Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

mimuska77
8. nov 2010

Caute babulky naozaj je tu akosi tichučko janula.k myslím na Teba a verím,že sa to spraví 🙂 akzusz aj u Teba ma mrzí krv v moči,ale vdaka za poradne aspon Ti doki čím skor pomože! 😵 No my sme s malou boli tiež na poradni v stredu minulý týžden a musím ju pochválit otočila sa jak podla učebnice dolu hlavičkou 😅 😅 😅 a obzerá si nožičky..Má okolo dvoch kíl a aj prietoky sme mali v poriadku.Ja som mala zas otrasnú noc zo soboty na nedelu 😒 V sobotu na ranajky som si dala s velkou chutou rohlíky s tuniakom a cibulou,celý den som bola v poho,ale v noci som myslela že mi odbila posledná hodina tak sa mi točila hlava na posteli,hviezdičky som videla bála som sa oči privriet,lebo sa so mnou točila postel,že umriem a tej malinkej mi bolo lúto.Včera som si bola odmerat u mamy tlak a najsor som mala nemeratelný,potom horko tažko som mala 103/82 a pulz 93,otras,ale aj tak otrasne som sa cítila,potom na večer som zavolala svokru,lebo necítila som sa dobre a ona bývalá zdravotáčka mi odmerala tlak,už som ho mala fajn 120/80,ale pulz stále 98 a potom ešte po večernej omši mi ho prišla raz odmerat a tiež bol dobrý,takmer zhodný s predošlím 😅 ,ale to už som sa aj začala cítit lepšie,no neprajem to nikomu ako mi bolo strašne zle a potom sme sa zo svokrou zhodli,že som zjedla velmi s chuti tie rohlíky tuniakové a tak mi narobil šarapatu okrem mojej pažravosti žalúdok....A dnes už sa cítim chvála Bohu dobre 🙂 Ešte na poradni sme mali dobré výsledky,len železo som mala na spodnej hranici tak som tiež vyasovala tabletky na doplnenie Fe.Inak Vás všetky pozdravujem a verím že to naše tehulkovanie zvládneme do úspešného konca,ešte krásny požehnaný zvyšok dna 😵 😵

muska30
9. nov 2010

ahojte, dlho som tu nebola, lebo sme boli odpojeni od netu, ale uz som online, tak tu budem castejsie 😉 idem si precitat, co ste popisali, nech viem, ake su tu novinky 😕

janula.k
9. nov 2010

ahojte 😵 tak som bola vcera u radiologa, okrem toho nadoru mi nasiel este jeden v druhom prsniku..to aby tomu druhemu prsniku luto nebolo..Vsetko pomeral, popisal..podla struktury to vyzera na nezhubne, vraj mi do toho ani pichat nebude. Kontrola o tri mesiace.
a mame prvy prerezany zubok hip hip huraaa 😀
@mimuska77 no pozor veru na jedlo, ja som to zazila tiez v tehu, mozno takto pred rokom...tiez som strasne pazravo zjedla fajne domace omastene rezance a potom sa so mnou tocil cely svet a nemohla som z postele vstat... 😅
@muska30 ahoooooj 😵 myslela som na teba casto 🙂 ako sa mate?

dakujem vam vsetkym, co ste na mna mysleli, ja som bola po cely cas pokojna, citila som, ze to bude v poriadku...aj ked by som bola radsej, keby to tam vobec nebolo 😒

muska30
9. nov 2010

@janula.k ahoj janka, blahozelam k zubku 🙂 som rada, ze mas vysledky v poriadku, aj ja mam hrcku na prsniku a moj gyn. mi aj odobral vzorku, ale nastastie to nebolo zhubne, len taka tukova hrcka.

muska30
9. nov 2010

@mimuska77 to je dobre, ze sa babo otocilo hlavickou dolu, potom sa lahsie rodi, moj syn bol otoceny PK, tak som mala cis. rez, ale nastastie dcerku som rodila normalne, lebo bola otocena hlavickou. a pazrava pocas tehu aj pocas kojenia som bola aj ja, tiez mi vsetko chutilo a hlavne vela 😝

janula.k
9. nov 2010

@muska30 vsak napis co mate nove, ako sa maju deticky 🙂

smejka
autor
9. nov 2010

@mimuska77 tak ste cochvila vo finale 🙂 ...drzte sa 🙂

@muska30 ahoj...no ako sa vam dari? 🙂
@janula.k vdaka Bohu.....a k prvemu zubku by mamina mala nieco dostat nie? 😉

