Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

riska
31. máj 2010

violka, dakujeeeem 😵 😵 😵 ved aj my na teba, neboj 😉

janula.k
31. máj 2010

ahojte baby 🙂 aj u vas furt prsi? a este sa aj zozimilo, normalne neviem ako sa mam obliect 😒
Jajka, Margi..Branko pribral za 6 tyzdnov 800g, co je vraj spodna hranica, minule bol tiez na spodnej hranici...chcem do konca 6.mesiaca iba kojit, ale zas sa bojim, ze mu to moje mliecko uz nestaci...ja neviem. No a hej, mam zacat s mrkvickou a zemiacikom, roztlacit a zriedit, aby to mal ako taku polievocku a potom neskor pridat aj rozmixovane masko... 😒
Marialucia ake pozitivne slova, dakujeme 😵
Riska, takze si stale pekne pozatvarana? 🙂
Violka, dufam, ze kriza je uz zazehnana 😕 😔
Majkuska neboj, ten virus nepadol akurat tak tvoj hardisk, babatko bude v poriadku 🙂

a moj mm je uz mesiac bez prace 😔 a nic vo vyhlade..este zopar takych uprsanych dni a chyti nas ponorka 😅 😔

muska30
31. máj 2010

janulka,
s prikrmami uz mozes zacat, rozmixovany zemiak a mrkvicka uvarena v dojcen. vode. masko sa pridava az po 6.-7. mesiaci, aby malemu nechybalo zelezo. a ja som davala na vecer aj detske kase sunarky, ale len bezlepkove, ryzove. vela toho zo zaciatku nezjedli, trvalo aj dva mesiace, kym si zvykli na nove chute 😉 a mozes potom davat aj ovocie, banan a jablko 😉

muska30
31. máj 2010

marialucia, bublinka, vitajte medzi nami 😉
riska, tak ninka sa veru neponahla 😉 a to sa vacsinou dievcatka rodia par dni pred terminom 😉
violka, aj my myslime 😵
kaki, ked skoncime deviatnik za maminky, mozme dat dalsi umysel za snazilky 😔
margi, Ty este kojis Kristinku? a zacali ste uz nocnikovat?
majkal, aj moj syn zvykne strajkovat 😒 mne sa zda, ze vacsinou je to bezdoovodne, ked sa zatne, tak ho musim prehovarat, este nema pevnu volu 😒

riska
31. máj 2010

janulik, to akože branko málo priberá? 😕 ach tie doktorke tabulky ma už normalne štvu 😝
a myslime aj na tvojho mm, aby sa niečo s robotou podarilo 😔

muska, no neviem, naša bude asi lenivec po mne 😀 😀 kedže som stale zavreta 😉
a dovolim si odpovedať za margi, kedže kiki je moje krstniatko, že už nekoja 😉 a o nočnikovani nič neviem 🤐
a tiež sa prihovaram za snažilkovsky umysel 😉

ozaj, kde nam zduchla mimuška? odkedy je tehu, tušim tu ani nebola 😲

akzuzs
31. máj 2010

Ahojte a požehnaný upršaný dníček!!!!
Ako keby toho dažda nebolo už dosť. Je tu neaká z vás, ktorej táto voda z dažda robí v dome šarapatu. Nám našťastie nie lebo bývame na 5 poschodí tak aj keby sa člnky premávali popod okná nás to nezasiahne. No nezáviiim tým ktorí bývajú v chalupe. Tak pevné nervy.
RISKA, Ty sa este gúľaš?????? Ale ak to tak má byť tak je to OK a maličká si dá načas a potom si ju už užiješ celý život 😀 Som zvedavá v ktorý deň Ti to začne ja typujem na sobotu a to už túto
Výtam tu aj nové tváre ako je Bublinka a Máriuluciu.
Janka dávaj Brankovi už prvé príkrmy, možno som to už písala ale ja som Majka výlučne do pol roka len kojila sem tam som mu dala iba čajik alebo vodu. Keď mal pol roka som mu začala dávať mixované a po roku už som sa snažila do neho vtlačiť niečo popučené a tam sme naďabili na problém. Nechcel jedávať. Stále to vypľúval lebo to nebolo buď tekuté alebo mixované. Ale pri druhom by som to už neurobila. Po troch mesiacoch by som dávala aj šťavičky po 5-6 mesiaci aj polievočky a tak. Ale čo už, prvé deti sú vždy experiment 😀
Tak ahojte 🙂

margarita
31. máj 2010

tesim sa, ze sa tu pridali dalsie mile zienky ako marialucia a bublinka.
Bubli 😉 to je dobre, ze si si vydupala uz nejake vysetrenia, ja som verila tomu, ze sa to stava a druhyraz sa mozno uz nestane...ale stalo sa aj druhy...ale treti - po vysetreniach - uz nie 🙂 Takze lepsie "zbytocne" vysetrovanie nez dalsia psychicka trauma.

