Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

lucetta
2. apr 2009

znacne, dost....super, tak od teraz len deutsch 🙂 babule mizim 😎
drahe moje, tak pekny pozehnany vecer a do skoreeeho videnia...riska rozhod siete, ja v utork nemozem
pa pa tschussi und Gute Nacht und Pussi fur Kristinka 😉

riska
2. apr 2009

lucetta, fakt sila 😠 ale snad aspon doktorka bude vediet, čo to je 😖

riska
2. apr 2009

a už je fuč 😀

skorki
2. apr 2009

Ahojte babulky,

kolko ste toho popisali 😉 Idem si dat nieco na veceru a tusim budem ordinovat 😎
Dnes bol krasny den, normalne som citila taku novu slnieckovu energiu. Myslim na Vas vsetky. 😉

carmenuska
2. apr 2009

Idem aj ja ordinovat 🙂 vsetky vas pozdravujem a prajem pekny vecer. Inak mne dnes deti dali oneskoreny darcek ku Dnu ucitelov :antiperspirant z Orifame a mi povedali (to su prvaci) ze aby som im nesmrdela 🙂 🙂 🙂 boli fakt zlati, no a potom ma riadne vytocili-klasika,esteze je zajtra piatok.
Riska a aj ty si nieco dostala,alebo Lucetka?

riska
2. apr 2009

ahoj, skorki 🙂 pridaj sa aj ty do ankety kto chodil najkratšie so svojim manželom 😀
carm, jednu študentskú pečať... samozrejme od mamičky, ktorá je tiež učitelka 😎

tak aj ja teda idem ordinovať 😉

skorki
2. apr 2009

Baby, ja by som v sutazi o najkratsie chodenie prehrala na celej ciare. My sme uz stari ako cierne uhlie 😀 , co sa vztahu tyka. Spolu sme chodili od osemnastky - rok, potom sme mali rok pauzu 😝 a potom sme chodili spolu dalsich 5 rokov. Manzelia sme uz takmer 4 roky.
Inak, my robime s mm v tej istej budove, ale v roznych firmach. Minule ma bol odprevadit k "nasim" vytahom a samozrejme ma bozkal a stisol. 🙂 Vo vytahu sa so mnou potom viezli nejaki pani a ti mi hovoria - jeeej, ako to na Vas vidno, ze ste cerstvo zamilovana 😀 😀 😀 /cerstvych 10 rokov.../

smejka
autor
2. apr 2009

jej vy ste toho popisali...aj by som to chcela dohnat no som unavena riadne 😖
takze len tolko ze smutky prisli i na mna dnes...no len take malinke...paradox...vonku krasne tak by malo byt i na dusi krasne....no s peknym pocasim sa i kociky prevetravaju a my stale nic ☹ ....a siedmy mesiac 😔
takze vas vsetky chapem ktore sme nie estev taliansku... 😔
marione kde si?
riska skoda 😢
pozdravujem vas vsetky a zelam krasny vecer s ordinaciou 😅
mna caka zajtra od rana az do vecera 😒

smejka
autor
2. apr 2009

my sme po troch mesiacoch chodenia boli zasnubeni...poporiadku i so snubnym prstenom ...no zabrali sme sa az po troch rokoch 😎

smejka
autor
2. apr 2009

zabrali=zobrali 😀

lenkove
2. apr 2009

Smejka to bolo pekne kratuske chodenie 😉 Skorki sa ozaj vymyka 😉

a Smeji, luto mi je, ze tak bludime v nasich smutkoch.. Chyba mi Magimary, nech nas potesi svojou mudrostou 😉

magimary
2. apr 2009

ajojte 😵
my sme spolu chodili 13 mesiacov, ale to, že sa bdemebrať, sme vedeli po troch týždňoch 😅 😵 🙂
a teraz 20.2 budeme mať 7 výročie 😨 😅 😵

teším sa z noviniek, ktoré sa tu dejú!!! 😵 , ale ešte radšej pokrčujem v moditbách... 😉 😔

