Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

juliett7
7. aug 2009

mate niektorá skusenosti s pichanim vajecnika asi 8 dni po ovulacii? Mna dnes priserne picha a aj v podbrusku.

bettynka222
7. aug 2009

lenka to je hrozne so svahrinou. viem ako si sa tesila, ze to konecne vyslo 😢 urcite si na vas, aj violku a aj na smejku spomeniem. a samozrejme na malu silvinku ☹

riska 13. augusta sa aj ja dozviem vysledok HP...som fakt zvedava. nechapem preco mam tak strasne rozburene hormony. inym zakazu po potrate otehotniet tri mesiace a mne pol roka.... ☹ moze to byt tym, ze to boli dva za sebou? ja osm vlastne potracala 60 dni....tolko som vlastne aj krvacala...

juliet ta cysta....to vraj bezne vznika pocas cyklu, nemusi to nic byt. ale to spinenie je problem...ja to mam teraz tiez 😒

margarita
7. aug 2009

betty, neblazni, to sa ako da 60 dni vkuse krvacat? ved by si nam uz vykrvacala 😉
ak Ta to potesi, aj nam zakazali pol roka po oboch potratoch...a ini, ze staci 3 mesiace a su aj taki doktori, ze snazte sa aj hned, telo je este "nabudene" a skor sa zadari. Ja na to vravim len: Kto chce kam, pomozme mu tam 🙂 cize na co sa kto citi, to nech urobi.

juliett, nechcem, aby to vyznelo ironicky, ale ja som ostala tehu aj/napriek tomu,ze som na to stale myslela...a cim viac som sa snazila "na to" nemysliet, tym viac som sa zaoberala tym ako na to nemyslim. Skutocne obdivujem zenu, ktora to dokaze tak potlacit, ze na to nemysli, ze sa snazi otehotniet. To by sa mne v zivote nepodarilo, ako sa poznam 🙂

violoncielka
7. aug 2009

margi bavim sa ..."tym viac som sa zaoberala tym ako na to nemyslim" 😀

karolina23
7. aug 2009

margarita ahoj aj mne kazdy hovori nemysli nato sak to skôr pride praveze ked na to budem mysliet a snazit sa stale sledovat moje telo na ovulku skôr to pride akoby som si to mala nevsimat taky je môj nazor a dufam ze mi k tomu aj pomôze boh 😀

violoncielka
7. aug 2009

Pozeram tu na ten cennik DOC bibi....dost drahe na sk pomery... Tu v Italy by to bolo idealne....Normalne to krasne vyzera take centrum....

juliett7
7. aug 2009

margi ja nehovorim, ze na to nemysli, ja na to myslim stale, ale niektore baby a aj psychologovia tvrdia,ze ked velmi chces sa nieco zablokovat v psychike a jednoducho to potom nejde

violoncielka
7. aug 2009

Dnesne popoludnie krasne travim za PC....teda. 😠 Ale od pondelku tu uz nebudem ideme na 2 tyzdne k svokrovcom... Takze pisem do zasoby 😉

margarita
7. aug 2009

karolina, moja rec 😀 ale kazda sme ina, len mna vytacalo, ze tie baby, co takto vraveli boli vsetky uz stastne matky, pripadne tehule a to bez akychkolvek problemov v tomto smere. Darmo, ak nevies vyriesit nejaky problem druheho cloveka, poradit mu vies vzdy...a este aj dobre 😉

margarita
7. aug 2009

juliet, nebooooj, ja chapem, ze to nie Ty, ale Ti hovoria...a inak - psychologovia toho narozpravaju...mam bohate osobne skusenosti. To akoby vrcholovemu sportovcovi radili, ze nemysli na to, ako tu tyc preskocis, len tam tak chod a prechadzaj sa, nechaj to tak same a ono to pride a zrazu budes 2m nad zemou 😵

no uz haluzim, tak idem nadnes off, musim sa ist ucesat na vecernu gardenparty 😉

mam vas vsetky moc rada a myslim na vas v modlitbach 😉

juliett7
7. aug 2009

tak sa maj pekne a uzi si party 🙂

karolina23
7. aug 2009

juliett margarita ma pravdu nemusis na to mysliet az tak velmi ze ta ide rozhodit radsej sa o tom s niekym porozpravaj aby si v tom nebola sama a raz ti z toho nesiblo ja na to mam manzela sa rozpravame kedy to pride tedy to bude samoska myslim na to kazdy den ale sledujem si telo a ked to nevyjde samo ze som sklamana ale nevesiam hlavu kupuj si ovu test citaj si stranky ako a kedy je najlepsie pocat a uvidis raz sa to podari 😀

juliett7
7. aug 2009

karolina,ja sa o tom rozpravam s kazdym, nemam s tym problem. A presne sa poznam, takze uplne na den viem, kedy mam ovulku. Robime vsetko co sa da a preto verim, ze sa az podari.