jaja25
10. nov 2010

opäť po dlhšej odmlke sa ozývam. Mala som doma chalanov chorých, tak som nič nestíhala. Dnes išli do škôlky. My rastieme ako z vody, máme 6700g...
držím palčeky smejke a mimuske a všetkým o ktorých neviem a na ktorých som zabudla.. Požehnaný deň... 🙂

muska30
10. nov 2010

ahojte janka, smejka, vdaka, ze ste na mna mysleli 🙂 moje deti mozem pochvalit, su sikovni, synovi sa v skole dari, len mu musim obcas pripominat, aby nezabudol na svoje ulohy a skolske povinnosti 😉 dcerka je uz samostatna, o pol roka ide do skolky, ale je to mala bojovnicka, vsetko chce robit po svojom a hlavne mi rada pomaha, teda zavadzia, tak mi vsetko trva dvakrat tak dlho 😀

@janula.k zacina uz Branko s pomocou chodit, alebo len stvornozkuje?
@smejka ako zvladas Tvoje ,,trojcatka,,? urcite si vecer rada, ked zaspia a Ty si mozes trochu oddychnut 😉

muska30
10. nov 2010

@jaja25 ani Ty si tu uz dlho nebola, mas toho s detmi dost vela, ale hlavne, ze uz su chlapci zdravi 🙂 a Tamarka pekne pribera, urcite jej chuti mamickine mliecko 🙂

bettynka222
10. nov 2010

@janula.k som rada že to nevyzerá byt zhubne, ajked ako píšeš, lepšie by bolo bez hrcky 😒 ako je na tom tm? gratulujem k zubku 🙂 my ešte ziadny nemáme, ale niekedy mám pocit, že si maly rozkuse spodnú peru (jeho aj moju 😀 ) a minule ma tak silno kusal do brady, až mi vyrobil modrinu 😀
Branusko má už 10 mesiacov 😵 pripadá mi to strašne dávno čo sme sa minali na poradniach v TT a ako som ta chcela ísť pozrieť do porodnice, len to nejak nevyšlo...ešte aj môj vlastný pôrod sa mi zdá byt už veľmi vzdialený...už si počula že zrušili poradne v nemocke? chodí sa až do konca k svojmu gyn., teda okrem rizikoviek samozrejme.
@mimuska77 jaaaj veď ja mám taký pulz bežne 😀 v tehu bol párkrát oveľa vyšší aj bez mastneho😝 no mne sa teda hlava netocila, skôr som sa niekedy nestihala nadychovat 😕
@smejka ahoooj ako to zvladas? dvojičky nerobia Matuskovi zle?
@jaja25 ahooooj, tak teda Tamarka je dobre väčšia. náš váži 5680g a meria 66cm. Určite by chudatko vážil aj menej keby som ho naďalej morila s kojenim 😖 po dvoch mesiacoch strajkovania kvôli ms som to totiž konečne vzdala ☹
@muska30 ahoj 🙂 teraz keď máš doma dve samostatne jednotky nerozmyslas nad tretím?

majkuska
10. nov 2010

No ahojte baby, tak aj ja sa vas ozyvam.

MImuška pomaly s tym jedlom. Ja teraz akosi moc toho nenajem.Hrozne mi všetko hore tlači, a k tomu pulzu, veď to maš aky dobry, mne pod stovku neklesa, ani neviem v akom kľude by som mohla byť. Ale všetci lekari mi vravia, že v tehu je pulz okolo 100 normalny, pretože telo je viac prekrvovane a tym aj srdce vyda viac uderov. No a čo sa tlaku tyka, ja som mala 115-120/70-80 a od kedy beriem Isoptin od srdca, tak mam 90/60, maximalne horny 100vku, ale viac ne.A zavraty riadne, ale hadam to už nejako vydržime.

Akzus, no mrzi ma ten zapal, ale hlavne, že sa na to prišlo a lieči sa to.Skore uzdravkanie prajem.

Janulka ako ma potešila tvoja spravička, aj keď ako si pisala, lepšie by bolo keby tam nič nebolo, ale tie skušky nas maju asi posilňovať.A blahoželam k zubadielku.

Bettynka a vy čo nove?