magimary
2. apr 2009

sorry, nie 20.2 ale 20.4 (!) 😅
a osatné preklepy radšej neriešim 😠 🙂

lenkove
2. apr 2009

Magi
tri tyzdne!!! a to co ste cakali tak dlho? 😀

magimary
2. apr 2009

jediný dôvod nášho čakania bola svadba môjho brata 😅 ,oni mali toitž už svadbu naplánovanú dlho na´október a my sme ich nechceli predbehnúť... 😀 ...a potom aby si naši aspoň trošku (finančne) vydýchli, tak sme počkali aspoň polroka... 😅

smeji, leni, aj ostatné...myslím na Vás vo vašich ťažších momentoch... 😔

lenkove
2. apr 2009

Magi
no esteze ste mali taky vazny dovod 🙂

je to obcas velmi tazke, Magi 🙄 aale ako aj ine velmi tazke veci v zivote cloveka... dakujeme za myslenie.. 😵

magimary
2. apr 2009

leni, ja tie vaše "snaženia" považujem za jedni z najťažších v živote...
ja si ani neviem predstaviť,ako by som to zažívala ja...
teda, saozrejme, u mňa by bola asi okamžitá verzia: adopcia...,
ale už len to prijatie toho, že sa nám to stále nedarí..., hoci sa snažíme, hoci by sme mimi milovali nadovšetko, hoci sme možno bližšie k Bohu..., hoci...

veru, leni, veľmi silno si viem predstaviť, ako je to pre vás ťažké... a preto na Vás tak veľa myslím, a priznám sa, čítaním vašich bôľov, ale i radostí, začínam sa akosi častejšie pohrávať s myšlienkou mať ďalšie (porodené) detičky... 😔 ...cítim totiž akýsi nevďak voči P. Bohu, keď už dlhšie odolávam voči jeho volaniu... 😔

máte to ťažké, baulenky, ale vedzte, že Boh je tak blízko Vás... 😔 😵

riska
2. apr 2009

magi, dakujeme, že sem chodiš, povzbudzuješ nas a mysliš na nas v modlitbách 😉

magimary
2. apr 2009

keď ja by som Vám chcela tak veľmi pomôcť...
aj inak ako povzbudzovaním... 😔
práve preto, že poznám tie dva svety - matky-teda ženy, ktoré detičky opustia hneď ako ich porodia 😢 a vás, ktoré detičky milujete a ešte ich máte "len" vyvolené v Nebi... 😵

magimary
2. apr 2009

ešteže máme ten "virtuálny nástroj" pomoci - modlitby... 😵

lenkove
2. apr 2009

Mary,
vdaka.. vedela som koho privolat 😵
ved ano, adopcia, ale ked to trva tak dlho, ze... je mi to uz take vzdialene.. akoby to ani nikdy nemalo nastat... 😕 😕

A neodolavaj volaniu byt matkou, Magi.. Dat lasku, rodinu, vychovu je jedna vec.. ale dat zivot, to je nieco uplne ine.. lebo nie ty davas zivot, ale Boh skrze teba... ach, je to taky zazrak, ze ked sa nad tym zamyslim, az sa mi plakat chce ako to Boh domyselne vymyslel.. 😵
ale my uz nesmieme plakat, baby.. lebo toto je den, ktory nam dal Pan, veselme sa a radujme sa v nom 😀
ja som si spomenula dnes ked mi bolo tazko, na tu stretkarsku odtrhovacku.. lebo my sme ju ako decka tak spievali 😎 a v tej bolesti mala taky iny, nadherny vyznam...

magimary
2. apr 2009

aj my sme spievali túto (krásnu 😀 a pravdivú) odrhovačku... 😅
aj "zlož svoju starosť na Pána"... 😉

leni, aspoň vidíš, že aj v adopcii je potrebné snaženie... 😉 , len nepodliehaj Zlému a nechuti a pocitom o vzdialenosti a neuskutočniteľnosti adopcie...
vnímam to naozaj tak, že aj túto dobrú vec sa pokúša nahlodať Zlý (práve preto, že je dobrá a od Boha... 😵 ),
leni, ver tomu, že keď príde Váš čas, Otec Vám pošle maličkého posla z Neba... ešte sa mu asi nechce dolu, je mu skrátka tam-u Boha veľmi fajn... 😵 (veď komu by nebolo?! 😅 )...

