodnosť", lebo ma pritiahla k Bohu 😔 😵

smejka
autor
8. feb 2010

ahojte 🙂
som rada ze opat ideme viac do duchovna 🙂 ...kaki dakovat je krasne....niekedy sa skor na zmozem ako na prosbu 😔
vitam nove tvare...nove ozivenie nas i celej temicky 🙂
k deviatniku sa pripajam....vyjasnite aky 🙂

smejka
autor
8. feb 2010

julinka cirkevny ded....to by ma zaujimalo 🙂 ....kde to je?