karolina23
7. aug 2009

julli neboj ved raz sa podari ani ja nestracam nadej chcela by som uz tento mesiac aby sa zadarilo ale uvidime musim si odsledovat kedy budem mat ovulku a supsa nato 😀

vivien2505
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
karolina23
7. aug 2009

vivi mas pravdu ak je viera v Boha je nadej a ja verim ze mi Boh pomôze ale najviac sa modlim panu jezisovi a panne marii v den nasho sobasa nam farar pri kazni povedal ze nas zveruje do ruk jezisa a panne marii tak sa knim modlim hadam vypocuju moje prosby 😉

vivien2505
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenkove
8. aug 2009

Mila Azalka

je pekne, ze sa chces predtym ako by si podstupila nieco, o com vies, ze cirkev celkom neschvaluje, informovat o tom ako to vlastne je. Toto co ti tu mi predkladame su nazory vo verejnom internetovom fore, v mnohom mozno podporene cirkevnymi vyhlaseniami, v inom nami interpretovane, kedze kazdy ma svoj osobitny pribeh..
Ja by som ti kazdopadne odporucala precitat si postoje cirkvi, dost sa o tom pise.. Pripadne vyhladat knaza, ktoremu doverujes a pozhovarat sa s nim o tom (alebo si poprosit kontakt na niekoho kto sa tym zaobera).
Ja ti mozem odporucat dve stranky. Jedna z nich je http://www.billings.sk/ kde mas informacie o metode planovaho rodicovstva, kontakt na pani Laukovu, ktora sa tejto problematike (mam na mysli spravne nacasovanie manzelskeho styku pri zelani mat dietatko) venuje. Dalsia stranka je
http://www.knazi.sk/kniznica/asistrepr/asistrep...
kde mas dalsie vysvetlenia. Nie su to konkretne dokumenty, v ktorych sa k tomu cirkev vyjadruje, na tie link neviem..

Neviem, ci mas nejake konkretne otazky, ak ano, napis. Dame hlavy dokopy 🙂

A este moj osobny postoj: pre mna je IVF neprijatelne, o UIU - teda o inseminacii by som vazne uvazovala a nemala by som problem ju absolvovat, avsak s nasou diagnozou je mozne jedine "oplodnenie v skumavke". Som rada, ze nas postoj, ktory je este z cias pred svadbou a bez vedomosti o tejto problematike, sa nesklatil. Obcas je to tazke a cervicek hloda.. Ale jednoducho mne nieco vo vnutri, moje svedomie, nedovoli takto postupit proti cirkvi, v mojich ociach proti Bohu. Sme bezdetni "estelen" treti rok. A napriek tomu si dovolim tvrdit, ze prezivame plnohodnotny zivot a mame pekny vztah. Cakame na svoje dietatko, ktore sa nam narodi zo srdiecka 😉 teda na drobceka z domova 🙂 a na Boha som sa kvoli nasej diagnoze nehnevala ani minutku. Dal mi vela dobrych veci, velmi vela dobrych veci, za ktore mu budem vzdy hlboko vdacna.

a este par citat:
Jisté je, že podle Starého zákona v Bibli je neplodnost prokletím, tedy zlem, něčím, co nebylo v Božím plánu a přišlo až s pádem člověka, stejně tak jako nemoc a smrt. Také vím, že modlitba a důvěra Bohu má velikou moc.

