Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

bettynka222
19. nov 2010

@akzuzs to s tymi plienkami pride same. ze budit v noci na cikanie 😅 to kto vymyslel? presne kao pises, v puberte uz plienky na noc urcite potrebovat nebude 😉
inak ja som mala mlieka tiez vela, o to to bolo pre mna tazsie seknut s tym. no ale ked on nemal zaujem co som mala robit? ved som rkasne kojila prve dva mesiace, treti mesiac sa kojil v spanku 😀 (ale az taka zabava to nebola 😅) no a stvrty mesiac pil odsate z flasky. teraz si raz za den este cucne, ale uz mam toho mliecka malo vdaka ATB. a myslim si,z e to je dobre, zbytocne by som sa len trapila preco nechce moje mlieko...takto ho nemam, tak nemam byt preco smutna 🙂
@margetakuska jeeej ja som sa doplietla, to uvitanie bolo pre teba, nie pre emini (emini prepac, viem ze mate vacsie problemy ako trojtyzdnove snazenie 😔). neboj, babo pride, len vydrz.. tri tyzdne este ani nie su snazenie, ved to ledva presiel jeden cyklus, pockaj tak tri mesiace 😉

majkuska
19. nov 2010

margaretuška DNP sa po novom roku ma meniť, rušiť alebo neviem čo, počkala by som čo schvalia.

bettynka netrap sa tym. Na mňa to Vanesska par krát skušala, mala take dni, keď odmietala moje mlieko, tak teda hladovala, no potom si to rozmyslela.Ale keď mala 10 mesiacov tak sa odstavila sama presne ako tvoj.Tak pila mlieko už len na spanku a potom už sa nedala ani takto oklamať, chapem ťa, mne to bolo vtedy strašne ľuto, plakala som s ňou.Pretože som si počas tych 10 mesiacov kojenia prešla asi 4 zapalmi prsnika, bojovala som, a ona to tak ležerne potom vzala.

Akzus no neviem čo tie januarovčatka. Ja mam hrozne žive a niekedy riadne desive sny,dufam, že to prejde,Zajtra ideme na krstiny, v utorok mam poradňu a kontrolu tej placenty, tak som zvedava čo nove, ale ja začinam mať taky pocit, že pomaly sa už dlho doma neohrejem, ale veď uvidime.A hrozne sa začinam bať pôrodu, či prirodzeneho či cisarskeho, ešte neviem aky ma čaka, ale začina to na mňa psychicky utočiť.

akzuzs
19. nov 2010

@majkuska no vždy hovoria že prvorodičky sa boja porodu ale ja Ti poviem že ako prvorodička som sa nebála lebo som nevedela čo ma čaká a ani som sa o to nechcela zaujímať aby som sa nevystrašila. Ja som si hovorila čo má Boh pre mna pripravené to má a každá žena ma individuálny porod. Ale teraz?????? Viem čo ma približne čaká, jedna komplikácia za druhou a aj to že keby sa niečo stalo čo bude s Majkom a čo ak tento porod bude ťažký a iné hororové scény. Asi to poznáš 😅 Ale Boh nás miluje a koho miluje toh krížom navštevuje a snád to bude OK a má s nami dobrý plán. Tak sa nebojíme, že?????? A uvidíš ešte dlho potiahneš aj s drobčekom neboj 😉 do toho 18teho 😀

majkuska
19. nov 2010

akzus mam pocit, že mame uplne rovnake pocity. Ja som sa ako prvorodička nebala, som sa tešila, že už idem na salu. A teraz? Uffff. Presne ako ty pišeš, stale ma napadaju myšlienky, že čo keby sa niečo stalo, čo bude s Vanesskou, občas si pripadam ako sama tehotna, respektive s nejakou chorobou na svete.Ale aspoň vidim, že niesom v tom sama, a to čo preživam, je asi normalne. No ja možno potiahnem, ale niečo mi vravi, že sa čo chviľa dostanem do nemocky. A možno že nie, že len falošny pocit. 😉

bettynka222
20. nov 2010

@majkuska no len ked on v noci pije len raz a casto nepije vobec, tak som ho nemohla nechat tak 😒 a tiez mi to bolo luto, pretoze som prve dva mesiace pri nom prelezala, lebo nevedel prestat sat...po troch hodianach sania som mu bradavku z ust tahala doslova nasilym. aked osm ho dala do vzpriamenej polohy, tak sa dogrckal ked mu to vsetko stieklo do zaludka....ja som zo zaciatku ani "nezila" len kojila....
a prvy porod si mala prirodzeny alebo sekciou? podla mna pojdes sekciou kvoli tej placente. hlavneak by si rodila predcasne, pre tkae malicke babatko je setrnejsia prave ta sekcia.
@akzuzs ja som sa prave naopak pred prvym porodom zaujimala o vsetko...niekedy ma to sice vydesilo, ale zas ma dr chvalila,z e som sa dobre pripravila na porod...