dakujem riske, ze za mna odpoveda 😉 . Nekojime uz vyse mesiaca, to prebehlo celkom v pohode, az na to, ze Kiki ma vsetky umele mlieka "v pazi" 😀 vypije tak 3 hlty a uz len pluje a prska...nechce to.
Inak ale zje aj slona 😀
a s aktivnym nocnikovanim som este nezacala, ked ona neobsedi ani 2 minuty v klude,to potom nechcem riskovat nehody...ale uz som jej ho vytiahla, tak ho vlaci po izbe, schovava si don hracky (ma to aj taky deklik navrch) a vie, co je to, aj naco je to, ale sediet na tom - len co si sadne, uz aj vstava...muska, mas nejaky tip?
v mudrych knizkach pisu, ze staci zacat tak v 18mesiacoch cca, ze dieta uz musi vediet ovladat svoje zvierace. Tak si pockam 😵

azalka22
31. máj 2010

ahojte, mam pozitivnu spravu,tak od zajtra zacina robit ta moja [snad] nova gy dr. tu u nas. takze hned zajtra nabehneme po vymenne listky,zeby nas prehlasili, vezmem kartu od byvalej a supsa.
😀
jun zacina pozitivne

majkal
31. máj 2010

@azalka22 ja si tiez zajtra idem pre listok ku svojmu dr. aby ma vyradil z evidencie a zacinam "odznova" s novym snad lepsim dr. ... Bola som tam sice uz dnes, ale mali dovolenku 😠

inak, zdravim vsetky zienky 😵 😵 😵

my sme po krasnom vikende .... po vystupeniach mojho synka mi tak pookrela dusicka a pocitila som krasnu "hrdost" na svoje dieta 😵 😵 😵 Dakujem Panovi, ze mi dal taky uzasny dar! 😵

janula.k
31. máj 2010

ahojte, prave som sa modlila deviatknik k Matke ustavicnej pomoci a skrsla mi taka myslienka, aby sme sa cely jun modlili ruzenec k Boziemu milosrdenstvu za snazilky v tejto teme 🙂 nechodievam uz takto vecer k pc, ale musela som to napisat, lebo som si uvedomila, ze uz zajtra nam zacina jun. Najlepsie je modlit sa o tretej popoludni, ale viem, ze nie kazdej sa vtedy da. Ja som sa tento ruzenec modlievala aj na wc ked som este pracovala 😀 Verim, ze vyprosime dalsie tehotenstva pre nase snazilky 🙂

Muska, Akzuz, dakujem za rady a skusenosti 😉 😵
Margi 😀 sranda s tym nocnikom 🙂
Azalka, Majka dobre spravy, tesim sa 🙂

jaja25
1. jún 2010

@janula.k náš Filip od 2.týždňa života sa v noci nebudil- napriek tomu, že som sa ho snažila budiť aspoň na jedno dojčenie. Priberal veľmi máličko- len 70-90g týždenne (mal priberať min. 150g). Ale bol zdravé, usmiate dieťa a netváril sa že by mu to vadilo. Tak sme sa s mojou mamičkou (pediatričkou) dohodli po 1,5 mesiaci, že ho nebudem v noci budiť, lebo aj tak sa nezobudil a nechali sme ho ísť vlastným tempom. T.č. má 4 roky, 18,5kg a skoro dobehol Matúška- o 16m staršieho. 😉

bettynka222
1. jún 2010

ahojte 🙂

majkuska este vydrz. chapem ze to teraz vyzera beznadejne, ale uvidis, ze vsetko bude dobre 🙂 hlavne mas uz len spinenie, co je usper. zo mna sa lial okpec krvi cele tri tyzdne.... 😝

bublinka vitaj 😉 to co sa ti stalo tu viacere doverne pozname. neboj, aj ty sa dockas babatka 😵

maria lucia sme rady ze si sa po dlhom citani VS aj verejne ozvala 🙂 tvoje slova su nadherne a sme stastne ze patris medzi nas 😵

margi ale ja som myslela, ze ci z jedneho vrecuska navaris liter, alebo zakazdym len dve deci. ja pouzivam zakazydm ine vrecusko, len som sa bala, ci to 4x denne uz nebude pre babo moc byliniek, vieeeees? 🙂