lenkove
2. apr 2009

Magi,
snazenie to hej 😎 😀 uz budem dobra.... a uvedomela.. 🙂 hadam sa priblizim aj k slovu krestanka.. 😕 a nie stazujuci sa balicek 😕 😀
idem balik kufre a zajtra fijuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu za muzom 😵 😵 😵 😵 😵

magimary
2. apr 2009

prajem Ti to! a užite si to!!! 😵 teším sa s Tebou!!! 😵 😵 😵

violoncielka
3. apr 2009

Dobre ranko,riska piatoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooook 😀 .
marione to stale oslavujes? ha? 🙂
Magi vdaka za povzbudenie,fakt je to super ze medzi nas chodi taka XXL matka 😉 ,to bol vzdy moj sen mat aspon 5 deti (moj manzel iba prevaloval ocami,ked som mu to kedysi davno rozpravala) a teraz by sme boli strasne vdacni aj za to jedno jedinke......Ale ako vravim ja som vo vsetkom trochu posunuta (teda nechcem povedat spomalena 😀 ),na vsetko co mam a po com som tuzila som musela strasne dlho cakat a dost trpiet.Ale to bude asi tou mojou netrpezlivou povahou....skratka Boh ma vychovava 🙂

marione74
3. apr 2009

ahojte 🙂
dakujem za blahozelania.
nie Violka neoslavujem, vobec nedovolim nejakej euforii aby sa rozbehla, snazim sa to brat pragmaticky, lebo viem ze mam za sebou este len 2 tt 😅
Ja som tomu fakt neverila, dokonca ani po vysledky som nevolala hned, ale az po tristvrte hodine, lebo som na 99% cakala ze budu negativne.
To ale teraz v pond sa budem uz bat, ci to hcg rastie skutocne ako ma.. a o 14.05 uz aj volam 😒
Myslim na Teba aby Vam to pekne vyslo po Velkej noci 🙂

Lenka uplne Ta chapem, ze sa Ti to dietatko zda ako nieco nedosiahnutelne, ja som mala tento pocit dobrych zopar rokov a hoci teraz mam uz velku nadej, tych 9 mesiacov sa mi zda nekonecna cesta 😅
Tak si skusam nahovorat, ze preco by som mala mysliet ze to bude negativne, stale sa bat, ze ci nezacnem krvacat, ci nepotratim, ci nebudem opuchat, ci mi bude byvat zel, ze urcite budem mat tehotensku cukrovku...
Mozno to tak nebude, mozno to bude ako moje dve kamosky, ze budu ok a nic im nebude cele tehotentvo.

No ale to som chcela povedat, ze raz jedna kamoska citala, ze mesiace a roky prosime aby sa stala Bozia vola a ked pride, tak sme prekvapene, alebo vystrasene, neiste a tak
😅
Asi by sme ju nemali brat ako samozrejmost, ale skratka za nu dakovat.
Tak ja sa snazim dakovat, hoci netusim co sa stane a ako dopadnem.

A dakujem uz aj za Vas, ze sa na Vas splni Bozia vola a Boh nam nikdy nechce zle ale dobre, tak sa idem dnes tesit

🙂 a to slnecne pocasie mi znacne pomaha k lepsej nalade.

marione74
3. apr 2009

Margi a na tej zolvici a celom clanku som sa bohovsky pobavila 😉
Lucettka, skorki myslim na Vas a tiez sa tesim na stretko co Riska zorganizuje 😉

bettynka222
3. apr 2009

tak baby cislo dva to vzdalo. dnes som uz skoro vobec nemala priznaky... no co uz.
dufala som, ze sa mi to uz nestane znova....a uz vobec nie tak skoro po sebe. tak sa majte krasne, ja uz na konika asi tak skoro nepridem 😔

adka17
3. apr 2009

ahojte dievčatá,
všetky vás pozdravujem. Dlhšie som tu nebola, musela som do školy a potom do nočnej a dnes mám druhú nočnú, no čo už. Chcela som si s vami pokecať včera v nočnej, niekedy sa dá, no ako na potvoru nešiel net. Dnes neviem, či sa bude dať, no pokúsim sa.
Neviem, či poznáte túto modlitbu, dala mi ju, kámoška, je rehoľná sestra a modlitba je k sv. Gerárdovi, je patrónom ohrozených matiek a detí, je veľký príhovorca.