muska30
21. nov 2010

@bettynka222 tak to je Tvoj Matko idealne babo, co sa nocneho spania tyka 😉 moja dcerka sa v noci budila kazde 2-3 hodinky, ked sme prespali tri hodiny v kuse, bola som rada 😉
@majkuska @akzuzs vsetky tehulky sa boja porodu, aj ja som sa viac bala toho druheho, lebo prvy som mala sekciu, ale modlila som sa ku sv. Gerardovi a sv. Giane B. Molle, su patroni tehotnych zien a doverovala som Bohu, ze sa o nas postara 😔
@akzuzs moja dcerka ma 2 roky a 7 mesiacov a tiez ma na noc plienky, este stale nevie vydrzat v noci necikat, do troch rokov sa to nauci 😉

muska30
21. nov 2010

@margetakuska vitaj medzi nami 🙂 blahozelam ku svadbe 🙂
@emini nech sa Vam obchod vydari a daj link, nech pozrieme, co ponukate 😉

prajem pekny nedelny vecer 🙂

emini
21. nov 2010

@muska30 neviem či možem rovno tu ak nie tak do internej pošty... www.mini-eshop.eu

emini
21. nov 2010

@bettynka222 v pohode ja som to pochopila, že to nebolo pre mna 😉

majkuska
21. nov 2010

bettynka prvý pôrod bol prirodzeny spontanny v 37 tt.

muška aj ja sa modlim k sv. Gerardovi od začiatku tehu mam pri sebe stale jeho posvätenu vreckovku.

bettynka222
22. nov 2010

@muska30 no ale zas cez den fici takmer vkuse 😅 a druhy porod bol tiez sekcia?
@emini cha, uz som stihla dat otvorit tu vasu stranku - sor nez to zmazu 😀 idem si to pokukat 🙂
@majkuska uz to nejako vydrz, uvidis pri babaktu na vsetko toto trapenie zabudnes 😵

muska30
23. nov 2010

@bettynka222 tak Matko si to vynahradi cez den 😉 ved stale spat nemoze 😉 ja som zasa vecer hodinu uspavala dcerku, bolo uz 22.00 a nechcela spat, mozno by mala spat cez den menej, alebo uplne zrusim poobedny spanok, lebo potom sa vecer nevie ulozit ☹ dcerku som rodila prirodzene a bol to lepsi porod ako sekcia 😉 ako ste teraz s byvanim, ste sami, ci u svokrovcov?
@majkuska tak potom sa porodu nemusis bat, doveruj Bohu aj sv. Gerardovi 😔
@emini mate pekne veci 😉

emini
23. nov 2010

@muska30 no sú veľmi peknučké v skutočnosti ešte krajšie ako na eshope... 😵

akzuzs
25. nov 2010

Ahojte a pekný požehnaný dníček
Moja švagrová včera konečne porodila a má chlapčeka malého Dominika a má 3700g a 52 cm a dnes po obede ideme kkuknuť za ním tak si idem pomojkať malé novorodeniatko 🙂
@majkuska ako na poradni čo Ti povedali na tu tvoju placentu????? Som zvedavá . Ja idem do poradne zasa v utorok tak som tiež zvedavá čo mi povie ale pevne verím že už nič zlé a bude to do januára iba OK
Pozdravujem všetké VS,VM,VD
Ale je tu ticho 😉

muska30
26. nov 2010

ahojte 🙂
@akzuzs blahozelam ku synovcekovi, ma pekne miery, nech pekne rastie a nech sa mu v zivote dari 🙂
Ty si Majka rodila prirodzene?

ako sa nam ochladilo, aj moje deti zacali pokasliavat a syn ma aj nadchu, tak sa pomaly liecime.