😵 😵 😵

lenkove
8. aug 2009

pomoc, mi predkladame!! pomoc, pomoc, pomoc!!! my MY MY! 😎 😎

lauritka
8. aug 2009

.... myslite, ze to moye byt aj prekliatim z minuleho zivota ??? 😕 mne raz jedna vestica hovorila / hoci im velmi neverim /, ze prekliatie sa moze tahat generaciami...

azalka22
8. aug 2009

mila lenka,dik za siahodlhu odpoved.v podstate si len potvrdila to, co som si myslela.u nas je to tak,ze sme bezdetni pomaly druhym rokom,+ navyse moja dg.vobec neviem, ci sa mam pustat do nejakych vysetreni,lebo co ma byt, sa stane, skor alebo neskor..a ja lekarov moc nemusim
paradoxom je, ze vsetci knazi, s ktorymi som sa poznala a snad by vedeli pomoct su prelozeni [ako naschval]. no a este k nim, aj oni medzi sebou trpia 'nejednotnostou' nazorov. suhlasim s tym, ze clovek nema ist proti svojmu svedomiu, no a ak ho ma, samozrejme, vhodne formovane 😉 je to Jeho hlas, nie?

ak sa mozem spytat, ake vsetky vysetrenia ste, dievcata, absolvovali?

lenkove
8. aug 2009

Lauritka
to sme tu riesili niekolkokrat, tzv. rodove korene.. je to teologicky velmi narocne vysvetlit.. v podstate o tom, ze ak niekto v rodine, niekedy v minulosti spachal tazky hriech a neprosili o odpustenie, tak Zly moze posobit aj dalej v rodine, lebo sa tam hriechom dostal.. a v rodine preto, lebo je spojena laskou a Zly lasku nema rad..
o prekliati vela neviem, ale myslim, ze aj to je mozne..
Neviem, ci si veriaca.. ale.. ak ano, mohli by ste dat odsluzit omse za "uzdravenie rodovych korenov"..pisala o tom Indzes.. bud gregorianky, to je 30 omsi na jeden umysel,alebo aspon omsu..

lenkove
8. aug 2009

Azalka
a ak sa mozem opytat, aku mas dg? lebo niektore su take skryte, ze o nich nemusis ani vediet .. a nemozete otehotniet, pritom sa liekmi daju dobre korigovat - a koncia narodenim babatka 😎 ja neviem, napr. trombofilia 😉

ja som rarita tu, mam toho za sebou malo. Ja len HP (ok) a folikumetriu (nie ok) a hlavne manzel spermiogram, urologicke vysetrenia, HP.. My mame problem u mm 😎

a vy?

danka24
8. aug 2009

ahojte ..
my sme davali rodokmen 3generacie dozadu a odsluzila sa omsa za predkov,davali sme to exorcistovi do Presova otcovi Jozefovi Maretovi..
lenka mas v tom pravdu ze ked bola napr. vrazda alebo tazky hriech .. posobi to dalej v rodine.....

lenkove
8. aug 2009

Danuska
a mozes mi poslat v IP konktakt na pana Jozefa Maretu? 🙂 dakujem krasne...

a 26 tt,tesim sa z vas, zlaticka.. srdce mi plesa z vas 🙂

margarita
8. aug 2009

k tym vysetreniam, co radili mne:

hormonalny profil
endokrinologia
imunologia
infekcne choroby - mononukleoza, borelioza,doplnené odbermi na chlamýdie, mykoplazmy a ureaplazmy
anatomicke faktory - napr. tvar maternice
hematologia
genetika

Na viac sa nepamatam 😀 😎

lenkove
8. aug 2009

Ahoj Margi
ako bolo vcera, ha? keby nie zhovorcivej Kaki ani neviem, ze mate stretko! tak sa tajne organizovat, ani sme sa z vas tesit nemohli 😎 😀

a vidis Azalka prisiel odbornik na vysetrenia 😉 to nie ako ja! 😀

lenkove
8. aug 2009

Danuska
ani neviem, ze ste za nim boli 😕 pise tam, ze je potrebne prist cez knaza vo farnosti.. vas odporucal vas knaz? a to ste dali tie omse za to, aby ste mali deticky , ci z nejakeho ineho dovodu, ak sa mozem opytat? 😕

margarita
8. aug 2009

leni, skvelllllleeeeeee, teda skvelo (spravne slovensky). Stretko bolo v podstate dvojdnove 😀 my sme sa domov vratili presne o 03.00 hod. ale psssssst, nevolajte na nas socialku, prosiiiim 😉