"Svätý Gérard, mám veľkú dôveru v dobrotu tvojho nežného a súcitného srdca, lebo si vyvoleným Božím priateľom. Počas svojho života tu na zemi si pomáhal všade, kde si videl nejaké utrpenie. Iba Boh pozná, koľko sĺz si osušil, koľko bolesti si zmiernil, koľko sŕdc si utíšil, koľko hriešnikov si priviedol naspäť k Bohu a naplnil ich dušu svätým šťastím. Keď si mal od Boha takú veľkú moc už za pozemského života, o čo viac ju máš v nebi! Nebeská sláva, ktorú teraz požívaš, nijako nezmenšila tvoju moc, ani tvoju dobrotu, ale ju ešte znásobila. Boh ťa ustanovil nielen za orodovníka ohrozených matiek a detí, ale aj mimoriadnym pomocníkom vo všetkých krížoch. Preto sa dnes k tebe obraciam s veľkou dôverou a predkladám ti moju prosbu............Oroduj za mňa a nenechaj ma odísť s nevypočutou prosbou. Prednes ju všemohúcemu Bohu, pretože keď to ty urobíš, Boh ťa iste vypočuje. Potom si ťa ešte viac obľúbim a budem rozširovať tvoju úctu a dôveru v teba, aby bol oslávený všemohúci Boh vo svojich svätých. Amen"

Želám vám veľa požehnania do snažilkovania a aj do dňa

margarita
3. apr 2009

lucetta - rozdiel medzi "trochu" a "dost" zase nie je az taky velky, nie? 😀 vsetko je relativne, hlavne ze som pochopila pointu, s mojou ubohou nemcinou 😉

zavidim carm 😀 a riske jej darceky, ja som k tomuto sviatku nic nedostavala, ale to asi preto, ze u nas na vyske by sa to mohlo povazovat za uplatok...no skoda...tu cokinu by som si taaaak dala...ale si nedam ☹

skorki - to je super vyzerat cerstvo zamilovana po 10 rokoch 🙂

smejka - ako si ordinovala? dufam, ze v pohode a ze Ti dnes uz nie je az tak smutno 😔 aj mna deptali kociky a tehulky, a teraz zase ktovie koho deptam ja - pred rokom som to este povazovala za nemozne 😉

magimary a lenkove - vase prispevky ma takmer rozplakali...je to presne ako pisete...to ako uzasne to Boh vymyslel s detickami, tehotenstvom a porodom - ja dodnes celkom nechapem, taky dokonaly pocitacovy program, co sa sam riadi...teda riadi ho ON
😎 😉

vcielka - netrpezlivost je mi blizka, a stale s nou bojujem, aj ked som myslela, ze uz ma dost vychoval ... EEEE 😀 😀 teraz som napr.netrpezliva, ze este nezvladam vsetko tak, ako by som xela a preco a kedy to uz bude ine...atd atd. A aj my sme mali plany, ze aspon 3-4 deti, a teraz denne Bohu dakujem,ze mame Kristinku a uz si ziadne plany do buducnosti nerobim 🙂 zatial... 😀 😎

marione, neboj sa, len ver 😉 a tehu a mozne problemy v nom neries...vidis ako mna strasili, ze rizikove a podvyzivena a cojaviem co - a pravy opak pravdou 😀 Boh o Tebe vie, a ak chce, aby si mala deti tak ich budes mat aj keby traktory z neba padali ... viem, ze sa to lahko pise, ale prezila som si to nedavno, takze snad to neberies ako poucovanie 😉 fakt sa na to vykasli a kazdy den dakuj Bohu ze Ti hcg stupa a stupa a stupa...a ani sa nenazdas ako tych 9 mesiacov ubehne...ak sa odovzdas uplne Bozej voli, On to zariadi tak perfektne, az budes prekvapena - teda ja som cumela celych 9 mes, 😀 😀 😀