azalka to us teda vyhovorky 😀 ved cvic doma v case pre teba vhodnom 😉

riska no zrejme si prva na rade, ale vcera zistili z emi to zle vyratali - co som sa im snazila vysvetlit uz niekolko mesiacov - datum poslednej ms bol o tyzden skor a navyse uz na 12 DC som bola tehu - dr mi kontroloval foliky, ale uz boo neskoror 😀

rybicka ahooooooooooj 🙂 ako sa nam mas? ja sa trosku bojim - mam uz v placente infarkty a vraj je uz zrela.....nie je to nejak skoro? ako termin ma teraqz o tyzden skor...ale ajtak ☹

muska ale ja idem do porodnice s prepravkou 😀 ona je uzavreta a mam v nej ovela lepsi prehlad ako v taske 😉 a vlstne do porodnice budem mat tasku - tu este nemam zbalenu. tu prepravku mi mm prinesie na sestonedelie 😉

janulcek dufam ze mm coskoro nadjde pracu 😔

papapa a nech uz neprsiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

majkuska
1. jún 2010

Ďakujem, že na mňa myslite.

Janulka, ja sa ruženec k Božiemu milosrdenstvu modlim už 2 týždne o tretej popoludni a určite v tom budem pokračovať aj ďalej, takže ja sa pripajam.A tie milosti aj citim. Som si tu v nemocnici pozrela film o s. Faustine a tak ma to vzalo. 🙂

Inač dnes v noci som sa zobudila na krče, ake som mala pri krvacani, tak som sa zľakla a utekala na Wcko, našťastie žiadna čerstva krv, len ten hematom je posledne dni akysi aktivnejši a po trošku sa mi z neho vypudzuje.Tak čakam na UZV a hadam to bude zlepšene.

janula.k
1. jún 2010

ahojte 🙂 a nezaprsi a nezaprsi 😀
Majkuska, ani ja nedam dopustit na ruzenec k BM 😔 tak dnes o 3 prosime o dar materstva pre nase snaziky. 🙂 A kedy mas najblizsie utz? myslim na vas 😔
Betty, a co hovori na tie infarkty dr? aj beries fraxik alebo nieco?

riska
1. jún 2010

janula, aj ja sa pridam, mas nejaký link? 😉

betty, ty ma tušim predbehneš, lebo ja sa budem gulať asi až do augusta 😕 😀

janula.k
1. jún 2010

riska ahoj, link myslis na co? ako sa modli ten ruzenec?

riska
1. jún 2010

ano 🙂

janula.k
1. jún 2010

Jezis povedal, ze kto sa bude modlit tento ruzenec udeli velke milosrdenstvo v zivote a zvlast v hodine smrti...o cokolvek budeme prosit a bude to v sulade s Bozou volou, dostaneme to... 😔 Takze cez tento ruzenec si mozme vyprosit velke milosti od Boha..

Kup si v nejakom obchodiku takyto obrazok Jezisa a pred nim sa modli tento ruzenec...najlepsie o 3 popoludni, lebo vtedy bol Jezis ukrizovany

akzuzs
1. jún 2010

Ahojte aj ja som šťastná že Boh dal ces Faustínku Božie Milosrdenstvo, ved hovoril kým pridem ako Spravodlivý sudca budem Milosrdný Otec. Tak neako to bolo povedané, lae presne neviem. My máme obrazkov Božieho milosrdenstva v byte tri. Jeden väčší v obývačke, druhý menší čo mi manžel kúpil v spálny a samotnú tvár Božieho Milosrdenstva má Majko v detsekj izbe.
Milosrdenstvo Božeie Tys nádej naších srdc, Ježiš dôverujem v Teba, dôverujem v Teba

bublinka11
1. jún 2010

Ahojte, Janulka pripajam sa k modlitbam 🙂 a dakujem!

kaki
1. jún 2010

Aj ja sa pridávam k modleniu 🙂

Dnes sa domodlíme deviatnik za mamičky a detičky 😵
A modlíme sa spolu ešte ten desiatok ruženca? Ja ešte stále áno... 🙂

muska30
1. jún 2010

ahojte,
prajem vsetko najlepsie nasim detickam ku ich sviatku, hlavne vela radosti a trpezlivych rodicov 😵 😵 😵