dnes som nasla pekny citat : To, co je ludom nemozne, nie je nemozne Bohu. Bohu je vsetko mozne 😔

prajem pekny den vsetkym 😵

janula.k
26. nov 2010

ahojte moje mile 🙂 dlhsie som tu nebola, idem vas docitat 😉 Nase dieta sa vodi za jednu ruku, tak som cely den vytazena. No vcera sme mali s mm vyrocie, tak sme konecne po 150 rokoch vybehli von 🙂

akzuzs
26. nov 2010

Ahojte a pekný mrazivý požehnaný dníček
@muska30 no ja som rodila rýchlo a prirodzene . Po prep. plodovej vody bol za dve hodiny na svete a mal až 56cm a do vtedy som nemala nejaké bolesti len mi tvrdlo brucho a bolelo ako keď je menzes inak nič moc ale po odtečení vody začali skutočné bolesti a kontrakcie. A malý Dominik je krásnučký ale dostal veľmi zavčasu žltačku už ako jednodňový ale to hned podchitili tak snád to bude OK a dlho ho trápiť nebude
@janula.k ahoj a to skoro Ti začal chodiť mne sa na nohy postavil ale iba postavil ked mal rok a ked mal rok a dva mesiace dostal odvahu sa pustiť, ale vraj ak sú deti dlhé (čo náš je velice dlhý) tak pomalšie sa učia chodiť ale nič mu to neuškodilo teraz lieta ako splašený 😀

mimuska77
26. nov 2010

Caute babulky srdečne Vás pozdravujem 😉 Aj ja som bola v stredu na poradni malinká je otočená hlávkou dole,trošku som mala zvýšený tlak,ale bol na hranici,málinko mi opúchajú nohy,ale to si myslím že je tiež o.k. no a asi ten náš porod ani nebude treba "vyvolat" na špičku prsta som otvorená,ale verím,že babulka vydrží najmenej dva týždne ešte 😵 😵 😵

Janulka tak Vám blahoželám k výročiu a aj Branuškovi k chodeniu,čo nevidiet aj sám sa pustí 😉

akzusz a majkuška tak ja sa k Vám pridávam myslím s tým porodným strachom aj ked idem porodit prvé bábo tiež ma občas chytí panika,ale tiež sa snažím doverovat Bohu a hovorím si,že bude tak ako má byt 😕
Inak pozdravujem všetky VS,VT,aj VM 😵 😵 😵

janula.k
26. nov 2010

@akzuzs chlapci su vraj pomalsi, no Branko sa staval na nohy v postielke este v lete, cize v 8. mesiaci, teraz sa pusta pri nabytku, ale sam este krok nespravi 😉
@mimuska77 ja som bola na spicku otvorena tiez dost dlho a tak mi to vydrzalo az do terminu 😀 a kde budes rodit?

janula.k
26. nov 2010

Lenkaaa, Smejkaaa, Violkaaa, Carmenuskaaa, Darlaaa, Riskaaa, Margiii, Dankaaa... kde ste chybate naaaam tuuu 😵

janula.k
26. nov 2010

@violoncielka a zvlast apelujem na Violku! ozvi sa nam tehulka 😵

smejka
autor
26. nov 2010

@janula.k ja som tu...ja tu tak bdiem 😉
tesim sa z tehuliek i z vas mamiciek 🙂 ....este by som sa potesila dalsiemu kolu premeny snaziliek na tehulky 🙂
pekny vecer zelam 😵

bettynka222
26. nov 2010

@muska30 no malinky mo ccez den nenaspi, tak vecer zaspinka uplne v pohode a prespi celu noc. u vacsich deticiek to uz mozes ovplyvnit s tym spanim - skus je trosku zregulovat to denne spanie, mohlo by pomoct...ale zas ona vie ako to potrebuje, tak ktovie 😕 kolko vlastne malinka ma?
ano uz byvame sami konecneeeeeeeeeeee. uz skoro dva mesiace - len sme mali stresy kvoli tomu bojkotu kojenia, tak som aj zabudla napisat 🤐 a ja som tiez rodila prirodzene a bolo to supeeeeeer 😵
@akzuzs gratulujem 🙂
@janula.k gratulujem k vyrociu 🙂 🙂 🙂
@smejka smejusik ahoooooooooooj 😵
@mimuska77 tak na spicku prsta...to neni moc, urcite to do terminu vydrzite 🙂

janula.k
27. nov 2010

@smejka smejusik, tak ta premena by velmi potesila aj mna 😔 verim, ze coskoro pride 🙂
a co hovoria chlapci? urcite vam robia len radost 🙂 veselo musi byt u vas 😵
@bettynka222 betty, tak ten celonocny spanok vam uprimne zavidim a aj to byvanie 🙂
boli ste volit? ja nie 😅

majkuska
27. nov 2010

Ahojte no baby trochu nechapem, veď akzus ešte neporodila či už ano? To pisala o jej švagrovej?Alebo mi niečo ušlo?