No a teraz vam podavam spravy o sebe.V pondelok som bola na UZV, prietoky mam v poriadku, babo vyzera byť ok, ale placenta, nad tou veľmi krutil doktor, je už veľmi zhrubnuta. Ale zatiaľ plni funkciu. Vyzera to tak, že tym krvacanim na začiatku, alebo horučky ktore som mala v 7 tyždni došlo k poškodeniu. A je už len na Pán Božkovi či to postihlo aj naše babo, ale len placentu. Dr. ma upokojoval, že človek nikdy neviem, ale že on si mysli, že babo je v poriadku, že to poškodilo len vyvoj placenty.Ďalej babo mal otočene KP, pravdepodobne pojdeme na cisarak, zvyknu sa babetka ešte otočiť, ale u mňa to nepredpoklada, pretože kvôli tej veľmi hrubej placente, ma tam strašne malo miesta na to aby sa ešte otočilo.Tiež si mysli, že kvôli tej placente budem rodiť skvôr, hlavne nejako vydržať do 36 tt, ak by placenta robila problemy, tak aspoň do 34, kedy by už zvladli take babetka aj na našom oddeleni.No ale uvidime, minuly tyždeń ma chytli už take bolesti z križov do podbruška, pocit na mrchu, k tomu sťahy, tak mi manžel rychlo spustil 2000 magnezka do žili, nejako to prešlo. Ale dr. povedal, že keby sa to opakovalo, alebo ine bolesti, tak už rovno na oddelenie kvôli tej placente.V pondelok som preto všetko mala strašnu depku, hrozne ma pochytil strach, či budeme mať zdrave babulo, ako prežije cisarak a bla bla, a či budem cez vianoce doma, a tak,ale nejako som sa ukľudnila a povedala si, že musim viac dvôverovať Bohu.a viac to odovzdať do jeho ruk.Všetko je aj tak na ňom ako to bude

jaja25
11. nov 2010

@bettynka222 ja zase odstriekavam mlieko- ale už niekedy tiež myslím že to vzdám... 😒

bettynka222
11. nov 2010

@majkuska zlatko vydrzte s babatkom ešte pokope. budem na vás myslieť, aby do 36 tt zostalo v brušku. keď sú take problémy s placentou a bábätko je ohrozené, navyše keď pôjde von tak skoro, určite je preňho cisarak bezpečnejší a setrnejsi ako prirodzený pôrod. určite bude zdravucke, ale veľmi malicke-o to viac lásky bude potrebovať. koľko váži teraz drobcek?

@jaja25 aj ja odsavam, ale už iba raz denne a v noci sa koji. mne veľmi poklesla tvorba mlieka kvôli tej ms a stredomorský keď dlhodobo poriadne nejedol 😒 ale už sa snažím nebyť z toho všetkého nešťastná, len mi je ľúto keď si spomeniem ako sa krásne kojil kým tá zlá ms neprišla. asi po mesiaci boja začal pekne papat zase, ale po týždni prišla ďalšia ms, potom hrozne horucky a vtedy som začala dokrmovat, lebo som ho nemohla nechať bez zivin a tekutin... 😒

muska30
11. nov 2010

@bettynka222 nezartuj 😀 som rada, ze zvladam tychto mojich dvoch nezbednikov, aj ked niekedy som uvazovala aj o tretom babatku, ale potom som to vzdala, pri dvoch detoch je tych povinnosti a starosti dost vela, ale jasne, ze aj radosti 😉
dolezite je, ze je Matko v poriadku a chuti mu aj UM, ked uz pomaly prestavas kojit, ja som mala zasa pri dcerke zapal prsnika, strasne bolesti a horucky, ale nevzdala som to a vydrzali sme do 15. mesiaca 🙂

@majkuska pre Teba aj pre babatko je dobre, aby ste boli v klude a aby babo vydrzalo co najdlehsie v brusku, ja ked som bola na rizikovom so synom, citala som si knihy od mysticky Marie Valtorty Zivot Panny Marie a Zivot Pana Jezisa.

