Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

danka24
29. jún 2009

riska nieee 😀

elizka
29. jún 2009

ahojte slniečka,
ale ste toho popísali cez víkend 😲 ...mám čo robiť v práci, aby som to prečítala 😀

víkend bol super, ja som mm ukecala, aby sme sa išli kúpať do Lúčok.....bolo úúúúúúúúžžžžžžžžžžžasne 😀 😀
slniečko, vodička super......ale keď sme sa vrátili domov, mali sme prekvapko prietrž mračien, ulica jedna veľká rieka a vo dvore sme mali bazén 😢 😢 /nedobrovoľný/ hrozné ako nás topilo, možno ste videli aj v správach

s tým UO je to otázne a najhoršie je, že keď sa chceš poradiť s kňazom, tak každý ti povie inakšie.....všetko je v rukách Božích, lebo keď nepožehná Pán ani desať UO nepomôže....

Danka čo tak Timejka, Tamarka, Martinka, Simonka, Klaudia, alebo Dominika, Vaneska?????????????????...už sa niekto trafil 😅 😀
Suzzika, odovzdaj všetko pánovi a bude o.k. ....... my ti pomôžeme modlitbami...ináč mamina si nádherná a tehulkovanie ti pristane 😅

smejka aj já chcem prázdniny.....nedá sa to neako zariadiť, že cez prázdniny budem učiteľkou 😀 😀 😀

lenkove tak modlíme sme .... ja tiež šepnem za teba 😅

pozdravujem aj bettynku, risku, janku, margarit, ......................

riska
29. jún 2009

johanka 🙂

smejka
autor
29. jún 2009

riska ty si uhadla 🙂 ...teda asi 😉 ....ak to nie je klarka 🙂 ....som zvedava aku odmenu ti vymysli danka 😅
elizka kde byvas ked ste mali potopu?

elizka
29. jún 2009

na Orave 😉

lenkove
29. jún 2009

teda, asi to bude u danky tamarka 🙂

inak ahojte vsetky 😵

smejka
autor
29. jún 2009

elizka na orave dobre na orave dobre 🙂
lenka ahoj 😵 .....lenka ale riska to uhadla nie? 😕

smejka
autor
29. jún 2009

to co som napisala 😀 ...hm....som nejaka mimo 😝 ....jasne ze zdravo 😎

lenkove
29. jún 2009

no jasne, ze Riska uhadla a posledne tipy mala Natalku a Tamarku, tak preto myslim, ze Tamarka 😀 ci ta Johanka? 😀 ved Danuska povie, vsaaaaaaaaak? 😵

smejka
autor
29. jún 2009

lenka preskocila si posledny prispevok riskin 🙂

lenkove
29. jún 2009

inak, ja sa tu dlhsie neukazem..

zajtra totizto odchadzam jednej babke na oslavu 70-tin (manzelovej) a potom pozriet moju babku,ktora je na tom velmi zle v nemocnici.. dufam,ze to stihnem.. a hlavne,ze nejdem k smrtelnej posteli,ale ozaj len do nemocnice.. Citim sa psychicky fakt hrozne, v noci sa mi sniva,ze mi nasi volaju ze babka zomrela :roll: .. myslela som si, ze to spravi pohyb a endorfiny,ale akosi je to este horsie,alebo stale velmi zle.. som podrazdena, nervozna, uplakana... sama sa nespoznavam.. ja viem, ze ludsky zivot je taky.. a ze babi ma dost rokov na to, aby odisla, len ma boli ze je v nemocnici.. ze ma vyvod.. ze je tam sama.. no ved viete, mozno sami poznate 😔

lenkove
29. jún 2009

ved som pisla ze teda ta Johanka 😵

danka24
29. jún 2009

smejka vyhravas dievcatkoooo ktore bude onedlho s vami 😵 😵 😵 😵

danka24
29. jún 2009

tak co uz viete?? 😀
lenocka moja ale nemozes to tak brat ze je tam sama ved na nu vsetci myslia a hlavne ty takze si snou.. 😵

smejka
autor
29. jún 2009

lenka je tazke sa vyrovnat s chorobou blizkeho.....ale myslim ze ti bude lepsie ked budes s babkou naozaj nie iba takto na dialku....myslim na vas

margarita
29. jún 2009

suzzika - darmo ja na svoje brucho v 35tt pozerat budem, stale vyzera len akoby som cakala futbalovu loptu 😀 no doooobre, trochu vacsiu loptu, ale loptu. Dodnes mi nie je jasne, ako sa tam taka velka Kristinka cela zmestila. Ja nemyslim, ze mas ako VELKE brusko, len, ze sa mi zda dost velke na to, ako pises, ze babo vazi trochu menej.