janulka, pripajam sa ku ruzencu za nase snazilky 😔

margi, ja davam dcerke Sunar, tiez jej trvalo skoro dva mesiace, kym si nan zvykla a teraz uz vypije 150 ml rano aj vecer 😉 a davas kike jogurtiky, pripadne tvrde syry, ked mlieko odmieta?
a nocnikovat sme my zacali, ked mala 10. mesiacov, ale aktivne az ked mala 20 mes. Zo zaciatku staci, aby tam len sedela, daj jej do ruky nieco zaujimave, nech sa s tym zabavi a vydrzi tam aspon chvilu sedkat a ked sa jej nahodou podari aj nieco vypustit, tak ju potom velmi vychval, aka je sikovna 😉 a to by ju malo motivovat a bude tam chciet sedkat. a kupili sme aj nocnik pre babiku, tak ked isla ona cikat, tak brala aj babiku a posadila ju na nocnik a cikali spolu 😅

bettynka, myslim, ze babatko v 36.-37. tyzdni by uz malo byt dost vyvinute, keby si musela predcasne rodit.

muska30
1. jún 2010

kaki, aj ja pokracujem v spolocnom modleni desiatku za snazilky 😔 aby sa nam zacali menit z VS na VT 😵

margarita
1. jún 2010

modlime sa vsetko a za vsetky 😉

muska, diky za rady, ved ja presne to skusam, zatial ju tam dam sediet oblecenu, a aj s hrackou, knizkou tam vydrzi sediet tak max.30 sekund, fakt 😎 a na to umele mlieko si zvykame vyse mesiaca, zatial vypije raz viac, raz menej, ale moc ju to nebere.
Jogurty, syry, Acidko, cmar, tvaroh - zje na kila 🙂

nezda sa vam, ze by takto v juni uz mohlo byt aj menej dazdivo a teplejsie? 😀

francis
1. jún 2010

ahojte ten link nejde tak skúste tento http://www.boziemilosrdenstvo.sk/

francis
1. jún 2010

pridám sa aj ja už som sa ho modlievala tiež ale čím nás bude viac spolu sa modliť tým je väčšia sila tak hor sa do modlenia nech je tu viacej šťastných tehuliek 🙂
ďakujem všetkým maminkám ktoré sa tiež za nás modlia,veľká vďaka 🙂
všetky vás pozdravujem a dnes najmä detičky keď majú sviatok nech sú zdravučké šťastné a usmievavé a nech ich ochranuje náš Pán a aj matka Božia 😉

azalka22
1. jún 2010

ahojte,
idem vas tu vsetky poprosit o radu.
dnes som bola u tej novej gy dr. amb ma velmi pekne zariadenu,vsetko nove..no robi tak,ze 100eur rocny poplatok,v ktorom je uz vsetko.
zacali sme sa bavit o tehu,tak som vysypala moje dg, vravela, no tak to je dost a s tym otehu... 😖
takze ako postup navrhla-jeden cyklus odsledovat, folikom., ovu, HP a podla toho dalej-ked sa dovtedy nezadari,tak stimulovat 2 cykly.
a tu -chcem vediet, co to vlastne znamena, ako to zena znasa...mozete mi prosim napisat IP tie, ktore ste to uz preskakali?
vdaka vrela

bodka4
1. jún 2010

Ahojte,
som vobec prvykrat na nejakom fore, a kedze ma uputal nazov, tak som sa rozhodla zaregistrovat.
S manzelom sa snazime uz 4 roky. A kedze som v dileme chcem sa poradit. Viem ze cirkev odmieta UO a ani ja na neho nie som pripravena, ale ako sa mam postavit inseminacii. Presli sme roznymi vysetreniami a posledne ukazalo, ze vytvaram protilatky ktore spermie zabijaju. Preto som to zobrala tak ze chcem skusit inseminaciu, avsak stale bojujem ako sa ma voci tomu postavit moje svedomie.... aky mate na to nazor????

janemari
1. jún 2010

bodka4 ak mozem odpovedat za seba,som tiez veriaca a do nedavna som akukolvek pomoc vedy co sa tyka tehotenstva odmietala.Po marnom 2 rocnom snazeni sme zacali chodit po vysetreniach,podstupila som laparoskopiu,pol rocnu hormonalnu liecbu,mali sme cas po nej sa prirodzene snazit a nic.Nakoniec sme sa rozhodli pre centrum.Verila som ze pojdeme ne IUI ale pri mojej agresivnej chorobe a veku pripada do uvahy len IVF.Dali sme sa na to a musim povedat,ze nemam ziadne vycitky.Ak mi Boh chce dat dieta aj takouto formou da mi ho,ale pokial mi nechce dat dieta tak mi ani umele oplodnenie nepomoze.Je na tebe ci sa rozhodnes skusat dalej s moznostou ze mozno sa podari a ak chces mat deti tak si nejake adoptujete.Alebo skusis moznosti s centrom.