bettynka222
11. nov 2010

@muska30 no, ja som kedysi chcela aj 5 😀 uvidime kolko tych deti nakoniec bude....samozrejme pocet nezavisi len od nas, ale aj od Niekoho ineho 🙂
jaaaaj no, ja som sa to snazila nevzdat cele dva mesiace, ale co ked malinky tak strasne plakal ked so ho len brala do narucia ☹ a ked som sa ho pokusila prilozit, tak som mala navrete skrabance na dekolte 😒 v poslednom case som uz len stale plakala s nim, tak som si povedala ze takto dalej fungovat nechcem, pretoze to neprospieva malinkemu. donedavna som este dvakrat denne odsavala po 260 ml, ale trvalo to tak 2 pol hodky, co sa pri malom nedalo...a tiez sa mi robili hrozne hrce, prsniky ma boleli, v nemocke mi na to davali oxytocin atd.....no a ked som zacala mat menej mlieka, tak som sa dokonca uchylila k roznym pokusom - jedla som senovku, brala domperidon, ale som sa zacala bat, ze tym malemu poskodim (ma to totiz rozne neziaduce ucinky)....no a teraz je uz malinky spokojny. ja si sice este obcas poplacem za "starymi" casmi, ale pomaly si na ukoncenie kojnia zvykam 🙂

mimuska77
11. nov 2010

caute babulky ja viem,e ten pulz nebol najhorší,ale viac ma trápilo to ako mi bolo zle a ako som videla hviezdičky a celá postel sa so mnou krútila,fuj velmi zlý pocit a strach o malinkú to bol.... 😒
Ale naštastie sme prišli na to od čoho to bolo,pretože ešte pre včerom mi bolo nie až tak,ale podobne zle...A mna napadlo,mne dokina predpísala na to železo aktiferin compositum ,že či mi to nerobí ten,no a tak som sa odvážila včera si ho nedat a chvála Bohu lepšie sa cítim!!!Včera som skočila za dokinou som jej povedala,že mi je velmi zle od tých liekov a akurát tam mala moje posledné výsledky s krvi a povedala,že už mám výsledky lepšie jak minule,vtedy som mala hemoglobín len 103,teraz 116 a že tehotné nevadí ked majú okolo 110,tak že ten aktiferin nemusím brat,no určite s tým prejedaním som si to len zhoršila,ale už si dám velký pozor!!!! 😅 Co sa týka porodu včera som si bola aj dokinu dojednat k porodu a povedala,že ak by išla medzi sviatkami na dovču tak vyvoláme porod skor 😵 😵 😵 ,takže možno už aj na vianoce budeme mat našu Leušku na svete,ale samozrejme nechávam to v rukách Božích a doktorkiných,nech je to tak ako má Leuška svoj čas!
Majkuška Ty sa drž,neboj verím,že pekne vydržíte až do konca aj placenta! 😅
Jani s Teba mám tiež radost možno sa tie hrčky do troch mesiacov stratia,prajem Ti to 😵 😵 😵
Smejka dakujem a ja Ti zase dodatočne blahoželám k detičkám,určite sú úžasné!!! 😅 😅 😅
Bettynka a a Ty si chcela mat 5 detičiek ja celý život 13,len nikto sa na to nepodujal.... 😀 A teraz budem rada ak budem mat okrem Leušky ešte aspon jedno 😉 😉 😉
Všetky Vás pozdravujem a myslím na Vás v modlitbách,pekný dník 😵 😵 😵

emini
11. nov 2010

@janula.k ahoj som rada, že to nie je nič vážne, stále na teba myslím v modlitbách a verím, že aj to čo tam je nakoniec zmizne a ty budeš v poriadku veľmi ti to prajem...
@majkuska bábätko bude určite v poriadku, len musíš pozitívne myslieť a nejako to už vydržať, držím ti palce

tak ja som bola dnes na kontrole.... výsledky HP mám dobré, dr. mi vysvetlil, že je teraz nejaké nové cytologické vyšetrenie, za ktoré sa síce pripláca 25 eur ale, že je spoľahlivejšie, no tak som si to dala, že vyskúšam... výsledky budú za 3 týždne, trošku to aj bolelo, ale prežila som 🙂 a nakoniec som sa rozhodla, že sa dám aj zaočkovať proti RKM ...
no a teraz to horšie: zajtra ideme s mm na ďalší spg. zistiť či lieky zabrali a či je bude viac "námorníkov", no a ak nie tak máme skúsiť iný liek.... no a nakoniec pri sone mi zistil, že mám ľavý vaječník polycystický, 😒
takže ak by som počas tohto roka, čo sme sa snažili otehotnela bol by to viac než zázrak... teraz ma len mrzí to, že sme toľko čakali a že sme to nezačali riešiť skôr, ale čo keď aj tak všade povedia, že kým sa nesnažíme rok tak nemá zmysle po niečom pátrať 😖