Citala som vas vsetky, ale nestiham reagovat vsetky, tak sorry, len bettynke musim odpisat:
betty, ja neviem (na kliatby a exorcizmus su tu ini povolanejsi 😎 ), ale myslim si, ze Boh nie je taky aby nas tu preklinal do neviemkolkeho pokolenia...pozri : moja mama na potrate nebola a vidis aka zlozita bola napr.moja cesta k babetku, alebo co taka janulka tehulka ma povedat...Ja verim, ze to utrpenie nie je kliatba rodu, ale sposob, akym nas Boh "vychovava", a nijako to nesuvisi s nasim predkami ani zadkami 😀
Ale toto je cisto moj nazor, nie oficialny postoj Cirkvi...je pravda, ze ak niekto zly Ti praje zlo, tak to moze na Teba mat vplyv, ale Boha by som ja do toho nezatahovala 😉

myslim na vas vsetky a casto 😵

bettynka222
29. jún 2009

ahoj margaritka, dakujem za nazor (aj smejuske nasej 😉) ja som do toho Bpha tiez netahala. len sm sa rozpraval s jednym knazom...ja totiz vzdy ked idem na spoved, tak je z toho nakoniec jeden a pol hodinovy rozhovor (to ais preto, ze chodim k salezianom 😀) no a obidvaja moji najoblubenejsi knazi mi povedali toto...tak som z toho bola taka hotova a nahnevana (na mamu, na vsetko), ze som v nedelu ani do kostolika nedokazala ist...ani dnes este nepojdem. podla mna by tam nahnevani ludia nemali chodit.
dnes som inak bola s mamou....bolo jej to velmi luto, vraj sa v nedelu modlili za matky, tak tam cely cas plakala...no snad to uz teraz splna tia knazove podmienky, ze to musi uprimne olutovat.... 😕

a uhadlo sa uz teda meno? ja som este nestihla tipovat, taka som bola z toho vsetkeho rozhodena... 😒

bettynka222
29. jún 2009

a samozrejme vas vsetky pozdravujem a vsetkym snazilkam (a tym, ktore cakaju na to,z e im bude dovolene stat sa snazilkami 😎) prajem silne a zdrave babtka v bruskach, tehulkam aby ich babatka rastli do sily a aby boli zdravucke a aby mali lahke porody a mamickam, ktore sa nechystaju rodit prajem to iste, len bez porodu 😀

suzzika
29. jún 2009

Ahojte 😵 😵 😵

som bola na dvoch prednáškach toho pátra /taký malý fajny vysmiaty ujo 😵 / a bolo to super, len tak veľa info musím trochu aj spracovať...a keď urobím v hlave nejaký výcuc tak ho posuniem... 😎

Danka už nenapínaj Klárka alebo Johanka? Obe boli aj na mojom zozname takže schválené 😀 A to dievčatko Smejke aj ja prajem, ale Riske nejakú odmenu vymysli - žeby tiež dievčatko? 😉

Inak vám všetkým ďakujem za vaše vyjadrenia na moju adresu, ste milé 🙂 no dnes keď ma v kostole jeden pubiš púšťal sadnúť so slovami, že teta poďte si sadnúť tak som si veľmi atraktívna nepripadala... 😀 ešteže mám vás... 😉 😵

Lenka úplne chápem tvoje pocity, mne keď pred 9 rokmi zomrela moja babka, s ktorou som si bola bližšia ako s mamou tak som mala tiež čo robiť. Choď za ňou a spríjemni jej tieto chvíle, urob pre ňu čo je v tvojích silách, aby si nemusela ľutovať, že si niečo zanedbala...Budem na teba a babku myslieť...