Muska ano prvý som mala prirodzeny.

Mimuska ja sa v tom niekedy citim lepšie, niekedy horšie, čo nam ostava Dôverovať Bohu.

Aj moja švagrova rodila ale pred troma tyždňami maleho Šimona.

No a čo ja nové na poradni?Tak zatiaľ na placente žiadna zmene, aspoň nič nehovoril, tak som sa radšej nepytala, babo je stale zadočkom samozrejme.Bola som na UZV obličiek, lebo ma poboľuje ľava oblička, ale su v poriadku.No a čo sa tyka pôrodu, tak ak vraj sa nič neskomplikuje, alebo sa nerozbehne sam pôrod skvôr, tak cisarak mi budu planovať po 4 januari.Je to ešte dosť, ale hadam to niejako vydržime. Už sa citim veľmi ťažko.Tak verme, že sa nič neskomplikuje. Lebo to už bude 39 tt a malu som rodila v 37tt a v 37 budem akurat cez sviatky. Tak dufam, že ma to nechytne skvôr a nebudem stresovať po nemocnici a plašiť doktorov cez vianoce na cisarak.Veď uvidime ja som sa naučila za posledne dni jednu skvelu vetu, vlastne ma ju naučil niekto, že: Pán Božko to dobry chlop. 🙂

Bettynka a ja ťava som sa zase nespytala na vahu. 😉

majkuska
27. nov 2010

Mimušik ty si už v 36 tt?Jeeee veď ty to už do Vianoc budeš mať pravdepodobne doma 🙂 🙂 🙂

akzuzs
27. nov 2010

Ahojte
@majkuska no to ešte nie ja som stále kindervajco 2v1 😀 ale Švagrová no má za sebou a zjtra ju asi aj pustia. Tak ju pojedeme kuknuť
No aj mne sa stále malé mrví a podľa šťukitania viem ako je práve otočené. Ráno mi šťukitalo medzi nohamy tak som vedela že je dole hlavou a pred chvíľou mi šťukitalo pri ľavom boku tak je priečne aj kopance som cítila na pravo Tak si tam pláva ako rybka 😀 No a ja už niekedy nevládzem. Každý den niečo nové. Dnes som bla s Majkom vonku a vybehol mi ku ceste a z poza kríkov vybehlo auto a aby ho nezrazilo som musela doslova za ním vybehnúť lebo na volanie neragoval. No a teraz ma bolí doslova bolí ako žiletka na ľavej strane pod bruchom skoro medzi nohamy, lebo mi upadlo do dola, tak idem oddychovať lebo viem že to povoli 🙂 Z kaluže do blata čo sa týka bolestí.
No čo už tak to má byť a tak to Boh pripravil. Mne už je všetko kedno len nech je dieťatko zdravé a nech dojde do 9 mesiaca v brušku a budem rada a Bohu vďačná

janula.k
28. nov 2010

@mimuska77 @majkuska @akzuzs tehulky nase, uz to nejako dotiahnite, dobojujte, s Bozou pomocou to zvladnete...
takto pred rokom sme tu netrpezlivo cakali s Dankou a Rybkou 😉 Teda Danka uz to mala za sebou 😵

muska30
29. nov 2010

ahojte, pridavam sa k Janulke 😉 dievcata, kde ste vsetky, menovite riska, margi, kaki, darla, danka, majkal, azalka, violka, lenka, rybka ... 😕 😕 😕

muska30
29. nov 2010

@majkuska mozno sa Tvoje babo otoci a bude sa ponahlat ako aj Vaneska a budes rodit prirodzene a cirasky nebude nutny 😉
@janula.k blahozelam k vyrociu 😵 a sestricku pre Branuska este neplanujete ?
@bettynka222 moja dcerka ma 2,5 roka a zrejme ma vela energie, lebo cez den tazko zaspi a po pol hodinke je uz hore, ale ked spi viac ako hodinu poobede, tak vecer zaspi az o desiatej.
dobre, ze byvate sami, aspon sa Vam nikto nemiesa do vychovy Matka 🙂
@akzuzs a meno pre babo uz mate vybrate? a stale je prekvapko, co cakas?
@smejka pozerala som fotky, chlapci su zlati 😵

uz sa nam Vianoce blizia 😵 zapalili sme prvu adventnu sviecku a deti sa uz tesia na darceky od Jeziska 😵