maria1610
11. nov 2010

Ahojte 🙂 - naprispievam veľmi, no čítam vás poctivo 🙂 - Jani, som rada, že to vyzerá, že to nie je vážne a gratulujem k zúbku 🙂
@majkuska - drzim palce, aby ste to vydrzali s babatkom, aspon do toho 36 tt., myslim na Teba, verim, ze to vsetko dobre dopadne
@ betty - vsetko najlepsie Matkovi, k dnesnym meninam 🙂
neviete, co je s @hviezdickamaria - ona mala termin v novembri, nie??? ci si to pletiem?
pozdravujem aj ostatne - violka, riska, margi, darla, carmenuska, lucetta, danka, lenkove a aj ostatne snazilky, tehulky i maminky

hviezdickamaria
11. nov 2010

@maria1610 som stale kinderko 😖 cakam cakam cakam... a nic 😖 😀 vcera som mala ist do nemocnice na vyvolanie, ale moj dr sa nakoniec rozhodol ze este pockame, lebo som otvorena iba na spicku prsta, takze nic sa nedeje 😉

maria1610
11. nov 2010

@hviezdickamaria budem na Teba intenzivne myslit a potom nam podaj spravy 🙂

hviezdickamaria
11. nov 2010

@maria1610 okeeey 😉 dakujem 😉

bettynka222
11. nov 2010

@mimuska77 ja osm mala zelezo pri dvojnasobnych davkach aktiferinu staloe len 80, takze ak ti robia tabletky zle, tak uz ho asi fakt brat nemusis. ale daj si obcas cervenu rpeu a hovadzie masko, to ti zelezo zdvihne 🙂
a to fakt by si isla do vyvolavaneho porodu pred terminom? u viacrodicky ok, alebo v pripade komplikacii, ale sa mi to zda zbytocne _ hlavne je bolestivejsi ako prirodzeny. ajked aj mne maleho posurili - hamiltonovym hmatom. ale museli ho tri krat zopakovat (v rozpati dvoch tyzdnov) kym ho konecne vyhnali 😀
@maria1610 dakujemeeeeeeeeee 😵 ako sa nam mas maminka? chlapci posluchaju? mas kopec roboty okolo nich, vsak? s malinkym to ako vyzera? chodite stale na vysetrenia?
@hviezdickamaria ahooooooooooj, myslim an teba mooooc. nech je vsetko v poriadku. pocuj, ved nech skusi ten hamiltonov hmat ako u mna. to osm bola na jeden prst ked ot robili prvykrat (skor sa ot vlastne ani neda), potom som sa otvorila na 2 v priebehu tyzdna, tak zas to skusala, tak som sa za tyzden otvorila na 3 no a ked maly stale nesiel von a uz boli horsie ozvy aj placenta, tak dr spravila uplne brutlany ten hmat a zrazu sa to rozbehlo 😀 🙂

muska30
12. nov 2010

@bettynka222 ake mliecko davas Matkovi? neboli ho brusko? ja som davala po pol roku detom sunar a ten im chutil, aj ked si nan tazsie zvykali 😉
@mimuska77 ako pise aj bettynka, vyvolavat porod je horsie, ako ked sa to same rozbehne prirodzene 😉
@hviezdickamaria este par dni musis vydrzat, kym sa klarka vypyta na svet, prajem vela sil pri porode 😉

janula.k
12. nov 2010

ahojte 😵
@bettynka222 tak to som nevedela o tej TT nemocnici, ale tesim sa, lebo ja som tam do poradne chodila len posledny mesiac a mala som toho dost..to cakanie 🙄
@majkuska vydrzte to este s chlapcekom, nechaj to na Pana, postara sa a este mozno budes rodit v termine, co ty vies 🙂 😉 😵
@muska30 Branko uz par tyzdnov chodi za dve ruky, za jednu ruku sa este boji..ked mu jednu ruku pustim, tak hned ide na 4 😀 ale okolo nabytku chodi a sem tam sa zabudne a pusti sa 😅
@emini dakujem za modlitby 😵 a neboj sa, otehotneli zeny aj s horsimi diagnozami, treba verit a hlavne, ze ti na to lekar prisiel 😔
@maria1610 maria ahooooj 😵 ako sa maju chlapci, dlho som ta tu nevidela 🙂
@hviezdickamaria drz sa 😵
pozdravujem aj smejku, lenku, risku, margi, carmenusku, darlu, violku .. 😵