Betty táto téma je ťažká... potrat je hriech, mamka sa z neho vyspovedala - teda Boh jej odpustil, no otázne je, či ona odpustila sebe a aj ty by si jej mala odpustiť. Súhlasím s Margi, že Boh nie je žiadny pomstiteľ a keďže ťa nekonečne miluje chce pre teba to najlepšie a chce aj naplniť tvoju túžbu po dieťatku, no to, čo mu v tom ZATIAĽ bráni alebo načo ešte čaká vie len ON 😉

suzzika
29. jún 2009

Ozaj som sa dnes dozvedela, že sv. Peter je patrón dobrej sv. spovede - treba ho o ňu vždy pred prosiť a sv. Pavla zase treba prosiť v akomkoľvek strachu - on je vraj na to určený, že zbavuje strachov.... 😵 😵
Takže keďže je dnes pondelok tak ja svoj desiatok obetujem aj sv. Pavlovi, aby nás zbavil našich strachov a sv. Peter nech nám v tomto prvopiatkovom období udelí milosť dobrej sv. spovede. AMEN 😵

danka24
29. jún 2009

AMEN
risku odmenujem chlapcekom ved bab je tu uz dost a aby prisiel cim skor ku neeejj 😵 😵 no uhadla ale bolo tam viac mien takze SMejka vyhrala je to KLARKA 😵 😵 😵
my s mm sme boli pre rokom a pol na kurze Rut to bolo pre manzelou a tiez sme to mali s exorcistom.. bolo to super a hlavne ked sa nad vami modlia v roznych jazykoch ...
suzi musela to byt fatk vycerpajuca prednaska .. a inac mas pekne velke brusko TETA 😀

lenkove
29. jún 2009

Bettynka
neviem ci som spravne pochopila to co ti vraveli knazi.... ved za chyby nikoho nemozes.. a aj za tvoje ta nemoze sudit nikto iny, len nas Pan.. lebo iba ON vie ako to bolo naozaj.. casto ani ty sama nie.. ale ON vzdy..
co sa potratu tyka, pridam par riadkov co o tom pisal p. Vella a velmi sa mi to pacilo.. Hriechom, tazkym hriechom sa otvarame Zlu.. otvarame mu cestu do nasho vnutra.. aj ked ten hriech olutujeme to nestaci.. Musime prosit Jezisa aby nas zbavil aj zla hriechu a naplnil nas svojou milostou... aj zbavil aj naplnil...
hriech preto vplyva na ostatnych clenov rodiny, lebo su spojeni putom lasky.. a Zly lasku neznasa.. ked sa dostane dnu, tak jej skodi a tak moze skodit aj inym, tym co nezhresili..
potrat umely ozaj treba poriadne olutovat, myslim, ze tvoja mamka si to zacina uvedomovat az teraz.. a povedala ti to, lebo mala strach, vycitky.. vlastne vdaka tebe a tvojmu utrpeniu jej Pan dal velku milost, moznost olutovat svoj hriech naozaj.. lebo ked povedala ze "bolo jej to trosku luto" tak tomu neverim.. verim,ze ju to velmi bolelo.. ze nevedela inak.. ze sa bala, uverila lekarom.. nemyslim si, ze na tvojho maleho surodenceka nemysli.. mam kamaratku,co podstupila potrat.. nie je veriaca a jednoducho to male je pre nu bolest vzdy.. a tiez sa jej zdalo,ze nemala ine vychodisko, ze sa inak nedalo.. mozno nedalo, ja neviem, to vie len Pan.. ja len viem,ze ju to strasne boli a ze sa za nu modlim, nech jej Pan da zazit svoje odpustenie, aby mohla raz byt stastna mamicka...
Bettynka, nesmut.. Panove cesty su nevyspytalene.. Mozno obcas krute a bolestne.. ale ty si podla mna svojou bolestou zo straty dietatka pomohla vlastnej mamicke uvedomit si jej bolest zo straty dietata.. a zbavovat sa tak nadvlady Zleho, verim tomu... Pan ma nas vsetky velmi rad (mala som napisane rada 😀 aj rad aj rada nas ma Ten/Ta hore 😀)