emini
12. nov 2010

@janula.k ďakujem za povzbudenie, aj ja som rada, že už viem dôvod nášho neúspechu ale na druhej strane.... potrebujem sa niečim riadne zamestnať, aby som nemala čas na to myslieť

emini
12. nov 2010

@janula.k vieš veď práve to si aj ja vravím, že otehotneli zeny aj s horšími diagnózami, a prečo ja nie? hlavne keď si to zoberiem na konkrétnom príklade máme známu, ktorej vybrali maternicu a aj napriek tomu má dieťa, ale to dieťa ľutujem, vždy keď ho vidím je mi do plaču, lebo jeho rodičia majú krčmu a od malinkého bábatka je od rana do noci v zafajčenej krčme stále je choré no hrozné... a to nehovoriac o tom že jej už jedno dieťa zobrali do deckého domova... a vtedy sa pýtam prečo je to takto? ja viem, že by som nemala ale je to strašne nefér, že ten čo si babatko veľmi želá ho nemá a ten kto si ho nezaslúži má, nevravím, že ho nemá rada, to netvrdím, ale čo má to dieťa za život?
a to je len jeden príklad...

bettynka222
12. nov 2010

@muska30 matko ma nutrilon a vobec s nim nema problem. ale on je strasne pohyblivy - vkuse tancuje, tak aj kakanie mu ide akosi od ruky 😀
@janula.k praveze ked som chodila ja, tak uz to vtedy zmenili a baby objednavali na urcitu hodinu - tak si cakala maximalne tu hodku, ale zvycajne nai to nie. a mylis ze to je tak iba v TT? ved to bolo asi zo zakona, tak to musi platit vo vsektych nemockach, nie? tehulky ako to je, hmmm?
inak jani spominas si na ten zivot ked sme este len chodili s bruskom na poradne? bol uplne odlisny od toho terajsieho, vsak?
jeeej branusko je aky sikovnucky 😵
@emini toto som si vzdy hovoirla ked sa moja kamaratka dlhe roky trapila kvoli babaktu...a minule sme s mamou pozerali spravy, bola tam romska osada, nejakym mladym rodicom spadlo dieta do sachty...no a ti ludia sa len pousmeju a povedia, ze by este chceli dalsie a skonstatuju, ze no decko spadlo....a to nebola prva taka sprava odtial 😒
kolko sa snazite? ja som po tych prvych neuspesnych tehu tiez stracala nadej, bala som sa , ze uz nikdy neotehotniem, alebo ze ak sa to aj podari, zase sa to stane....skus trosku prelomit tu beznadej, ajked chapem ze je to tazke.... 😔

emini
12. nov 2010

@bettynka222 v decembri to bude rok, možno to nie je najdlhšie, určite je tu viac snažiliek, ktoré čakali na tehotenstvo alebo babatko dlhši, ale každý, kto ma tento problém a chce babatko pochopí že aj niekolko mesiacov sa zdá dlhá doba.
ty si po akej dobe otehotnela a čo ste všetko absolvovali? ak sa smiem spýtať?

majkuska
12. nov 2010

Baby ďakujem vam za povzbudenie. Ja viem Boh sa postara. Dnes idem na kurz Emauzy aj zajtra, na podobny kurz Filip som už bola, ak chcete niečo o tom viac vedieť, najdete si to na www.evskola.sk, no a dnes som vyfasovala pančuchy na krčove žily, fuuuj jak to tlači.

Betynka neviem koľko važi babo, neviem či ho važil ja som sa v tom šoku aj zabudla spytať, uvidim na ďalšej poradni mi to bude znova kontrolovať, ak nezabudnem sa spytam, ale myslim, že niečo do dvoch kil, to je moj typ.

Mimuška no tak to určite bolo s aktiferinu, aj ja som ho brala, a hneď vysadila a malokto ho asi znesie, pred tym som brala Sorbifer, tiež mi z neho bolo zle a teraz beriem Maltofer, a chvala Bohu ho znašam dobre, železo mam teraz rovno 100, včera som bola na hematologii.

Janulka Božie cesty su nevyspitateľne, možno aj v termine 🙂 ktovie, ale bruško sa mi viac zosunulo akosi nižšie, ale mi aspoň trochu povolilo tu hore 😒