lenkove
29. jún 2009

a inak padlo rodinne rozhodntie, ze zajtra idem s mm na sluzobku.. asi sa ma boji par dni nechat samu tu, co vyvediem.. a som rada, ze psychicky som na tom velmi zle 😕 a nedaleko jeho sluzobkoveho bytu byva moje krsniatko 😵

lenkove
29. jún 2009

a este odporuca za dusicku toho dietatka, ci uz potrateneho nechcene, aby mu dali meno, prijali do rodiny, lebo ho Pan chcel dat do tej rodiny.. zapalili za neho sviecku, pomodlili sa, ci dali na omsu..nemusi to robit mama, ak sa neciti ale niekto blizky z rodiny.. tak najdu pokoj vsetci.. aj ked je to tazke, moja svagrinka sa brani po tom druhom potrate tak, ze o nom vobec nehovori.. o prvom vravela, tu malicku (lucinku) videla.. ze bola ruzova, strane drobna.. ze sa jej bala (lebo sa jej to stalo doma 😔 ) ale o tom druhom, ktore jej dali porodit a nepovedali ani co to bolo nehovori vobec.. vytesnila to.. je to jej sposob ako sa brani pred zblaznenim, ja to chapem.. a verim,ze milosrdny Pan nad nou drzi ruku vo vsetkom, aj pri tom terajsom tehotenstve 😵

lenkove
29. jún 2009

A cakam,ze nam tu pride napisat Smejka dobru spravu 😵

riska
29. jún 2009

jeeej, baabulky, ake ste dneska boli ukecané 😀

smejka, tak ako? čakame na dobre správy 🙂

danka, klarka je krásne meno 😉 a dufam, že moju výhru mi zašleš velmi skoro 😵

lenka, držime palce a myslime na teba a na babičku 😔

margi, elizka, suzzi, betty, violka 😵

riska
29. jún 2009

danka, ty si už 21tt? ved čoskoro dobehneš suzziku

suzzika
29. jún 2009

že Riska aj mne sa zdá, že ma tie naše "čerstvejšie" tehule akosi dobiehajú. 😀 Som si myslela, že už mám len 5 tt a ja mám EŠTE 5 týždňov... 😔 keby ste videli moje nohy ako nafuknuté, nemôžem už poobede ani vonku vyliezť a dnes ma akosi začali bolieť kríže a mám také pocity ako pred menzesom, tak neviem...asi sú to tí poslíčkovia alebo čo...a oni mi chcú akože naznačiť, že sa tomu už nevyhnem či ako? POMOC!!! 😕 a navyše je normálne, že som za 4 dni mohla pribrať 2,5 kg? či to tá voda v nohách alebo čo neviete? SMEJKA ty si zdravotník neporadíš čo na tie opuchy?

suzzika
29. jún 2009

Leni a inak krásne si to napísala, no hodné prezidentky 😉 Ja som niečo také ako tvoja švagriná /myslím s tým vytesnením/ zažila presne pri mojej babke, ona vtedy keď už konala bola u nás - v mojej detskej spala a bola na tom tak, že už nerozprávala a len ležala a ja som to niekde hlboko v sebe nechcela prijať a tak som namiesto toho, aby som trávila čo najviac času s ňou a pri nej /bola som vtedy bez práce/tak som v inej izbe čumela na TV a doteraz si to vyčítam, no viem, že to bola moja obrana pred žiaľom... 😢

smejka
autor
29. jún 2009

ahojte...tak my nevieme nic nove...asi to tak ma byt...drzat nas v napati....Hore to uz vedia.....verim ze pre nas pozitivne 😔 .....zajtra rano budeme mudrejsi snad
lenka napisala si to po lopate....naozaj Pan dal milost cez dceru matke.....ja verim ze bettynka bude coskoro mamicka a dietatko v rodine uzdravi vsetky rany....aj starej mame 😔
na puti co sme boli bolo viac krat zdoraznene ze dieta je dar....ze prijatim kazdeho dietatka sa vlastne rodicia obohacuju....dieta dokaze zazraky